Şimdi Ara

--- 2004 Alfa 147 nasıldır? ---

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2004 model alfa romeo 147 bir araç almak istiyoruz.
    52 binde bir araç bulduk.temiz,kazasız. 23 000 ytl istiyorlar. (1.6 prog..)

alfa ile daha önce hiç ilgilenmemiştim. uzaktan bakar geçerdim. ama bugün içine binince arabaya kapılıp gittim. 147 ile ilgili yaptığım araştırmalara göre benzini çok yakması dışında pek olumsuz bir yönünü okumadım. bir de ncap te 3 yıldızlı (gs gibi)

bu arabayı kullanan, kullanmış olan arkadaşların görüşlerini almak isterim.
    piyasaya göre fiyatı iyi sanırım. ama daha önce hiçbir deneyimim olmadığı için biraz tereddütlüyüm.
    alfa nın servislerini birmot sağlıyormuş sanırım.o açıdan bir problem olmayacak herhalde.
    neyse görüşleriniz nelerdir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muzy16 -- 20 Şubat 2006 1:17:29 >

• çok yakar bütün alfalar öyledir.bide çok güvensizdir 3 yıldız korkabilirsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: muribbi

çok yakar bütün alfalar öyledir.bide çok güvensizdir 3 yıldız korkabilirsin

Walla 99 passat ta 3 yildiz.

Alfalarin Yol tutusu cok iyidir Yani kaza yapman biras zor (virajara rahatlikla girebilirsin)

Motorlari bayagi iyidir performans i bir bmw kadar olmasada o seviyelere yakindir.

Tek olayi biras fazla benzin yakar aslinda o da marka sinifina gore fena degil(Vw Grup araclariyla karsilastirin alfayi)

Deneyimin Ne acidan yok? Bu soru onemli Cunku duyduguma gore alfalarin servisi biras fark ettiriyormus (sadece duyumdur)

2004 Model 2003 agust da aldigini dusunursek 52000 Km biras fazla gibi yani normal gunluk kullanim yapilmis Sahisin nasil kulandigi da onemli tabiki.(alfalar biras spor kullanilir kullanici onemli yani)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 20 Şubat 2006 8:48:11 >

• karşılaştırma testlerinden okuduğum kadarı ile 147 c sınıfı araçlardan (focus,megane 2, 307,astra,golf) bir üst sınıf araçmış.a3 ün rakibi olur falan deniliyor.
    daha önce alfa kullanmadım, alfa sahibi olan da bir tanıdığım olmadı.o yüzden 147 kullanımı ve servisleri ile ilgili net bir bilgim yok.

bir de forumda bir arkadaş 147 nin içinde heryerinden takırtı tukurtu geldiğinden bahsetmiş.kıllandırdı beni.

ben bu aracı performansı için alacağım.o yüzden benzini takmıyorum.keyif için bineceğim.

ama dediğiniz doğru spor karakterli olduğu için 147 binen bir kişinin bu nazik kullanması beklenemez.52000 bana da bir taraftan çok gelmiyor değil....
  • Arac 2004 mus yaw 2003 olarak dusunmustum demekki bayagi bir kullanilmis.

Ama zevk verir(eger temizse) Kullanmasi alfalar iyidir.
  • ben de alfa 147 bakıyorum. satabilirsem arabayı ya az kullanılmış 2005 ya da sıfır alıcam. alfalar genelde hor kullanıloyr. o yüzden az km yapmış alfa arıyorum. ama bence fiyat iyi. çunku 27500 YTL civarında 43000 km vardı benim bulduğum ama distinctive donanımlı ( bir üst donanım progressiondan) bu arada türkçenin de içine etmişim.... neyse

bir de bu ilana bak istersen: 23750 ye ve 24000 km'de. 3 kapı yalnız.
    http://www.otomax.com/AracDetay.aspx?AracID=503374

ilanla alakam yoktur. bunu da belirteyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tworule -- 20 Şubat 2006 16:31:13 >

• BENCE ALFA ÇOK GÜZEL Bİ ARABA DIŞARDAN HAYRANLIK YARATIYO... NE YAKARSA YAKSIN ÇOK CLASS Bİ ARABA HIZ GÜÇ KARİZMA HEPSİ VAR 1 DK BİLE DÜŞÜNME AL BEN CE

HER MODELİ ÇOK GÜZEL ARABA

• quote:

Orjinalden alıntı: miraz.miraz

BENCE ALFA ÇOK GÜZEL Bİ ARABA DIŞARDAN HAYRANLIK YARATIYO... NE YAKARSA YAKSIN ÇOK CLASS Bİ ARABA HIZ GÜÇ KARİZMA HEPSİ VAR 1 DK BİLE DÜŞÜNME AL BEN CE

HER MODELİ ÇOK GÜZEL ARABA

• 147 kullanan yok mu arkadaşlar???
  • ben de 147 düşünüyorum ama 2.el alırım,daha mantıklı gibi geliyor..temizini bulup ayırmak gerek,genelde hor kullanıldığı söyleniyor çünkü
  • Bir Alfa 147 kullanıcısı olarak seni aydınlatabilirsem ne mutlu.

