Şimdi Ara

:::2006-2012 Honda Civic Ana Konu::: (834. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22.574
Cevap
85
Favori
1.494.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 832833834835836
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: piano_black

37.000 lira vericeksen 3 bin için mi eski kasa alıcaksınız ? fd6 kasada olabilir ama 34.000 dedin mesajında o fiyata ise çok güzel gerçi lpg derken obu derken 40 bin lırayı gecıcek o iş sana 34.000 ise hemen al 37.000 düşündürücü

:D karıştı galiba. 34e alan ben değilim. imzamdaki aracı 37e aldım geçen ay onu dıyorum fıyat nasıl dıye
  • quote:

Orijinalden alıntı: pegasus33

Acelesi olacak bir durum yok tabiki ses zamanla artar güvenlikle ilgili problem olacağını sanmıyorum.
    Çıkma konusuna gelince bozuk olmadığına emin olursanız kutunun tamamının değişmesi durumunda aynı sesi niye yapsinki.Aksine bende tamir yaptırdım 350 tl dediler şu anda aynı sesi yapmaya başladı.Siz ankarada nerede yaptiracaksiniz birde orayı araştıralım

ben konuyla ilgili linkte başlık açtım. ankarada bulunan özel servis bu sorunu köklü çözüyoruz dedi. ben yaza doğru sırf bu direksiyon için ankaraya bu servise gideceğim.http://www.honda-turkiye.com/civic-problemler-ve-coezuemleri/3498-2007-honda-civic-direksiyon-kutusunda-bothluk-varmyth.html

• Arkadaşlar merhaba, 2010 oto.vites elegance honda civic aracım var. Ağırlıklı şehir içi (İstanbul) kullanıyorum. En uzak mesafem 15 km. Ortalama değerim 12.5lt /100 km. Yol bilgisayarının ortalama veriyi yansıttığını düşündüğümüzde bu değer sizce normal mi? Bana çok geliyor. Yazın şehirler arası yolda 5.4 lt/100 km gördüğümde oldu.
    Bu nedenle LPG dönüşümü yaptırmayı düşünüyorum. Candan otogaz yakınımda, burayı çok övüyorlar. Ancak bu işlem aracın performansında sorun yaratır mı, ikinci el fiyatını olumsuz etkiler mi, LPG dönüşüm masrafına ve gaz kullanım riskine değecek tasarruf sağlar mı? Yıllık kullanımım max. 12 bin km civarı.
    Değerleri görüşleriniz benim için önemli.
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: av.ak

quote:

Orijinalden alıntı: piano_black

37.000 lira vericeksen 3 bin için mi eski kasa alıcaksınız ? fd6 kasada olabilir ama 34.000 dedin mesajında o fiyata ise çok güzel gerçi lpg derken obu derken 40 bin lırayı gecıcek o iş sana 34.000 ise hemen al 37.000 düşündürücü

:D karıştı galiba. 34e alan ben değilim. imzamdaki aracı 37e aldım geçen ay onu dıyorum fıyat nasıl dıye

Kusura bakma karıstı hatlar :D iyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baronturk

Arkadaşlar merhaba, 2010 oto.vites elegance honda civic aracım var. Ağırlıklı şehir içi (İstanbul) kullanıyorum. En uzak mesafem 15 km. Ortalama değerim 12.5lt /100 km. Yol bilgisayarının ortalama veriyi yansıttığını düşündüğümüzde bu değer sizce normal mi? Bana çok geliyor. Yazın şehirler arası yolda 5.4 lt/100 km gördüğümde oldu.
    Bu nedenle LPG dönüşümü yaptırmayı düşünüyorum. Candan otogaz yakınımda, burayı çok övüyorlar. Ancak bu işlem aracın performansında sorun yaratır mı, ikinci el fiyatını olumsuz etkiler mi, LPG dönüşüm masrafına ve gaz kullanım riskine değecek tasarruf sağlar mı? Yıllık kullanımım max. 12 bin km civarı.
    Değerleri görüşleriniz benim için önemli.
    Teşekkürler.

bende de aynı yakıyor. lpg hesabı yapıp taktırırsanız iyi olur.

