Şimdi Ara

2010da Hüsran, 2011'de Yeniden Hazırlık, [FİNAL: 'İTÜ BİLGİSAYAR MÜH.'] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
253
Cevap
21
Favori
25.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 67 impala -- 14 Ağustos 2013; 1:01:17 >
  • kısmetse 2-3 ay sonra aynı üniversite aynı bölümde olacağız =)
  • İTÜ Bilgisayar Müh. %100 İngilizce gelir.

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliğinin gelme olasılığı da, yüksek olmasa da, var.

Tebrik ederim. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

İTÜ Bilgisayar Müh. %100 İngilizce gelir.

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliğinin gelme olasılığı da, yüksek olmasa da, var.

Tebrik ederim. :)

teşekkürler

ODTU'nün geçen senekine benzer bir düşüşte gelme olasılığı var az da olsa bence, ama sanırım ODTU'yu yazmayacağım. Yani kafamda tam olarak netleştiremedim bazen de yazayım diyorum ama belli olmaz. İTÜ gayet hoş göründü gözüme

• Tamam kararımı verdim ODTU yazmıyorum 1.sıra İTÜ Bilg %100ing, 2ye de %30 ingilizce tercih tamamdır Yarın osym'nin sitesinden yapacağım

bu arada Google'a 2010da hüsran yazınca direkt bu konu çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cwr -- 29 Temmuz 2011; 0:41:52 >
  • Canım sıkıldıkça @cwr panpa senin bu konuyu açıp okuyorum ilk mesajındaki bütün yazıları, ibret alıp çıkıyorum.

Bi daha helal sana
  • @Berkay,

Güncelledim bu arada;

quote:

30.07.2011

Tercih Zamanı..

Aslında yalan söylemeyeyim ilk aklımdaki üniversite her zaman için ODTU'ydü. Aslında ODTU'nun taban sıralamasından tam 1500 aşağıdayım. Geçen sene 2000kişi gerilemiş bu sene de aynı şekilde olsa giriyordum %10 gibi bi küçük bir ihtimalle de olsa. Ama konuştuklarım dinlediklerime göre İTÜ'nün de aşağı kalır yanı olmadığını gördüm Hatta İTÜ'ye çok ısındım diyebilirim . ODTU'ye gelme ihtimali olduğu için tercihte yer vermeyeceğim. İTÜ Bilg %100ing'in taban sıralaması 6700lü bişeyler benim sıralamam 6900 arada 200kişi var tıp kontejyanlarının artmasına ve mühendisliklerin genel düşüşünü göz önüne alarak ingilizce bölümün gelceği kanaatindeyim. Gelmezse %30 ing'e de seve seve giderim orası ayrı mesele

Amacım belli zaten %30ing de baya aşağıdan kapatmış %100ing gelmese o kesin gelir.Onun için bir 3.tercihe ihtiyaç duymadım
    [simage]

http://a1107.hizliresim.com/11/7/30/349.jpg[/simage]

Bu arada 2üst mesajımda ;

quote:

ODTÜ zaten mümkün değil, İTÜ ise çok zor şu an itibariyle. Nereyi yazarım başka tercihe bilmiyorum açıkcası İTÜ'den aşağısını hiç düşünmemiştim. Konudaki en karamsar yazım da bu oldu sanırım
    demişim, şimdi ise %100ing'ine girceğimi düşünüyorum. Neyin ne olacağı hiç belli olmuyor hakkaten

Tercih sonuçları açıklanınca görecez bakalım ne olacağını

• tebrikler, darısı bizim başımıza

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BNSF -- 4 Ağustos 2011; 13:03:35 >
  • Puanlara göre İtü %30 İngilizce Bilgisayarı kazanmış görünüyor,tebrikler

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wcephei -- 19 Ağustos 2011; 19:29:11 >
  • Tebrikler cwr adamsın.
  • Bakalım bu yıl bende senin durumundayım CWR bu sene sınava girdim çok kötü bir sonuç aldım seneye çalışıp tekrardan gireceğim umarım seneye bende iyi bir yerler yazarım.
  • Sezon finalini de yaptık
  • Konuya yazmamak ayıp olur.

