Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (4201. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
88.285
Cevap
298
Favori
4.431.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 41994200420142024203
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tamam anladim teşekkür ederim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: taneresin
    Selam aynalara takılmış olan küçük aynacıklar işe yarıyormu özellikle geri manevrada tekerlegi görebiliyormusunuz veya başka ne işe yarıyor ,yapıştırma nasıl yapılıyor bende kullanmak istiyorum biraz bilgi lütfen.

Video aşağıda. Yardımcı aynalar kaldırımı veya tekerleği gösteriyor mu? Siz karar verin.
    Ben genelde trafikte sürüş esnasında her iki aynanın da kör noktalarına
    ayarlıyorum bu aynaları. Kaldırımı veya tekerleği görmek için kullanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wolfen1976
    Geçmiş olsun abi umarım başka hasar olmamistir klasik olacak ama cana geleceğine civice gelsin diyeyim en son.

Sağolasın.

Gitti gider benim ContiWinterContact kış lastiğinin teki. "Sağlık ossun".
    Bu arada en sol şeride abanıp, 100 km/s üzerinde hızlarda
    otobanda slalom yapan tüm çekici-dorseli hafriyat kamyonu
    sürücüsü kardeşlerimize buradan en derin saygı ve sevgilerimi gönderiyorum.
    Kamyonlarından yola düşen tuğlalar lastiklerimi patlatıyor; kaza
    atlatıyorum. Hepinizi seviyorum, canlarım benim. Bir aralar kamyonlarınızda
    "HARFİYAT KAMYONU" yazıları vardı. Allah'ıma şükürler olsun ki; imlanız
    düzeldi, bugünlerde artık "HAFRİYAT KAMYONU" ibareleri belirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 15 Nisan 2016; 15:52:55 >

• sk67a S kullanıcısına yanıt
    Abi baya kullanışlıymış bu kucuk aynalar kendi etrafında dönebilmesi süper ayar açısından kesin yurtdışı ürünüdür bu bizde ise bunlarin sabit ve aynaya yapişınca çıkmayanından vardır. Her durumda fersah fersah gerideyiz yahşi batıdan.
    Günleri sayılı az kaldı kurtulacaz onlardan 3.köprüye yönlendireceklermiş alayını aşırı sürat yapıyorlar sonrada evlere, araçlara, ağaçlara dalıp fren boşaldı tutmadı bahanesine sarılıyorlar. 5 sene önce Kıbrıs plakalı bir tır tikkat şöför sağda 2.köprü FSM çıkışında sağ şeritten aniden orta şeride geçiyor tabiki bana çarpıyor aracın önünde Arap müşteri salavat getiriyor cunku bana çarpınca bende kendimi sol şeritte slalom yaparken buluyorum Allah'tan arkadan gelen araçlar durumu erken fark ediyor ve hemen dörtlüleri yakıp yavaşlıyorlar yoksa bugün burada yorum yazamayabilirdim. Arap müşteri bir daha İstanbul'a gelmedi o kazadan sonra baya tırsmis demek ki. Tır şöförü polise verdigi ifade de ise ben sağ şeritten gidiyordum onlar bana çarptılar demiş ve poliste buna inanmiş şaka gibi dimi hemde arkadan gelen aksini söyleyen sürücüler varken. Bizim polislerde bir tuhaf adam diyor ki ya nasılsa sigorta yapacak kimin kusurlu oldugu çok da önemli değilmis bunu da yaşayarak öğrenmiş olduk.

• quote:

Abi baya kullanışlıymış bu kucuk aynalar kendi etrafında dönebilmesi süper ayar açısından kesin yurtdışı ürünüdür bu bizde ise bunlarin sabit ve aynaya yapişınca çıkmayanından vardır. Her durumda fersah fersah gerideyiz yahşi batıdan.

Ayıpsın. Aşağıda Amazon A.B.D.'den ilk satın aldığım ayna seti için ürün linki var.
    Belki birinin işine yarar.

http://www.amazon.com/Custom-Accessories-71121-Blind-Mirror/dp/B000BOAX1G?ie=UTF8&psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_search_detailpage

Bende (araba değiştiririm düşüncesiyle) satın aldığım bir adet yedek ayna seti var;
    görüştüğümüzde sana benden hediye. Yeni araba planlarım rafa kalktı; yedek
    sete ihtiyacım yok. Ayrıca senin GS900 trafik kamerasına benim firmware yazılımı
    da yükleriz; GPS uydu özelliği aktif olur, kaydedilen videonun sol alt köşesinde
    aracın anlık hız bilgisi yer alır. İlave olarak kameranın nadiren kendi kendine
    kapanması bu firmware yazılımında olmuyor. Nedenini anlayabilmiş değilim;
    donanımsal bir problem var diye tahmin etmiştim ama sorun yazılımdan
    kaynaklanıyor. Çinlilerden bu kadar. Günün birinde Sony veya Panasonic
    kaliteli bir trafik kamerası çıkarırsa piyasaya, almamazlık etmeyeceğim.

