Şimdi Ara

2 Tane Oyuncuyla Şampiyonlar Liginde Gruptan Çıkmak Şans ve Süprizdir (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
2
Favori
989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: RevivaL

Tam aksine ileriye dönük oyuncu kurucu değil, iki yönüne de oynayabilen modern orta saha deniyor günümüz tabiriyle. Zira Selçuk - Melo ikilisinden Melo arkayı süpürüp ileriye de destek veriyor iken Selçuk da hem arkaya ve hem de önüne ileri doğru pasörlük yapabilen bir oyuncu olarak ön plana çıktı. Zira uzunca bir süre 4-4-2 oynadık ve Selçuk - Melo ikilisi göbekte yer aldılar, Selçuk hiçbir zaman 10 numara pozisyonunda oynamadı.

Fernandes'e bakalım. Defans ağırlıklı Albelda ile ikili olmuşlar ancak oyuna iki yönüne de oynayamadığı gibi istatistiklere hiçbir şey yansıtamamış. Şimdi dönüp baktım da Şampiyonlar Ligi'nde Valencia forması altında 90 dakika forma pek vermemişler kendisine. 90 dakika oynadığı Valencia - Rosenborg maçında Albelda ile göbeği paylaşmışlar. Kanatları Silva ve Joaquin paylaşırken forvette Morientes-Villa ikiliyi tamamlamışlar. Silva o dönemde kanat oynuyor gibi gözükse dahi orta sahaya gelip 3'lediği çok oluyordu. Böyle bir hücum zenginliğinin arasında Valencia forması altında 83 maçta yalnızca 3 gol, 6 asisti var.

Ayrıca ek olarak Türkiye Süper Ligini 16 takımlı Portekiz Ligi'nin 1-2 seviye altında bulmanızı komik buldum. 4 büyük kulüplerini çıkarın kalanların oynadıkları stadyumlara, sahalara, futbolcularına, oynadıkları futbola bakın ondan sonra 1-2 seviye üstün diyerek Süper Lig'e hakaret edebilirsiniz.

Son olarak genel istatistik demişsiniz de bu ikilinin aynı arenada, Süper Lig'de büyük takımlara karşı sergilediği performansa bakalım madem.

Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor'a karşı istatistikleri

Manuel Fernandes ;

17 maç, 1 gol(TS), 5 asist

Selçuk İnan ;

19 maç, 6, 11 asist

Sonuç olarak Fernandes tüm takımın hücum opsiyonunu yüklendiği son 1.5 seneye rağmen büyük maçlarda yokları oynayan bir futbolcudan ötesi olamamış. Hem de Premier League, 1-2 gömlek üstün Portekiz Ligi de değil aynı ligde oynadıkları Süper Lig'de bu performansı sergilemiş. Büyük liglerde oynamış bir futbolcu olarak Portekiz Milli Takımında sadece 9 kez forma şansı bulabilmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: KaranlıkSokak

Konu dışına açtığın saçma konuları görünce seni dikkate alıp cevap verdiğim için pişmanım .

Konu dışında hiç aktif olmadım çekindiğim bir şey yok ama asıl vahim olan senin cevabını aldıktan sonra kendine yediremeyip mesajlarımı araştırman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marjinalyus

quote:

Tam aksine ileriye dönük oyuncu kurucu değil, iki yönüne de oynayabilen modern orta saha deniyor günümüz tabiriyle. Zira Selçuk - Melo ikilisinden Melo arkayı süpürüp ileriye de destek veriyor iken Selçuk da hem arkaya ve hem de önüne ileri doğru pasörlük yapabilen bir oyuncu olarak ön plana çıktı. Zira uzunca bir süre 4-4-2 oynadık ve Selçuk - Melo ikilisi göbekte yer aldılar, Selçuk hiçbir zaman 10 numara pozisyonunda oynamadı.

