Şimdi Ara

2011 Vw Caddy 1.6 ACİL BİLGİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
4.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba başlığı bu şekilde açmak istemezdim ancak sorunumla ilgili parçanın adını bilmediğim için böyle bi başlık açmak zorunda kaldım.

Resimde kırmızı ile çizdiğim yerin arasındaki artık adı keçe mi, ses yalıtım mı tam bilemiyorum işte bu parça, resimde çizdiğim beyaz oklar yönünde üst taraftan dikişleri komple açılmış ve içindeki ipler, pamuk vs. parçalar dökülecek duruma gelmiş.

Sadece o da değil, parçayı sadece 2 adet vida tutuyor ve yapıştırılan kısım da komple yerinden çıkmış durumda.

Yani parçanın hem dikişleri açılmış içi dışına çıkmış hem de sadece iki vida ila tutuluyor diğer yerlerden, sağdan soldan iyice sarkmış durumda. Yarın resim çekip koyabilirim gerekirse.

Baktığımda parça alt tarafa doğru gri bir folyo ile bağlantılı şekilde aracın altına doğru ilerliyor. Yani sökmeye çalışmak bile zor olacak gibi.

Sizden ricam öncelikle bu parçanın tam adı nedir, ve bu parçayı nereden kaç liraya temin edebilirim? Veya komple söktürsem bi zararı olur mu?

Aracı yeni aldım ve fazla tanımıyorum yardım ve görüşlerinizi rica ediyorum. Durumun aciliyeti ise; malum araç hareket halindeyken kaput altında 90 derecelerde gezen bir sıcaklık var ve bu parçanın içinden düşen iplikler olsun, açılan yapışkanlardan sebep keçenin motora teması olsun bi yangın ihtimali olabilir.

Şimdiden çok teşekkürler.

• O keçeden bir önceki kasada da var. Bunun montajını neye göre yapmışlar gerçekten ilginç. Kopan parçaların yangın çıkarma ihtimali çok düşük içiniz rahat olsun. Ben biraz gerdirdim şimdi biraz düzgün duruyor. Ama durumu çok kötüyse kestirip yerine izalasyon yaptırmak hem daha garanti hemde daha faydalı olacaktır.
  • Cevap için teşekkürler.
    Yarın kısmetse resmini çekip buraya ekleyeceğim ne yapılır, yapılmaz daha iyi bir bilgi verebilirsiniz sanırım. Birde bu keçenin amacı nedir sadece ses yalıtımı mı yoksa alt tarafa kadar uzanan folyomsu yapısı sebebiyle sıcaklık veya bilmediğim başka bir şeye karşı bir özelliği var mı? Ona göre komple sökmeyi de düşünebilirim.

Bu keçeyi nereden kaça alabilirim var mıdır bilgisi - tavsiyesi olan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evolution313 -- 30 Mart 2015; 23:31:08 >
  • Yarın bende bi arabama bakayım. Görüşlerimi paylaşırım
  • Aractan çektiğim resim aşağıdadır:

Daha sonra açılan yerleri çift kat örgü ipiyle diktim :)) Aşağıda son halinin resmi var:

Şimdi son olarak parçayı arkaya yapıştırmam yada bi şekilde tutturmam lazım. Bunun için siyah amerikan silikon düşünüyorum, Bu konuda önerebileceğiniz bir yöntem veya yapıştırıcı varsa memnun olurum.

Son olarak bu keçeye ilişkin nereden bulabileceğimiz ve yaptırabileceğimize ilişkin bilgi paylaşan olursa sevinirim.

