Şimdi Ara

:::2006-2012 Honda Civic Ana Konu::: (1110. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
22.574
Cevap
85
Favori
1.494.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11081109111011111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir deneyeyim hocam teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: claouse

Bir sorum olacak arkadaşlar. Hiçbir forumda rastlamadım. Genelde aracın içine çok fazla ses aldığı söyleniyor. Bildiğim kadarı ile servislerde alt yalıtım ve motor yalıtım yapılıyor Özellikle yeni (0) alınan araçlar için boya koruma ile birlikte bunuda satmaya çalışıyorlar.

Bunu hiç deneyen yada araştıran oldumu. Fd6 lar için uygulanabilirliği yada genel olarak hondalar için uygulanabilirliği varmı.

Geç görüyorum ama, 2010'da FD6'yı aldığımız gün Ziebart izolasyon yaptırdık. Açıkçası diğer arabalarla çok kıyaslama şansım olmadı, ama sessizlik olarak bence Passat'la yarışır. İzolasyon ne derece etkili oldu bilmiyorum.
  • quote:

Aldığım araba yaklaşık 3 ay yatmış. Bundan dolayı akü kendinden geçmiş haliyle. Üzerinde hala orjinal aküsü duruyor. Beni yolda bırakacak belli. Akü 6 senelik. Sizce şarj ettirsem kurtarabilirmiyim yoksa yenisinimi alayım.

55 amper kullanan arkadaşlardan fikirlerini merak ediyorum. Tavsiye edermisiniz yoksa 45 liğe devam mı nedeyim. Nedersiniz.

Bursa'da 55 Mutlu aradım. Hiçbir yerde bulamadım. Daha pahalı 45 Varta taktım. Şimdilik iyi. Fakat orijinal aküsü inanılmaz bende de tam 6 yıl gitti. O markayı bulamayız ama Türkiye'de.
  • sleepingawake kullanıcısına yanıt
    Hocam cevapların iççin sağol. Yalıtım olayından vaz geçtim zira sesine alıştım. Müzikle ortadan kayboldu desem yeridir. Akümü hala değiştirmedim. Merak ediyorum nezaman bırakacak diye. Bu hafta sonu servisine gidip sormayı düşünüyorum . Aynı aküden bulunursa varta mutlu falan hikaye bu akünün yanında yoksa seve seve mutlu alacaz.
  • claouse kullanıcısına yanıt
    Mutlu akünün eskisi kadar kalitesi olmadığı söyleniyor seçim sizin tabi. Ben 60 amperlik yiğit aldım güzel sıkıntısı yok. Dar zaten tam oturuyor yerine.
  • ExEcuTor61 kullanıcısına yanıt
    60 amper biraz fazla değilmi. üzerinde ekstra donanım varsa sıkıntı değilde yoksa sanki biraz fazla gibi.
  • quote:

60 amper biraz fazla değilmi. üzerinde ekstra donanım varsa sıkıntı değilde yoksa sanki biraz fazla gibi.

belirtilen 60 amper aslında ampersaat 1 amper yük çeken bir cihazı 60 saat çalıştırabilir.
    60 72 80 olması çok bişi değiştirmiyor.
  • Gs_KuRTuLuS kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğiniz gibi hallettim, tüm tuşlara görev atanmış, silince hepsini yeniden oldu, teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: memetjam

Hocam dediğiniz gibi hallettim, tüm tuşlara görev atanmış, silince hepsini yeniden oldu, teşekkür ederim.

Rica ederim, ne demek
  • Yakında araba servise girecek, oraya para verene kadar kendim performans hava filtresi alayım diyorum. K&N marka piyasada en tercih edilen. Honda Civic Fd6'ya hangisini almak daha iyi, alıpta yakıtta azalma, çekişte ufak artış gören var mı? Ve açık mı kapalı mı?
  • claouse kullanıcısına yanıt
    Yok hocam 60 amper fazla değil hiçbir sıkıntı olmadı bir çok kişi almış takmış kullanıyor. Sıkıntısız çalışır kışın daha rahat olur. Zaten tesisat da varsa en iyisi.
    orjinal aküsünden bulabilirmiyiz bilginiz varmı
  • quote:

Hocam cevapların iççin sağol. Yalıtım olayından vaz geçtim zira sesine alıştım. Müzikle ortadan kayboldu desem yeridir. Akümü hala değiştirmedim. Merak ediyorum nezaman bırakacak diye. Bu hafta sonu servisine gidip sormayı düşünüyorum . Aynı aküden bulunursa varta mutlu falan hikaye bu akünün yanında yoksa seve seve mutlu alacaz.

