Şimdi Ara

2 yıllık inşaat teknikerliği mi yoksa 1 sene daha hazırlanmak mı ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
10.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler seneye de girersem 3. senem olacak. 1993 doğumluyum bu arada onuda söyleyeyim. puanım bu sene de kötü geldi (adam akıllı çalıştıgım söylenemez bazı durumlar oldu kafayı ona taktım.) lys'i geçtim ysg1den inşaat teknolojisi yazıyım diyorum 1 sene daha kalmak istemiyorum. bölüm hakkında bilgisi olan var mı internette aydınlatıcı şeyler yazmıyor. bide bu dikey geçiş olayı varmış oda ne şekil olcak bilmiyorum. kolaymı zormu bu geçişler ? hadi geçtik diyelim mühendislik güzel bi meslek ama ya kalırsak 2 yıllık mezun olarak tutunabilir miyim ? bölüme kötü gitme diyen duymadım bu arada.

seneyede hazırlanırsam uludağ iktisata 1. yada 2. öğretim farketmez yerleşirim gibi geliyor tabi çalışırsam. çok karamsar kaldım bir yardımcı olun arkadaşlar 1 haftam kaldı 18inde son tercihler. 1 sene daha gitmek istemiyorum dersaneye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black.Smith -- 11 Temmuz 2013; 0:24:50 >

• iyi kötü bişey söyleyin ya arkadaşlar
  • ben de seninle aynı durumdayım.
    geçen sene yazın başında dedimki kendi kendime: "zaten arkadaşlarının çoğu sağa sola üniversiteye gidiyo. günlerin yalnız geçecek. bu fırsatı değerlendir otur bu sene adam akıllı çalış". adam akıllı çalıştığım süre 2 hafta sürdü. sonrasında 2-3 gün çalışıyorum, 2-3 hafta elimi sürmüyordum kitaplara.. ben de senin gibi kafaya bir şeyleri taktım falan, sıkıntılıydı açıkcası bu sene.
    bir sene daha sabredecek gücü bulamıyorum kendimde. arada bi gaz geliyo hadi bi sene daha sabredersin lan nolcak diyorum ama sonra geçen sene de yazın başında aynı şeyleri yaşadığımdan boşver git 2 seneliğe gene çalışmazsın sen diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trlonely

beyler seneye de girersem 3. senem olacak. 1993 doğumluyum bu arada onuda söyleyeyim. puanım bu sene de kötü geldi (adam akıllı çalıştıgım söylenemez bazı durumlar oldu kafayı ona taktım.) lys'i geçtim ysg1den inşaat teknolojisi yazıyım diyorum 1 sene daha kalmak istemiyorum. bölüm hakkında bilgisi olan var mı internette aydınlatıcı şeyler yazmıyor. bide bu dikey geçiş olayı varmış oda ne şekil olcak bilmiyorum. kolaymı zormu bu geçişler ? hadi geçtik diyelim mühendislik güzel bi meslek ama ya kalırsak 2 yıllık mezun olarak tutunabilir miyim ? bölüme kötü gitme diyen duymadım bu arada.

seneyede hazırlanırsam uludağ iktisata 1. yada 2. öğretim farketmez yerleşirim gibi geliyor tabi çalışırsam. çok karamsar kaldım bir yardımcı olun arkadaşlar 1 haftam kaldı 18inde son tercihler. 1 sene daha gitmek istemiyorum dersaneye

Dostum dikey geçiş ile geçemezsen ne yapacaksın onu düşün bence benım arkadaşlarım hazırlanıyo bu sene dgs ye soruları kolay gibi duruyo ama kontenjanları çok az bölümlerin iyi düşün taşın bence sonra pişman olmak da var işin uçunda

• 2 yıllık kazanırsın sonra dgs sınavı var mat 1 ve türkçe den sorular geliyor 80 80 160 soru bu sınavı geçiyorsun kendi bölümünün 4 yıllığını okuyorsn başka üniversite kazanırsan 1. sınıftan kendi üniversitene geçerseen 3. seneden başlıyosn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi just4techno -- 11 Temmuz 2013; 2:19:58 >
  • Valla banada öyle geliyo 1 sene daha kalmaya kalırım ama giden diğerlerinin yanında 1 senem daha olcak.