Hayırlı olsun. Tebrik ederim, okuldaş ve bölümdaş. :)
  • Hocam süpersin bende senin geçen seneki durumundayım umarım bende seneye senin gibi istediğim bölümü buraya yazmak nasip olur.
  • iyi iş
  • Helal olsun tebrik ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cwr

Sezon finalini de yaptık

günlük kaçssa açalıştın ortalamaya vurarsak ve hangi soru bankalarını bitirdin yani bi dersten örneğin mattan 2 tane fln
  • quote:

Orijinalden alıntı: cwr

16.08.2010

Arkadaşlar Lise 1'deyken okulumun derslerinin falan aşırı zor gelmesi sebebiyle baya bunalım falan yaşamıştım sonradan okul değiştircek bile oldum ama tekrar okulumda kaldım zor bela Lise1 bitmişti. Sonradan arkadaş ortamı faland derken en azından moralim düzeldi günlerim güzel geçti ama yazılılardan sırf kalmamak için geçtim denemelerde okulda sonlardaydım ama umrumda değildi Lise2 ve Lise3 de böyle geçti.. Lise4 e geldik fen lisesi olduğumuzdan hocalar hiçbir sözel dersi işlemiyordu çıkıyordu sınıftan sayısal çalışalım diye ama biz arkadaşlarla bunu fırsat bilip her haltı yaptık ders çalışmak dışında. Sonradan YGS'ye 1 ay kala afedersiniz bizim g*t tutuştu çalışmaya başladım ama 1 ayda isteksiz olarak pekbişey yapamadım sonuçta YGS'm baya kötü geldi 35binlerdeydi sıralamam. Sonra dedik artık LYS'ye çalışsak da bu düzelmez LYS geldi geçti total sıralamam 42bin civarı oldu bitti. Okuldan 29tıp fakültesi bi o kadar da mühendis çıktı 10 tane falan yerleşemeyen vardı 5i bizim sınıftan biri de bendim .

Aklıma başıma aldım artık, ne kadar 40bininci olsam da okulun aşırı zor yazılıları sayesinde az çok bi temelim var. Yarın çıkıp dersaneye yazılıcam Güvenderin dersanesine yada FDD'ye yazılıcam tam karar veremedim ama.Seneye çok iyi yerlerde olmam lazım . Konuyu da aşama aşama güncellicem bakalım, şu an fen lisesi çıkışlı sıralaması 40binlerde olan, bildiklerini de tatilde az çok unutmuş olan bir öğrenciyim; sonumuz nolacak görücez Kril'di sanırım bi arkadaş da yazmıştı ve hayaline kavuştu,umarım ben de onun kadar başarılı olabilirm

17.08.2010

FDD'ye yazıldım

22.08.2010

Dersanede ders falan yok eylül ekim gibi başlıyormuş sanırım dersler. Tabi 4.sınıflara hızlandırmalar var ama onların arasına katılmak istemedim haliyle Zaten ramazan çıkasıya kadar kaleme deftere elimi süremem

15.10.2010

1 aydır banlıydım güncellemek şimdiye nasip oldu . FDD'de derslere devam ediyoruz şimdilik iyi gibi bakalım ama tempo biraz düşük gibi eve geldikten sonra dinlenme süremle çalışma sürem birbirine eşit oluyor gibi

Ha bu arada sınıfımda da bitane DH'li var adam hava kuvvetleri terk valla sınıfda da derece yapıcak gibi duruyor. İki DH'li işi götürüyoz bakalım dersanede öğle araları yediğimiz martı dönerlerden zehirlenmezsek sonuç iyi olucak gibi

04.11.2010

Ilk ygs denememizin sonuclari dün aciklandi YGS1 420 puan almisim baslangic icin kötü degil gibi gözukse de moralmi bozdu fizikten falan baya yanlisim cikmis cünkü

