X

Yüzbaşı
23 Mayıs 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 16 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Terimi kovduktan sonra taraftara seker niyetine medyatik bir ismi getirdiler ama Mancini sistem ve Futbol yapisi olarak ingilizlere dönmüs.
Klasik 2 forvet ve 2 kanat oyuncusu ile basarili olucagini saniyor son senelerde zaten pek cok takim birakin 2 forveti forvetsiz oynayanlar bile var yada yüksek top teknigi olan forvetleri tercih ediyorlar.
Türk futbolunu begenksekte begenmesekte bu ülkenin kendine has bir sistemi var sert, defansif bunun yaninda hocalarin rakiplerin zaafina göre aldigi önlemler var yani para babasi takim hocalari Türkiyede kolay kolay basarili olamaz Türkiye sartlarina uymak zorundalar.

Yönetim bu noktadan sonra Polatin durumuna düserse devre arasi isi toparlama olayina kalkisirsa hic bir sey düzelmez tam tersine ekonemik acidan dibe vurmamiza yeterde artar bile.
Zaten futboldan zerre kadar anlamiyorlar.
Mancini getirmeleri hataydi Vural, Bülent Tulun, Senol, Denizli gibi isimler ile sezon sonuna dek anlasmalari gerekiyordu ama olmusa care yok.
Mancini kovmak su asamada oldukca zor tazminat olayi ama kalirsa transfere yatiracagin parada bunun bilmem kac kati olucak nerden baksak is sakat.
Bana göre Sneijder ve Drogba alicalari varsa elden cikartilmasi gereken isimler, hocayla konusmalari gerek bu sistemin is yapmiyacagini tek forvete dönmesini Yekta, Emre colak, Engin gibi oyunculari kullanmasini istemeleri gerekiyor.
Biliyorum birilerinin zoruna gidecek Drogba ve Sneijderi postalama fikri ama bu adamlar kalsada degisen bir sey olmiyacak ayni dereceyi onlarla yada onlarsiz zaten aliriz hatta giderlerse Sampiyonlar ligine girme sansimiz ikincilik icin oldukca fazla olur bana göre.
iyi baskan olmaz dogru kararlar vererek olur gerekirse Manciniyi yollar Türk futbolunu bilen bir ismi alir arkasinda durursun zaten bu noktadan itibaren yönetim ve baskan istim üstünde her kötü sonucta tepkiler artacak Manciniyi yollarkende tazminatini verirken 3 sezon abska takimda calisamazsin diye madde koyarsin yari parasina adam gitmeyi kabul eder yada ücretini düzenli calisiyor gibi yatirirsin.
Zor karar bazilarina göre erken bir karar ama buda bir care.
Terimin Takimi aldigi andan itibaren simdiye dek 9 forvet, 8 tane defans oyuncu bu takimdan gecmis Sattirmadigi sonradan yollattigi Culio, Erman, Yigit, Kazim Kayseriden alinan genc cocuk vs vs bunlarda artilar.
Yani olay sadece defans yada sol bek sorunu falan degil 2 kisiyle oynamaya calismanin hatalari bunlar ve inat ediliyor bu sistemde oynamak icin Drogba bozulmasin, Sneijder fazla yorulmasin, Burak kizmasin ile devam ettigimiz sürece bu isler devam edicek.
Bunlarin benzerlerini Kewell, Baros dönemlerinde yaziyordum pek cok kisi anlamiyordu neticede teknik göze hos gelen adamlardi ama takim olmana engel oluyorlardi sonundada dagilip gitmisti Gs bu durumda aynisi.
Ya cesur ve sert olursun tek forvetim Drogba yada Burak dersin Sneijder efendiyi orta sahaya Hollanda milli takim yapisina cekersin yada satarsin konusan huzur boznada cezasini verir takim bulmasini istersin disipline edersin olaylari.
Arkadaslar yurt disinda yasiyorum 1001 zorlukla aldigim arabami pislik birisi periyodik ciziyor. Sigorta normalde tamiri icin odeme yapiyor ama yaptirsam bu pislik gene yapicak. Harekete duyarli araba icinde duracak bir kamera ariyorum. Ufak sadece hareket esnasinda cekim yapicak. Artik guc kaynagi nasil olur nerden alir fikrim yok yakinda tatile gelicem yardimci olursaniz sevinirim. Bu pisligi yakalamak icin urun onerileriniz simdiden tessekkurler.
Microsoft yeni WLM icin güncelleme mecbur birakiyor sorunun cözümü icin.
http://www.messlive.net/forum-messlive-patch-anti-maj-disponible-en-telechargement-f19-vt4837.html

