Şimdi Ara

2 FARKLI RAM TAKMAK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
13.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • KONUYU YANLIŞ YERE AÇTIYSAM KUSURA BAKMAYIN SİZİN BİLGİLERİNİZE VE ÖNERİLERİNZE İHTİYACIM VAR

ÖNCELİKLE BENDE 2GB 667MHZ RAM VAR
    YENİ İSE 4 GB 1333MHZ RAM ALDIM

2SİNİ BİR ARADA TAKMAK MI YOKSA SADECE 4GB OLANI MI TAKMAK BENIM İÇİN OYUNLARDA DAHA YARARLI OLUR

MHZ FARKLILIKLARI OLMASI VE MARKALARININDA FARKLI OLMASI KAFAMI KARIŞTIRDI BENİ BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM

• Eğer ikisi de DDR2 ise, 1333 olan ram, 667 mhz hızda çalışır. Ancak hata vermesi muhtemel. Anakart marka ve modelini yaz bakalım neyin nesiymiş?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfeYakupKarahanlı

Eğer ikisi de DDR2 ise, 1333 olan ram, 667 mhz hızda çalışır. Ancak hata vermesi muhtemel. Anakart marka ve modelini yaz bakalım neyin nesiymiş?

ramlerin 2 side ddr3 ddr3 de de 1333mhzlık ram 2sini bir takınca 667 ye düşer mi anakart eski g41mxe foxconn ama 1333mhz destekliyor

benim için önemli olan oyundaki performans yani 2si bir mi yoksa tek mi takınca daha çok performans alırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktayk57 -- 19 Mayıs 2017; 3:10:30 >
  • saçma sapan işler yapmayın. birisi 667 diğeri 1333 mhz.
    aynı marka model frekans ramlar bile sorun çıkartırken,
    ne cesarettir bir şamda biri halepte ram takmak...
    sonra sebebini bilmediğiniz, sebebini bulamayacağınız hatalar çıkıyor.
    yok siyah ekran yok masaüstünde takılma...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gamer_harun -- 19 Mayıs 2017; 3:26:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gamer_harun

saçma sapan işler yapmayın. birisi 667 diğeri 1333 mhz.

bilmediğim için soruyorum böle bir hataların cıkacagını bilmiyorum denemedıgim için soruyorum yinede üslubunuz beni benden alsa da bilgilendirmeniz için teşekkürler :)
  • quote:

Niye milleti azarlar gibi mesaj atıyorsun ki? Yardım edeceksen et ermeyeceksen etme.

• quote:

Orijinalden alıntı: oktayk57

quote:

Eğer ikisi de DDR2 ise, 1333 olan ram, 667 mhz hızda çalışır. Ancak hata vermesi muhtemel. Anakart marka ve modelini yaz bakalım neyin nesiymiş?

ramlerin 2 side ddr3 ddr3 de de 1333mhzlık ram 2sini bir takınca 667 ye düşer mi anakart eski g41mxe foxconn ama 1333mhz destekliyor

benim için önemli olan oyundaki performans yani 2si bir mi yoksa tek mi takınca daha çok performans alırım

Her ne kadar ikisi de DDR 3 olsa da, büyük küçüğün hızında çalışır. Daha önce 1600 ve 1333 ün birlikte takıldığını gördüm. 1600, 1333 hızında çalıştı. Ancak bu tabloda büyük olan nasıl bir tepki verir bilmiyorum. Arkadaşın dediği gibi hata verebilir. Denemeden bilemeyiz.

Oyundaki performansa gelince ; eğer ikisi bir arada sorunsuz çalışırsa tabii ki 6gb ram 4gb tan daha iyidir.

Ancak sonuç olumsuz olursa tek modül 4gb pek tabii ki daha iyi olur.

• quote:

quote:

bilmediğim için soruyorum böle bir hataların cıkacagını bilmiyorum denemedıgim için soruyorum yinede üslubunuz beni benden alsa da bilgilendirmeniz için teşekkürler :)

Bu arada Son günlerde gördüğüm en nazik tepkiyi vermişsin arkadaşà

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: F355 Challenge

quote:

quote:

ortalık malı olmuşsun

Çok ileri gitme..

Bence sadece şikayet et, belli ki heyecanlı bir genç klavyenin başına geçince günlük hayatta söyleyemeyeceği sözleri söylemeyi hobi edinmiş.