Dersaneye paralel gittigimden kisa zamanda puanimin hizla artacagini düsünüyorum yani umarim

07.02.2011

Uzun bi aradan sonra tekrar güncelliyorum

Finale devam ama tempo çok düştü maaselef. İlk günlerdeki çalışma azminden eser kalmadı. YGS denemeleri fena gitmiyor ama günlük bikaç saat çalışabiliyorum o da zorla oturuyorum resmen masa başına. Sınavlara gelecek olursak;

Özdebir YGS Denemesi: 431
    Zaman Denemesi(Sayılarını bilmiyorum fotokopiydi): 435
    Zaman Denemesi: 425
    Fem YGS 1 Denemesi: 465
    Fem YGS 2 Denemesi: 445
    Fem YGS 3 Denemesi: 466

10.05.2011

3 ay aradan sonra güncelliyorum . YGS geldi geçti aldığım puan bu sınava göre istediğim düzeyde. Fakat LYSde büyük eksikler var onları kapatmam lazım yoksa sıralamayı düşürmem içten bile değil

LYS'yle beraber ilk 8binden çıkmasam yeter

05.06.2011

Sınava 2 hafta kala..

Denemeler tutarsız gidiyor örnek vermem gerekirse kimyayı bazen tamamını doğru yapıyorum bazen 5 6 y çıkıyor keza fizikte de öyle dengesiz netler var Genel olarak netler;

Mat 40 45
    Geo 20 23
    Fizik 24 26
    Kimya 25 26
    Biyo 20 24

Ortalama değerler bunlar. En son güvender Türkiye Geneli;

Mat 42d 7y (saçma sapan hatalar...)
    Geo 22d 7y

Şimdilik bu kadar, umarım daha fazla yükseltirim yoksa yan bastık diyebilirim

23.06.2011

LYS 2'ye 3gün kala..

Evet beyler bayanlar, LYS1 i de atlattık 5gün önce Hatırladığım kadarıyla kontrol ettim; mattan 47 48, geodan da 24 25 net var. Umarım sürpriz çıkmaz. Şu an amacım YGS1 sıralamamı düşürmemek. Ha düşürse de çok düşürmemek eheuehe

3 gün sonra LYS2 var. Bundan biraz tırsıyorum. Aslında fizik-kimyam iyi bu sene işte ama herşeyi belli edecek son sınav olunca insan çekiniyor . Fizikte ve kimyada min 24 - max 29 net civarı yapıyorum. Biyolojinin etkisi az diye (ve kısmen tembellikten ) gerçekten çok az çalıştım. Ondan 23 24 yapsam yetecek

Bu son günleri FEM'in video çözümlü express testlerini yaparak geçiriyorum. Arada da denemeler. Bıkkınlık hat safhada hani girsek de sonra yatıp uyusak modundayım

Neyse bundan sonraki güncellememde sınav sonucu falan da olur heralde Bu başlığa Sene sonu ve sonuç: ODTÜ veya İTÜ Bilgisayar Mühendisliği yazacağım inşallah Yazamazsam da şu an yazdıklarımın arkasındayım kimse merak etmesin Neyse ben gidip yatayım gece 2 olmuş hala ayaktayım laptop başında nasıl LYS öğrencisiysem . Kalın sağlıcakla..

26.06.2011

LYS 2 Sınavı Sonrası

Normalde yok işlem hatası yaptım çok yanlış çıktı yok dikkatsizliğimden çok yanlış çıktı falan diyenleri pek dinlemem ama maalesef fizik 2 testinde benim başıma geldi. Momentum sorusunda üstte 3.bir cisim varmış onu görmedim, elektirk ve manyetik alan sorusunda birini artar bulup direkt o heyecanla artar artarı işaretleyip geçmişim Sonuç olarak benim için en önemli ders olan fizikte battım:) Diğerleri fena değil gibi biyoloji beklediğimden daha iyi açıkcası

Fizik 25d 4y 1b
    Kimya 27d 3y
    Biyo 27d 3y

ODTÜ zaten mümkün değil, İTÜ ise çok zor şu an itibariyle. Nereyi yazarım başka tercihe bilmiyorum açıkcası İTÜ'den aşağısını hiç düşünmemiştim. Konudaki en karamsar yazım da bu oldu sanırım

21.07.2011

ve Sınav Sonuçları Açıklanır..

