Şimdi Ara

2000tl Altı Yol-Yarış (Tercihen Yarış) Bisikleti Tavsiye Konusu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler herkese, 2000 tl maximum bütcem var kullandığınız ya da denediğiniz bisikletleri önerin lütfen.

Daha önceden BtWin Triban 100 kullanıyordum. Ama o yol-tur sınıfında sayılırdı bana daha ince tekerlekli olanlardan lazım teşekkür ediyorum herkese

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Güzel görünüşüne kanıp, yolda havalı durur deyip bisiklet alınmaz. Almayın profesyonel bisikletçi değil iseniz yarışlara katılmıyorsanız almayın yazık. İlla spor yapacağım derseniz lastikleri ince olan Yol bisikleti ile şehir bisikleti arasında konumlanan Hybrit bisiklet alın. Gerek sürüş pozisyonu gerekse kullanım kolaylığı açısından memnun olursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pehlivan_m

Güzel görünüşüne kanıp, yolda havalı durur deyip bisiklet alınmaz. Almayın profesyonel bisikletçi değil iseniz yarışlara katılmıyorsanız almayın yazık. İlla spor yapacağım derseniz lastikleri ince olan Yol bisikleti ile şehir bisikleti arasında konumlanan Hybrit bisiklet alın. Gerek sürüş pozisyonu gerekse kullanım kolaylığı açısından memnun olursunuz.
    Hocam neden böyle söylediniz açar mısınız? Bende mahallede etrafta sürmek için egzersiz amaçlı almak istiyorum ve bisikletçi yol bisikleti almamı öneriyor. Şehir bisikletleri daha konforlu ve ucuz acaba bir tavsiyede bulunur musunuz? Yollarda sürmek ülkede malum çok tehlikeli o yüzden daha çok Park alanlarında binebilirim.

Ekleme: yani sormak istediğim mesela belirttiğiniz söyle hibrit bisiklet almak

https://www.decathlon.com.tr/riverside-500-hibrit-bisiklet-id_8550466.html

Mosso legarda veya mosso yol bisikleti cavalier den daha mı mantıklı seçim olur sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan1zek -- 22 Ağustos 2020; 11:31:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: furkan1zek

Hocam neden böyle söylediniz açar mısınız? Bende mahallede etrafta sürmek için egzersiz amaçlı almak istiyorum ve bisikletçi yol bisikleti almamı öneriyor. Şehir bisikletleri daha konforlu ve ucuz acaba bir tavsiyede bulunur musunuz? Yollarda sürmek ülkede malum çok tehlikeli o yüzden daha çok Park alanlarında binebilirim.

Ekleme: yani sormak istediğim mesela belirttiğiniz söyle hibrit bisiklet almak

https://www.decathlon.com.tr/riverside-500-hibrit-bisiklet-id_8550466.html

Mosso legarda veya mosso yol bisikleti cavalier den daha mı mantıklı seçim olur sizce?

Alıntıları Göster
    O zaman hibrit bisiklet de denilen şehir bisikletlerini alabilirsiniz. Yol bisikleti almanın dezavantajları:
    Mahalledeki taşlardan falan çok etkilenir tekerlekler ince olduğu için aynı zamanda mazgala girebilir.
    Kaldırımdan aşağıya inmeniz ya da yüksek bir tümsekten inmeniz janta zarar verebilir.
    Geometrisi farklı olduğu için bisiklet üzerinde eğilmek zorunda kalırsınız bu da rahat bir sürüş imkanı tanımaz.