İnşaat teknolojisi okuyan 2 arkadaşım var. 2side güzel bölüm ama zor diyolar. zor mor artk napalım gidiyim ben bu sene bi yere.

Benim aslında memleketten uzaklaşmam lazım gider orda çözmediğim kitapları çözerim sınava evde hazırlanırım.

Bide bu 2 yıllık bölümler hem ygs hep sınavsız olarak görünüyo sitede baktığımda. puanın burda etkisi nedir olmadık yerlerde gelebilir mi yani ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: just4techno

2 yıllık kazanırsın sonra dgs sınavı var mat 1 ve türkçe den sorular geliyor 80 80 160 soru bu sınavı geçiyorsun kendi bölümünün 4 yıllığını okuyorsn başka üniversite kazanırsan 1. sınıftan kendi üniversitene geçerseen 3. seneden başlıyosn

Soruları görmedim ama arkadaşlar kolay olduğunu söylüyorlar. Burda konuştuğumuz kadar kolay mı bari geçişler
  • quote:

Orijinalden alıntı: trlonely

quote:

Orijinalden alıntı: just4techno

2 yıllık kazanırsın sonra dgs sınavı var mat 1 ve türkçe den sorular geliyor 80 80 160 soru bu sınavı geçiyorsun kendi bölümünün 4 yıllığını okuyorsn başka üniversite kazanırsan 1. sınıftan kendi üniversitene geçerseen 3. seneden başlıyosn

Soruları görmedim ama arkadaşlar kolay olduğunu söylüyorlar. Burda konuştuğumuz kadar kolay mı bari geçişler

Ben daha girmedim 27 temmuzda gireceğim sorular kolaymış ancak süre yetmiyormuş bende arkadaşlardan aldığım bilgi bu

• yokmu fikrini söyleyecek başka ?
  • güncel diyelim
  • bende senin gibiyim kardeş ben rast gele 4 seneliğe gitçem bu sene okul puanım da yarıya düşcek biliyorum ama gittiğim yerdede yalnız olcam yani rahatsız etçek kimse olmucak rahat sakin kafayla çalışabilcem diye umuyorum full bakalım nolcak hayırlısı sonra 400 üstü puan çıkarırsam üniyi iptal edip yeni üniye gitçez hayırlısıyla :)
  • sana büyük tavsiyesi sen 2 yıllık tercihini yap gidip oku o ortama girince zaten fikrin degişecek ve hem 2 yıllık okul mezunu olacaksın ve tekrardan sınava hazırlanacaksın benim kuzenimde ilk yıl tercih yapamadı çünkü çok kötü puan aldı sonra tekrar sınava girdi yine kötü baktı olmuyor 2 yıllık bir okula gitti onu bitirdi ve tekrardan dershaneye gidip sınava hazırlandı kafasına artık ne düştüyse şuan istanbul üni halkla ilişkilerde okuyor geçen yıl kazandı 21 yaşında
    dgs için şunu söyleyeyim bende sınava girecem matematik temelin çok önemli evet sınav çok zor degil ama yogun çok soru var 80 sayısal 80 türkçe sen inşaat bitirip mühendislige geçebilirsin ama dedigim gibi matematigin iyi olmalı ayrıca dgs de inşaatçıların kontenjanı da epey fazla diger bölümlere göre düşün taşın 1 yıl daha kaldıgında iyi bir yer tutturabileceksen yazma ama ya iyi puan alamazsan koca bir yıl daha gidiyor o zamanda diyeceksin ki keşke 2 yıllık yazsaydım en azından 1 yıl bitmiş olurdu bunun pişmanlıgını yaşayanda çok kişi var

