Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (4195. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
88.285
Cevap
298
Favori
4.431.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 41934194419541964197
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam geri çağırmayı her firma yapar. Bir çok firma takata'nın ürettiği hava yastıkları nedeniyle geri çağrıldı ancak hiçbirisine sahtekar denmedi. Çünkü bir arıza, bir hesaplama hatası, bir mühendislik hatası nedeniyle bir sorun oluşursa buna sahtekarlık değil ihmalkarlık denir. Ancak Abd'de açılan dava neticesinde vw'nin standartların çok üzerinde kanserojen gaz salan motorlarını emisyon testlerinden geçirebilmek için ölçüm cihazlarını yanıltmak amacıyla araçlarına bilinçli olarak yazılım yüklediği tespit edildi. Vw ceosu ve Alman bakanlar bu durumu kabul etti. İşte buna sahtekarlık denir ki tüm Dünya'da vw'nin yaptığı sahtekarlık konuşuluyor. Sahtekarlık yapan kimseye de sahtekar denir. Abd'ye yüklü miktarda para cezası yatırınca bizim soluduğumuz hava maalesef temizlenmiyor. Vw bilinçli olarak insanların sağlığı ile oynadığı için mazur görülecek bir durumu yok. Ha diğer firmalar için bir lafım yok. Ben firma firma değil araç araç değerlendiriyorum. Hangi marka olursa olsun bir araç çok iyi de olabilir çok kötüde olabilir.

• aakdogan A kullanıcısına yanıt
    Emredersin paşam.. sen nasıl istersen öyle konuşuyum...

Ayaklarına da su döküyüm mü? istermisin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Hocam geri çağırmayı her firma yapar. Bir çok firma takata'nın ürettiği hava yastıkları nedeniyle geri çağrıldı ancak hiçbirisine sahtekar denmedi. Çünkü bir arıza, bir hesaplama hatası, bir mühendislik hatası nedeniyle bir sorun oluşursa buna sahtekarlık değil ihmalkarlık denir. Ancak Abd'de açılan dava neticesinde vw'nin standartların çok üzerinde kanserojen gaz salan motorlarını emisyon testlerinden geçirebilmek için ölçüm cihazlarını yanıltmak amacıyla araçlarına bilinçli olarak yazılım yüklediği tespit edildi. Vw ceosu ve Alman bakanlar bu durumu kabul etti. İşte buna sahtekarlık denir ki tüm Dünya'da vw'nin yaptığı sahtekarlık konuşuluyor. Sahtekarlık yapan kimseye de sahtekar denir. Abd'ye yüklü miktarda para cezası yatırınca bizim soluduğumuz hava maalesef temizlenmiyor. Vw bilinçli olarak insanların sağlığı ile oynadığı için mazur görülecek bir durumu yok. Ha diğer firmalar için bir lafım yok. Ben firma firma değil araç araç değerlendiriyorum. Hangi marka olursa olsun bir araç çok iyi de olabilir çok kötüde olabilir.

Kesinlikle katılıyorum hocam. çok güzel bir açıklama olmuş. teknik hata ve sahtekarlık kavramları birbirinden çok farklı ve birbirine zıt kavramlar.

Honda, tedarikçi firmanın teknik hatasından dolayı araçlarını geri çağırmış dürüst bir şekilde araçlarına sahip çıkmış ve hataları gidermiş. daha ne ister bu millet anlamış değilim.

Ama vw bile bile milleti kandırmış, milletin sağlığı ile oynamış. eğer epa bunu tespit etmeseydi daha kaç yıl boyunca aynı sahtekarlığı devam ettireceklerdi bilemiyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: unifiedquarks

Eminim turktur. Alman yada polonyali olsaydi sizin gibilere laf anlatmak icin degerli zamanini bosa harcamazdi.. Soyleyecegini soyler gecer giderdi..idealist biri kanimca

Alman, İngiliz, İtalyan, Fransız araçlarını öven İdalist bir Türk ? Vay be idealist kelimesinin manası bile değişmişte meğer haberimiz yokmuş.
  • Civic hakkında konuşacak pek konu kalmayınca bunca sayfadan sonra yeni konu arayışı olmasını kabul ediyorum.
    Ancak bazı yerlerde seviye düşüyor. O da kişilik meselesi. Terbiye mesuliyetim sınırlı.
    Ancak, aldığım formasyon gereği kimi objektif değerlendirme kriterlerim hayatımın genelini düzenleyen bir standart haline geldi. Bu nedenle kimi "kıl aldırmayan" yorumları yadırgıyorum doğrusu.

