Şimdi Ara

2000 civarında telefon. Çok kararsızım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İlk önce Z5 compact ile başladım araştırmaya derken Z5 Z5 premiuma geçtim. Tasarımı ekranı microsd oluşu falan olumlu etkendi. En sevdiğim özelliği ise Sony ciddi olarak telefonlarını yarı yolda bırakmıyor oluşu. Yani şuan Z serisinin hemen hemen her telefonu güncel halde.

Şuan S3 kullanıyorum. Her S3 sahibi gibi Samsung'tan nefret ediyorum. Neden derseniz kaldırcağı kesin olan güncellemelerin hiçbirini vermedi ve sorunlu halde bıraktı telefonu. Ki bu telefon 70 milyon sattı.

Bir yandan Note 5 düşünüyorum ama sırf bu yüzden çekincem var. Yarı yolda bırakma meselesi. Ve microsd yok.

Z5p de işlemcinin ısınma gibi sorunları da varmış. Note 5'in işlemcisi çok daha iyi ve ram 4gb zp5 3gb.

Açıkcası kararsızım. Bu tercihler arasında kalıp seçim yapmış arkadaşların veya tecrübeli arkadaşların yorumlarına ihtiyacım var. Teşekkür ederim yorumlarınız için şimdiden.

• quote:

Orijinalden alıntı: Antares

Merhaba arkadaşlar,

İlk önce Z5 compact ile başladım araştırmaya derken Z5 Z5 premiuma geçtim. Tasarımı ekranı microsd oluşu falan olumlu etkendi. En sevdiğim özelliği ise Sony ciddi olarak telefonlarını yarı yolda bırakmıyor oluşu. Yani şuan Z serisinin hemen hemen her telefonu güncel halde.

Şuan S3 kullanıyorum. Her S3 sahibi gibi Samsung'tan nefret ediyorum. Neden derseniz kaldırcağı kesin olan güncellemelerin hiçbirini vermedi ve sorunlu halde bıraktı telefonu. Ki bu telefon 70 milyon sattı.

Bir yandan Note 5 düşünüyorum ama sırf bu yüzden çekincem var. Yarı yolda bırakma meselesi. Ve microsd yok.

Z5p de işlemcinin ısınma gibi sorunları da varmış. Note 5'in işlemcisi çok daha iyi ve ram 4gb zp5 3gb.

Açıkcası kararsızım. Bu tercihler arasında kalıp seçim yapmış arkadaşların veya tecrübeli arkadaşların yorumlarına ihtiyacım var. Teşekkür ederim yorumlarınız için şimdiden.

Aslında hepsi de birbirine yakın amiral modeller. Cep telefonu seçiminde kişisel kullanım özellikleri bence tercihleri belirlemeli.

Oyun, video izleme alışkanlığı (ekran, grafik işlemci), sık araç kullanma (büyüklük), el çantası kullanma (büyüklük), dışarda fazla zaman geçirme (batarya), dijital dosya kullanımı (harici bellek), uygulama yükleme (dahili bellek),
    kullanma sıklığı (ram, CPU, batarya), foto-video merakı (kamera), alışkanlıklar (fiziksel tuş, çift tıklama, tek elle kullanım vs.), kullanma ortamı (suya toza dayanıklılık, ekran parlaklığı vs.) ve tabii ki bütçe.

• Bugun gidip mağazada tüm telefonlara baktım. Z5compact çok küçük geldi. S3den sonra sıkıntı olmaz demiştim ama cidden çok küçük. Z5 premium ise aşırı büyük. Yani büyük ve elde tutması zor. Ergonomisi iyi yapılmamış biraz kıvrım olsa arkada iyi olurdu. Note hoş telefon. Kalemi cezbeden bir şey. Ama fiyatı düşündürüyor. 2200 seviyesinde. Z5 ise 1800e alınabiliyor. Değer mi diye düşünüyorum. Fiyatı iner mi acaba ve güncellemesi nasıl olur 6 yı daha almadı sanırım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende bir telefon alıcam ve sizinle aynı ikilemdeyim hocam z de ısınma sorunu var ama telefonu etkilemiyor diyorlar 4k çekim testi yapmışlar 51 dk da sıcaklık uyarısı verip kapatmış yani o kadar sorun olacağını düşünmüyorum ama yinede bilgili insanlardan yorum almayı bende isterim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Antares

Bugun gidip mağazada tüm telefonlara baktım. Z5compact çok küçük geldi. S3den sonra sıkıntı olmaz demiştim ama cidden çok küçük. Z5 premium ise aşırı büyük. Yani büyük ve elde tutması zor. Ergonomisi iyi yapılmamış biraz kıvrım olsa arkada iyi olurdu. Note hoş telefon. Kalemi cezbeden bir şey. Ama fiyatı düşündürüyor. 2200 seviyesinde. Z5 ise 1800e alınabiliyor. Değer mi diye düşünüyorum. Fiyatı iner mi acaba ve güncellemesi nasıl olur 6 yı daha almadı sanırım.

Z5 Compact'ın en önemli özelliği küçük olması zaten.

http://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-note-5-32-gb-ithalatci-garantili-p-TELCEPSAMNTE5GRA32

• z5 premiumu çok seviyorum ve z5 i de. ısınma mevzusu benimde kafamı kurcalıyordu ve forumda konular açtım vs. insanlar abartmayı seviyorlar. birşey rakibinden kötüyse ikiside iyi ama biri daha iyi olmuyor. kötü olanı yerin dibine sokuyorlar. açıkçası ben sony nin bunun kurbanı olduğunu düşünüyorum ve ılımlı bakıyorum konuya. fakat geçen gün bir mağazada telefonları inceliyordum. xperia z5 serisi ateşti resmen. samsung lara vs baktım bir ısı sorunu yoktu ama z5 ve z5 premiumda (özellikle z5 te) aşırı ısınma vardı elime alır almaz bırakmak istedim. he tabi bu oradaki durumdan kaynaklanıyorda olabilir. cihazlar sürekli elektriğe bağlı 7/24 ekranda bişeyler dönüyor vs belki onunla alakalıdır fakat diğer telefonlarda olmayıp sony de olması biraz canımı sıktı . ayrıca telefonun arkası ısıyı ayrıca bir güzel ilettiğinden hissiyat dahada artıyor.
  • S3 le note5 kıyaslamak saçma olur bence. Samsung s3le patlayan bir firma oldu zaten ve tüm hatalarını s6dan itibaren kapattılar bence. S4 ve S5 bile kusurluydu bence. Note5 yada v10 güzel geliyor banada. Sony bu zamana kadarki en başarısız telefonlarını üretti z5 ailesiyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kafamda note 5 belirginleşmeye başladı. Ancak fiyatı konusunda düşünüyorum. İthalat garantili fiyatı çok iyi ama samsung garantili hala çok pahalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Audi383848

http://www.hepsiburada.com/lg-g4-32-gb-p-TELCEPLGG432-S

http://www.hepsiburada.com/lg-v10-64gb-p-TELCEPLGV10-S

LG V10 özel ihtiyacı olanlar haricinde bence aşırı büyük (5,7 inç), bir o kadar ağır ve o ekran için pil yetersiz kalır gibi. Tek olumlu yanı ekran çerçeve oranı.

• note5 al derim
  • note5 hayallerimi süslüyor note 5 derim :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.