• Bu ara lpg de 300 kurus civari yakmaya basladi ayarimi bozuldu kiştanmidir anlamadim. 250 kurusu gecmezdi. 2008 premium

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozkan38 -- 14 Aralık 2012; 0:18:34 >
  • Benimkide 2008 premium civic 1lt ile 10 km şehir içinde bence gayet normal değer.Lpg fiyatına göre 25-30 krş arası yapar oda.
    Diğer konu direksiyon kutusu sorununu 450 tl daha bayılarak tamir ile İnşallah çözdük gibi.Sadece direksiyon kuutusu tamiri yapan yerler var ben kayseride buldum orada yaptırdım şimdilik iyi gibi İnşallah tekrar yapmaz.Ancak böyle bir araca hiç yakışmıyor bu kronik arıza
  • quote:

Benimkide 2008 premium civic 1lt ile 10 km şehir içinde bence gayet normal değer.Lpg fiyatına göre 25-30 krş arası yapar oda.
    Diğer konu direksiyon kutusu sorununu 450 tl daha bayılarak tamir ile İnşallah çözdük gibi.Sadece direksiyon kuutusu tamiri yapan yerler var ben kayseride buldum orada yaptırdım şimdilik iyi gibi İnşallah tekrar yapmaz.Ancak böyle bir araca hiç yakışmıyor bu kronik arıza

Bende kayserideyim degerler kayseri sehir ici.
    Direksiyon problemlerini okuyunca baktim benimkinde ses yok isallah cikmazda.

• ustadlara selam.
    belirttiğim fiyat aralığında civic vtec(hatchback 5 kapı yeni kasa) almak istiyorum. otomatik viteslerde en az sorun cıkaran honda ve toyota şanzıman olarak bir bilgim var ama, tam oto ve yarı oto(i-Shift) olarak vites geçişlerinde yarı otolarda bilmeyen için biraz sıkıntılı olduğu yorumları var.
    daha da net yardımcı olmak isteyen arkadaşlar için şöyle sorayım.
    sahibinden comda hangi iconları tıklayarak(uzantılarını takip ederek) araç seçimi yapacağım hususunda bir yardım istiyorum.
    1.8 ler ile 1.6 arasında yakıt tuketımı pek fark olmadıgından performans amaçlı 1.8 tercihimdir.(pul masraflarınıda bilen varsa yazarsa sevinirim.)
    1.4 i-VTEC
    1.6 Dream
    1.6 Elegance
    1.6i
    1.6i ES
    1.6i LS
    1.6 Premium
    1.6 VTEC ES
    1.6 VTEC LS
    1.6 VTEC Sport
    1.8 Executive
    1.8 i-VTEC
    1.8 Type-S
    bir kaç parça boya olaması önemli değil elbette.yeterki agır hasar kaydı olamasın. anlayacağınız herkesin istediği şeyi bende istiyorum:)
    donanımlı, güzel - spor görünümlü, çok yakmadan performans sahibi, yıpranmamış (aldığında söylenmeden binebileceğim bir honda)
    şimdiden teşekkürler...

• Arkadaşlar klimadaki A/C tuşu içe batmış gibi basınca çalışmıyor garantiden yaparlar mı acaba bunuy bu sorun ile karşılaşan oldu mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anchowy61

Arkadaşlar klimadaki A/C tuşu içe batmış gibi basınca çalışmıyor garantiden yaparlar mı acaba bunuy bu sorun ile karşılaşan oldu mu acaba?

Tanıdık yetkili servis varsa ricayla yaparlar. Tanıdık yoksa kullanıcı hatası derler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavishow

ustadlara selam.
    belirttiğim fiyat aralığında civic vtec(hatchback 5 kapı yeni kasa) almak istiyorum. otomatik viteslerde en az sorun cıkaran honda ve toyota şanzıman olarak bir bilgim var ama, tam oto ve yarı oto(i-Shift) olarak vites geçişlerinde yarı otolarda bilmeyen için biraz sıkıntılı olduğu yorumları var.
    daha da net yardımcı olmak isteyen arkadaşlar için şöyle sorayım.
    sahibinden comda hangi iconları tıklayarak(uzantılarını takip ederek) araç seçimi yapacağım hususunda bir yardım istiyorum.
    1.8 ler ile 1.6 arasında yakıt tuketımı pek fark olmadıgından performans amaçlı 1.8 tercihimdir.(pul masraflarınıda bilen varsa yazarsa sevinirim.)
    1.4 i-VTEC
    1.6 Dream
    1.6 Elegance
    1.6i
    1.6i ES
    1.6i LS
    1.6 Premium
    1.6 VTEC ES
    1.6 VTEC LS
    1.6 VTEC Sport
    1.8 Executive
    1.8 i-VTEC
    1.8 Type-S
    bir kaç parça boya olaması önemli değil elbette.yeterki agır hasar kaydı olamasın. anlayacağınız herkesin istediği şeyi bende istiyorum:)
    donanımlı, güzel - spor görünümlü, çok yakmadan performans sahibi, yıpranmamış (aldığında söylenmeden binebileceğim bir honda)
    şimdiden teşekkürler...