Alfa 147 farklı bir arabadır. Alfa zevk arabasıdır. Alfa sahibi olmak ayrıcalıktır.

Sağından solundan tıkırtılar geldiği doğru. Nedeni ise süspansiyonun sert olması. Her yolda değil sadece bozuk yollarda biraz ses gelir. Yani öyle otobanda yada E-5'te ses duymazsın.

Servisi her yerde yoktur. Ama parça sıkıntısı yaşamazsın, fiyatlarıda yüksek değildir.

Güvenlik konusuna gelince diğer arabalardan biraz zayıftır. Ama şuda bir gerçekki diğer arabalarla yapacağın bir çok kazayı Alfa ile yapmazsın. Alfanın yol tutuşu çok iyidir. Motoru sollamalarda yada seri kullanımda güven verir.

Keyfine düşkünsen Alfayı tavsiye etmem, Alfa çok rahat bir araba değildir. Performans istersen Alfa 147 iyi bir arabadır, ama Honda Civic'e de bir bak derim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: venieri

Bir Alfa 147 kullanıcısı olarak seni aydınlatabilirsem ne mutlu.

Alfa 147 farklı bir arabadır. Alfa zevk arabasıdır. Alfa sahibi olmak ayrıcalıktır.

Sağından solundan tıkırtılar geldiği doğru. Nedeni ise süspansiyonun sert olması. Her yolda değil sadece bozuk yollarda biraz ses gelir. Yani öyle otobanda yada E-5'te ses duymazsın.

Servisi her yerde yoktur. Ama parça sıkıntısı yaşamazsın, fiyatlarıda yüksek değildir.

Güvenlik konusuna gelince diğer arabalardan biraz zayıftır. Ama şuda bir gerçekki diğer arabalarla yapacağın bir çok kazayı Alfa ile yapmazsın. Alfanın yol tutuşu çok iyidir. Motoru sollamalarda yada seri kullanımda güven verir.

Keyfine düşkünsen Alfayı tavsiye etmem, Alfa çok rahat bir araba değildir. Performans istersen Alfa 147 iyi bir arabadır, ama Honda Civic'e de bir bak derim.

teşekkürler sağol.
    daha önce civic leri incelemiştim.arabanın her şeyi iyi hoş ama şu teyp kısmına çok sinir olmuştum. o yüzden biraz soğudum civiclerden.gerçi bej döşemeli ve full versiyonları çok hoş, o da ayrı bir konu.

alfa rahat araba değil demişsin.herhalde konforlu değil demek istiyorsun.zaten spor bir araba olduğu için konfor beklememek gerekir.

bu tıkırtı olayı beni düşündürüyor.malum Türkiye yolları kaymak asfalt değil.takır tukur eden bir arabaya da binmek istemem.

• Arkadaşım sen git bir alfa kullan beğenmezsen alma

süspansiyon sert olucak tabiki.alfa bu

yoldan çıkarmak zordur bu arabaları

ancak hepsinden ses gelicek diye de birşey yok

temiz kullanılan bakımlı genelde asfaltta kullanılmış 147 den ses gelmez.

şüphelencek birşey yok

bu arabalar malzeme olarak gayet kalitelidir

eski alfa 33 gibi değil.
  • zaten kullanmadan almam.sağol!
  • alfaya binen bi daha inemez iddaa ediyorum örnek mi? beeeeeennnnnn
  • Alfadan gelen seslerle ilgili şunu söyleyebilirm ;

takur tukur etmez.

Sade kaplama asfalt dediğimiz dandik yollarda biraz ses duyarsın buda arabadan değil yoldandır. Belki başka arablarda hiç ses duyamazsın ama onlardada Alfanın keyfini alamazsın. Her zevkin bir bedeli vardır. Ama bu ses olayı seni kokutmasın. Arabayı biraz dikkatli kullanman yeterli olacaktır.

Civic'i incelemişsin. Sana civic incele dememin nedeni şudur. Her iki arabayıda kullandım Civic Alfaya göre bazen daha iyi performans veriyor. Ama onda Alfanın havası yok.

Sana Alfa ile söyleyebileceğim tek kötü şey şudur. Eğer Alfayı hakkını vererek kullanırsan 60 lt benzin ile 540 km yol yaparsın ki bu gerçekten çok kötü. Benim gibi çok yol yapan birisi isen direkt olarak arabanı değiştirmeyi düşünürsün. Ben Civici bu yüzden aldım ama daha sonra Civic'i satıp tekrar Alfa aldığımıda belirtmek isterim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.