DH nin en sevmediğim yanı da bu. Ara sıra çıkıyor böyle bi iki tane. Onları da idare edicez artık napalım

ancak böylesiniz =)
    bakın siz 2 ben ise tek =) o halde bile alttan alttan adi ce mesajlar yazıyorsunuz =)
    varsa bilgin gel kapışalım ? banlatacaksanda şikayet edeceksende sonra et =) ya da istediğin zaman edebilirsin.
    bir profil nedir ki ? banlansa ne olacak =)
    profil peşinde olsam sizler gibi ortam biatçılığı yapardım mesaj kasmaktan kastım ne olacak ?
    ama siz online oyunlarda elvel atlar gibi buralarda profil kastığınız belli.
    ayrıca yaşın ortada onları yazarken yaşıda boşver kaliten bu dur. =) =)

Offf daha yeter aslanım. Gece gece işin yok mu senin. Canın neye sıkıldıysa git hıncını ordan al. Burda milletin canını sıkma. Bilgin varsa da insan gibi cevap yaz millet faydalansın.

bilader canım sizin gibilere sıkılıyor bilesiniz =) daha da canımı sıkma =)
    ortada tartışma bile yokken alttan alttan sinsice mesaj yazan sizsiniz.
    bakın buraya birkaç soru sormaya geldim, böyle konuları görünce ruhum sıkılıyor.
    mesajımın sizle alakası olmadan sazan gibi atlamanızda düşündürücü.
    burası bir donanım platformu, ama her iki mesajdan birisinde overclock kokusu geliyor. ya da uyumsuz sistem tavsiyeleri vs vs.
    artık insan ister istemez patlıyor arkadaşım =) alakası olmayan bir konuda bile patlar hale geldim.

aradığım şeyi bile unutup sizlere mesaj yazıyorum.
    ne yazık ki başka forum da yok, hepiniz topunuz buraya toplanmışsınız =)

hatamız varsa yinede affola.

Tüm yazdıklarını unutup Son cümlene göre karşılık vereyim ; kendine iyi bak canım kardeşim

Hadi bi konu aç,bakalım neymiş derdin? Biliyorsam cevaplarım..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: F355 Challenge

quote:

quote:

ortalık malı olmuşsun

Çok ileri gitme..

Bence sadece şikayet et, belli ki heyecanlı bir genç klavyenin başına geçince günlük hayatta söyleyemeyeceği sözleri söylemeyi hobi edinmiş.

DH nin en sevmediğim yanı da bu. Ara sıra çıkıyor böyle bi iki tane. Onları da idare edicez artık napalım

ancak böylesiniz =)
    bakın siz 2 ben ise tek =) o halde bile alttan alttan adi ce mesajlar yazıyorsunuz =)
    varsa bilgin gel kapışalım ? banlatacaksanda şikayet edeceksende sonra et =) ya da istediğin zaman edebilirsin.
    bir profil nedir ki ? banlansa ne olacak =)
    profil peşinde olsam sizler gibi ortam biatçılığı yapardım mesaj kasmaktan kastım ne olacak ?
    ama siz online oyunlarda elvel atlar gibi buralarda profil kastığınız belli.
    ayrıca yaşın ortada onları yazarken yaşıda boşver kaliten bu dur. =) =)

Offf daha yeter aslanım. Gece gece işin yok mu senin. Canın neye sıkıldıysa git hıncını ordan al. Burda milletin canını sıkma. Bilgin varsa da insan gibi cevap yaz millet faydalansın.

bilader canım sizin gibilere sıkılıyor bilesiniz =) daha da canımı sıkma =)
    ortada tartışma bile yokken alttan alttan sinsice mesaj yazan sizsiniz.
    bakın buraya birkaç soru sormaya geldim, böyle konuları görünce ruhum sıkılıyor.
    mesajımın sizle alakası olmadan sazan gibi atlamanızda düşündürücü.
    burası bir donanım platformu, ama her iki mesajdan birisinde overclock kokusu geliyor. ya da uyumsuz sistem tavsiyeleri vs vs.
    artık insan ister istemez patlıyor arkadaşım =) alakası olmayan bir konuda bile patlar hale geldim.

aradığım şeyi bile unutup sizlere mesaj yazıyorum.
    ne yazık ki başka forum da yok, hepiniz topunuz buraya toplanmışsınız =)

hatamız varsa yinede affola.