Zaten, genel bir gözlem olarak, buralarda yorum yapmaya devam eden kişilerin sayısı, bir halı sahada çift kale maç yapamayacak kadar azalmış gibi görünüyor.
  • unifiedquarks U kullanıcısına yanıt
    Hocam kusurabakma ama "sizin gibiler" derken hoş bir telafuz olmuyor tabi ki benimde dikkatli konusma konusunda sizi uyarmam gayet normal. Eger sizi kirdiysam özür dilerim. Sizden her hangi bir beklentim yok olamaz da.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Katılıyorum..

Neyse, önceki sorumu tekrarlayım.. Fikri değil de bilgisi olan arkadaşlar cevaplayabilirlerse sevinirim..

Fabrika çıkışlı LPG'li diye satılan honda civiclerin motoru ile normal civiclerin motoru tamamen aynı mı? Yoksa bunlarda LPG'ye uyum için subap, valfler manifoldlar vs vs.. herhangi bir değişiklik var mı?
  • aakdogan A kullanıcısına yanıt
    Sen de benim kusuruma bakma.. Haklısın..
    Eyvallah..

Motor aynı ama subap yuvaları güçlendirilmiş çelikten yapılmış bi de hava filtresinde kendinden delikleri var lpg için.. Ha bana kalırsa çok ta bir fark yok ecosuz civic kullandım bir yıl 40 bin km yaptım lpg ile bir sorun yasamadım..sadece satarken biraz zor sattım...

Gecen mesajlarda bir arkadaş 8000 hasar kayıtlı 2012 model premium aracını 64 e satabileceğini söylemiş..aracın sıfır elegance eco fiyatı 75 bin millet neyin kafasında anlamadım..

• Beyttatar kullanıcısına yanıt
    Genel olarak civic motorlarının LPG'ye güzel uyum gösterdiğini biliyorum.. Ama bu aracı alırken bayi, eğer isterseniz burada LPG BRC yada prins taktırabiliriz, fabrika çıkışlı ile aynı oluyor, ayrıca aynı garanti şartlarına sahip oluyorsunuz demişti.. Ondan merak ettim, hatta düşünmeye bile başlamıştım.
  • Acil Stop kullanıcısına yanıt
    Honda Civic sedan araç almak isteyen ve buradan fikir almak isteyenlere aracın kötü yönlerini yazdım.aracın ara hızlanmaları kötü yalıtımı kötü vs.... Buda bazıların içine oturdu.

Sonra adamların bana yazdıkları cevapları gör vw şöyle vw böyle o hiç satmıyor honda sorunsuz geri kalan bütün arabalar sorunlu gibi şaçma muhabbetlere bana karşılık verdiler üstelik adamlar diğer markalar hakkında asılsız bilgiler ile insanları yanıltıyorlar.insanlar yanılmasın diye bende bu yazılan hatalı bilgiler düzeltiyorum kıyas yapmıyorum.

adamlar honda civic dışında bir markadan söz ediyorlar sonra ben onlara cevap verince kıyas yapan ben mi oluyorum.
    Garanti şartları zaten kesinlikle aynı serviste takılınca ama 6 dan 3 yıla düşüyor garanti.. Bi de subap ayarını 20 binde bir yapıyorsunuz. Eco lar 30 binde bir..bence 1000 ₺ için riske gerek yok eco almak daha mantıklı..

• siderya kullanıcısına yanıt
    sende vw kadar sahtekarsın attığın yalanlar ortada vw yaptı bir sahtekarlık sende yalan yanlış üzerine ekliyorsun.Bir haber okuyorsun ve okuduğunu anlamıyorsun oradaki olayı saçmalayarak anlatıyorsun ve o olayı hondanın leyine çevirecek şekilde anlatıyorsun..

Honda Sahtekar değil ama Honda Türkiye'nini yaptığı sahtekarlıklar ortada.

Honda Türkiye Orijinal olmayan navigasyon ekranını aracıma taktı kendi sitesinde aksesuarlar kısmında yok.Aracı alırken bu ekran orijinal dediler.Bu ekran sürüş güvenliğini bile tehlikeye sokuyor.Bu konu hakkında sürüş güvenliğinden dava açmayı düşünüyorum gece sürüşlerinde parlayarak yolu görmenizi engelliyor. Orijinalde böyle saçmalıklar olmaz.

Araç eğer fabrika çıkışlı lpg benzin yakıt seçeneği varsa aracın ne kadar lpg yaktığı ne kadar lpg kaldığını göstermesi lazım depoda benzin az lpg full arac 100 km gösteriyor böyle saçmalık olur mu?Diger markaların lpg uyumlu modellerinde bu saçmalıkların hiç biri yok araca bildiğin sanayide takıyorlar lpg kitini servistede değil.Servis lpgeden anlamıyor bişey olursa sanayide brcnin yolunu arıyorsun. Şahin mi bu araba niye sanayiye gitsin ?

