Şimdi Ara

:::2006-2012 Honda Civic Ana Konu::: (1086. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22.574
Cevap
85
Favori
1.494.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10841085108610871088
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Firma hakkinda bilgim yok hocam ama forumda Aybars bey var sigortaci. Gayet bilgili ve tecrubeli bu konularda. Benim trafik sigortasini ve bir kac tanidigimin kasko trafik policelerini kestirdik kendisine.

Gorusmediysen bir bak derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ethica ? adını dahi duymadım (adını duymadığımız çok firma var)
    ben sigorta yaptırırken tamircime danışıp yaptırmıştım 20-30 tl fark var diye sorunlu firmalara gitmedim şükür bişi olmadı yıllardır.
  • iyi günler arkadaşlar 2008 model civic aracıma hangi marka kış lastiği almalıyım neyi tavsiye edersiniz.
  • arkadaşlar iyi günler 2008 civic aracım 122000 de 123000 de bakımı geliyor 120 bin bakımı ne yapmalıyım servisi aradım 1500 tl dedi ağır bakım dedi. bosch car servisini aradım tirger zinciri var bunlarda bide elektrınik araç sübob ayarlarınada gerek yok normal 10 bin bakımı dedi. aracı aldığım kişide 113 binde almıştım hiç bir bakımına gerek yok sadece normal bakımı var dmişti. sizce ne yapmalıyım
  • Merhaba arkadaşlar. 2011 - 2012 1.4 hb i-shift ler kafama çok takılıyor. Gözüm hep bu araca gidiyor. Kullanan yorum yapacak veya tavsiye eden var mı ? ,Yoksa 1.6 otomatik sedanlara mı bakmak daha iyi ?
  • Cevaplariniz için teşekkürler.20/30 tl fark değil hocam.yari yarıya fark var .

Ethica :600

Sampo Japon 800

Axa ve ak 1100 tl

Bu durumda sadece merak ettim.sampo Japon Aybars beyden teklif aldim bu firma nasıl?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • meddah58 kullanıcısına yanıt
    kasım ayında yaptırdığım için çok sorun değildi:)
    birde sigorta mecburi ve size fazladan bi avantaj sağlamıyorsa en ucuzu yaptırın.
    bu arada ptt/ziraat ikilisinden fiyat aldınızmı ?
  • çamuradam Ç kullanıcısına yanıt
    triger zincirli 250.000 civarı bakıma giriyordu yanlıiş hatırlamıyorsam.
    birde sübap ayarı yapılmamışsa yaptırılmalı.
    otomatik ise şanzıman yağı ne zaman değişti?
    bujiler 100.000 km de değiştimi?
    istanbulda fazla kar görmeyiz diye hankook almıştım 2 yıl önce.(ilk kar yağdığı gün aceleyle nerden bulduysam:) )
    sadece önde olmasına karşılık hiçbi sorun yaşamadım.
    Gecen sene tanesi 180 liradan goodyear ug9 aldim. Son derece memmunum. Hatta subat ayinda arkadasin yanlis yonlendirmesi ile kastamonudan tosya ya dag yolundan gectik. Biz 3.5 atarken araba catir catir cikti indi.

• Kış lastiği yolda bırakmiyor
  • 2011 model fd6.beyaz renk premium paket 60.000 km.de boyasiz brc lpgli arac kac tl eder maximum arkadaslar

• quote:

Orijinalden alıntı: nibbleArt

Merhaba arkadaşlar. 2011 - 2012 1.4 hb i-shift ler kafama çok takılıyor. Gözüm hep bu araca gidiyor. Kullanan yorum yapacak veya tavsiye eden var mı ? ,Yoksa 1.6 otomatik sedanlara mı bakmak daha iyi ?

Sorum güncel. Yardımcı olabilecek var mi ?