Tüm yazdıklarını unutup Son cümlene göre karşılık vereyim ; kendine iyi bak canım kardeşim

Hadi bi konu aç,bakalım neymiş derdin? Biliyorsam cevaplarım..

bugün 3 internet cafe gezdim ve hatayı kendi yöntemlerimle buldum her zaman ki gibi. aynı oyunları oralarda da açtım. bende hata yokmuş, normal birşeymiş. ayrıntıya girmeyeceğim ama burda 10 kişiye sordum hiçbirisi bilemedi. hemde 10.000 mesajı olan arkadaşlar. insan 5000-6000 tl verip o hataları alması moral bozucu. hele ki ülkemizde 1300 tl asgari ücretin olduğu bir memlekette orta seviye oyun sistemine 5000-6000 tl vermek ve hata çıkması...

herneyse bu arada bayağı bir konu dışına çıktık ve arkadaşıda küstürdük heralde.
    hatamız varsa affola.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gamer_harun -- 19 Mayıs 2017; 4:36:39 >

• quote:

quote:

quote:

Her ne kadar ikisi de DDR 3 olsa da, büyük küçüğün hızında çalışır. Daha önce 1600 ve 1333 ün birlikte takıldığını gördüm. 1600, 1333 hızında çalıştı. Ancak bu tabloda büyük olan nasıl bir tepki verir bilmiyorum. Arkadaşın dediği gibi hata verebilir. Denemeden bilemeyiz.

Oyundaki performansa gelince ; eğer ikisi bir arada sorunsuz çalışırsa tabii ki 6gb ram 4gb tan daha iyidir.

Konuya gösterdiğiniz ilgi ve bilgiler için teşekkür ederim sizin gibi bilgiyi egoya dönüştürmeden yardım edebilen insanlar bence her zaman daha dikkate alınası insanlardır

• oktayk57 kardeşim, tekrar yazıyorum. yukarıda biraz sert yazdım kusura bakma.

belleklerin frekansları genel olarak sorun çıkartmaz diye söylentiler var ama yanlış!

667 mhz ddr3 1333mhz ddr3 ile çalışır. yalnız en düşük mhz'li ram hangisi ise o hızda çalışırlar yani 667 mhz hızında.
    yalnız cl değerleride var tabiki. genelde mavi ekran hatası da alabilirsin.
    uyum sorunları yüzünden performansın bile düşebilir.

sene 2007 de iyi kötü 256 mb ramlı athlon bilgisayarım vardı, bir gün yaydan çıkıp bir çılgınlık yapıp ram ekletmeye karar vermiştim.
    ALLAH seni inandırsın masaüstünde takılıp kalıyordu. sonra bir şekilde düzeltildi. ama ne oldu biliyormusun ? 256 mb ramlı sistem daha hızlıydı. sonradan taktırdığım 512 + 512 ram yani 1280 küsür ramda daha kötü oldu =)

ayrıca 2. el aldığımız sistemde 533+667 ramlar vardı, o sistemde hiçbir zaman adam olmadı. windows ekranında takılıp kalıyordu. tekrar reset atınca düzeliyordu =)...
    Anakartıda senin gibi foxconn du. bayağı sorunlu anakart bunlar.

teknik ayrıtıya girmeyeceğim ama yani saçma sapan şeyler bunlar. saçma sapan hatalar almamanı tavsiye ederim...

eski 2 gb ramını sat yanına 2 tane aynı marka 4 gb 4 gb al. ya da tek slot 4 gb kullan...
    söylentilere göre 2+4=6 gb ram yapar ve faydası olur, ama gerçek kullanımda uyumsuz ramler sorun çıkartacaktır buna emin ol.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gamer_harun -- 19 Mayıs 2017; 4:50:40 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Konuya gösterdiğiniz ilgi ve bilgiler için teşekkür ederim sizin gibi bilgiyi egoya dönüştürmeden yardım edebilen insanlar bence her zaman daha dikkate alınası insanlardır

Önemli değil hocam ne demek. Maksat bilgi paylaşımı. Sen benden ben senden. Sonuçta burası bi paylaşım şeysi

• quote:

oktayk57 kardeşim, tekrar yazıyorum. yukarıda biraz sert yazdım kusura bakma.

belleklerin frekansları genel olarak sorun çıkartmaz diye söylentiler var ama yanlış!