Fernandes'e bakalım. Defans ağırlıklı Albelda ile ikili olmuşlar ancak oyuna iki yönüne de oynayamadığı gibi istatistiklere hiçbir şey yansıtamamış. Şimdi dönüp baktım da Şampiyonlar Ligi'nde Valencia forması altında 90 dakika forma pek vermemişler kendisine. 90 dakika oynadığı Valencia - Rosenborg maçında Albelda ile göbeği paylaşmışlar. Kanatları Silva ve Joaquin paylaşırken forvette Morientes-Villa ikiliyi tamamlamışlar. Silva o dönemde kanat oynuyor gibi gözükse dahi orta sahaya gelip 3'lediği çok oluyordu. Böyle bir hücum zenginliğinin arasında Valencia forması altında 83 maçta yalnızca 3 gol, 6 asisti var.

Ayrıca ek olarak Türkiye Süper Ligini 16 takımlı Portekiz Ligi'nin 1-2 seviye altında bulmanızı komik buldum. 4 büyük kulüplerini çıkarın kalanların oynadıkları stadyumlara, sahalara, futbolcularına, oynadıkları futbola bakın ondan sonra 1-2 seviye üstün diyerek Süper Lig'e hakaret edebilirsiniz.

Son olarak genel istatistik demişsiniz de bu ikilinin aynı arenada, Süper Lig'de büyük takımlara karşı sergilediği performansa bakalım madem.

Manuel Fernandes ;

Selçuk İnan ;

19 maç, 6, 11 asist

Sonuç olarak Fernandes tüm takımın hücum opsiyonunu yüklendiği son 1.5 seneye rağmen büyük maçlarda yokları oynayan bir futbolcudan ötesi olamamış. Hem de Premier League, 1-2 gömlek üstün Portekiz Ligi de değil aynı ligde oynadıkları Süper Lig'de bu performansı sergilemiş. Büyük liglerde oynamış bir futbolcu olarak Portekiz Milli Takımında sadece 9 kez forma şansı bulabilmiş.

Selçuk'un zaten 10 numara pozisyonunda oynamasına gerek yok ki. Sonuçta çift yönlü bir oyuncu ve topu hücuma taşımakla sorumlu kişi o. Bu yüzden genel olarak ileriye dönük oynuyor. Melo gibi defanstan sorumlu değil, hücumdan sorumlu. Önünde bir oyuncu olmadığı için de skora katkıyı Selçuk'tan beklersin. Doğal olarak asist veya gol olarak Selçuk ön plana çıkar.

Valencia'nın oyun sistemi 4-2-3-1 şeklinde idi. O yıllardaki maçlarını izlediysen hatırlarsın; izlemediysen internetten bulup izlemeni öneririm. Senin söylediğin maçta sanırım Baraja ve Vicente'nin olmayışından kaynaklanan bir sistem değişikliği olmuş. Bunu tüm sezona yayıp 83 maç demenin bir anlamı yok. Detaylı olarak o zamanki maç kadrolarına bakarak anlayabilirsin.

Stadyuma, stadlara, oyunculara bakarak ligin kalitesini ölçemezsin. Senin fikrine göre gidersek Katar Ligi'de çok üst seviyede bir lig olarak görmemiz gerekiyor. Örnek veriyorum İngiltere, İspanya Ligi'nden bir oyuncuya aynı ücreti teklif eden Portekiz ve Türkiye liglerinden toplam 8 kulüp var. Fb,Gs,Bjk,Ts ve Porto,Benfica,S.Lizbon,Braga. Ben hiçbir oyuncunun TR Ligine geleceğini sanmıyorum. Portekiz kulüpleri ücreti düşük bile verse oyuncular yine oraya giderler. Ayrıca Portekiz Ligi ilk 3 takımını Ş.Ligi'ne sonraki 2 takımını da Uefa'ya gönderiyor. Küçük bir örnek 2010 - 2011 sezonu Avrupa Ligi yarı finalinde 3 Portekiz takımı yer aldı ve finalde 2 Portekiz takımı karşılaştı. Diğer kulüplerin Ş.Ligi ve Uefa başarılarını saymıyorum. Bu yüzden ligimizi 1 seviye de değil 2 seviye altta bile çok rahat görebiliriz.

