Şimdi Ara

NERNST DENKLEMİNİ BİLEN VARSA YAZSIN ALLAH AŞKINA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
1
Favori
35.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR AKTİFLİK FARKI YA DA DERİŞİM FARKI İLE ÇALIŞSAN GALVANİK HÜCRELERDE FORMÜL AYNIMI FORMÜL NE BİRİ SÖLESİN NOLUR

• Takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum formüller aynı buyur :

• quote:

Orijinalden alıntı: clean24

Dostum formüller aynı buyur :

kardeş buyurdumda atamamışın
  • Hee öyle olmuş

• Derisim pillerinin geriliminde kullanılıyor. E= Eo - 0,06/n . Log [anot]/ [katot] n--> alınan verilen elektron sayisi

• quote:

Hee öyle olmuş

hocam çok saolasın da bizim hocanın notunda aktiflik ve derişimle çalışanda ayrı formüller yazıyor acaba yanlış mı yazmış eminmisiniz hocam???

• quote:

Orijinalden alıntı: jerosys

Derisim pillerinin geriliminde kullanılıyor. E= Eo - 0,06/n . Log [anot]/ [katot] n--> alınan verilen elektron sayisi

heralde anladım aktiflik farkında derişimler eşit old için log1 sıfır oluyor o yüzden E=Esıfır oluyor diyebilirmiyiz???
  • http://i.hizliresim.com/Pqp7Q6.jpg

• exception019 kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle

• ARKADAŞLAR SORUMUN CEVABINI BULDUM MEB KİTABINI TARARKEN ŞÖYLE ANLATIYIM SİZ DE ÖĞRENİN:

Aktiflik farkı ile çalışan pillerde her zaman eşit derişimli olmuyor o yüzden burada log1=0 diyemeyiz burada kullanacağımız formül
    E=E0-0,592/n.logQ Q=denge bağıntısı

Derişim farkıyla çalışanlarda ise aynı anot katot kullanıldığı için E0=0 oluyor yani formül şu şekil
    E=-0,592/n.logQ Q= seyrteltik/derişik (denge b.)

***E0 nden 0 cevabı da şu şekilde açıklayayım örneğin anot ve katot Zn olursa anot tepkimesi Zn-->Zn*+2e E0
    olurken

katot Zn*+2e--->Zn -E0 olur. toplarsak 0 olur
  • Anladım dostum ben bilgilendirdiğin için teşekkür ederim :) meb de aslında her şeyin cevabı var gibi üşengeçlikten vallahi puanlarımız gidiyor :) tekrardan teşekkürler .

• quote:

Anladım dostum ben bilgilendirdiğin için teşekkür ederim :) meb de aslında her şeyin cevabı var gibi üşengeçlikten vallahi puanlarımız gidiyor :) tekrardan teşekkürler .

aynen bana da öyle geldi 9 dan itibaren hocalardan kaynaklı meb kitaplarını attım hep nerden biliyim çok güzelmiş eksik olan yerler var 1 kaçtane ama çok iyi yetiştirmeye çalışyıroum inş yetişir kimya bugün bitiririm heralde
  • Valla bu kimyada olabilir ama biyo sistem ve fiziği bende bitiricem fen haftası kimya nasıl hocam bu arada yararlı oluyor mu bu denklemde baya yararlandık topluca gerçi ama diğer konuları nasıl ?

• quote:

Valla bu kimyada olabilir ama biyo sistem ve fiziği bende bitiricem fen haftası kimya nasıl hocam bu arada yararlı oluyor mu bu denklemde baya yararlandık topluca gerçi ama diğer konuları nasıl ?

11 hız denge hariç okudum kçç de seçimli çöktürme yoktu onun dışında organiği kesin oku zaten özllkle tepkimeleri ezberle organiği fulkl olkumanı tavsiyeederim kitap iyi yani tekrrar için oku vebnce sen bilirsin güzel anlatıyor ama uzun gelebilir belki
  • Anladım hocam bitiriyim bende 12 yi o zaman .
    İyi çalışmalar

• alınan verilen elektron sayısı e leri eşitledikten sonraki mesela 2e ve 3e yi eşitlediğinde 6 yazcan
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.