Şimdi Ara

:::2006-2012 Honda Civic Ana Konu::: (1111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22.575
Cevap
85
Favori
1.494.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11091110111111121113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Gs_KuRTuLuS

Belki uygun bir fiyatı vardır alıp değiştirirsiniz, servisle bir görüşün derim

Fantastik bir fiyat vereceklerine eminim ama dediğin gibi başka çare yok hafta içi bir sorayım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MegaWolt38 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle bujiler ve subap ayarı yakıt sarfiyatı arttırı ama bunun yanında da aracın sarsıntılı çalışmasınada neden olur. Böle bir durum varsa hiç durma değiştir zaten. Zaten bujilerin vakti gelmiş onları bi ara değiştirisen iyi olur. Bunun yanında aracı 1 depo kadar sadece benzinde kullan motor bi kendine gelsin hatta benzinliklerdee satılan yakıt takviyeleri enjektör temizleyiciler onlardanda 1 tane kaktır. Bi nebzede olsun faydası olur diye düşünüyorum. Benzinde kullanırkende kesinlikle ibreyi dibe dayama zira tüp kullanımdan dolayı dibinde kalan tortu enjektörlere zarar verir.

Akü olayına gelince ben hala inat ediyorum değiştirmemeye. Yazda geliyor sıcakta sıkıntı olmaz gibi geliyor. Gittiği yere kadar. Bu arada hala servise gidecem akü soracam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: claouse

Kesinlikle bujiler ve subap ayarı yakıt sarfiyatı arttırı ama bunun yanında da aracın sarsıntılı çalışmasınada neden olur. Böle bir durum varsa hiç durma değiştir zaten. Zaten bujilerin vakti gelmiş onları bi ara değiştirisen iyi olur. Bunun yanında aracı 1 depo kadar sadece benzinde kullan motor bi kendine gelsin hatta benzinliklerdee satılan yakıt takviyeleri enjektör temizleyiciler onlardanda 1 tane kaktır. Bi nebzede olsun faydası olur diye düşünüyorum. Benzinde kullanırkende kesinlikle ibreyi dibe dayama zira tüp kullanımdan dolayı dibinde kalan tortu enjektörlere zarar verir.

Akü olayına gelince ben hala inat ediyorum değiştirmemeye. Yazda geliyor sıcakta sıkıntı olmaz gibi geliyor. Gittiği yere kadar. Bu arada hala servise gidecem akü soracam.

n11'de buldum 200-TL'ye buji setini orijinal honda. Alıp ustaya götüreceğim bu cumartesi. Son 3-4 seferdir benzini shell v-power alıyorum. Benzinci eleman da "abi arada bundan al, motoru temizler" vs. diyor, 2 kuruş fark var normalle. Çok fazla katkı maddesi kullanma taraftarı değilim.
    Bu cumartesi gittim Yiğit aküyü garantiden sıfırıyla değiştirdim. Darısı bujilere inşallah.

• MegaWolt38 kullanıcısına yanıt
    Yakıt sarfiyatını nekadar etkiliyecek acaba merak ettip. Mümkünse bi sayısal değer paylaşırmısın değiştirdikten sonra.
  • claouse kullanıcısına yanıt
    Devamlı ölçüm yapıyorum. LPG fiyatlarındaki artışı göz ardı ettiğimde bile önce göre daha az km gidiyor. Rölantide araçta hafif bir titreme var. Buji-sübap ayarı sonrası gözlemlerimi paylaşacağım.
  • arkadaslar aracinda su urunden kullanan varmı varsa yorumlarını alalim almayi dusunuyorum işe yararmı ses kalitesi falan nasıldır

https://www.aliexpress.com/item/Car-MP3-Audio-Interface-CD-Adapter-SD-AUX-USB-Data-Cable-Adapter-Connect-Virtual-CD-Changer/32746250914.html?spm=2114.13010208.99999999.264.87slvd