Siz genel istatistik koydunuz ben de ona göre yorumladım. Fernandes derbilerde oynayamıyor zaten. Fakat derbilerde oynayamadığı için Selçuk daha iyi oyuncu mu diyeceğiz.

Geçen sezon Ferandes'in Lig performansı: 27 maç 7 gol 12 asist
    Geçen sezon Selçuk İnan'ın Lig performansı: 31 maç 6 gol 6 asist 1 kendi kalesine

Milli takım farklı bir boyut. Her milli takım teknik direktörü iyi oynadığını düşündüğümüz oyuncuyu çağırmakla sorumlu değil, sistemine göre oyuncu seçiyor. Sabri nasıl Milli takımda forma giyiyorsa Fernandes de milli takımda forma giymemesi çok normal ayrıca.

İstatistikleri de geçtim artık. Yabancı bir kulübe 5 milyon euro'ya hangi oyuncuyu alırsın deseler, hangi kulüp Selçuk'u alır ki. Sen kulüp yönetsen yüzüne bile bakmazsın Selçuk'un.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KaranlıkSokak

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MicrosoftluFasulye

quote:

Orijinalden alıntı: NoName.

Fernandes'in CL de yaptığı bir iki şeyi göstersene ? Gündemden biraz uzak kaldım da takip edemiyorum.

Al bakalim fernandes'in 19 yasinda sampiyonlar liginde attigi gol.sahiden selcuk'un sampiyonlar ligi golu varmiydi ? nasil yildizsa artik , fernandes'le nerdeyse ayni yastalar birinin kariyerinde sampiyonlar ligi golu yok ama yildiz olan selcuk tabi haklisiniz.fernandes ilk sampiyonlar ligi golunu attigi yasta selcuk canakkale dardanelsporda mi ne oynuyordu

neymis bilip bilmeden sallamamak lazimmis.

Manuel Fernandes Şampiyonlar Ligi 15 Maç 1 Gol 0 Asist

Selçuk Inan Şampiyonlar Ligi 14 Maç 0 Gol 5 Asist

Manuel Fernandes 316 Maç 30 Gol, 54 Asist
    Selçuk İnan 306 Maç 40 Gol, 72 Asist

Hadi canım şimdi başka kapiya.

Genel Avrupa Maçları İstatistiği

Selçuk İnan

Şampiyonlar Ligi : 14 maç 5 asist - 0 Gol

Avrupa Ligi : 4 Maç 0 Asist - 0 Gol

Manuel Fernandes

Şampiyonlar Ligi : 15 Maç 1Gol - 0 Asist

Avrupa Ligi : 16 Maç 2 Gol - 8 Asist

Kaynağı sorarsan senin aldığın yer ;)

Galatasaray ve Bjk arasındaki mantelite farki işte tam olarak bu. Siz çıtayı Uefa olarak koyarsiniz, biz çıtayı Şampiyonlar Ligi olarak koyarız. Gidip israilin, bilmem nerenin köy takimlarina karşı oynamakla bir bernabeu deplasmaninda oynamanin farkini bir besiktasli olan senden anlamani beklemezdim zaten.

Son olarak daha konusursan bu ikilinin derbi performanslarini ortaya cikaririm iyice dibe batarsin.

Benim anlamadığım Bjklilerle niye takılıyorsunuz ki? Fener olsa hadi bi nebze rekabet,atışma vs olur tad verir ama BJK nedir? Trabzon,Bursa,BJK aynı ayarda sıradan anadolu kulüpleri. Onlar kendi arasında takılmalı. Hiç muhatap olmayın seviyemiz düşmesin.

