Şimdi Ara

2000 TL Telefon Önerisi (2-3 gün içinde alınacak)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Konu başlığında da belirttiğim gibi bütçem 2000 tl civarında. Zor ama belki 100 tl daha oynatabilirim. Telefonu gün içinde aktif kullanacağım için öncelikle şarj süresinin uzun olmasını istiyorum. Aşırı derecede oyun oynayacağımı sanmıyorum. Belki ortalama oyunlar. Fakat diğer uygulamaları sıkça kullanırım. O yüzden kasmaması, donmaması gerek. Ayrıca bulunduğum yerde wifi yok. Yani paket veri kullanacağım için şebeke sorunu olmamalı (Turkcell) ve internet hızı fiyat çerçevesinde mümkün olduğunca iyi olmak zorunda. Şu an Huawei Ascend G7 kullanıyorum. Kamerası berbat olduğu için yeni telefonun artık eli yüzü düzgün bir kamerasının olmasını istiyorum. (Profesyonel kamera elbette beklemiyorum.) Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82AD9505E -- 21 Nisan 2019; 18:6:33 >

• Huawei p20 Lite kullanıyorum. Arka Kamerası 16+2
    Ön kamerası 16 Mega piksel.
    64 GB hafızası var. Telefon gayet şık ele avuca sığıyor. Yüz tanıma parmak izi vs var. Şarjda da 1 günü çıkarırsın. Ben memnunum.
    Kamerası çok iyi gündüz falan süper görüntüler alırsın. Gece biraz yeterli gelmeyebilir.
    Ram 4 GB.
    Telefon hafızası 64 GB ama 256 GB a kadar artırılabilir hafıza kartıyla.
    1.799 tlye hepsiburada sitesinde bulursun Türkiye garantili. Siyah mavi pembe renk seçenekleri var.

https://www.hepsiburada.com/huawei-p20-lite-64-gb-huawei-turkiye-garantili-p-HBV00000BAFYA?magaza=Cep%20Ekspress&wt_gl=cpc.tum.genel-mobil.pla&gclid=CjwKCAjwqfDlBRBDEiwAigXUaKwEc5kNyMLaYSuaWmK1pMQxeX0J5r_cigV20CUtaU-8e5spt6WSYxoCXFUQAvD_BwE

2000 TL Telefon Önerisi (2-3 gün içinde alınacak)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DrDex -- 21 Nisan 2019; 18:22:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet, bu telefonu dün buldum ve beğenmiştim. Ancak bugün Xiaomi Redmi Note 7'yi, Samsung Galaxy M20,
    Samsung Galaxy A30 2019, Xiaomi Mi 8 Lite, Asus Zenfone Max Pro ZB602KL modellerini buldum. Özellikle Xiaomi Redmi Note 7'yi beğendim gibi.

• Samsung a30 pili daha iyi Huawei den. Ama biraz büyük gibi haberin olsun. Huawei p20 Lite daha küçük inç

• P20 lite yi ele. A30 amoled ekran 4000 mah güzel.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hatta p20 lite yerine p smart 2019 alinir ama onun fiyatı 1500 civarlarında. 2000 lere çıkınca a30 çok daha iyi bir seçenek. M20 yi de sirf +1000 mah diye a30 yerine tercih etmeyin.

• Yarın öğle gibi sipariş vereceğim ama hala kararsızım. Başka yardımcı olabilecek var mı? Bu fiyata en iyisi Samsung Galaxy A30 mu yani? Zamanım az olduğu için de az inceleme okuyabiliyorum.
  • general4242 kullanıcısına yanıt
    Samsung Galaxy M20'nin ne dezavantajı var A30'a göre?

• A30 un + lari, amoled ekran, incelik, hafiflik, kasa, kamera. Hatta tek eksiği 1000 mah diyebiliriz ama amoled ekran ve daha yeni nesil Samsungun arayüzü ile arayi kapatır. Diger ozellikleri çöpe atmak olmaz.