• ReaLBoLu R kullanıcısına yanıt
    Bizzat denemedim ama çok araştırdım. Kullanıcı yorumları gayet güzel. Usta bir tarafından da uygulaması gayet kolay. Konsolu hiç sökmeden vitesin arkasındaki teyibin altındaki boşluktan takılabiliyor.
  • merhaba arkadaşlar 2007 model civic aracımda triger kayışının olduğu kısımdan ses geliyor. ses düşük devirde ve rölantideyken daha belirgin oluyor.

istanbul avrupa yakasında tavsiye ettiğiniz bir usta var mı ?

araç şu an ufak bir kazasından dolayı yetkili serviste kaskom tarafından masrafları karşılanacak. yetkili servisten arıza tespit istesem ekstra ücret alırlar mı tespit için ?
  • alitaro A kullanıcısına yanıt
    zincirli değilmiydi triger?
  • arfcmr A kullanıcısına yanıt
    triger zincirli değil. ustanın birine gösterdim şarj dinamosu veya v kayışında sıkıntı olabilir açıp bakacaz dedi pek güvenemedim.

sefaköyde radar honda özel servisi varmış oraya gitmeyi düşünüyorum
    ben fd6 ların zincirli olduğunu ve 200bin km ye kadar sorunsuz gidiyor diye biliyorum.
    şimdi baktım zincirliymiş evet. ben pek anlamam bu işlerden ama zaten usta trigerde sorun yok dedi. sadece ses trigerin olduğu taraftan geliyor.
    triger kayışı kontrol edilirse bunu servis ücret almadan yapmaz sanırım pulun dahi maliyetini yazıyolar :)
    o zaman servisten çıktıktan sonra radar honda'ya götürücem artık.
    Servise bi telefon açıp sormak daha kolay aslında ne kadar ücret alacaklarını da söyleyebilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arfcmr

Servise bi telefon açıp sormak daha kolay aslında ne kadar ücret alacaklarını da söyleyebilirler.

servis bakmış gergi kayışı değişecek dedi. 1000 lira maliyet çıkardı ben de kalsın dedim.

internetten fiyatlarına baktığımda gergi kayışının fiyatları 100 lira filan. herhalde kayış gergi kütüğü değişecek 1000 lira masraf çıkardığına göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alitaro

quote:

Orijinalden alıntı: arfcmr

servis bakmış gergi kayışı değişecek dedi. 1000 lira maliyet çıkardı ben de kalsın dedim.

internetten fiyatlarına baktığımda gergi kayışının fiyatları 100 lira filan. herhalde kayış gergi kütüğü değişecek 1000 lira masraf çıkardığına göre.

servis biparça arızalı ise ona arıza yaptırabilecek parçalarıda değiştiriyor güvenlik amacı ile.
  • iyi akşamlar honda civic 2007 2008 almayı düşünüyorum tam otomatik 2007 model otomatik elegance 156.000 de değişen boya yok böyle bi araca 46 bine buldum fakat piyasasını tam bilmediğim için sormak istedim böyle bi fiyat uygun mu yoksa fazla mı?
  • coolhands11 kullanıcısına yanıt
    Bizim hastahaneden bir arkadaş 2007 manuel elegance (2 kazası olan hem önden hem arkadan sanırım toplamı 7-8 bin) aracı 42.5 a sattı.Bu fiyata göre pay biç kendine ki uzun sürmedi satması 10 güne gitti sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolhands11

iyi akşamlar honda civic 2007 2008 almayı düşünüyorum tam otomatik 2007 model otomatik elegance 156.000 de değişen boya yok böyle bi araca 46 bine buldum fakat piyasasını tam bilmediğim için sormak istedim böyle bi fiyat uygun mu yoksa fazla mı?

Bence fiyat normal, 2006 modellere bile 42-43 diyorlar, elegance paket ise gayet iyi. Belki 1-2 bin lira pazarlık yapılabilir.
  • 
Sayfa: önceki 11091110111111121113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.