• Onlardır gruptan çıktık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Manuel Fernandes ;

Selçuk İnan ;

19 maç, 6, 11 asist

Selçuk'un zaten 10 numara pozisyonunda oynamasına gerek yok ki. Sonuçta çift yönlü bir oyuncu ve topu hücuma taşımakla sorumlu kişi o. Bu yüzden genel olarak ileriye dönük oynuyor. Melo gibi defanstan sorumlu değil, hücumdan sorumlu. Önünde bir oyuncu olmadığı için de skora katkıyı Selçuk'tan beklersin. Doğal olarak asist veya gol olarak Selçuk ön plana çıkar.

Valencia'nın oyun sistemi 4-2-3-1 şeklinde idi. O yıllardaki maçlarını izlediysen hatırlarsın; izlemediysen internetten bulup izlemeni öneririm. Senin söylediğin maçta sanırım Baraja ve Vicente'nin olmayışından kaynaklanan bir sistem değişikliği olmuş. Bunu tüm sezona yayıp 83 maç demenin bir anlamı yok. Detaylı olarak o zamanki maç kadrolarına bakarak anlayabilirsin.

Stadyuma, stadlara, oyunculara bakarak ligin kalitesini ölçemezsin. Senin fikrine göre gidersek Katar Ligi'de çok üst seviyede bir lig olarak görmemiz gerekiyor. Örnek veriyorum İngiltere, İspanya Ligi'nden bir oyuncuya aynı ücreti teklif eden Portekiz ve Türkiye liglerinden toplam 8 kulüp var. Fb,Gs,Bjk,Ts ve Porto,Benfica,S.Lizbon,Braga. Ben hiçbir oyuncunun TR Ligine geleceğini sanmıyorum. Portekiz kulüpleri ücreti düşük bile verse oyuncular yine oraya giderler. Ayrıca Portekiz Ligi ilk 3 takımını Ş.Ligi'ne sonraki 2 takımını da Uefa'ya gönderiyor. Küçük bir örnek 2010 - 2011 sezonu Avrupa Ligi yarı finalinde 3 Portekiz takımı yer aldı ve finalde 2 Portekiz takımı karşılaştı. Diğer kulüplerin Ş.Ligi ve Uefa başarılarını saymıyorum. Bu yüzden ligimizi 1 seviye de değil 2 seviye altta bile çok rahat görebiliriz.

Siz genel istatistik koydunuz ben de ona göre yorumladım. Fernandes derbilerde oynayamıyor zaten. Fakat derbilerde oynayamadığı için Selçuk daha iyi oyuncu mu diyeceğiz.

Geçen sezon Ferandes'in Lig performansı: 27 maç 7 gol 12 asist
    Geçen sezon Selçuk İnan'ın Lig performansı: 31 maç 6 gol 6 asist 1 kendi kalesine

Milli takım farklı bir boyut. Her milli takım teknik direktörü iyi oynadığını düşündüğümüz oyuncuyu çağırmakla sorumlu değil, sistemine göre oyuncu seçiyor. Sabri nasıl Milli takımda forma giyiyorsa Fernandes de milli takımda forma giymemesi çok normal ayrıca.

İstatistikleri de geçtim artık. Yabancı bir kulübe 5 milyon euro'ya hangi oyuncuyu alırsın deseler, hangi kulüp Selçuk'u alır ki. Sen kulüp yönetsen yüzüne bile bakmazsın Selçuk'un.

Tamam da 2-3 yıldır kanatlarımızda savunmaya yardımcı olmayan futbolcular oynadı. Melo tek başına geride bütün yükü kaldırabilir mi ? Mümkün değil. Bu yüzden Selçuk da yardım etti, Selçuk bu yüzden modern bir orta saha. Oyunun her iki yönünde de var. Fernandes için bunu söylememiz çok güç zira parladığı beşiktaş kariyerinde defansla falan alakası yok takımın maestro'su olarak oynuyor. 4-4-2 oynadığın bir sistemde üretkenliği göbekteki ikiliden değil kanatlardan ve hücumdaki ikiliden beklersin. Zira 2 orta saha kağıt üstünde zayıfdır.