• kal ama uludağ iktisat için 1 sene daha kalmak akil işi değil daha güzel hedefler koy kendine en azindan pdr hedefi olsun
  • Yaz açıkogretım ondan sonra şantiyeye git ustanın yanında çıraklık yap sonra usta olursun . Sonra 4 yıl bıtınce polıslık , askerlık artık nere olursa sansını denersın onlarda olmazsa ustalık yaparsın . Mantıklı .
  • quote:

Orijinalden alıntı: tief

bende senin gibiyim kardeş ben rast gele 4 seneliğe gitçem bu sene okul puanım da yarıya düşcek biliyorum ama gittiğim yerdede yalnız olcam yani rahatsız etçek kimse olmucak rahat sakin kafayla çalışabilcem diye umuyorum full bakalım nolcak hayırlısı sonra 400 üstü puan çıkarırsam üniyi iptal edip yeni üniye gitçez hayırlısıyla :)

kardeşim gidip orda hazırlanırım demek biraz kendini kandırmak gibi bişey sanmıyorum üniversiteye girdikten sonra seninde benimde çalışcağımızı ha yok kardeş ben kendimi biliyorum çalışırım dersen helal olsun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: masteropxxx

kal ama uludağ iktisat için 1 sene daha kalmak akil işi değil daha güzel hedefler koy kendine en azindan pdr hedefi olsun

Kardeşim çıkabileceğim seviye o aşağı yukarı yani fazlasıda olur düzenli programlı bi çalışmayla. tek sorunum bu sene çalışırım diyorum bi bakmışım lys sınavından çıkıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berrakk

sana büyük tavsiyesi sen 2 yıllık tercihini yap gidip oku o ortama girince zaten fikrin degişecek ve hem 2 yıllık okul mezunu olacaksın ve tekrardan sınava hazırlanacaksın benim kuzenimde ilk yıl tercih yapamadı çünkü çok kötü puan aldı sonra tekrar sınava girdi yine kötü baktı olmuyor 2 yıllık bir okula gitti onu bitirdi ve tekrardan dershaneye gidip sınava hazırlandı kafasına artık ne düştüyse şuan istanbul üni halkla ilişkilerde okuyor geçen yıl kazandı 21 yaşında
    dgs için şunu söyleyeyim bende sınava girecem matematik temelin çok önemli evet sınav çok zor degil ama yogun çok soru var 80 sayısal 80 türkçe sen inşaat bitirip mühendislige geçebilirsin ama dedigim gibi matematigin iyi olmalı ayrıca dgs de inşaatçıların kontenjanı da epey fazla diger bölümlere göre düşün taşın 1 yıl daha kaldıgında iyi bir yer tutturabileceksen yazma ama ya iyi puan alamazsan koca bir yıl daha gidiyor o zamanda diyeceksin ki keşke 2 yıllık yazsaydım en azından 1 yıl bitmiş olurdu bunun pişmanlıgını yaşayanda çok kişi var

tek sorunum yaş ilerliyor geç kalmış oluyorum 3-4 yıl gecikmeli başlamış olucam 4 yılık bi üniversiteden 25 26 yaşında mezun olucam. aile baskısıda var tabi onun oglu okudu geldi bunun oglu şuraya gitti. klasik muhabbetler artık şehirden kaçma aşamasına geldim bi çıkar yolu arıyorum deyim sana abicim :)

• son güncelleme 1kaç kişi daha fikrini söylerse yeterli.
  • sağlık Bilimleri çok iyi. laboratuvar teknikerliği fln yaz dgs den geçiş daha rahat diyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gencgsli_81

sağlık Bilimleri çok iyi. laboratuvar teknikerliği fln yaz dgs den geçiş daha rahat diyorlar

Kardeşim sağlık meslek çıkışlı değilim. sağlık bölümlerini yazmam için +300 puan gerekiyor diye biliyorum. dün bende baktım sağlık bölümlerine 200 puan civarında bölümler var ama onlar bana gelmez sanmıyorum. düz lise çıkışlı birinin 200 küsür puanla odyometri yada paromedik gibi bi yere gitmesi saçma olmaz mı ? yoksa ben mi yanlış biliyorum. 30 tercih hakkımdan 1er tane yazıyım öyleyse şansa gelirse gideriz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.