Evet beyler düşündüğümden daha iyi bir sıralama geldi kesinlikle MF4 puanım 521 geldi 6929.sıradayım. Kesin konuşmamakla beraber İTÜ Bilgisayar %30 ing kesin gibi. %100ing'i ise tam sınırdayım en ufak bir düşmede girme şansım yüksek Tabi ben nolur nolmaz diye ODTU de yazacağım. Dördüncü tercihe de yıldızı yazar tercih listemi tamamlarım

Ha unutmadan;

30.07.2011

Tercih Zamanı..

Aslında yalan söylemeyeyim ilk aklımdaki üniversite her zaman için ODTU'ydü. Aslında ODTU'nun taban sıralamasından tam 1500 aşağıdayım. Geçen sene 2000kişi gerilemiş bu sene de aynı şekilde olsa giriyordum %10 gibi bi küçük bir ihtimalle de olsa. Ama konuştuklarım dinlediklerime göre İTÜ'nün de aşağı kalır yanı olmadığını gördüm Hatta İTÜ'ye çok ısındım diyebilirim . ODTU'ye gelme ihtimali olduğu için tercihte yer vermeyeceğim. İTÜ Bilg %100ing'in taban sıralaması 6700lü bişeyler benim sıralamam 6900 arada 200kişi var tıp kontejyanlarının artmasına ve mühendisliklerin genel düşüşünü göz önüne alarak ingilizce bölümün gelceği kanaatindeyim. Gelmezse %30 ing'e de seve seve giderim orası ayrı mesele

Amacım belli zaten %30ing de baya aşağıdan kapatmış %100ing gelmese o kesin gelir.Onun için bir 3.tercihe ihtiyaç duymadım
    [simage]

http://a1107.hizliresim.com/11/7/30/349.jpg[/simage]

Bu arada 2üst mesajımda ;

quote:

demişim, şimdi ise %100ing'ine girceğimi düşünüyorum. Neyin ne olacağı hiç belli olmuyor hakkaten

Tercih sonuçları açıklanınca görecez bakalım ne olacağını

FİNAL

25.08.2011

Evet yerleştirme sonuçları açıklanmadan 3 gün önce 10 gün ban yiyince konuyu güncellemek şimdi nasip oldu

Fazla uzatmak istemiyorum. İlk tercihimin %100 ing olan bölümdü fakat İTÜ'nün taban sıralamalarının üstlere çıkması sebebiyle gelmedi 2.tercihim buydu zaten sorunsuz yerleşmenin mutluluğunu yaşadım görünce

Konuyu açtığım tarih (16 Ağusts 2010) dan bugüne (25 Ağusts 2011) 1 yıl oldu her aşamada yazmaya çalıştım.Konunun da sonuna geldik haliyle. Üstte önceden yazdığım;

quote:

Bu başlığa Sene sonu ve sonuç: ODTÜ veya İTÜ bilgisayar Mühendisliği yazacağım inşallah Yazamazsam da şu an yazdıklarımın arkasındayım kimse merak etmesin

yazarak konuyu sonlandırıyorum :) Konuya iyi dileklerini bırakan herkese teşekkürler. Ve tabi unutmadan... ;

adamimsin.tebrik ediyorum seni kardesim.yilmadigin ,pesini birakmadigin icin.benim icinde kendime örnek alabilecegim bir basari sergilemissin.hedefledigimiz puanlar ayni.yolun acik olsun

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.