Şimdi Ara

2011 Fiat Linea 1.3 Mjet Active Plus incelemesi. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
4
Favori
76.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İkisi içinde ayrı ayrı teşekkür ederim keyifle okudum elinize sağlık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eski kasaları 32-33 civarına bırakıyorlarmıs uygun aslında. Ancak yakıt tuketimi oldukça yuksek bir dizel. Almayı dusunenler için ben 0-45000 km arası kullanmış ve izlenimlerimi aktarmıstım:

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=55142213
  • türkiyede bunlardan çok var geleceğin şahini doğanı ama bi pederi ikna edemedim aldıramadım şunlardan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utku

quote:

Orijinalden alıntı: vet147

quote:

Ben bu arabanın 1.3 motorlusunu ve Astra H'yi, yokuşta yüklüyken kaldırmanın çok zor olduğunu söylediğimde taşlanmıştım.

Arabanın resmen canından can gidiyor.

Çok zor değil imkansıza yakın.

Gerçekten 3-4 yerde yaşadım klima açık bi yerde stop ettirdim baktım olmuyor klima kapalı çıkmaya çalışıyordum.

Uzun vadede baskı-balatayı daha erken yemez mi bu araçlar?

Uzun sure yarim debriyajda tutmak gerekiyor. Daha erken yer gibi geliyor bana da.

beyler sizdede amma yokuş hastalığı varmış o kadar yokusun olduğu tek yer ankara orada da bişi olmaz ya 1300 motor araba ıkınsın bağırsın biraz bi araba alcam heves meves kalmadı :D

• quote:

Orijinalden alıntı: atababa32

quote:

quote:

quote:

Ben bu arabanın 1.3 motorlusunu ve Astra H'yi, yokuşta yüklüyken kaldırmanın çok zor olduğunu söylediğimde taşlanmıştım.

Arabanın resmen canından can gidiyor.

Çok zor değil imkansıza yakın.

Gerçekten 3-4 yerde yaşadım klima açık bi yerde stop ettirdim baktım olmuyor klima kapalı çıkmaya çalışıyordum.

Uzun vadede baskı-balatayı daha erken yemez mi bu araçlar?

Uzun sure yarim debriyajda tutmak gerekiyor. Daha erken yer gibi geliyor bana da.

beyler sizdede amma yokuş hastalığı varmış o kadar yokusun olduğu tek yer ankara orada da bişi olmaz ya 1300 motor araba ıkınsın bağırsın biraz bi araba alcam heves meves kalmadı :D

Hocam 4 kişi yüklüyse bu zorluk oluyor. Tek kişi ben bir sıkıntı yaşamadım.

Bu vesileyle up layalım

• Şu an yeni linea 1.6 multijet almayı düşünüyorum da. Fiyatı donanımlarına göre bayağı uygun. Bir öneriniz var mı bana?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gezginbur

Şu an yeni linea 1.6 multijet almayı düşünüyorum da. Fiyatı donanımlarına göre bayağı uygun. Bir öneriniz var mı bana?

Vallaha hocam benim açıkcası araçtan tek şikayetim 1.3 mjet in zaman zaman kasaya yetersiz gelmesiydi. Lakin 1.6 Mjet yeterli gelmesinin yanında oldukça iyi performans sergiliyor ve tüketimide çok uygun.

Yeni makyajlı halini kullanmadım ama bizim bu araçtan bir şikayetimiz yok.
    0 alırken farklı bayilerden fiyat alıp birbirine kırdırmaya çalışın ki biz bunları alırken ben öyle yaptım.
    Alabiliyorsanız dolusunu alın. Araç f/p olarak çok iyi , tam C segmenti oturaklılığını yaşatmasada kaskosu, yakıtı , parça bakım giderleri oldukça hesaplı ve alırkende ucuz. Fiyatına göre değerlendirirsek araç çok iyi.

Ayrıca Vw de kullanıyoruz doğuş otomotivden sonra Birmota bakıma her gittiğimde Fiata bir kez daha ısınıyorum. Servis olarakta çok memnunuz biz şuanlık.

Aklıma gelen bunlar spesifik sorularınız varsa bildiğim kadarıyla cevaplarım.

• quote:

quote:

Şu an yeni linea 1.6 multijet almayı düşünüyorum da. Fiyatı donanımlarına göre bayağı uygun. Bir öneriniz var mı bana?

