Şimdi Ara

2011 Fiat Linea 1.3 Mjet Active Plus incelemesi. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
4
Favori
76.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yokuş yukarı klima açık , 5 kişi 1.5 dCi clio da gebermişti.
  • Kiralama şirketleri gerçekten çok pahalı oluyor ancak şirketler kiralamaları masraf olarak vergiden düşebildiğinden ayrıca bakım-kaza gibi durumlarda desteği çok iyi verdiğinden ve araçlarıda yeni modellerıne yukselttıgınden dolayı orta büyük yada büyük şirketlerin vazgeçilmezi oluyorlar malesef
  • incelemeniz güzel olmuş aynı aracın 2012 modelini kullanan biri olarak yazsam bende aynılarını yazardım.f/p açısından bakarak geçen sene bu zamanlar 34 bin liraya almıştım piyasaya bakarak iyiki de almışım diyorum şimdi.şu an tek sorunum sizde de var mı bilmiyorum aşırı sıcaklarda klimanın çok ses çıkarması içerden pek rahatsız etmiyor ama dışardan eski buzdolaplarının çıkardığı ses gibi ses çıkarıyor servis normal dedi çünkü gittiğimde sesi birtürlü çıkarmadı fren olarak ani frenlerde özellikle çünkü birkaç kere başıma geldi durmasında ve abs nin devreye girmesinde hiçbir sıkıntı yok zınk diye duruyor.yan rüzgarlardan çok etkileniyor en gıcık kaptığım özelliği bu.aynadan gelen rüzgar sesi,5. vites 3bin devirden sonraki motor sesi fazlalığı birde bazı yerlerde dönerken 2 hamle yapmak zorunda kalmak bunlar bana göre eksi yönler.ama çekişi ve konforu bana göre çok ideal.çok karalıyorlar fiatı ama ben teşekkür ediyorum.bu fiyata hem dizel hem konforlu hem ekonomik araç verdiği için.param olsa bende woswosa hondaya binmesini bilirim ama şartlar da ortada işte.hocam sana da teşekkür ederim incelemen için...

• Tatile çıkmıştım,konuda biraz altta kalmış hemen up layalım dedim

@aanil Adamların tarzı bu abi

@wagnerx Teşekkür ederim,dediklerinize katılıyorum f/p olarak muhteşem bakım giderleri düşük ama millet olarak ön yargılı bir toplum olduğumuz için , bir şey begenmezler

@derememo Dediğiniz gibi aracın 6.vitesi olsaymış cok iyi olurmuş.

@mchll Kücük hacimli araçların genel problemi sanırım bu

@Kudik Ek olarak bazı elemanlar araçları haşat ediyor satarken zorlanıyorsunuz.

@adem0730 Bindiğim hiç bir Linea da klimadan anormal ses duymadım.
    Yarın dikkatli bir inceleyim

• 2 litreler 3 litreler goruyorum agliyorum. Ne kadar basarsan bas 5 litreyi gecmezcilerden olmak istiyorum. Yarismaya Ankaradan katiliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle güzel bir konu olmuş konuyu açan arkadaşa teşekkürü bir borç bilirim linea alacaklar için faydalı bir konu olmuş , bende dizel fiestamı sattıktan sonra uzun bir süre boyunca dizel araç araştırdım en son hyundai era ve linea arasında kaldım ve seçimimi lineadan yana kullandım , aracım linea 1.6 multijet dynamic 2009

model alalı yaklaşık 15-20 gün oluyor araçtan şimdilik memnunum umarım bir problem çıkarmaz bana aracı aldıktan sonra İstanbul- Ankara yaptım özellikle yokuş

performansını görmek için Bolu'ya gelmeden otobandan çıkıp Bolu dağını ttırmandım klima açık bir şekilde araç yokuşta banamısın demedi çok güzel ivmelendi

yokuşta bütün araçları geçtim arkamdan sadece chevrolet captiva geldi ve beni geçen tek araç buydu o kadarda olsun değilmi 2000 motor dizel bir araçtan bahsedi-

yorum bunun haricinde uzun yolda özellikle 6. vites çok güzel araç 110 la giderken 2000 devirde gidiyor ve en düşük tüketim belkide bu devirlerde oluyor

160 la giderken bile 3000 devir civarında seyrediyor motorun en çok beğendiğim tarafı 1500 devirde maksimum torku vermesi alt devirlerde motor canlı

aracı şu anda Ankara şehir içinde tek kişi kullanıyorum sakin kullanımda yol bilgisayarına göre ortalama tüketim 4.8 araç 1.3 multijet motorlara göre rölantide

biraz daha gürültülü ama hızlandıkça ses kalmıyor birde yoğun trafikte bana biraz fazla yakıyor gibi geldi özellikle İstanbul trafiğinde 6.5-7 litre arasında

yakıyordu klimalı yüksek hızlarda arkadaşların dediği gibi sanki biraz yolda geziyor virajlara önceki arabama göre daha tedirgin giriyorum yana yatıyor

bunların haricinde araç gerçekten kendi aracım diye söylemiyorum hoşuma gitti aldıktan sonra çok kişi dedi linea alınmaz keşke toyota corolla focus

alsaydın diyenler çok oldu halende duyuyorum ama benim için hiç öenmli değil öenmli olan benim beğenmem bütçem biraz daha fazla olsa bende

bilirim o çok tutulan arabalardan almayı ama herşey imkan dahilinde linea kesinlikle kötü bir araba değil parasını son kuruşuna kadar fazlasıyla

hak ediyor linea alacaklara kesinlikle tavsiye ediyorum .