667 mhz ddr3 1333mhz ddr3 ile çalışır. yalnız en düşük mhz'li ram hangisi ise o hızda çalışırlar yani 667 mhz hızında.
    yalnız cl değerleride var tabiki. genelde mavi ekran hatası da alabilirsin.
    uyum sorunları yüzünden performansın bile düşebilir.

sene 2007 de iyi kötü 256 mb ramlı athlon bilgisayarım vardı, bir gün yaydan çıkıp bir çılgınlık yapıp ram ekletmeye karar vermiştim.
    ALLAH seni inandırsın masaüstünde takılıp kalıyordu. sonra bir şekilde düzeltildi. ama ne oldu biliyormusun ? 256 mb ramlı sistem daha hızlıydı. sonradan taktırdığım 512 + 512 ram yani 1280 küsür ramda daha kötü oldu =)

ayrıca 2. el aldığımız sistemde 533+667 ramlar vardı, o sistemde hiçbir zaman adam olmadı. windows ekranında takılıp kalıyordu. tekrar reset atınca düzeliyordu =)...
    Anakartıda senin gibi foxconn du. bayağı sorunlu anakart bunlar.

teknik ayrıtıya girmeyeceğim ama yani saçma sapan şeyler bunlar. saçma sapan hatalar almamanı tavsiye ederim...

eski 2 gb ramını sat yanına 2 tane aynı marka 4 gb 4 gb al. ya da tek slot 4 gb kullan...
    söylentilere göre 2+4=6 gb ram yapar ve faydası olur, ama gerçek kullanımda uyumsuz ramler sorun çıkartacaktır buna emin ol.

rica ederim kusurluk bişey yok bi anlık insanlık hali olabilir hatanızı anlamanız da ayrı bi erdemlik ve devamında olayı örneklerle anlatmanız da ayrı bir inceliktir çok teşekkürler

• oktayk57: ego değil kardeşim. egolarını konuşturacak en son kişilerden biriyim bu hayatta.
    çok zorluklar çektim. artık nefrete dönüştü. yaşadığım sıkıntıları yazı şeklinde karşımda olması beynimi yakıyor =)
    ddr533 ddr677 mhzli ayrı marka model ramlı ayrıca foxconn anakartlı pc'ye çok para harcamıştık, hepsi boşa gitti =) gelde şimdi aynısını bir konu altında gör... birde üstüne kızma.

herneyse, elinde 2gb ram varken sağlam çalışan sistemine 4 gb daha uyumsuz ram ekleyeceğine hiç ekleme daha iyi. yoksa internetten siparişlerle telefonlarla git gel yaparak uğraşır durursun, extradan paran gider. ram yetmiyorsa 4gb + 4gb aynı marka model aynı mhz hızında al. ya da elindeki 2 gb ramın aynısından bir tane daha al.

F355 Challenge: sanada yoktan yere çıkıştım her neyse kusura bakma. bu arada ben buraya 10.000 mesaj kasmaya değil yanlışlıkları düzeltmek için geldim, banlanmak benim için bir şereftir...

hatamız varsa affola arkadaşlar. iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gamer_harun -- 19 Mayıs 2017; 5:2:56 >

• Benim bilgisayarda 4gb ddr3 1600mhz ram vardı. 2gb 1033mhz ram taktım. 2 senedir herhangibir hata almadan kullanıyorum. Performans arttı mı bilemiyorum . Geri çıkartayım mı yani? Bilgisayarım lenovo g780 i5 3230m ana kartı bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mura2163

Benim bilgisayarda 4gb ddr3 1600mhz ram vardı. 2gb 1033mhz ram taktım. 2 senedir herhangibir hata almadan kullanıyorum. Performans arttı mı bilemiyorum . Geri çıkartayım mı yani? Bilgisayarım lenovo g780 i5 3230m ana kartı bilmiyorum.

Arkadaşların dediklerinden anladım kadarıyla önemli olan hata vermeden çalışması sende hatasız çalıştırdığına göre eğer ram in kullanılabilir miktarıda 6gb görünüyorsa çıkarmana gerek yok bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktayk57 -- 19 Mayıs 2017; 15:8:13 >
  • peki şimdi anakartta 4x2 8 gb 1866 mhz 1.65v ram var.bunun yanına 8 gb 1866 1.65v tek ram atsam bir sorun olur mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingof98

peki şimdi anakartta 4x2 8 gb 1866 mhz 1.65v ram var.bunun yanına 8 gb 1866 1.65v tek ram atsam bir sorun olur mu

sorun olmaz gibi görünüyor fakat marka model aynı olmasına dikkat etmeniz gerekebilir aksi takdirde istediğiniz verimi alamayabilirsiniz hatta sistemin açılmama problemi dahi olabilir fakat 4 ile 8 gb aynı model bulmakta zorlanabilirsinz hatta size tavsiyem o 2 tane 4gb olanı elden çıkarıp 8 gb tan 2 ram takmanız daha yararlı olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktayk57 -- 20 Mayıs 2017; 3:10:2 >
  • Kimse de dememiş ki 667 mhz ddr3 diye bir şey yok. Bir yerde bir yanlışlık var
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.