Vallaha hocam benim açıkcası araçtan tek şikayetim 1.3 mjet in zaman zaman kasaya yetersiz gelmesiydi. Lakin 1.6 Mjet yeterli gelmesinin yanında oldukça iyi performans sergiliyor ve tüketimide çok uygun.

0 alırken farklı bayilerden fiyat alıp birbirine kırdırmaya çalışın ki biz bunları alırken ben öyle yaptım.
    Alabiliyorsanız dolusunu alın. Araç f/p olarak çok iyi , tam C segmenti oturaklılığını yaşatmasada kaskosu, yakıtı , parça bakım giderleri oldukça hesaplı ve alırkende ucuz. Fiyatına göre değerlendirirsek araç çok iyi.

Ayrıca Vw de kullanıyoruz doğuş otomotivden sonra Birmota bakıma her gittiğimde Fiata bir kez daha ısınıyorum. Servis olarakta çok memnunuz biz şuanlık.

Çok teşekkürler. Bende servis masrafı çıkaran arabalardan korkuyordum. İkinci el piyasası iyimidir sizce? Şimdi urban modeline 45 bin lira diyorlar. Sizce uygun mu?

• quote:

quote:

quote:

Çok teşekkürler. Bende servis masrafı çıkaran arabalardan korkuyordum. İkinci el piyasası iyimidir sizce? Şimdi urban modeline 45 bin lira diyorlar. Sizce uygun mu?

Yeni kasayi henuz surmedim. Dun babamla konusurken 3 tane yeni Linea aldigini soyledi 1.3 dizel Easy paket.

Biz aktif sirketimizde kullaniyoruz , linealardan cok memnunuz.

Aractan cok sorun yasayan bugune kadar duymadim en azindan bizim bunyemizdeki araclarda cikan problemler hep ufak tefekti(Mesela bu inceledigim aracta kapilardan ses geliyordu ve yol bilgisayari tusu arada tutukluk yapiyordu serviste garantidern hallettiler)

Aracin ikinci el problemi pek yok fakat filo araclarina benzer renk donanim secerseniz insanlarda sirket arabasimi diye korku olabilir isiniz bir miktar daha guclesebilir, su an cek cumhuriyetine 1 donem okumaya geldim subatta donuyorum bu sebepten aldiginiz fiyat hakkinda yorum yapamayacagim ama bayileri kirdirmayi deneyin. Fakat dusuncem o ki bu donanimda 0 dizel araci bu paraya kimse vermez. Bence mantikli bir secim

• ,,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adem0730 -- 22 Ocak 2014; 19:55:11 >
  • çok başarılı bi inceleme olmuş bu 8 bin km'nin bir kısmında bende vardır gri olanı kullanmasam da bordo olanı bende kullanma şansı yakaladım gerçekten uygun fiyatına cevap veren bi araba yakıt zaten hürcanın dediği gibi oyun gibi oluyo insanın az yaktıkta daha az olsun diye uğraşası geldiyo en azından ben öyle yapıyodum :) hem konuya bir up yapıp teşekkürlerimizi sunuyoruz
  • Linea iyidir hoştur özellikle 1.6'ları gayet güzel araç. Ancak çoluğu çocuğu olmayan, bagaj ihtiyacı olmayan bir araba arıyorsanız Punto alınmalı. 2 yıldır Grande Punto 1.3 dizel kullanıyorum zaman zaman 4 kişi ailecek yola çıkıyorum bagaj sıkıntım olmadı. Punto'nun linea'dan eksik yanı Sert süspansiyonu ve içeriye aldığı rüzgar sesi. Gerçi yeni punto'yu uzun uzadıya kullanamadım rüzgar sesini çözdüler mi bilemem. Punto'nun frenleri, linea'ya göre çok daha iyi. Zıpkın gibi. Frene sertçe basınca lastiklerde iyiyse gayet güzel duruyor araç. Diğer üstünlüğü ise yol tutuşu. 2 yıldır kendi aracımı inanılmaz virajlarda denedim. Lastikleriniz iyiyse (bende energy saver olmasına rağmen) kolay kolay kaymazsınız saçmalamadığınız sürece. Yakıt tüketimi açısından daha hafif olan punto yine önde. Tabi ihtiyaçlar değişir. Punto benim ihtiyacımı karşılıyor. Büyük araba alacak olsam, sıfır C sınıfı yerine ikinci el D sınıfı tercih ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

