Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir Kullanıcı, 7 Masaüstü Kullanıcı
88.192
Cevap
316
Favori
4.267.941
Tıklama
Giriş
    674 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Regionella

410 km görmüştüm ben 30 litre gaz ile, çoğu uzun yol.

İSTANBUL marmaris arası 35 lt lpg 535 km ortalama 120 km

Dün aracı bakım için honda damlaya bıraktıkdan sonra bitişikte opele ugradım bakarken bir arkadaşımın opeli kaç defa çekiçi ile servise getirdigi aklıma geldi yavaşca uzaklaştım yine birçok kişiden duydugum cokca elektronik arıza verdigi ve almanyanın ŞAHİNİ DOGANI oldugu imiş.
    |
    |
    taneresin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

yanlis bilmiyorsam opel tamamen polonyaya tasindi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Wolfen1976 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Opel ile alakalı başka söylentilerde vardi bir ara iflas falan gibisinden uzak durmak lazım. Hergün Opel bayisinin önünden geçiyorum adamlar sinek avlıyor aylardır yeni araç gelmedi 5 ay önce görmüştüm en son nakliye tırını o derece.
    |
    |
    korayu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    [03 Mayıs 2020 18:35:07 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

Söylediğinizde haklısınız sizin yaptığınız hesabı ben de yapmıştım. Yol bilgisayarı yanlış göstermiyorsa bir depo benzin ile uzun yolda daha fazla gitmesi gerekiyor. Sürekli şehir dışında tam depo bitirebilecek kadar hiç sürme fırsatım olmadığı için en fazla ne kadar menzili var açıkçası bilemiyorum. En az 700-800 km uzun yol yapabilecek birisi varsa depodaki benzin miktarı ile ekrandaki değeri doğrularsa iyi olur.

Hız sabitleyici olmadan bu kadar ekonomik tüketim gerçekleştirmek hiç kolay değil. Aracınızda hız sabitleyici varsa uzun yolda kesinlikle hız sabitleyici kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acil Stop -- 7 Nisan 2016; 14:22:49 >
    |
    |
    ters slash kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Söylediğinizde haklısınız sizin yaptığınız hesabı ben de yapmıştım. Yol bilgisayarı yanlış göstermiyorsa bir depo benzin ile uzun yolda daha fazla gitmesi gerekiyor. Sürekli şehir dışında tam depo bitirebilecek kadar hiç sürme fırsatım olmadığı için en fazla ne kadar menzili var açıkçası bilemiyorum. En az 700-800 km uzun yol yapabilecek birisi varsa depodaki benzin miktarı ile ekrandaki değeri doğrularsa iyi olur.

Hız sabitleyici olmadan bu kadar ekonomik tüketim gerçekleştirmek hiç kolay değil. Aracınızda hız sabitleyici varsa uzun yolda kesinlikle hız sabitleyici kullanın.

Eksi kasa civic A/T ile bi depo ile en fazla 600-650 km yapttım uzun yolda, hız sabitleyiciyi düz yolda açıp yokuşlarda kapatarak.. uzun bir yokuşu hız sabitleyici ile 100-120 ile çıkmaya çalışmak biraz üzücü olabiliyor.. İlk başlarda arabamın ne kadar az yaktığını kendime kanıtlamak için böyle yapıyordum ama 1-2 uğraştan sonra insan sıkılıyor... 1-2 litre fazla yakarım dogru düzgün giderim diyo sonunda insan.. Ne şekilde gidersem gideyim aracın gösterdiği yakıt tüketimi ile, iki full depo arasındaki yol gidişime göre yaptığım hesaplar arasında en az 0.8-1 lt oynuyor hep.. Bu yeni kasada uzun yol yapma şansım olmadı daha... yapınca onu da kontol ederim.

• Yarbay
    4311 Mesaj

Testinizi merakla bekliyorum. Ortalama hız, kaç km yol aldığı gibi bilgileri sıfırlayıp yola çıkışta ve yol sonunda fotoğraflarsanız çok iyi olur.
    |
    |
    unifiedquarks kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    lpgde şehirler arsası düzgün kullanırsan 6 performanslı kullanırsan 8 litre

Normal Şehir içi düzgün kullanım 8-10 litre performanslı 12-13
    yokuş yukarı normal kullanımda 12-14 litre performanslı 14-16 litre yakıyor.

