Şimdi Ara

2010-2014 Yılları arası deprem olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Kütahya'da 5 büyüklüğünde deprem

  "6 ila 6.9 arasında büyüklüğe sahip deprem yılda bir kere olurken, 1 Mayıs 2003'ten bu yana ülkemizde 6'nın üzerinde deprem yok. 17 Ağustostan önce de benzer açıklamalarda bulundum. Türkiye;nin her yerinde büyüklüğü 6'nın üzerinde deprem olabilir. Olasılık fonksiyonunu Marmara depremlerine uyguladığımızda ortaya şöyle bir sonuç çıkıyor, 2010 ile 2014 yılları arasında Marmara depreminin olma olasılığı yüksek. Olmama olasılığı da söz konusu."

  Prof. Dr. Işıkara, olası depremin Adalar'ın güney batısında beklendiğine işaret ederek, şunları kaydetti:

  "Depremi bu kez İstanbul yaşayacak. İstanbul'un Avrupa yakasının kıyı kesimleri bunu yaşayacak. Yalova'dan da hissedilecek. Küçük küçük depremlerin kümeleştiği yerler büyük depremlerin habercisi oluyor. 17 Ağustos depremi de bu kümeleşen yerde oldu. Yalova'ya yakın olarak Kuzey Anadolu fay yolunun güney kolu var. Bu kol İznik Gölü'nün güneyinden Gemlik Körfezi'nden Marmara'ya giriyor. Gemlik Körfezi'nde de kümeleşme var."


  İnşallah böyle birşey yaşamayız.Kütahyada gerçekleşen depremde yani az şiddetde değil.Şu deprem olayları birazda olsun beni tırsak biri yapıyor.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gelbanagel -- 18 Şubat 2009; 1:49:19 > • Çüüüüşşşşş yani tarih aralığına bak
  Bunu söylemek için illa profesör mü olmak lazım
  Ayrıca vahi mi gelmiş (tövbe haşa)
  Kimse depremin ne zama olacağını bilemez hele ki bir TÜRK profesör
 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.