Telecharger yazan kutuya basin, yüklediginiz programi zipden cikartin ve sonrasinda programi calistirip 15.4.3555.308 seklinde patcleyin.
Denenmis ve sorunsuz calismaktadir.
Bugun aciklanmaya baslanan kararlar muhtemelende devam edicek kararlar bizim bir yaklasik 15 sene icinde Dünya kupasi yada klup bazinda kupa kaldirmamiz icin aslinda tarihi firsat.
Kluplerin bütce olaylari uzun zamandir avrupanin pek cok ülkesinde uygulaniyordu bizde ise sürekli es gecildi.
Borsaya girmis sirketler kontrol edilir edilmedi, borclanmaya üyeler parmak kaldirdi, yapilanlarin hesabi sorulmadi hala sorulmuyor, basari varsa hersey örtüldü unutuldu, 1 milyon euor ve bunun yaninda vergisini kendisi ödiyen oyunculara 3 4 milyon euorlar verildi bu para stat gelirlerinin 3 macina esittir en azindan.

Bundan sonra yapilmasi gerekenler borcu olan takimlar birinci lige vize alimiyacak, Hükümet ile düsük faizli kredi ile borclanma yoluna gidip ödeme planlari yapilmali, Klupler gelirlerinin 100 % 80 den fazlasini transfer ve oyuncu ödemesinde kullanamayacak, 3 4 senelik gelirleri senelik gibi gösteremiyecekler, divan ve kongre sistemleri degismeli, sartlara uymayan kisilerden borc yapma durumu olursa bu para tahsili istenmeli.
Kluplerin alt yapiya önem vermesi, kontratlarin iyi incelenmesi, bu sartlar altinda yabanci oyuncu limitinin kaldirilmasi cünkü zaten 3 4 milyon ücretle adam getiremiyecekler artik, ve mali yapilarinin borsa, fedarasyon ve devletin kuracagi baska bir yapi tarafindan incelenmesi, Digiturk gibi kurulus ile yapilan anlasmalarda kesin garanti gibi seyler yapilmasi.

Bunlar mecbur uyulmasi gereken kriterler bu sistem uygulanirsa en gec 5 sene icinde meyvesini aliriz.
Manchester City son 3 dakikada 2-1 yenik durumdam 3-2 kazanarak sampiyon olmasi sonrasi ingiltere basinindan geyikler.

man united başkanı canlı yayına telefonla bağlanmış.. "kupa bizim hakkımızdı.. biz gönüllerin şampiyonuyuz" şeklinde açıklamalarda bulunmuş.. telefonu kapatırken de "Man city kazandı diye sevinmişsinizdir siz" demiş..

kupa'yı soyunma odasında almayı reddeden city'liler kraliçe elizabetin talimatıyla kupayı sahada aldı.

shaun wright-philips'in para sayarken görüntüleri varmış. manchester özel yetkili savcısı soruşturma başlatmış.

şikenin kralı dönmüş **. Her santrada QPR takımının topu city'nin yarı sahasındaki taç çizgisine atması nedir **. Adamlara direkman atak şansı veriyorsun **. Türkiyede Fenere yapılsa bu durum takımı komple silivriye alırlardı.

Fener yapınca şike city yapınca mucize. hatta şöyle de bir detay var. qpr diğer maçın sonucuyla premier ligde kalmayı garantiledi son anlarda ve maçı bıraktı..buna ne demeli??? ingiltere futbolu bitmiş aaabi..