• nibbleArt kullanıcısına yanıt
    civic hb belki bu konu sana daha çok yardımcı olur.
  • İstanbul'da ikamet ekmekteyim. Geçen sene kışlık lastik olarak epey araştırdım. En sonunda yılda birkaç kez yere kar iniyor burada diye petlas aldım. Hediye çekiyle vs 4 adeti toplam 540 TL'ye gelmişti. Karda, yağmurda denedim çok memnun kaldım. -9 derecede çıktım denedim gayet başarılıydı.
  • Crossclimatt kullanıcısına yanıt
    53K

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjkneasy1903

İstanbul'da ikamet ekmekteyim. Geçen sene kışlık lastik olarak epey araştırdım. En sonunda yılda birkaç kez yere kar iniyor burada diye petlas aldım. Hediye çekiyle vs 4 adeti toplam 540 TL'ye gelmişti. Karda, yağmurda denedim çok memnun kaldım. -9 derecede çıktım denedim gayet başarılıydı.

bende petlaslardan memnun kaldım, daha önceki araçlarımdada petlas almıştım,

benim merak ettiğim konu bu petlas kış lastiklerinin 4-5 sene kullanım imkanı olmadı, en fazla 2 yıl kullanabilim sonra

ya araçla gitti yada araç değişikliğinden dolayı kullanmadım. 4-5 yıl petlas kullanan arkadaşlar; lastiklerde sertleşme falan oluyor mu?

bizi bilgilendirirlerse iyi olacak....

• quote:

Orijinalden alıntı: çamuradam

arkadaşlar iyi günler 2008 civic aracım 122000 de 123000 de bakımı geliyor 120 bin bakımı ne yapmalıyım servisi aradım 1500 tl dedi ağır bakım dedi. bosch car servisini aradım tirger zinciri var bunlarda bide elektrınik araç sübob ayarlarınada gerek yok normal 10 bin bakımı dedi. aracı aldığım kişide 113 binde almıştım hiç bir bakımına gerek yok sadece normal bakımı var dmişti. sizce ne yapmalıyım

arkadaşlar cevap vermiş ama ben yine genel olarak söyleyeyim;

- 100.000 km de iridyum bujiler değişiyor, araç benzinde kullanılıyorsa 40.000 de bir subap ayarı, lpg ise bu 25-30 binede subap ayarı istiyor,
    şanzıman yağı ilk 60000 de değişiyor sonraki her 40000 de değişmesi tavsiye ediliyor, şimdilik aklıma gelenler bunlar...

kolay gelsin.
  • 2017 Mayıs - Haziran ayı gibi aracımı değiştirmeyi düşünüyorum. Önce bmw 3.16-18ti, Mazda 3, Audi baktım ama iki haftadır fd6 kasalara bakıyorum aşık oldum diyebilirim araca.

Sorum ise şu; 40.000 tl civarındaki fd6' lar (ağır hasar veya pert kayıtsız) aldıktan sonra üzer mi, bakımlar dışında çok masraf çıkartır mı? 2 haftadır araştırıyorum geniş bir fiyat aralığı var emin olamıyorum bu nedenle. Paket olarak sanırım dream'den başka bu fiyata bulamam. Tercih olarak; düz vites, ağır veya pert kayıtsız olması, 180.000 km yi geçmemiş olması ve metalik gri dışındaki renkler kriterim var. Yani 3-5 parça boyaymış, makyajsız kasaymış takmam öyle şeylere.

Birde genel olarak hondalarda BRC marka lpg tavsiye etmişler. Ben şuanki aracımda Lovato kullanıyorum özellikle az yakmasından dolayı çok memnunum Normalde 1.6 zetec motor 50 - 60 kr. aralığında yakarken şimdi 20 kr. larda yakmaya başladı. Olur da lpg olmayanına denk gelirsem hangi marka kit taktırmayı tavsiye edersiniz? Lpg de hepimiz için önemli olan yakıtın ciddi derece de düşmesi ve üst devir veya hızlarda benzine atmaması.

• zblacKkenedz kullanıcısına yanıt
    40.000 civarı derken 44.000 e çıkarsanız temizini bulabilirsiniz.
    brc bilinen firma honda fabrika çıkışlı lpg sistemi de brc ile anlaşmalı bu da bi etken ama lavata prins taktıran da var sorunsuz kullanıyorlar. atiker bile var.
    uzun yolda lpg de 17 kuruşa kadar düşüyor sakin kullanımda (120km civarı yer yer 80 160 a da çıktım istanbul aydın arası)
    110.000km de ki 2009 aracım normal bakımları haricinde sadece motor kulağı değişti çok şükür başka bi sorunu yok.
    üst devirlerde derken gaz bitmeden benzine geçtiğini görmedim fakat 6500 devirden sonra benzine geçiyor gaz sistemi bu kadar yakıtı karşılamadığı için benzine geçtiğini okumuştum(ben yaşamadım en azından geçtiysede bilmiyorum:)
  • 
Sayfa: önceki 10841085108610871088
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.