Şimdi Ara

2009 JETTA ALDIM...ACABA ALDATILDIM MI? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
3
Favori
3.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar bugün öğleden sonra ilk önce noterden hukuki yardım alarak yazdığım ihtarnameyi (paramın iadesini ve aracın satıcı tarafından geri alınmasıni içeren) gönderdim 65 tl tuttu. Daha sonra Cumhuriyet Başsavcılığına şahsın kamu adına cezalandırılmasını istediğimi belirten bir dilekçe verdim, elimdeki belgeleride ekine koydum. Not:Aldığım intiba bu işin satıcının yanına kalmayacağı şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seymen84 -- 12 Haziran 2013; 18:18:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aybasan

2009 model arabanın 2011 değilde 2012 de muayeneye girmesi gerekmezmi?...Benim bildiğim sıfır araçlarda vize 3 yıl sonra oluyor.?..Ama alırken lpg falan takılırsa ozaman 2 yıla düşüyor.

Sıfır araca, lpg sonradan takıldığı andan itibaren tekrar muayeneye girmesi gerekmektedir. Yani 3 yıl olayı otomatikman bozuluyor. Daha sonra 2 yılda bir girer.

Çünkü kontrol gerekli. Gaz kaçırıyor mı, hortumları sağlam bağlanmış mı, lpg tankı nasıl monte edilmiş vs kontrol edilir.
  • Yazık ya ınsanoglu ne kadar ac gözlü olmuş.tartıdan çalmakla km düşürmenin arasında bır fark göremiyorum. Bu kadar mı düştük yaa :(

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hapis cezasi vereceksin yoksa akillanmaz bunlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar durumu biliyorsunuz...

Kasko yaptıracaktım, vaziyet böyle olunca tadım tuzum kalmadı yaptırmadım...Bu iş lehime veya aleyhime sonuçlanacak illaki, yani sizce kasko yaptırayım mı bu araca? Bu arada en uygun teklif axa'dan geldi 1,298 lira mavi kasko. yani aracın iadesine karar çıkarsa tereddütüm ondan ama illa ben yine araç alıcam bunu versem bile daha sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seymen84 -- 13 Haziran 2013; 11:23:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seymen84

Arkadaşlar 2 gün önce şehir dışından 2009 model bir jetta aldım.Aldığım kişi de aslında arabayı alalı çok olmamış fakat ev alma durumundan satıyordu...o plakasını değiştirmiş alınca fakat ben değiştirmedim.eski plakasını sorgulayınca araç şasi no veriyor ve temiz çıkıyor, fakat yeni(şu an aracın üzerindeki plaka yani) plakayı sorgulayınca başka şasi no çıkıyor(BU DA TEMİZ ÇIKIYOR)benim aracın ki çıkmıyor! şahsı aradım plaka yeni olduğu için sisteme geçmemiştir 2 haftaya kadar girer dedi...Bu arada aldığım kişi gayet düzgün birisiydi evine ve iş yerinede gittik.

Anladığım kadarıyla aracınızın yeni plakası eski bir aracın çıkma plakası olduğu için faklı şasi numarasından başka aracın bilgilerini veriyor. Genelde plaka alırken plakanızın daha önce kullanımamış olmasına dikket ediniz. Mesela 2007 model aracın plakası eski olduğu için plakasından 5664 mesaj çekince 2003 yılından itibaren bir hasar kaydı yoktur diye mesaj geliyor.
    Bunu kafanıza takmayın aracınızn tadını çıkarmaya bakın. Hayırlı olsun.

• quote:

Arkadaşlar durumu biliyorsunuz...

Kasko yaptıracaktım, vaziyet böyle olunca tadım tuzum kalmadı yaptırmadım...Bu iş lehime veya aleyhime sonuçlanacak illaki, yani sizce kasko yaptırayım mı bu araca? Bu arada en uygun teklif axa'dan geldi 1,298 lira mavi kasko. yani aracın iadesine karar çıkarsa tereddütüm ondan ama illa ben yine araç alıcam bunu versem bile daha sonra.

arkadaşlar bu konuda fikriniz nedir?
  • quote:

quote:

Arkadaşlar durumu biliyorsunuz...

arkadaşlar bu konuda fikriniz nedir?

Aslında kasko yaptırmanızda bir sıkıntı yok. Aracı geri verseniz bile kalan tutarı sanırım iade alabilirsiniz. Büyük şehirde yaşıyorsanız kaskosuz binmek insanı tedirgin eder...

• Hocam hayirli olsun kaskonu yaptir kullanmadigin surenin parasini geri alabilir yada yeni aldigin araca 3 ay icinde transfer edebilirsin.

Fakat km konusunda ispat olarak yanlizca lpg cide yazilan belge var elinde degilmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rene54

Hocam hayirli olsun kaskonu yaptir kullanmadigin surenin parasini geri alabilir yada yeni aldigin araca 3 ay icinde transfer edebilirsin.