O dönemin Valencia'sını avrupa kupalarındaki maçlarından biliyorum. Şimdi baktım da Fernandes'in olduğu yıllarda Vicente hiçbir zaman 11 oyuncusu olmamış, her sezon sonradan giren, kısıtlı sürelere oynayan bir futbolcu olmuş. Pek çok maça baktım bahsettiğim kadro genel itibariyle oynamış gözüküyor. Mata falan da dahil olmuş bazı maçlarda.

Gayet de ölçülür. Akıcı futbol iyi zeminde, iyi antreman iyi bir tesiste, iyi futbol iyi futbolcularla oynanır. Dediğim gibi saydığınız o meşhur 4 kulubü çıkarın gerisi çöp. Portekiz Ligi maçlarını biraz izleyin alt takımların tamamı beraberliğe yatmış bir şekilde kapalı futbol oynuyor. Dediğiniz örnekteki gibi bir teklif gelirse mutlaka Türkiye'ye gelir zira ekonomik olarak bizim kadar kuvvetli değiller. Bu yüzden çarkı yetiştirip-satarak çeviriyorlar. Ha dediğiniz örnekteki futbolcu Güney Amerikalı ise ve ilk durağı Avrupa olacaksa değil Türkiye Almanya'dan teklif gelse yine Porto'ya Lizbon'a gider.

Büyük futbolcuları elinde tutacak güce sahip olmayan bir ligi 2 sınıf üstün görmek bana komik geliyor. Bu yüzdendir ki İtalyan Ligi'de kara paranın futboldan arındırılmasından sonra tüm o yıldızları birer birer kaybettiği gibi kendine çekememiş ve prestij kaybetmiştir. Ligin kalitesini oynayan futbolcular doğrudan etkiler. Portekiz Liginde o 4 takımın dışında elle tutulur futbolcusu olan takım yok. 4 lokomotif var o kadar sadece. Onlar da yıldız çıkarırsa elinde tutamayan, pazarlayan kulüpler. Çark ancak böyle dönüyor. Ha sağlam bir jenerasyon yakalarlarsa o seneyi kupayla ya da kupayı zorlayarak tamamlayabiliyorlar ancak sene sonu bir bakmışsın hepsi satılmış.

Tamam o zaman yine genel istatistiklere bakın. Fernandes Beşiktaş'ta tamamen hücum ağırlıklı oynamasına ve Selçuk'tan 8 maç fazla oynamasına rağmen istatiksel anlamda bariz bir üstünlük koyamamış. Üstelik Selçuk Şampiyonlar Ligi arenasında oynadığı halde.

Paulo Bento ile hadi 2 yıldır sorunu vardı, yıllardan beri her teknik direktörle mi kötü arası bu adamın ? Ben kulüp yönetsem 100 yılı aşkın bir kulübü daha fazla para koparmak için sözleşmesini uzatmayan, parmağında çeviren bir oyuncuyu kulüpte barındırmazdım önce. Sonra da 18 milyon euroluk bir yatırım yapılıp boş çıkmış bir oyuncuya bakar, gece hayatını, yaşadığı sık sakatlıkları, karakterini, istatistiklerini, büyük maçlarda neden kaybolduğunu görür direk üstünü çizerdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dirk Nowitzki

Bloklayın geçin ne diye laf anlatmaya çalışıyorsunuz

Niye bloklayalım kardeşim adam ne güzel komik yazıyo bizi güldürüyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: The_666

quote:

Orijinalden alıntı: Dirk Nowitzki

Bloklayın geçin ne diye laf anlatmaya çalışıyorsunuz

Niye bloklayalım kardeşim adam ne güzel komik yazıyo bizi güldürüyo

Sende haklısın
  • Marjinalyus kullanıcısına yanıt
    Ben bütün yazılanları kafamda sildim. Tek bir soru soracağım. Avrupa'da bir kulüp çalıştırıyorsun ve transfer bütçen ideal. Hangi oyuncuyu alırsın ?
  • quote:

Ben bütün yazılanları kafamda sildim. Tek bir soru soracağım. Avrupa'da bir kulüp çalıştırıyorsun ve transfer bütçen ideal. Hangi oyuncuyu alırsın ?

