Şimdi Ara

2000 model Vw polo 6n2 otomatik Su eksiltme ve sonrasında conta yanığına giden arızalar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5
Cevap
1
Favori
871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aracımı eşim için yeni aldım yapılabilecek tüm bakımlarını yapıp o şekilde eşime vermek istedim motor şanzıman yağı yağ filtreleri değişti. Trigerin daha ömrü var dedi usta. Araçta çözemediğimiz sadece hafif su eksiltme problemi kalmıştı.

100 km de 0,5 kt su eksiltiyor. Usta suya fosfor attırdı sanırım kaçak olan yeri gösteriyor ama yine kaçak bulunamadı.

Ek su deposu kapağını değiştir dedi bende kapak değişimiyle birlikte antifiriz eklettim.

Sanırım araca giç antifiriz koyulmamıştı antirifiz ekleyince radyatörde delik olduğu ortaya çıktı su ve antirifiriz olduğu gibi aktı.

Bu arada usta conta yanığından şüpgelendi ve würth ün co2 kaçak tespit aletiyle test yapıldı. Azda olsa contada kaçak var denildi.

Şimdi aracımı radyatörcüye bıraktım. Radyatör değişimi 650 tl sonrasında tekrardan conta yanığı için test yapacakmış var ise motoru açacaklar.

Araçta beyaz duman yok.
    Yeni olduğu için çekiş düşüklüğünü kıyaslayamıyorum.
    100 km de 12 lt tüp yakıyor.

Acaba gerçekten conta yanık mı nasıl emin olabilirim ve yanıksa maliyeti ne olur yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu arada araç bendeyken hiç hararet yapmadı.

Hararet 90 derecede hep sabit.

Kalorifer ısıtmıyor.

• Bu arada aracı almadan önce expertiz yaptırdım. Dyno da motor %86 çıktı.

Conta yanık araçta bu oerformans olabilir mi?

• https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/36129097

Conta yanığı belirtileri bunlar hocam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.