C SEGMENTİ bir araçta kumandana cam kaldırma gibi basit bir özellik yok .Aracı satarken bunu da söylemediler.2015 yılında C SEGMENTİ araba yapıyorsan 2004 boş meganda olan özelliği koyacaksın.

Ayrıca neden arabada 6 yıl garanti yazıyor 3+3 şeklinde yazmıyor. 3.Yıldan sonra nede olsa işine gelmeyen kısımları garantiye girmiyor diye yollayacaklar.Soyulan Plastik kısımların neden malzeme hatasını olduğunu kabul etmiyorlar.

Aracı aldıktan sonra bu tarz olumsuzluklar karşılaştım ve bunlar yüzünden nefret ettim hondadan. Bir daha araç almak kısmet olursa honda almayı düşünmüyorum.

Bu araç iyi bir araç ama sırf honda türkiyenin yüzünden itibar kaybediyor sen 2012 de koy elektrikli katlanan aynaları 2015 te kaldır.Malzeme kalitesi düşük tut .Lpgde git bizi sanayideki tiplerle muhatap et bizi araç ne yaktığını bilmesin süper demi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şımarık kedi -- 8 Nisan 2016; 21:25:25 >

Lpgnin yanma sıcaklı benzinden yüksektir.Bu yüzden supapların bu sıcaklıkta dayanması için malzemesi değişiyor yüksek sıcaklığa dayanıklı alaşım kullanıyorlar. Sanırım birde Manifold yanmış gaz çıkışını kolaylaştıracak şekilde tasarlanmış normalden biraz farklı. valfler hakkında bilgim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şımarık kedi -- 8 Nisan 2016; 21:38:39 >
  • şımarık kedi Ş kullanıcısına yanıt
    Sen civic sahibi olduğuna emin misin? Malzeme kalitesini filan anlarımda yalıtımı sınıfına göre gayet iyidir. Yalıtımsız araba görmek istiyorsan hemen Civic'i satıp helikopter paketli b8 passat alabilirsin. Gelir Civic'e rahmet okursun.

Civic'in iç malzeme kalitesinde ucuza kaçtığını hepimiz söylüyoruz ancak öyle gömülecek kadar kötü de değil. 3 yıldır bindiğim araçta trim sesi yok. Focus, passat, CC vb bir sürü kaliteli malzeme kullanılmış dediğiniz araçta gacır gucur trim sesi geliyor. Ucuza kaçmak ile kalitesiz olmak farklı şeylerdir.

Kafanıza silah dayayıp Civic kullanın diyen yok değil mi? Bence bir an önce Civic'i satıp dsg'li b8 passat almalısınız.

• Acil Stop kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum,
    Sozde aracı 2015 model honda civic, 2012-2013 modelde olan kapı kolu soyulmasından rahatsız olmuş.
    Opel falan diyordu gerçekler ortaya çıkınca o konuyu kapattı.
    Acaba avrupanın döküntülerini ülkemize pazarlamak için yeni bir taktikmi geliştiriliyor?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • şımarık kedi Ş kullanıcısına yanıt
    2015 modellerin en üst modelinde orjinal pioneer ekran seçeneği vardı onu seçeydin madem sende navigasyon tabiki orjinal değil harici ve exrta olarak takıyorlar bunu da zaten söylüyorlar. Gözlerini alıyorsa sende koyu renk duvar kağıdı yaparsin gece gözünü almaz bu kadar basit çözümü bu kadar kasma kendini bak bu forumun en meşhur lafı ile seni uğurluyorum.

Seni kandırmışlar sen o aracı hemen sat.
  • korayu K kullanıcısına yanıt
    Onu iyi hatırlattınız daha 3 ay önce soyulan kapı kollarım garanti kapsamında 2013 sonrası makyajlı kasada sunulan malzeme ile değiştirildi. Honda soyulan malzemenin üretim hatası olduğunu kabul edip makyaj ile düzeltti ve makyajsız kasa aracı olan herkese sorgusuz sualsiz değişim yapıyor.

Vw hakkında gerçekleri yazdığını iddia edip Honda'ya sallamak da ilginç bir durum.

• ters slash T kullanıcısına yanıt
    motor şanzıman değilde kol dayama gıcırdıyor öylemi...murtaza kardeşim..2003 honda alan adanalı arkadaşıma hemen haber verdim hava yastıklarını ücretsiz yeniliyorlaR 13 YIL SONRA...gitti değiştirdi....2016 ww alan adam ağlıyor geri veremiyor hakkını arayamıyor...geçmişte takip edenler bilir...ww gizlilik anlaşması yapıp alıcıyı susturmak için sıfır araç sözü verip 6 ay geciktirince adam kızıp tüm bilgileri internete sızdırıyor...
    Bu mesaja eklenen görseller:

• 
Sayfa: önceki 41934194419541964197
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.