Teşekkürler.
     2011 Vw Caddy 1.6 ACİL BİLGİ 2011 Vw Caddy 1.6 ACİL BİLGİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evolution313 -- 31 Mart 2015; 20:39:44 >

• Keçe ses yalıtımı altındaki aleminyum ısı yalıtımı için. Keçe ayrı olarak çıkıyor. Siz keçeyi halletmiÅŸsiniz zaten. Keçenin iki yanında 10 anahtarın tutacağı civatalar var. Bunları yerinden çıkarmadan. Bir iki diÅŸ gevÅŸeterek. Paralel çelik tel. veya saÄŸlan siyah bir iple aynı zamanda keçeninde bir kaç yerinden dikerek sabitleyebilirsiniz. Silikon keçeyi tutmaya bilir çünkü ipliksi malzeme olduÄŸu için ayrılabilir. birde renli iple dikmiÅŸsiniz bunu siyah iple deÄŸiÅŸtirirseniz orjinal gibi olur. Keçeyi ÅŸu anda tutan sekmanların pullarını çıkarın keçeyi gerdirip yeniden takın. [simage240 2011 Vw Caddy 1.6 ACİL BİLGİ

• Keçe ses yalıtımı altındaki aleminyum ısı yalıtımı için. Keçe ayrı olarak çıkıyor. Siz keçeyi halletmişsiniz zaten. Keçenin iki yanında 10 anahtarın tutacağı civatalar var. Bunları yerinden çıkarmadan. Bir iki diş gevşeterek. Paralel çelik tel. veya sağlan siyah bir iple aynı zamanda keçeninde bir kaç yerinden dikerek sabitleyebilirsiniz. Silikon keçeyi tutmaya bilir çünkü ipliksi malzeme olduğu için ayrılabilir. birde renli iple dikmişsiniz bunu siyah iple değiştirirseniz orjinal gibi olur. Keçeyi şu anda tutan sekmanların pullarını çıkarın keçeyi gerdirip yeniden takın.
  • evet, ses-ısı izolasyonu sağlar, sökme yapmayın, birçok motor parçasının arkasında olup, sökerken başka arızalar oluşabilir. sarkan yerlere, gerdirip-düzeltip arayla 2-3 adet siyah kafalı ufak akıllı vida uygulatın, daha ıyı olur..
  • bu hale kolay kolay gelmez ama basınçlı su ile deforme olmuş olabilir aracın kaportasına zarar vermemek adına vida yerine derbyy veya bally tarzı yapıştırıcı ile düzeltebilirin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evolution313

Merhaba başlığı bu şekilde açmak istemezdim ancak sorunumla ilgili parçanın adını bilmediğim için böyle bi başlık açmak zorunda kaldım.

Resimde kırmızı ile çizdiğim yerin arasındaki artık adı keçe mi, ses yalıtım mı tam bilemiyorum işte bu parça, resimde çizdiğim beyaz oklar yönünde üst taraftan dikişleri komple açılmış ve içindeki ipler, pamuk vs. parçalar dökülecek duruma gelmiş.

Sadece o da değil, parçayı sadece 2 adet vida tutuyor ve yapıştırılan kısım da komple yerinden çıkmış durumda.

Yani parçanın hem dikişleri açılmış içi dışına çıkmış hem de sadece iki vida ila tutuluyor diğer yerlerden, sağdan soldan iyice sarkmış durumda. Yarın resim çekip koyabilirim gerekirse.

Baktığımda parça alt tarafa doğru gri bir folyo ile bağlantılı şekilde aracın altına doğru ilerliyor. Yani sökmeye çalışmak bile zor olacak gibi.

Sizden ricam öncelikle bu parçanın tam adı nedir, ve bu parçayı nereden kaç liraya temin edebilirim? Veya komple söktürsem bi zararı olur mu?

Aracı yeni aldım ve fazla tanımıyorum yardım ve görüşlerinizi rica ediyorum. Durumun aciliyeti ise; malum araç hareket halindeyken kaput altında 90 derecelerde gezen bir sıcaklık var ve bu parçanın içinden düşen iplikler olsun, açılan yapışkanlardan sebep keçenin motora teması olsun bi yangın ihtimali olabilir.

Şimdiden çok teşekkürler.

bizde de öyle sıkıntı oldu ustamız onu vidalayıp yapıştırmış şu an hiçbir sıkıntı yok

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.