1.8 alıcaksanız tam otomatik tercih ederseniz sizin için daha konforlu olur. Bildiğim kadarıyla 2010 dan itibaren 1.8 ler tam otomatik.

• Merhaba, bir yakınımdan 2008 model 38000 kmde 34 bin tlye hatasız,boyasız bir civic premium almak üzereyim. Ancak öğrendim ki bu modelde vsa yokmuş. VSA nın diğer marka araçlardaki ESP ile aynı şey olduğunu öğrendim. Şimdi size sorum şu; 30 küsür milyar verip VSA adlı sistemi olmayan bir araç almak sizce doğru mu? Aslına bakarsanız 2006/2007 Golf 1.4 Tsi 140hp arıyordum ama karşıma bu çıktı. Golf hayalimden vazgeçmeli miyim? Cevaplarınız için teşekkürler.
  • arkadaşlar 80000 bakım yaptırdım otomatik şanzuman yağı ve fren hidrolik yağı 160 tl serviste değiştirdim dışarıda castrol magnetec 5/30 yağ ve yag filtresi 70 tl değiştirdim aradaki fiyat farkına varın siz karar verin
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozkan38

quote:

Benimkide 2008 premium civic 1lt ile 10 km şehir içinde bence gayet normal değer.Lpg fiyatına göre 25-30 krş arası yapar oda.

Bende kayserideyim degerler kayseri sehir ici.
    Direksiyon problemlerini okuyunca baktim benimkinde ses yok isallah cikmazda.

Direksiyon kutusu meselesi nedir? çevirince ses geliyor benim araçtan acaba o mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: sagmem

arkadaşlar 80000 bakım yaptırdım otomatik şanzuman yağı ve fren hidrolik yağı 160 tl serviste değiştirdim dışarıda castrol magnetec 5/30 yağ ve yag filtresi 70 tl değiştirdim aradaki fiyat farkına varın siz karar verin

Ben 67 binde serviste agir bakim yaptirdim 430 tl tuttu. Yag 10-40 ti ama.

• 80 bin düz vites bakımı ön fren balata vs değişti, birkaç lamba ve anahtar pili ile birlikte 1.050 tuttu.

Direksiyonu çevirince direksiyondan çıkan gıcırtı sesi için direksiyon dişli vs neyse artık yağlıyorlar düzeliyor. Hatta bu ses aracı yıkayınca azalıyordu bende. Bazen kayboluyordu. Direksiyon kutusu sesi ise araç hafif bir çukur, tümsekten geçerken ön tekerleklerden (yön oalrak o taraftan) boşluğa vuruyormuş gibi ses geliyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tcmb

80 bin düz vites bakımı ön fren balata vs değişti, birkaç lamba ve anahtar pili ile birlikte 1.050 tuttu.

Direksiyonu çevirince direksiyondan çıkan gıcırtı sesi için direksiyon dişli vs neyse artık yağlıyorlar düzeliyor. Hatta bu ses aracı yıkayınca azalıyordu bende. Bazen kayboluyordu. Direksiyon kutusu sesi ise araç hafif bir çukur, tümsekten geçerken ön tekerleklerden (yön oalrak o taraftan) boşluğa vuruyormuş gibi ses geliyordu.

Kule bilyasini yağlıyorlarmış ama 4 5 ay sonra tekrar ediyormuş .

• Teşekkür ederim Can_vtec tanıdık birilerini buldum servise öyle gitmeyi düşünüyorum. 50000 km bakımı ne kadar turar acaba bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anchowy61

Teşekkür ederim Can_vtec tanıdık birilerini buldum servise öyle gitmeyi düşünüyorum. 50000 km bakımı ne kadar turar acaba bilgisi olan var mı?

bende 50000bakımına gırecegım. mutluhan 310tl demişti

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 832833834835836
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.