Maç bitiminden sonra MANU taraftarı sokağa döküldü ve Londra Shell benzin istasyonunu taşladı,polis araçlarını devirerek ateşe verdi.

kaleci hentbol kalecisi mi?

evet,qpr-m.city maçı sonrası roberto mancini,sergio agüero,dzeko şikeyi '' sahaya yansıttıkları'' gerekçesiyle pdfk'ya sevk edildi. City taraftarları chaglayan adliyesinin etrafında yönetimi protesto etmek için toplandılar. Alex Ferguson '' kupamızı verin,yoksa fifa'ya,cas'a,fiba'ya,aihm'ye başvuracağız hakkımızı arayacağız '' diye tehditler savurdu. Bu olaylardan sonra içinde '' unutulmamalıdır ki '' bağlacı geçmeyen tek bir yazılı açıklama dahi yapılmadı. Şimdilik buradan aktaracaklarımız bu kadar, sözü merkez stüdyomuza bırakıyorum.

Neyse biraz daha var aslinda takildigim bir sitedeki yorumlardan alinti yaptim.
Granit Xhaka Baselde oynayan bir oyuncu bu gece 10 numara mevkisinde isvicre - almanya macinda oynadi gercekten cok iyi bir kumasa sahip. izleyip takip eden yada bilen arkadaslar varmi ?
Bugun cok iyi oynadik, cesaretliydik, sansimiz yoktu o kadar cok süsleme yapmak kolayki peki bu aptalca kaybedilen macin klube getirdigi agir yük ne olucak.