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 15 Nisan 2016; 16:29:15 >

• quote:

Günleri sayılı az kaldı kurtulacaz onlardan 3.köprüye yönlendireceklermiş alayını aşırı sürat yapıyorlar sonrada evlere, araçlara, ağaçlara dalıp fren boşaldı tutmadı bahanesine sarılıyorlar. 5 sene önce Kıbrıs plakalı bir tır tikkat şöför sağda 2.köprü FSM çıkışında sağ şeritten aniden orta şeride geçiyor tabiki bana çarpıyor aracın önünde Arap müşteri salavat getiriyor cunku bana çarpınca bende kendimi sol şeritte slalom yaparken buluyorum Allah'tan arkadan gelen araçlar durumu erken fark ediyor ve hemen dörtlüleri yakıp yavaşlıyorlar yoksa bugün burada yorum yazamayabilirdim. Arap müşteri bir daha İstanbul'a gelmedi o kazadan sonra baya tırsmis demek ki. Tır şöförü polise verdigi ifade de ise ben sağ şeritten gidiyordum onlar bana çarptılar demiş ve poliste buna inanmiş şaka gibi dimi hemde arkadan gelen aksini söyleyen sürücüler varken. Bizim polislerde bir tuhaf adam diyor ki ya nasılsa sigorta yapacak kimin kusurlu oldugu çok da önemli değilmis bunu da yaşayarak öğrenmiş olduk.

Çok geçmiş olsun. Umarım bir yaralanma olmamıştır. Çok sakat bu trafik.

Arka cama da bir trafik kamerası almanda fayda var. Trafikte olan biteni
    ön camdan ve arka camdan kaydedeceksin ki, TIR sürücüsünün yalanı
    yatsıya kadar sürecek. Aşağıdaki videoda sebebi mevcut. Fon müziği olarak
    Wagner'in Walküre'si benim arabadaki müzik sisteminin 4 adet Alpine hoparlöründen çalıyor.
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Valk%C3%BCreler_(opera)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 15 Nisan 2016; 16:52:37 >

• Merhaba Arkadaşlar

Honda Civic 1.6 Elegance Eco ile aranızdayım. Otomatik vites beyaz renk. 73320 aldım fiyat nasıl? İçinde hediye olarak bagaj havuzu yangın söndürme tüpü ve ilk yardım kiti var. 2016 model 0 aldım.
  • dumanmehmet kullanıcısına yanıt
    bence güzel fiyat.. Hayırlı uğurlu olsun.
  • Hatırladığım kadarıyla tablet kullanıyordun. Steelie marka telefon ve tablet için ürünler var.
    Konsolda cihaz sabitleyici ürünler. Senin tablet için bu Steelie mıknatıslı ürünü alabilirsin.
    Aşağıda benim Samsung tablet için çektiğim video var. Onca hız bariyerinden ve çukurdan
    geçtim; tablet yerinden oynamadı. Tablete Steelie mıknatısı monte edeli 2 sene oldu.
    Gayet memnunum. Genelde benim tablet bu şekilde konsolda durmuyor. Arada bir
    Yandex navigasyon veya başka bir ihtiyaç olursa konsola koyuyorum. Tablette VINN
    SIM kart ve aylık 6 GB kota var. İnternet sıkıntı değil.
    @Wolfen1976

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 15 Nisan 2016; 16:43:45 >

Benim emniyet kemerim takılı oldugu icin sıyrıklar ile atlattım ama Arap müşteri takmadığı icin ön cam ile koltuk arasinda gitti geldi birde onunla uğraştık tabiki şirketi aradım yardıma eleman gönderdiler bütün gün uğraş dur malum. Evet abi zaten ön kamera yetersiz arka camada almak lazım da onun bağlantısını yapmak zor benim icin o nedenle yeni araca dusunuyorum bir sekilde bağlatacam 2017 senesine nasipse.
    Abi bendeki tablet bunun yarısı kadar Lenovo yani bildigimiz yeni nesil telefon ebatlarında aslında onu sadece instagram icin kullaniyorum hediye gelmisti bir bankadan ama aracın icinde degil daha cok yazlıkta yada evde kullaniyorum cunku Laptop tasimaya gerek kalmasın diye. Benim cep telefonu bile 10 senelik Samsung bataryasi bitse bulamayacam belki de sırf kucuk oldugu icin kullaniyorum taşıması kolay oluyor cepte diye.
    Tamam Abi sorun olmaz sizin müsait olduğunuz cumartesi yada pazar gunu gorusebiliriz günler uzadı nasılsa havada düzeldi buluşma yeri ve saati yeterli olur benim icin.
  • dumanmehmet kullanıcısına yanıt
    Hoşgeldiniz ve yeni araciniz hayırlı olsun kazasız, belasız iyi günlerde kullanmanızı dilerim. Fiyat konusuna girmeyecegim cunku takip edemedim son zamanlarda ama ECO otomatik ise fiyat ve hediyeler iyi gibi geldi bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sk67a

quote:

Orijinalden alıntı: taneresin
    Selam aynalara takılmış olan küçük aynacıklar işe yarıyormu özellikle geri manevrada tekerlegi görebiliyormusunuz veya başka ne işe yarıyor ,yapıştırma nasıl yapılıyor bende kullanmak istiyorum biraz bilgi lütfen.

