Şimdi Ara

:::2006-2012 Honda Civic Ana Konu::: (1085. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22.574
Cevap
85
Favori
1.494.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10831084108510861087
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    @arfcmr İstanbul trafiğinde kullanmaktayım. Memlekete giderken gemlik ve Yalova rampalarinda skstririm genelde onun dışında şehir içi makul devirlerde kullanırım. Genelde 2500-3000 devir arasında. Uzun yolda zorlarim sadece aracı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bjkneasy1903 kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun hocam.

3 hafta önce ben de araca 120 bin bakımı yaptırdım. Usta, LPG beyninden su sızıntısı var az ama sen bir LPG servisine baktır yoksa sıkıntı büyüyebilir demişti. Prins bayisine götürdüm, bu araba uzun süre susuz veya soğukta mı kaldı dediler, evet dedim 3 ay kadar zorunlu nedenle soğukta yatmıştı araba. Sanırım o da beyindeki contayı zedelemiş. İlk başta birkaç Prins bayisine sordum telefonda, hemen beyin değişecek gibi salakça cümleler kurdular. 700-750 ye mal olur dediler. Sonra Prins bayisindeki ustalar baktı, orijinal sıfır tamir takımı + işçilik 300-TL tutar dediler tamam dedik yaptırdım. Bu gibi durumla karşılaşacak olanlar birkaç yere sormadan yaptırmasınlar, neredeyse üçte bir fiyata yaptırdık. Çok şükür şimdi o sıkıntı da ortadan kalktı.

Yalnız bakım için servise götürdükten sonra uzun yola çıktım. Usta önce ön balatayı değiştirecekti sonradan bakmış daha gideri var diye değiştirmedim demişti. Tatil dönüşü sağ ön tekerden "cik cik cik" diye sürekli ses geliyor. Balatalardan olabilir mi acaba? Hangi hızda gidersem gideyim ses gitmiyor. Cumartesi tekrar ustaya götüreceğim bakalım.

• Tesekkur ederim çok sağolun. Bizim araba surekli açık otoparklar yağmur çamur nederseniz buluyor garibimi.

Ses çık çık şeklinde ise iki ihtimal var. Balata sertleşmiş olabilir o yüzden yapabilir.
    Birde balata bitmeye yakın olabilir.
    Ayrıca benim başıma gelen başka bir durum ise disk ile arkasindaki saçın arasına mıcır taşı girmişti oradan ses yapmıştı. Bir tekerleği kaldırıp bakıp isterseniz.

• bjkneasy1903 kullanıcısına yanıt
    Öneriniz için teşekkürler, dediklerinizi kontrol edeyim.
  • 2007 otomatik civic in şanzuman yağı ve filtresinin ne zaman değiştiğini bilmediğim için honda yetkili servisinde yap ve filtre değişimini yaptırdım. serviste bulunan yetkili aracın 125 bin km olduğunu, V kayışının ve bujilerin de değişmesi gerektiğini söyledi fakat ben yaptırmadım, bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim normalde kaç binde değiştirmem gerekiyor? tavsiyeniz nedir.

• legasy10 L kullanıcısına yanıt
    v kayisi bujiler 100000 de degisiyor. Daha once hic degismemis mi?

• Anchowy61 A kullanıcısına yanıt
    o konuda bilgim yok, her ihtimale karşı parçaları kendim alıp tanıdığım usta vasıtası ile değiştirmeyi düşünüyorum

• Arkadaslar araci lpgli olanlar regulatore baglanan hortumlari her yil kontrol ettirmenizi oneririm.Lpg hortumlari sertleserek kemik gibi oluyor ve su kaciyor kelepcelerden.Ben tesadufen farkettim ve degistirdim.Lpg hortumlari dandik oldugundan kisa surede sertlesiyor.

• Bujiler 100 binde illa değişmesi gerekmiyor. Benim 100 binde sübap ayarı yapılırken hazır sökülmüştü. Benim servis daha idare eder, değiştirmeyelim dedi. 132 bine geldim şimdi. Hala sıkıntı yok.
  • Bugün trafik sigortasını yeniledim taksit ile 460 lira ethica diye yeni bir şirketten

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2009 makyajsız siyah elegance oto 128.000 deki lpg li aracımı sattım,bugün teslim ediyorum.tamponlarda ve 1 parçada boya vardı,hasar kaydı hiç yoktu.İlan açtım 3 günde satıldı.Cumhuriyet altını gibi araba maşallah.
    alacak ve satacaklara fikir vermesi için yazıyorum.fiyat 47.300 nasıl sizce....
  • dede06 kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun iki taraf icinde.

Her gecen gun artiyor bu fiyatlar. Hemen hemen 2 sene olacak imzamdaki fd6 yi o rakamin 500 lira altina almistim. 52 binde 1 parca degisenli olarak ilk sahibinden.

• Arkadaslar hareket ederken aracimda saga dogru direksiyonu tam cevirdigimde sanki pet bardak yada kutu kola ezilmiş gibi bir hisirti geliyor ozellikle yokusta parkettigimde cikarken oluyor yani ilk calisma ve kalkis esnasinda ne oldugu hakkinda fikri olan var mi?

• legasy10 L kullanıcısına yanıt
    Sefaköy Beşyol da 'honda radar' var, oraya götürebilirsiniz. Şeref usta forumda bilinen biri, gönül rahatlığıyla arabanızı oraya götürebilirsiniz.

• Arkadaşlar , 2011 model fd6 kasa füme elegance otomatik 66000 km de full servis kayıtlı aracın satılıktır. Sadece sol on çamurluk değişiktir.60000 bakımı iki hafta once Honda servisinde yapılmış ve akabinde Türkiye turuna çıkılmış, tık ses bile çıkarmamış performans olarak çok diri bi araçtır. Ev almayı dusundugumden satılıktır. İlgilenen olursa donus yaparsanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laqirdi -- 5 Eylül 2016; 1:51:27 >
  • laqirdi kullanıcısına yanıt
    fiyat ne düşünüyorsunuz
  • caucass kullanıcısına yanıt
    Honda civic kampanya devam ediyor. Yeni civic geleceği için çok iyi indirim yapmışlar. %15'e varan Büyük sale'ler😎

• quote:

Orijinalden alıntı: N KUL

Honda civic kampanya devam ediyor. Yeni civic geleceği için çok iyi indirim yapmışlar. %15'e varan Büyük sale'ler😎

Nerde yüzde onbeş indirim sitesine girdim öyle bişey yok

• bi ara dream da vardı 61 civarına inmişti fiyatlar stokları erittiler herhalde fiyat 71 de hala
  • Arkadaşlar kasko ve trafik sigortası için en uygun fiyatı ethica sigortadan aldım.yeni açılmış yerli bir firma .hakkında bilgi edinmek istiyorum...güvenilir mi ne dersiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 10831084108510861087
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.