Peki A30'daki 4000 mAh pil, biraz yoğun kullanımda 1,5 gün götürür mü? Şu an elimdeki telefon Huawei Ascend G7 ve sıkıntı çıkarmaya başlamadan önce 1,5 güne yakın götürüyordu.
  • Götürür. Amoled olduğu için siyah tema kullanın siyahlar pil harcamaz çünkü.

• Samsung a30 al hocam

Profilimdeki fotoğraf pil harcar mı? Şu anki telefonumda da arkaplanda. Pek şarj götürdüğünü hissettirmedi bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82AD9505E -- 24 Nisan 2019; 0:46:55 >
  • Su anki telefonuz ascend g7 idi herhalde ips lcd ekran var. Amoled ekranlar siyah renkde enerji tüketmez. Lcdlerde öyle bir şey yok.
    Hem bir duvar kağıdı değil uygulamalari koyu temada kullanmaktan bahsediyorum.

• Samsung Galaxy M30 Türkiye'ye gelmedi mi? N11, trendyol ve e-ptt avm^de delta garantili olarak var ama hepsiburada ve diğer sitelerde yok.
    Duvar kağıdı ile ilgili olmadığını anladım. Peki bu sadece amoled ekranlara mı özgü? Ips lcdler ve tftlerde de başka renklerde bu durum var mı?
  • Sadece amoledde. Farkli adı olabilir ama içinde oled geçiyorsa dedigim olay var.
    Süper amoled, p-oled falan.
    Diger ekran teknolojilerinde arkada beyaz renk ışık kaynaklari bulunur, ustunde pikselli panel olur. Siyah görüntü vermek için pikselin önü kapanır. Arkada beyaz ışık her daim açık olur telefonun ekranini açtığınızda yani.
    Amoledde ise ışık kaynağı piksellerin kendisi ve her biri bağımsız. Siyah renk gosterilmek istendiğinde piksel elektrik harcamaz çalışmaz yani. Ondan sarj yemez.

• M30 gelmedi tahminen Mayıs ayında gelecek resmi olarak. Samsung TR işte...

A30 iyi bir cihaz ama o kadar parayı ben A30'a vermem. A serileri de M serileri de f/p açısından daha doğru yerlerde olmalı. Şu anda doğru ve ekonomik yerlerde değil. Samsung TR agresif bir şekilde A30 ve A50'yi satmaya çalışıyor. Ama ben A30 a o kadar para vermezdim açıkcası.

Madem TCELL kullanıyorsunuz ben olsam eğer NFC takıntım yoksa Redmi Note 7 alır geçerdim.
  • 1 aydır ben de 2000 TL civarı pil ve kamara performansı iyi olan telefon bakıyordum, en sonunda Xiaomi Redmi Note 7'de karar kıldım.

Çift hatlı kullanacağım için Samsung modellerini baştan eledim.

Asus Zenfone Max Pro'nun kamera performansını hiç beğenmedim.

Mi 8 Lite'ı şebeke problemlerinden dolayı eledim.

GM 9 Pro hiç fena değil ancak markanın geçmişinden dolayı pek ısınamadım.

Huawei P Smart 2019'u 3 GB ram ve kamera performansından dolayı eledim.

Xiaomi Note 6 Pro ve Note 7 arasında baya kaldıktan sonra arka kamerası pro modda 48 Mp çözünürlükte çekim yapabildiği için Note 7'yi tercih ettim. Ben fotoğrafçılıkla ilgilendiğim için telefon kameralarını pro modda kullanıyorum, ancak normal kullanıcı için Note 6 Pro'nun ön ve arka kamera performansı çok daha iyi.
  • astegon kullanıcısına yanıt
    Bu zamana kadar NFC kullanmadım bile. Şu anki telefonumda NFC alıcısının olduğunu şimdi öğrendim. Bu fiyat aralığında hem pili hem kamerası hem de işlemcisi iyi olanı bulmaya çalışıyorum. Redmi Note 7, sanıldığı gibi 48 değil 12 MP çekiyor. Bunu bugün öğrendim ve biraz soğudum. Şu anki telefonumun arka kamerası 13MP ve berbat çekiyor. Belki de 13'lük bir kamera değildir de Huawei 13 yazmıştır bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82AD9505E -- 24 Nisan 2019; 2:28:27 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.