Benzinle şehirler arası düzgün kullanımda 5.5- litreyi gördüm.
    |
    |

Yanlış biliyorsun .

Esas üretim Almanyadaki 4 fabrikada yapılıyor. Rüsselsheimdaki fabrikasında 14 bin kişi çalışıyor.

Polonya da 2 adet fabrikası var toplamda Polonya da toplam 3.5 bin kişi çalışıyor.onun dışında ispanya Macaristan İngiltere Avusturya da fabrikaları var.

Hem ekonomik hem siyasi açıdan opelin tamamen Polonya ya taşınması gibi saçmalık olamaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şımarık kedi -- 7 Nisan 2016; 20:41:33 >
    |
    |
    korayu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

DİKATT !!!! AĞIR MATEMATİK GEREKTİRMEZ.

GENE BİR İŞKEMBEDEN SALLAMA VAKASI İLE KARŞI KARŞIYAYIZ SİNEK AVLAYAN OPELLİN ŞATIŞ RAKAMLARI YAZIYORUM

2016'nın yılının ilk çeyreğinde en çok satan otomobil markaları ve satış rakamları

Opel 7720
    Honda 4023

2015 satış rakamları ,
    Opel Corsa 13.188 Honda Jazz 222 (ARAÇ PİYASAYA YILIN SON ÇEYREĞİNDE ÇIKTI O YÜZDEN ADETİ AZ )
    Opel Mokka 5.243 Honda CR-V 4.904
    Opel Astra Sedan 13.205 Honda Civic Sedan 10.865
    Opel Astra HB 2015 11.660 Honda Civic hatchback 175
    Opel Insignia 3.501 Honda Accord 72

Kaynak:
    http://www.ototeknikveri.com/haber/6599/2016-ocak-turkiye-model-bazinda-otomobil-satislari
    http://www.ntv.com.tr/galeri/otomobil/2016nin-en-cok-satanlari-hangi-otomobil-markasi-kac-adet-satti,Qi331c5ycE22hmWJKeTEOQ/XFVOUrpHZUO9qg6KdIXIuA
    |
    |
    Wolfen1976 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    16 Not

İşkembeden sallama derken ? Ben önünden geçtiğim opel bayisinden bahsettim Türkiye genelindeki butun opel bayilerinin hergün önünden geçemeyeceğime göre işkembelik bir durum yok.

Almanya'da taksi bile yapılmayan bilmem kaçıncı sınıf Alman aracını bu kadar büyütmenin anlamı da yok manası da yok. Almanın orta halli vatandasi bile Mercedes, Bmw, Audi ye binerken taksi bile yapılmayan opelden bahsediyoruz sonuçta. Satış rakamlarını dünya geneline yay bakalım Honda mı çok satmis Opel mi görelim madem bu kadar rakamlarla aran iyi hodri meydan.
    |
    |
    şımarık kedi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Gazetelerde haber olarak var bochum ve dortmund fabrikası kapatıldı 20 binden fazla kişiye yeni iş aranıyor diye.Ozellikle bochum avrupanın en modern fabrikasıymış.
    Astranın fabrikası gliwice polonya yazıyor.
    Bu bilgilerin hepsi yanlışsa ya gazeteler yalan yanlış haber yapıyor yada opel resmi sitesinde yanlış bilgiler var.
    Siz lütfen doğru bilgileri veriniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bu foruma fb7 kasa civic hakkında bilgi edinmek için giriyirum yaklaşık 45 gundur.ancak genelde paylasimlar marka kıyaslama şeklinde.(x marka y markayı döver vs).kim ne alırsa alsın herkesin fikrini saygı duymak gerektiğine inanıyorum.insanlar altındaki 5 bin liralık şahin ile bile mutlu.bazıları onu da bulamıyor.bence bu tarz kısır tartışmalar kimseye fayda saglamiyor.yine de siz değerli forumdaslar daha iyi bilirsiniz.
    Not:2010 model civic elegance kullanıyorum.yakın zamanda ise fb7 civic almak istiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

dikkatli bir honda forum takipcisi olsan grafik teknik konuda neler anlattığımı görürdün....
    Bu mesaja eklenen görseller:

|
    |
    siderya kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

11 milyon araç GERİ çağrılmış 800 bin 2014-2015 pasta bozukmuş Türkiye DE NE KADARI ÇAĞRILACAK DEFOLU ARAÇ SAYISI BELİRTİLMİYOR...WW CİO SU KABUL EDİYOR... BİZİM ABBAS BİR TÜRLÜ KABUL ETMİYOR....CİVİC İ VARMIŞ ELEŞTİRİYORMUŞ AMA WW GRUBUNA HAKSIZLIK EDİLİYORMUŞ DOĞRULARI KONUŞALIM MIŞ....TROL SUN HAYATINDA HONDAYA BİNMEMİŞİN BENİM WW BİNDİĞİM KADAR......AT PLAKANI KİMLİĞİNİ ARACININ MODELİNİ MESLEĞİNİ HERKES GÖRSÜN...YADA SONSUZA KADAR YOK OL.....

|
    |

KARŞI KOMŞUM İNAT edip BENİ DİNLEMEDİ MOKKa aldı....aldığınNıN ertesi günü BAŞKA BİR GEYİK araştırdım 2 ay önce satın almış satmaya çalışıyor 20 bin tl aşağısına hatasız araç...komşu bana aracını tanıtıyor bak d -1-2-3 otomatik var araçta bende dayanamadım 1996 aracımda aynısı vardı dedim....linea(35 bin 41 adet ) model olarak en çok satan araç....ay ay yayınlanıyor dünya da Türkiye de satılan araç sayısı biz de yayımlıyoruz zaman zaman...neyi değiştirir satış rakamları.. nissan akibetini izle adım adım..bizim müdür 2015 passatını satışa çıkardı...çok satsın 1 yıl sonra değerine bak...eskiyen parçalarına,gelen sesleri dinle....ADAM OLMAYACAKSINIZ SİZ....YOL KALABALIKLARIN YÖNÜ DEĞİL HAKİKATİN İSTİKAMETİDİR SEN ONA YÖNEL KALABALIKLARI DA ONA YÖNELT!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siderya -- 8 Nisan 2016; 0:16:38 >
    |
    |

• Yarbay
    4311 Mesaj

Gerçekten merak ettim tam olarak amacınız nedir? Vw'ye haksızlık yapılmış dediniz diye arabalarımızı satıp vw bayisine mi koşmamızı bekliyorsunuz? Opel şu kadar sattı diye hemen opel siparişi mi geçmemizi bekliyorsunuz?

Bilmem farkında mısınız ama buradaki herkes Civic sahibi. Eğer vw ya da başka bir markanın reklamını yapmak istiyorsanız araç tercih kıyas bölümüne gidip muhtelif konularda "vw tank gibi yauvv" diyerek bir kaç vw mağduru daha yaratabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acil Stop -- 8 Nisan 2016; 10:40:09 >
    |
    |

Hocam bunlar sert plastik olayına takılıp kalmislar daha dün birisi plastik bile değil bildigin tahta yazmisti bir konuda Civic ic aksamını böyle tarif ediyor kendince tatmin oluyor. Daha önce de yazmistim çok tepki topladı işim eve 5 km mesafede / 30 dk yürüme yolu ve üzerinde yani yol üzerinde Opel, Ford, Renault, VW, Skoda ve Seat bayileri var ve yerden kazanmak icin adamlar kaza yapan araçları bayi binası disinda arka otoparkların haricinde yol üzerine çekmisler öylece bırakmislar gelen geçen ayrıntılı olarak görebiliyor hatta bazılarında kan izleri bile hala var. Hergün önlerinden geçtiğim icin hangi aracin nasıl kaza yaptığını ve sonrasında neler yaşandığını az çok tahmin edebiliyorum. Bu saydığım araçların kaza sonrasi durumlari hiç de bu trollerin anlatigi gibi değil misal araç sağ ön kısımdan darbe almis ama açılan tek hava yastigi yok. Bir araç söför yan taraftan ağır darbe almis ama açılan perde hava yastigi yok. Araç söför ön kısımdan darbe almis sadece yolcu hava yastigi açılmış darbe emiş sistemleri yeterince iyi değil yani o araçların içinden canlı çıkabildiler ise tamamen mucize öyle diyeyim size.
    |
    |
    Acil Stop kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    748 Mesaj
    honda arac alan arabayla az cok ilgisi olan insandir, 3-5 promosyoncunun lafiyla iş tutmaz.
    Boşa bir çaba içindeler, bize eğlence oluyorlar.

|
    |

üniversite
Bey Azura
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.