Fakat km konusunda ispat olarak yanlizca lpg cide yazilan belge var elinde degilmi?

evet hocam, fakat 2 farklı servisten aracın daha önceki plakasıyla 2012 yılında 75.000 bakımına girdiğini öğrendim...Savcılığada lpg belgesını sundum diğer durumdan da bahsettım sanırım belgeyi savcılık isteyecek servisten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaptan-ı Kronik

quote:

satıcıyla şimdi tekrar görüştüm durumu anlattım doğrudur km düşürülmüştür serviste oyle çıktıysa diyor ama ben değiştirmedim dıyor tüpçüde yanlış yazılmıştır diyor v.b. ben suç duyurusunda bulunma durumumdan bahsettım hocam illa bulunacaksan bulun ama durum boyle dıyor kayınpederi galericiymiş, kendisinin şu an aracı geri alma durumu yokmuş parayı eve yatırmış zaten bana satrken ev alıyorum demişti ,fakat kayınpederimle görüşürüm 300 aşağı 500 yukarı almaya çalışır dıyor ama onunda sozunu vermıyor kesın Anlayacağınız çok oralı olmadı bende mesai sonuna kadar benı arayın ben nıtelıklı dolandırıcılıktan suç duyurusunda bulunacağım dedım siz bılırsınız gıbılerınden konuştu, kapattık

ha birde noter satışında herşeyı kabul ettım felan yazıyomuş :) ondan bahsetti...birde kayınpederiyle görüşerek başka araba ayarlamaktan bahsettı offff offff

herseyi kabul ettim olayı sizin için bir sıkıntı yaratabilir belki imzalamadan önce okusaydınız keşke!

Noter satış sözleşmesinde, herşeyi kabul ettim diye bir madde var mı?
    Yani böyle bir madde oluyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coderMX -- 13 Haziran 2013; 22:31:51 >

• evet var ama ben şahsın bana beyan ettiği ve aracın ekranında yazan km'yi kabul etmiş oluyorum,ayrıca sözleşmede biliyosunuz km yazmaz.Burda hile devreye giriyor kabul ettiğim şeyin hileli olduğu ve gizlendiği sonradan ortaya çıkıyor.
  • Samimi bir şey söyleyeyim size,eğer aracın servis kayıtlarında km'si düşürüldüğü görünüyorsa hakkınızı aramak konusunda doğru bir adım atmış olursunuz fakat diğer hallerde LPG belgesinde km'sinin düşürüldüğü açık gibi görünse de mahkeme kabul etmeyebilir.Olay çok muallakta,kardeşiniz adliye personeli olduğu için çok normal gelebilir bu tür işler ama ardını düşünmek lazım.Buradaki arkadaşlar için yazması kolay şikayet et diye.Eğer uğraşacak olursanız sinirleriniz bozulabilir,maddi kayba uğrayabilirsiniz.İş ileri gidip de mahkeme boyutunu aşınca eğer aleyhinize sonuçlanırsa ki bu tür davalarda neyin ne olduğu belli olmadığı için hakimler sallamıyor pek,avukat parası,mahkeme masrafları üzerinize kalacaktır.Karşınızdaki kişi sizi tehdit edip sıkıştırabilir,bu canınızı daha çok sıkar.Aldığın kişi servise hiç götürmediyse aracı bilmiyorum ben servise götürmedim dediği anda üzerinden suçu atmış olur.LPG belgesinde okunan km yanlış yazılmış olabilir der geçerler.Biliyorum buradan bakınca her şey çok net gibi fakat hakim bu şekilde değerlendirmiyor olayları.Resmi,geçerli belge istiyor bu durumlarda..Paranızı alana kadar da baya süre geçer,çok sıkıntılı bir süreç hukuk süreci.Çevresi varsa devlet dairelerinde işinizi iyice zora sokar.

Benim yaşadığım bir olaydan edindiğim tecrübelerdir bunlar,emniyet polislerle yaşadığım bir olayda kamera kayıtlarını mahkemeye talep edilmesine rağmen göndermedi,hakim polisin tuttuğu rapora göre karar verdi..Tabi ki haklıyken haksız duruma düştüm,delil toplamakla yükümlü savcı başta kamera kayıtlarını istemedi göreviyken.Sonra da silindi milindi ayağına postaladılar beni,halbuki arşivde tutulması mecburi devlet dairesindeki kamera kayıtlarının.Hukuk sitemi trajikomik bir biçimde işliyor..İşin gerçekleri bunlar,ben demokratik bir ülkede yaşıyorum falan fasa fiso.Kim güçlüyse güçsüzü eziyor.

• Aslında yazdıklarınızda sonuna kadar haklısınız... Şahıstan toprağın altında herşekilde hakkımı alacağım fakat bu tarafta da birilerinin bu ahlaksızlığa dur demesi gerekiyor, ortada bir sahtekarlık varsa bunun cezasız kalmaması gerekiyor ve bunun içinde hak aramak gerekiyor...Herkes yok değmez, çok uğraştırır, bir şey çıkmaz gibilerinden olaya yaklaşırsa buna benzer çok mağduriyetler olur.İnanın olumlu sonuçlanmış bir çok dava var, ha diğer türlü birşey çıkmayan dava da çok, artık bu savcıların ve yargıçların takdiri. Tüm bunların yanında ülkemizde hak aramak ve hakkın olanı almak gerçekten çok güç kabul ediyorum...Olaya gelirsek bir başkası belki bu durumu görmezlikten gelebilir, sindirebilir fakat ben göz göre göre aldatılmayı sindiremem açıkcası...Emin olmasam ve tereddütlerim olsa zaten hiç uğraşmam.Mahkemeleri ve süreçleri çok iyi biliyorum ve Haftaya da tazminat davası açıyorum şahıs hakkında.Gelişmeleri yazarım burdan...

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.