Ütopik bir soru ama yine de cevaplayayım. Gençlere yatırım yapıyorsam Koke, Mateo Kovacic, Jese, Draxler, Pogba, Digne, Muniain kadromda görmeyi arzu edeceğim oyuncular olur. Normal transfer piyasasında ilk sıraya Jerome Boateng yazarım ondan sonrası Srna, Mignolet, Vertonghen, Ramsey, Gonzalo Castro, Mohamed Salah, Facundo Ferreyra diye gider. Ne için sordun ?
  • quote:

quote:

Ütopik bir soru ama yine de cevaplayayım. Gençlere yatırım yapıyorsam Koke, Mateo Kovacic, Jese, Draxler, Pogba, Digne, Muniain kadromda görmeyi arzu edeceğim oyuncular olur. Normal transfer piyasasında ilk sıraya Jerome Boateng yazarım ondan sonrası Srna, Mignolet, Vertonghen, Ramsey, Gonzalo Castro, Mohamed Salah, Facundo Ferreyra diye gider. Ne için sordun ?

Hocam yanlış anlama ama konumuz Selçuk ve Fernandes idi.
  • takımımızda melo,muslera gibi yıldı< oyuncularımızı adam yıldız yerine koymuyor.

ayrıca selçuk inanın cl de asistleri , burağın clde gollerini sana hatırlatırım tekrar..bir sezon kötü diye böyle konuşulmaz.
  • quote:

quote:

quote:

Hocam yanlış anlama ama konumuz Selçuk ve Fernandes idi.

Ilk başta cevap vermiştim aslında ama bir daha sordugunuzda genel olarak algiladim o yüzden yazdim o kadar futbolcu Iki futbolcuyu da taniyan biri olsam şuanki gibi futbolculugu konusunda ikisine de okay veririm, karakter yönünden selçuk ağır bastığı için selcugu secerdim. Sıradan bir yabancı olsam türkiyeden oyuncu alimina negatif bakacağım için daha önceden tanidigim bildigim fernandesi alir, ne vereceğini az cok bilmis olurdum.

• Emre colak, Melo, Selcuk, Engin, Yekta, Burak
    Bu takimla cik Real macinda beraberlik ve Juventus macinda galibiyete bahse giriyorum bende.
    Yildizmis yemisim yildiz oyuncunuzu sanki bunlarin sayesinde gruplardan cikildi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoName.

Fernandes'in CL de yaptığı bir iki şeyi göstersene ? Gündemden biraz uzak kaldım da takip edemiyorum.

Hakan Şükür gibi mi?
  • Melo'yu unutmayın. O özellikte olan mevkisinde kesinlikle ilk 5e girecek bi adam
  • Hocam siz öyle diyosunuz da mancini denen teknik direktörümüz %80 juventus demiş ulan bu adam baştan böyle diyorsa.Biz ne olmuşuz bu adamı hiç sevmiyorum.
  • Her Tarafı Ego Olmuş Taraftarlarla Niye Laf Anlatmaya Çalışıyorsunuzki.

• quote:

Orijinalden alıntı: cecuan

Hocam siz öyle diyosunuz da mancini denen teknik direktörümüz %80 juventus demiş ulan bu adam baştan böyle diyorsa.Biz ne olmuşuz bu adamı hiç sevmiyorum.

Yalanlandı o haber.

Bu arada mesajımı yediremeyen şikayet etmiş

• Biride dememişki fernandes varken siz hiç kupa kazandınız mı ?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.