• pehlivan_m kullanıcısına yanıt
    Hocam havalı durduğundan değil hafif olduğundan ve ince tekerli oluşundan almak istiyorum ayrıca uzun süre triban 100 kullandım hiç girmediğim kadar rahat ve hızlı gittim dolardan dolayı en ucuzuna yöneliyorum haliyle amacım profesyonel sürmek değil ne de olsa. Sizlerden öneri istedim azarlar gibi mesaj yazmışsınız

• Sakın öyle düşünme üzüldüm şimdi niyetimiz asla azarlama yada kırmak değil. Uzun süre bakamadım işlerden dolayı sadece bunları denediğim için paylaştım yol bisikleti dahil hatta şimdi elektrikli carraro e sportiv olmak üzere bir çok model denedim. Senin sürüş senaryanona göre hyrit modeller sana daha uygun tabii son karar senin sevgili dostum sağlıcakla esenle kal.
  • Sıfır mı ikinci el mı?
    2-3 sene önce 2 bine claris , tiagra setli bisikletler vardı ama şimdi yok. Corelli filan alıyorlar f/p olarak.
    Ben de alacağım bakıyorum carraro 022, mosso cavalier, Salcano xrs 044 yakınlarda uygun temiz bulursam alabilirim.

• myanlll kullanıcısına yanıt
    Triban 100'ün ağırlığı eğer Dechatlon doğru yazıyorsa çok iyi. M boy için 11.3 kg yazmış pedallar olmadan. Pedalla beraber ~11.7 civarı olur. 10 kg ve altı zaten yarış bisikleti, böyle hibrit ve gündelik için, gerektiğinde bagaj takılabilecek daha hafif olarak sağlam bisiklet bulunur mu bilmiyorum, hiç denk gelemdim. Peugeot, Trek, Canondale muadilleri de 12~14kg arası. Şehirde reflektör/ışık/çanta deyince 14.5 oluveriyorlar.

Soru belki şu olmalı Triban'dan daha hafif ucuz hibrit bisiklet var mı...
    Kusura bakmayın o halde hocam.. tavsiyeleriniz için de ayrıca teşekkür ediyorum sanırım bu Tl'nin düşüşünden ötürü hiçbir şey alamayacağım. Bu ülkeden çıkıp refah bir yerde yaşamadıkça (ya da 2023 ekonomi patlamasıyla dolar 10kuruş olmadıkça (!)) alamayacağım da. Fiyatlar uçuyor maalesef ayrıca yazdığım mesajdan ötürü kalbinizi kırdıysam ya da az da olsa kötü hisseddirdiysem çok özür diliyorum umarım affedesiniz. İyi günler diliyorum size de..

• isviçreli bilim adamı kullanıcısına yanıt
    Hocam fiyatlar uçmuş alamayacağım ne yazık ki umarım siz alabilirsiniz iyi sürüşler

• Karbon 12 K kullanıcısına yanıt
    Hocam triban 100 gerçekten iyi bir bisikletmiş onu fark ettim keşke hiç satmasaydım

• Maksimum bütçe ne yardım edelim. Bir bisiklet severi bu spordan, hobiden kaybetmek istemeyiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pehlivan_m

Maksimum bütçe ne yardım edelim. Bir bisiklet severi bu spordan, hobiden kaybetmek istemeyiz.
    Edit: Mosso Legarta 2024 MSM V fren aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4CDD4CEC1 -- 26 Eylül 2020; 17:35:51 >
    Hocam kusura bakmayın daha yeni görüyorum cevabınızı bildirimlere düşmemiş olmalı, şu anda bisiklet almak için ayıracak param yok ayrıca teşekkür ediyorum bu nezaketinizden ötürü.. Bir gün döneceğim bu spora, umarım karşılaşırız sizinle. İyi günler ve kazasız sürüşler diliyorum size.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4CDD4CEC1

Edit: Mosso Legarta 2024 MSM V fren aldım

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın...

İnternet üzerinden mi aldınız, Mosso genelde stoklarda bulunmuyordu... Bisikleti kaç liraya mal oldu...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam bende bianchi discovery var 3 sene oldu alalı artık yetmediğini anlıyorum giderken aksın yokuşları daha rahat çıksın istiyorum birde alırken s boy almışım bisiklette beden olduğunu bile bilmiyordum alırken satıcıda yiç uyarmadı elinde o vardı heralde neyse bianchiyi 1500 civarı satarım diye düşünüyorum üzerine 2000 daha ekleyip carraro sportive 227 alayım diyorum ekipmanları çok iyi geldi bana önereceğiniz başka alet olurmu birde benim bianchiyi en kolay nerede satarım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.