Şimdi Ara

2. EL ÖMÜRLÜK ARABA (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
2.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tavsiyelerin devamını bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ethemugur kullanıcısına yanıt

şimdi anladım ben seni diyorsun ki orta şeker ikinci bir araç alacaz ama bozulmasın ben yatırımdır satmaktır falan değil kullanmak için istiyorum ne marka model bakabiliriz?

ben ehliyeti 1995'te aldım ama araba aldırmadılar sara hastasıydım hiç kendi arabam olmadı ama çok sürdüm.sonra sara iyi olmuş dediler bu sefer 2018'de aşil tendonlarım sakatlanınca işe gitmek için bir araba alalım dedik ama ben 7 senedir direksiyon başına geçmemişim.otomatik alalım dediler sonra bir öğrendim ki otomatik zor işmiş bozuluyormuş falan otomatik profesörü oldum 3 ayda işte şu toyotada şu şanzıman var bunda bu var model model hangisi iyi ne yönden iyi kötü diye.en az bozulan cins şanzıman arıyorum başka hiçbir kriterim yok.en sonunda astra iyi olur dediler astra 1.4t aldık memnunum hiç sanayiye gitmedim yıllık bakım hariç.aldığım adam da memurmuş işe gitmek için kullanmış arka koltuklar falan sıfır gibi yani hiç yıpranmamış araç ama bu tamamen şans kötü de kullanmış olabiliirdi.98 corolla demişler ama herkes bu arabalar sağlam niyetiyle biniyor özenmiyor.özenen adamın arabası geç eskir işte ona denk gelmek mesele yoksa modelde değil keramet.

• 2. bir araba olarak değil tek arabam olacak. Dediğiniz şeyler çok mantıklı elbette. Benim tek meselem kasası dayanıklı olsun, yaşlandı diye zırt pırt arıza vermesin. Zaten yılda yapacağım en fazla 10.000 km.

• E180 hariç herhangi bir E class Mercedes’i ömürlük kullanabilirsiniz.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • ethemugur kullanıcısına yanıt

Volvo'nun 90'lardaki modelleri. Parçaları pahalıdır, ustasının iyisi her yerde yoktur ama motor-yürüyen aksamı oldukça uzun ömürlü ve şasinin dayanımı da (pas direnci vs.) çok iyidir. Hatta o yıllarda bu konudaki en kaliteli araçlar olabilirler.

Ama bu dediklerim düzgün biniciler tarafından binilmiş araçlar için geçerli. Arabayı önüne gelen her ustada kurcalatan, yan sanayi parçalara boğanların araçları hangi marka olursa olsun düzen tutmazlar.

• FthGTI F kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam.

• nacker kullanıcısına yanıt

Anladım hocam teşekkür ederim.

• Konu güzel bilgilerle zenginleşiyor. İnşallah benim gibi arayışta olan diğer arkadaşlara da yardımcı olur.

• Bu konular çoluk çocuk züğürt işi konular

W124 30 yaşında araba üstüne bir 20-30 sene daha yürür mü? Yürüse parça bulunur mu

Şuan sıfır araba alacaksın ki 20-30 sene binesin ki onunda garantisi yok elektrikli arabalar yaygınlaşıyor parça üretmez kimse içten yanmalı için 10-15 sene sonra

• Hyundai accent, reno clio sembol

• parça sorunu olmayan ucuz yürütmesi düşük yakıtı düşük ömürlük araba laguna olur,temizini bulursan bebek gibi arabadir.

• Cok temiz bakilmis herhangi bir araba sorunuzun cevabi.

• Corolla

• Mazda, volvo, mercedes önerenler sanırım türkiye de yaşamıyor ya da bunların parça fiyatlarından yada bulunabilirlerinden haberi olmayan hala baba parası yiyen ergenler. sırf mercedes diye milenyum model araç alınmaz hele ki bu ülkede. ömürlük istiyorsan al bi linea 1.3 multijet hem parçası ucuz hem de az yakıyor.

• origin90 kullanıcısına yanıt

Bu tür eski araçları alacaklar zaten arabalarla iç içe olmalı, yoksa yürütmesi zor olur. İlgisi olmayan da zaten en başta onlara bakmaz diye düşünüyorum.

Ama ilgilendikten ve biraz anladıktan sonra olmaması için bir sebep yok (alınan arabanın halihazırda haşat olmaması dışında). Kimsenin yürütmesi ekonomik olur diyeceğini sanmıyorum, zaten ömürlük kullanılacak bir araç ömrü boyunca birkaç araç parası yiyecektir bundan kaçış yok.

Tabii en "mantıklısı" yeni ve çok satılan araçları tercih etmek.

Fakat istendikten sonra eskiler de yürütülebilir çünkü modern araçlar gibi değiller, uzun süre hizmet etmeleri için tasarlanmış çoğu.

Yedek parça konusunda da nereye bakılacağı bilinirse bulunabiliyor. Burada da yine ilgi duyma kısmı devreye giriyor.

Herşeyden haberimiz var sen bilip bilmeden konuşuyorsun, senin linea’da 5 senede değiştireceğin parçayı mercedes’te 15 sene kullanırsın, sen linea’na binmeye devam et, tanımadığın kimseyede ergen yazma benden sana tavsiye

• FthGTI F kullanıcısına yanıt

valla parçasını 15 sene kullanacağım diye 2000 model aracın parçalarına bu para verilmez hadi verdin diyelim zaten çok bakan yok bunlara dürüst usta bulacaksın ayrıca. ama benim durumum çok iyi bu işi zevk için yapıyorum dersen ayrı bütçe meselesi orta sınıfın böyle bir bütçesi ve vakti yok ben dahil.

ayrıca reis sakin ol niye alındın üstüne ben ortaya söyledim. 

Bende Mercedes E serisi önerdim ondan dolayı bana yazdın diye düşündüm, ayrıca 2000 model konusunda bişey diyemem bence Mercedes bile alacaksan en eski 2012-2013 olmalı, o konuda seninle hem fikirim, metal yorgunluğu diye birşey var sonuçta

• Dünyanın gidişatı, hali elbette belli. Evet elektrikli araçlara doğru götürüyor bizi. Herşey şirketlerin istediği gibi ilerliyor. Bize sürekli kapitalist mantıkla yenisini al, kredi borcu altına girip borç kölesi ol diyor. Ben de diyorum ki onun yerine eski araçlarla devam edeyim. Baktık bu araçlara yaşama şansı vermiyorlar, o zaman duruma bakacağız.

• Bu arada şöyle bir soru yöneltmek istiyorum. Bir kardeşimiz şöyle dedi: " Mercedes'in E serisi ile BMW araçların yaşıtları aynı gibi yakar diye. Sen onlara bak." Sizce doğru mu?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.