Ben kasımda yiğit 45 amper almıştım. Geçen ay kendiliğinden boşalmış akü. Gittim ana bayiyle kavga ettim şarj ettiler vs hikayeler, sonra merkezle görüştüm geldiydi, gittiydi, değiştireceğiz falan filan derken en son geçen hafta değiştirme sözü verdiler. Bayiye gitmeye üşeniyorum ama kesin değiştireceğim. Şimdiki aklım olsa Varta falan alırdım.

Bu aralar bizim 2009 civic çok yakmaya başladı sanki. Acaba bunda değişmeyen bujiler ve sübap ayarının etkisi var mıdır? Hafif ses de oluyor sanırım ayarsızlıktan dolayı. Normalde 100 binde bujinin değişmesi lazımmış şimdi 125 binde araba. NKS veya Denso dedi usta, 250-tl 4lü seti. 70-80-tl de sübap ayarı dedi. Bakalım maaş zam farkını alabilirsek hemen götüreceğim sanayiye

• quote:

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

quote:

Ben kasımda yiğit 45 amper almıştım. Geçen ay kendiliğinden boşalmış akü. Gittim ana bayiyle kavga ettim şarj ettiler vs hikayeler, sonra merkezle görüştüm geldiydi, gittiydi, değiştireceğiz falan filan derken en son geçen hafta değiştirme sözü verdiler. Bayiye gitmeye üşeniyorum ama kesin değiştireceğim. Şimdiki aklım olsa Varta falan alırdım.

Bu aralar bizim 2009 civic çok yakmaya başladı sanki. Acaba bunda değişmeyen bujiler ve sübap ayarının etkisi var mıdır? Hafif ses de oluyor sanırım ayarsızlıktan dolayı. Normalde 100 binde bujinin değişmesi lazımmış şimdi 125 binde araba. NKS veya Denso dedi usta, 250-tl 4lü seti. 70-80-tl de sübap ayarı dedi. Bakalım maaş zam farkını alabilirsek hemen götüreceğim sanayiye

Hocam araçta lpg varsa subap ayarını 20-30 bin km arasında mutlaka yaptırın. Bujiler de zaten yakıtta ve çekişte etken bunları yaptırın farkı göreceksiniz.

Araçta Prins LPG var. Son birkaç aydır hem çekiş düştü, hem de yakıt tüketimi arttı fark ediliyor zaten. İnşallah götüreceğim sanayiye bu ay.
  • Arka koltuktaki kemer tokalarından biri çalışmıyor, o yuvayı nereden temin edebilirim fikri olan var mı?
    İnternette bayağı baktım ama bej renkli bizimki gibi bulamadım.
    Yetkili servisi arayıp sormak dahi istemedim Allah bilir kaç yüz lira derler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: escala

Arka koltuktaki kemer tokalarından biri çalışmıyor, o yuvayı nereden temin edebilirim fikri olan var mı?
    İnternette bayağı baktım ama bej renkli bizimki gibi bulamadım.
    Yetkili servisi arayıp sormak dahi istemedim Allah bilir kaç yüz lira derler.

çalışmıyormu ters mi takılıyor?
    geçen muayneye gittiğim zaman tüm emniyet kemerlerinin takılmasını istendi 2 toka da aşağıdaymış ters takarken biri takılıyor diğeri takılmıyordu. sanırım onlar benim araçta muayneden muayneye takıldı :)
  • arfcmr A kullanıcısına yanıt
    Benim arabada da orta arka kemer tokası tutmuyordu. Takıp çekince elinizle hemen geri geliyodu. Muayeneye gittiğimde fark ettim baya denedim ama düzelmedi. Görevli de fark etti söyledi sağlam değil dedi. Stresli bekleyiş sonunda araba muayeneden geçti. Kusura olarak da yazılmamıştı yanlış hatırlamıyorsam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok beyler hiç çalışmıyor içine takınca kilitlenmiyor geri atıyor ortadaki kemer yuvası.

Muayene için değil bir kızım daha oldu arkada artık 3 kemer de lazım ama nasıl yapacağım bilmiyorum

• escala kullanıcısına yanıt
    Belki uygun bir fiyatı vardır alıp değiştirirsiniz, servisle bir görüşün derim

• 
Sayfa: önceki 11081109111011111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.