Video aşağıda. Yardımcı aynalar kaldırımı veya tekerleği gösteriyor mu? Siz karar verin.
    Ben genelde trafikte sürüş esnasında her iki aynanın da kör noktalarına
    ayarlıyorum bu aynaları. Kaldırımı veya tekerleği görmek için kullanmıyorum.

Teşekkür ederiz kullanışlı aynalar.aramaya başlayalım amerikada gidip gelen arkadaşlara aratırım

• Rica ederim.

Aşağıda hepsib***.com sitesinde benzer bir ürün var. 2.90 TL.
    Bu ürünü satın almadım; örnek olarak link'i paylaşıyorum.

http://www.hepsiburada.com/space-prizmatik-yuvarlak-ayna-2-li-ayds90-p-OTSPCAYDS90

@taneresin
  • quote:

Benim emniyet kemerim takılı oldugu icin sıyrıklar ile atlattım ama Arap müşteri takmadığı icin ön cam ile koltuk arasinda gitti geldi birde onunla uğraştık tabiki şirketi aradım yardıma eleman gönderdiler bütün gün uğraş dur malum. Evet abi zaten ön kamera yetersiz arka camada almak lazım da onun bağlantısını yapmak zor benim icin o nedenle yeni araca dusunuyorum bir sekilde bağlatacam 2017 senesine nasipse.

Yerinde olsam, önümde veya dikiz aynasında TIR gördüğüm zaman şerit değiştiririm. Yine de ucuz atlatılmış; tekrar geçmiş olsun.

Arka camdaki kamera için powerbank pil kullan; aracın elektrik sisteminden bu şekilde bağımsız olur.
    Benim gibi 7/24 sürekli kayıt yapmayıp da, sadece trafikte sürüş anında çekim yaparsan
    powerbank pili her gün şarj etmek zorunda kalmazsın.

Madem sedan araban var, döşe arka cama güneş panellerini, pillerin şarjı devletten olsun. Belki tam dolu
    şarj değil ama kısmen de olsa faydası olur.

http://forum.donanimhaber.com/m_102863639/tm.htm

@Wolfen1976

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 15 Nisan 2016; 18:06:29 >

Abi kablo döşeme işlemi olmadan olur ise arka cama kamera dusunmekteyim hatta sizde varsa sizden satın alayım bir miktar birikmis Eur var ama hangisinden alsam daha mantıklı power bank mı gunes paneli mi ? Peki arka kamera açılma ve kapanma işini nasıl algılayacak onu tam çözemedim.
  • quote:

Abi kablo döşeme işlemi olmadan olur ise arka cama kamera dusunmekteyim hatta sizde varsa sizden satın alayım bir miktar birikmis Eur var ama hangisinden alsam daha mantıklı power bank mı gunes paneli mi ? Peki arka kamera açılma ve kapanma işini nasıl algılayacak onu tam çözemedim.

Güneş paneli kameraya sürekli elektrik sağlayamaz. Yardımcı bir sistem olarak düşün.
    Tek farkı; her ay AYEDAŞ tarafından güneş enerjisi faturası gönderilmiyor. Yani şimdilik.
    Belki ileride devlet ve enerji sektöründeki şirketler uyanır; vergiye bağlarlar.
    Bir kıl bile koparsak kardır. Bedavayken kullanalım.

Arka kameraya powerbank pili bağla. Pilin üzerinde düğme oluyor; açma kapama
    işlevini gören. Düğmeye bastığında pil aktif olur ve kameraya elektrik sağlar.
    Kameranın da elektrik geldiği zaman otomatik açılma özelliği var. Yıllardır kullanıyorum
    bu şekilde, güven bana.

Sürücü koltuğuna yerleşmeden önce arka koltuğun kol dayamasındaki powerbank
    pilin düğmesine bas, sonra otur koltuğuna. Kamera otomatik çalışmaya başlayacak.
    Arabadan indiğinde de, bir zahmet arka camdaki kameranın açma-kapama düğmesine
    bas ve kamerayı kapat.

• Arabada telefon tutucu için mıknatıslı sistemden iyisini bilmem. Ben bilmez, merkez bilmez.
    @Wolfen1976

Not: mıknatıs ne cep telefonlarına, ne de tablete 3 senedir hasar vermedi. Eğer verseydi zaten
    Steelie (Nite Ize) gibi bir okyanus ötesi firma bu ürünü piyasaya sunmazdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 15 Nisan 2016; 19:49:54 >

• 
Sayfa: önceki 41994200420142024203
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.