Şimdi Ara

20 Yaş Altı Araba İle Seyhat

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba ben İzmir Karabağlarda oturuyorum 20 yaş altındayım kendi şahsi arabamızla İzmir Menderesteki yazlığımıza gidebilir miyiz buda yasak mı?

• Kardeşim ben de benzer bir durum için izin istemeye gittim ama kapıdaki polis gitmeyiverin diyip gönderdi beni. E devletten başvurdum direk yasak diye cevap döndüler. Bizim burada ilçe emniyet bakıyor o işe. Valiliklerden belki izin almak daha kolay olabilir. Yazlıkta ailen ikamet ediyorsa onlar sana bir evrak vs ayarlayabilirler. Onunla birlikte gitmeni öneririm. Ben de ist içi yazlığıma oğlumu da alıp gidemiyorum. Oğlum 2 ayı geçkindir evde. Müstakil evim var 50dk lık yol ama gidemiyorum şaka gibi. Sanki çocuğu alıp pazar yeri gezdirecekmişim gibi muamele görüyoruz.
  • Otur oturdugun yerde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LeHospitall L kullanıcısına yanıt
    2 aydır oturuyorum zaten oraya gidince de dışarı çıkmıyacağım bari bahçesi var evde otur otur sıkıldım kendi arabamıza binebilmek için bile izin almamız gerekiyor ...
  • şehir içinde seyahatler hafta içi yasak değil. Dün bizim komşu basın sitrsinden çeşmeye gitti sorun yasamadi.

• 20 yaş altı olduğun için direk evden çıkman yasak o yüzden arabaya binmek de otomatikman yasak oluyor
  • Kime neye yasak kardeşim, hafta içi şehir içinde bin arabana istediğin yere bas git, uygulama olan yerlere (alsancak merkez, buca girişi gibi) takılma yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lana-Del-Rey -- 9 Mayıs 2020; 20:6:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

Kime neye yasak kardeşim, hafta içi şehir içinde bin arabana istediğin yere bas git, uygulama olan yerlere (alsancak merkez, buca girişi gibi) takılma yeter.
    Eğitilemezsiniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

Eğitilemezsiniz...

Alıntıları Göster
    Azcık saksıyı çalıştır bu çocuk evinden çıkacak arabasına binip yazlığa gidip kapısından içeri girecek, hasta değil, kalabalığa girmeyecek kimseye temas kurmayacak. Boş panik ve gerilimsiniz.
  • Ben aile evimdeyim suan kendi oturdugum evi kapatip gelicem bosa kira olmasin diye guni birlik bile cikmiyor w devletten sagolsunlar illa birinin olmesi lazim

• kardeş haziran başını bekle derim. muhtemelen gevşemeler olacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeremy Klakson -- 10 Mayıs 2020; 0:1:1 >
  • yakalanmazsan sıkıntı yok

hırsızlık gibi yada kapkaç gibi adam öldürme gibi düşün

yapmak değilde yakalanmak yasak yakalanmazsan hiçbir şey olmaz
  • hocam çocuğu arka koltuğa koy yengede yanında otursun polis örürseniz çocuğu koltuğa yatsın üstüne mont yada çarşaf örtün

• konuyla dolaylı olarak alakalı olduğu için belki bilmeyenler vardır diye ufak bir bilgi paylaşayım ;

anne/baba çalışan 14 yaş altı çocukların bakıcıya götürüp getirilmesi için araçla seyahat yasağı bulunmuyor, bakıcı kimsenin resmi çalışan olmasıda gereksiz, polis çevirdiğinde araç içinde ufak çocuğunuz varsa durumu izah edin yok laftan anlamıyorlarsa hiç üstelemeden "sorun yok memur bey görevinizi yapıyorsunuz ama iç işleri bakanlığının yayınladığı genelge mevcut iptal edilecek bir ceza için boşu boşuna zaman kaybediyorsunuz" deyin, buna rağmen cezai işlem uygulanırsa valiliğe giderek iptal ettirebilirsiniz, son sözü mülki amirler söylüyor bu tür cezalarda.

iç işleri bakanlığının ilgili genelgesine istinaden açıklanan il hıfzıssıhha meclis kararı ;

"İlimizde 01.01.2000 tarihinden sonra doğmuş olanlardan 14 yaş altı çocukların anne babalarının çalıştıklarını gösterir belgeleri (iş yeri kimliği, sgk kaydı vb.) ibraz etmeleri halinde bu çocukların bakıcıya, yakın akrabalara götürülüp getirilmesine izin verilmesine"

not ; googleda 14 yaş altı sokağa çıkma yasağı istisnaları diye aratırsanız daha sağlıklı bilgilere ulaşabilirsiniz, bu tür cezaların 0-14 yaş, 14-18 yaş ve 18-20 yaş protokolleri farklı uygulanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newrophat -- 12 Mayıs 2020; 0:29:33 >

• newrophat kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Bu kararın bir linki var mıdır? izmir için bulamadım da.

Teşekkürler
  • newrophat kullanıcısına yanıt
    Evet ben de arattım ama sonuç bulamadım.
  • 6 yada 7 nisan tarihli genelge olması lazım pcye indirmiştim. en kolay şekilde yaşadığınız şehrin valilik sayfasına girerek bu tarihlerdeki il hıfzıssıhha kararlarını indirin orada yazıyor yada anahtar kelimeleri kullanarak aşağıdaki gibi nette araştırın sonuçlar içerisinde yaşadığınız şehri bulun

örnek arama bknz ;

https://www.google.com/search?q=14+ya%C5%9F+alt%C4%B1+istisnalar+anne+baba+bak%C4%B1c%C4%B1+i%C3%A7+i%C5%9Fleri+bakanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1&oq=14+ya%C5%9F+alt%C4%B1+istisnalar+anne+baba+bak%C4%B1c%C4%B1+i%C3%A7+i%C5%9Fleri+bakanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1&aqs=chrome..69i57.1283j0j7&client=ms-android-samsung-ga-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.