Futbol takimlari para ile döner, bugun itibariyla Gs takimi sampiyonlukta yara alirken olasi bir ikincilik durumunda katilim payi, seyirci, reklam, sponsor, mac galibiyet primleri vs vs ile sadece sampiyonlar liginden gelecek 25 ila 40 milyon euroyu cöpe atmistir. Bunuda sadece taraftara sirin gözükmek adina illa feneri yeneyim adina yapmistir. Ben hoca, oyuncu, yönetim vs vs elestirme islerine girmiycem ama bu tarz önemli ve gelir getirisi önemli bir macta cocukca prensip ve sacmaliklara girmeye kimsenin hakki yoktur.
Bu forumda kimseye sirin gözükmeye, sempatik olmaya kalkmadim kendi dogrularim neyse onu söyledim. Gs bu kafa yapisi ile devam ederse rakiplerini kücük görüp, gücsüz olduklari kanisinda devam ederse Kadiköydeki mac sadece Fb - Gs maci olarak kalir gider yani ortada hic bir iddasi olmiyacak duruma gelir.
Terim gibi bir hocanin mac 1-1 olmusken ve 5 puan önde oldugunu bildigi halde yaptigi hatanin bedeli 40 milyon euroya yakindir. Tamam ikincide sampiyonlar ligi eleme maclari yapar ama o maclari gecmenin zorlugunu hepimizi biliyoruz zaten elendigin andada alinacak paranin tamami rakibine gidiyor.
Simdi cok kisi atamayana atarlardan basliyarak, Sans vs vs konularina girecek.
Gs bu maci basta asiri istek ve bugun bu isi bitirme arzusuyla basladi, oyunculardada müthis bir sorumsuzluk anlayisi vardi nasil olsa atarim havalari falan pozisyonlara bakin sanki antrenman maci gibi sutlar.
Gs takimi her rakbine karsi 30 40 dakikalik baski kurabiliyor ama bu baski icinde 3 forvetide yetersiz kaliyor yani tek vurus ustasi forvet elinde yok. Elmander zaten yipratici, pozisyon aciyor ama gol yollarini koklamak yada son vurusta zayif her zaman takima yararli olur ama yazdigim özellikleri ile. Necati ise yedek olarak alindi elinden geleni yapiyor ama bu tempoyu kaldiracak düzeyde degil belki sezon basi olsa olabilirdi. Baros konusuna girmiycem zaten ümit bagliyanlar düsünsün.
Gecen hafta Bjk macinda 1-0 öndeyken defansin daha ort sahadan yarildigini Terim malesef görmemis, önlem almamis bu mac icin tek forvet bile düsünülmesi gereken olaydi. Neyse mac bir sekilde 1-1 geldikten sonra enayi gibi ikinci golu yemek ise en acisi 5 puan öndesin rakibin kazanmak zorunda zorlamiyor bile. Takimda yorgunluk gözükmeye basliyor isi garantiye al Defans ve Orta saha arasina Ceyhunu cek. Birak Fener mecburen gelmeye calisip kendisi hata yapsin aciklar versin.
Yani pisi pisine mac öncesi ve mac sonrasinda acemi vurus, taktiksel hatalarla giden bir mac belkide sampiyonluk gitti. Gerek yoktu kazanmak zorunda olan sen degildin buna ragmende sen yüklendikce o hatalari yaparak agir ödedin. Bu mac salakca saldirip 6-0 yenildigimiz maci hatirlatti. Ayrica Gsyin bundan sonraki 4 macta forvetlerinin olmasi gerektigi durmalari icin iyi calismali bu kadar orta ve karambolde forvetlerin 3 taneside alakasiz yerler tutuyorlar ve ceza sahasi önünden vurmaada nerdeyse korkuyorlar o toplari vurup 2li forvetli oynuyorsan dönen toplarda tamamlanmasi beklenir.
Kisaca asiri bir istekle mutlaka kazanmaliyim derken sampiyonluk belkide uctu gitti zaten 32 haftalik emegin icine mevcut sistem etmisken bugun bu hirsa gerek yoktu.
Bu geceki mac seneler önceki Bjk macini hatirlatti. Aylar önceden Fb ile imzalamis oyunculari Tümer efendinin görevini yapamayinca Bjk takimina senelerce iyi hizmet etmis bir insana saldirdigi maci.
Kalecilerinin tek hatasi topu orta sahaya atmasi ve geri dönüp ceza sahasi disindan gelen vurusa bir sey yapamasiydi oysaki. Daha önceden cikardiklari Zalad hikayeleride mevcut.
Nasil bir camia ise kendi oyuncularina mac satti diye hakeret edebilecek kadar ileriye gidebiliyorlar. Bi takimda mac satan kaleciler varsa oyuncularda vardir demekki alisiklar bu benim degil kendi yorumlari.
Sezon basindan beri Türkiyede futbolda azda olsa olan bazi caydirici cezalarinda icine ederek olaylari tam bir terör boytuna tasimakta ustalar. Son senelerde hic bi Fb macinda inönüde bu tarz olaylar cikardiklarini görmedim.
Rengi dolayisi ile birine maymun lakabi yapistirip kendi takimlarinda oynayan o renteki insanlarida o lakaba sokmaktan utanmiyacak derecede olgun yapilari var.
Fbli taraftarlar ile cok tartisiriz anlasamayiz ama hic bir zaman Bjk taraftari kadar bu islere sahip cikipta böyle derecede kendilerini kücük düsürdüklerini görmedim.
Kisaca bu gece bir hizmet savasi icinde ugrastilar sagadaki oyunlarini tebrik ederim ama taraftarlarinin Fenerbahce icin bu kadar kendilerini yirtmasini cözemiyorum hala.
Bizim taraftarimiz gercekten ilginc son senelerde hic bir basarisi olmayan döküntü yabancilara hastaligindan tut, maclarda iyi oynayan yerli oyunculara sivamaya kadar her türlü tuhaf durumu normal buluyorlar. üstelikte bu sene takimin derbi maclarda yenilgisi olmadigindan tutta, mac özetiyle oyuncu elestirmeye kadar gidenlerde mevcut yada sifir futbol oynamis birini kaza bela bir gol falan attiysa sisirmeye.
Playoff icin ne olursa olsun biz 5 macta 7 puan kaybetsek ve rakibimizde 5 macta 15 puan kazansa gene is son maca kaliyor bu panik havalarini birakin olayin tadina varin stresli olmasi gereken Gs degil ezeli rakibimiz.
Hakkında
Hakkımda:
1e289dbe6ded154cd65bb4b9a9aba7aeF.gif
Sistem ve Tercihleri
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 8.035
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 62.719 (Bu ay: 339)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 809 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.