Linea iyidir hoştur özellikle 1.6'ları gayet güzel araç. Ancak çoluğu çocuğu olmayan, bagaj ihtiyacı olmayan bir araba arıyorsanız Punto alınmalı. 2 yıldır Grande Punto 1.3 dizel kullanıyorum zaman zaman 4 kişi ailecek yola çıkıyorum bagaj sıkıntım olmadı. Punto'nun linea'dan eksik yanı Sert süspansiyonu ve içeriye aldığı rüzgar sesi. Gerçi yeni punto'yu uzun uzadıya kullanamadım rüzgar sesini çözdüler mi bilemem. Punto'nun frenleri, linea'ya göre çok daha iyi. Zıpkın gibi. Frene sertçe basınca lastiklerde iyiyse gayet güzel duruyor araç. Diğer üstünlüğü ise yol tutuşu. 2 yıldır kendi aracımı inanılmaz virajlarda denedim. Lastikleriniz iyiyse (bende energy saver olmasına rağmen) kolay kolay kaymazsınız saçmalamadığınız sürece. Yakıt tüketimi açısından daha hafif olan punto yine önde. Tabi ihtiyaçlar değişir. Punto benim ihtiyacımı karşılıyor. Büyük araba alacak olsam, sıfır C sınıfı yerine ikinci el D sınıfı tercih ederim.

Hocam kesinlikle haklısınız. Banada Puntonun kalitesi , yol tutuşu bir fırt daha iyi gelmişti

İkinci elden anlamayan veya güvenmeyen ve 0 almak isteyen ailesi için kullanan insan profili ülkemizde çok var. Zaten benim Linea yı övdüğüm noktası f/p si.

@adem
    Haklısınız hocam yüksek hızlarda yol tutuşu korkutuyor. Ankara Birmotta bakımlara 300 küsür veriyoruz biz size niye öyle fiyat çıkarılmış anlayamadım :S

• Şu arabayı Tasarımından tercih eden yoktur sanırım,Ucuz diye
  • eski kasasından bahsediyorsan. bence tasarımı oldukça iyi. ben diğer araclara göre linea nın kasasını terçih ederim..
  • Bu güzel konu için teşekkür ederim.Grande Puntom vardı küçük geldiği için sattım.Şimdi linea düşünüyorum gayet açıklayıcı bilgiler var incelemede ve diğer yorumlarda.
  • Hocam ellerine sağlık çok faydalı bir konu olmuş. Yaşım 19 Şuan Hyundai Getz kullanıyorum. Arabayı değiştirmek istiyoruz.
    Biraz kararsızım Yaşım 19 ama Linea'ya sıcak bakıyorum. Niye;
    -1.3 MJet motoru ile az yakıt tüketimi (bu kısım babamı daha çok cezbediyor)
    -Model yılının uygun fiyatlarda bile yüksek bulunması
    -Donanımı yeterli en azından Getz'i aratmaz
    Eğer ciddi düşünürsem bu konuyu tekrardan okuyacağım ve size aklıma takılan sorular olur soracağım. (Tabi rahatsızlık vermezsem)
  • Makyajlı kasa eskisinden daha çirkin bir araba birde aklı evvel bayiler clasiic alacam deyince satmaya istekli değil ecoboostda dedik ama ben 2. arabayı alamayacağım galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Power

Hocam ellerine sağlık çok faydalı bir konu olmuş. Yaşım 19 Şuan Hyundai Getz kullanıyorum. Arabayı değiştirmek istiyoruz.
    Biraz kararsızım Yaşım 19 ama Linea'ya sıcak bakıyorum. Niye;
    -1.3 MJet motoru ile az yakıt tüketimi (bu kısım babamı daha çok cezbediyor)
    -Model yılının uygun fiyatlarda bile yüksek bulunması
    -Donanımı yeterli en azından Getz'i aratmaz
    Eğer ciddi düşünürsem bu konuyu tekrardan okuyacağım ve size aklıma takılan sorular olur soracağım. (Tabi rahatsızlık vermezsem)

Hocam seve seve yardım ederim. Şu an 10 tane Linea bulunduruyoruz , 3ü makyajlı. Dediğiniz gibi f/p olarak çok başarılı , sorunsuz bir araç.

• teşekkürler hocam bende bundan 10 gün önce boluya gittim fiat linea active plus paket kullandım gayet iyiyidi yakıtı az yol tutuşu rahat konforu ideal yormayan bir araç sadece biraz ses alıyor oda bence dizel motor olmasndan dolayı ses elır bir de hızlı gidilirse rüzgarı içeri bu araçlarda wv veya opel veya toyotanın konfooru(ses) aramamak lazım...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.