• çok güzel konu,bende bu aracın tanıtımı yapan birini arıyordum bilgileriniz için çok teşekürler.
  • teşekkürler. çok güzel bir inceleme olmuş.
  • inceleme için teşekkürler
    1.3 90 ps astra j ve ve linea dışında grande punto ve astra h de 6 ileri şanzıan kullanılıyordu
  • Linea ile benim araç arasında 50 kg fark var. 2011 corsa ecoflex 1.3 95 hp.

Herşeye anlam veriyorumda nasıl araç doluyken kaldıramıyorsunuz anlamıyorum. Araç boşken barbaros yokuşu ve hatta barbarosun arka sokaklarındaki dik yokuşlar dahil heryerde gaza hiç dokunmadan kalkıyor.

sürücü + 200kg ile de pek fark olmuyor. Hatta uzun yolda 3 kişi + full bagaj doluyken bile araç kalkarken ne stop ettiği ne titrediğini gördüm. Çok yük olduğu zaman yokuşta kalkması biraz daha uzun sürüyor okadar. Eğer gaza biraz dokunursanız zaten 1750 rpmde 200nm tork geliyorki 1.6 atmosferikler doluyken nasıl kalkıyor 5000 devirde 150nm tork veren motorlarla biz 200 nm ile kalkamıyorsak ?

6. vites şart gerçekten. Benim araç 5. viteste 100 yapiyor. ecoflex olduğu için vites oranları daha uzun sanırım. Yinede 6. vitesi arıyorum. Şehir dışı verim şehir içinden hep 1-1.5 litre çok oluyor. ( hız + yük)

• Merhabalar.

Öncelikle eklemeleriniz için teşekkür ederim.

@Exxcrea 2009 model corsa d 1.3 cdti aracım vardı, 22 bin km den 65 bine kadar kullandım.
    Dediğiniz şeyin açıklamasını söyle yapabilirim. Corsanın vites oranları daha iyi ayarlanmış sanırım. Bende corsada kaldırma problemi pek yaşamamıştım.
  • Up layalım belki birinin işine yarar
  • 1.6 ve 1.3 otomatiklerde 6. vites var. Yalıtım olarak yeni üretim Emotion modellerinde daha fazla malzeme kullanılmış.
    Aslında biraz yetenek olsa tüm araca yalıtım yapmak süper olur. 150 TL civarına araç tamamen yalıtılabilir. O yapılınca araç özellikle uzun yolda çok daha keyif verir elbet.
  • emeğinize sağlık açıklayıcı bir yazı olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: -YağmurAdam-

1.6 ve 1.3 otomatiklerde 6. vites var. Yalıtım olarak yeni üretim Emotion modellerinde daha fazla malzeme kullanılmış.
    Aslında biraz yetenek olsa tüm araca yalıtım yapmak süper olur. 150 TL civarına araç tamamen yalıtılabilir. O yapılınca araç özellikle uzun yolda çok daha keyif verir elbet.

Merhaba.
    Emotion versiyonunu kullanmadım bizim araçlar hep Active Plus paketli.
    Yalıtım olarak yüksek hızlarda rüzgar sesi biraz geliyor ve malum 1.3 mj nin 5 vitesinden dolayı motor sesi artıyor yüksek hızlarda. Benim sıkıntım 5 ileri olmasından ötürüydü.

@halils2
    Rica ederim.
  • gerçekten çok faydalı ve seviyeli bir konu açılmış ve o şekilde devam ediyor benimde size sormak istediğim 2010 model focus aracımı satıp 1.3 linea almayı düşünüyorum ankara içerisinde kullanıcam uzun yol falan yapan biri deilim öle uçsun falanda demiyorum zaten babamında dediği gibi yarışamı katılacazkafamın karıştığı nokta 1.3 motor olanların tam olarak donanım farkları veya motor farkları nedir bu konuda bana yardımcı olurmusunuz bu araca ayıracagım bütce 25.000 TL 100.000 km altı olmak kaydıyla hangi seçeneği bana önerirsiniz şimdiden yardımcı olacak tüm arkadaşlara teşekkür ederim
  • Klavyene sağlık dostum faydalı bir konu olmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sagyurek

gerçekten çok faydalı ve seviyeli bir konu açılmış ve o şekilde devam ediyor benimde size sormak istediğim 2010 model focus aracımı satıp 1.3 linea almayı düşünüyorum ankara içerisinde kullanıcam uzun yol falan yapan biri deilim öle uçsun falanda demiyorum zaten babamında dediği gibi yarışamı katılacazkafamın karıştığı nokta 1.3 motor olanların tam olarak donanım farkları veya motor farkları nedir bu konuda bana yardımcı olurmusunuz bu araca ayıracagım bütce 25.000 TL 100.000 km altı olmak kaydıyla hangi seçeneği bana önerirsiniz şimdiden yardımcı olacak tüm arkadaşlara teşekkür ederim

Merhabalar,

Focus , Linea dan daha tok sürüşe sahip , yol tutuşu daha iyi olan bir araç.

Bu kriter önemli değilse amacınız belli standartların üstünde , kasko , bakım , mazot gideri uygun olan parası uygun olan bir araç arıyorsanız Linea bu konuda lider konumda.

1.3 motorda

Active, Dynamic , emotion versiyonları var. Daha sonra Active plus , dynamic plus vs. oldu. Donanım paketlerini tam bende bilmiyorum.

Kullandığımız araçlar Active Plus , Abs,klima,yol bilgisayarı, sürücü yolcu havayastığı gibi seyler standart.

Ben madem ikinci el olcak , Emotion öneririm. Hill Holder, cift bölgeli dijital klima , hız sabitleyici , kadife koltuklar vs bayağı dolu bir araç.

• quote:

Orijinalden alıntı: leigh_hunt

Klavyene sağlık dostum faydalı bir konu olmuş

Teşekkür ederim dostum
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.