Şimdi Ara

2.el BMW??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 95 model 2.ellerini beğendim fiyatıda bir bmw için gayet uygun 13-15 milyar arası gidiyor ama sorunlumudur bilemem sizce nasıl fiyatları bide kullanı mı zormudur

• arkadaşım BMW tek hayalin tahmin ediyorum ama eğer benim fikrimi sorarsın 2002 modelden aşağıya hiçbir arabaya bakma. kaldıki 95 model şimdi fiyatı ucuz gibi geliyor belki sana ama ileride arızalandığı zaman bakımından çıkamazsın bi motorunu değiştirmeye kalksan arabayı aldığın fiyata patlar bence hiç fantezi yapma o paraya çok güzel arabalar alınabilir...
  • doğru diyosun ama ne bileyim insanoğlu işte aldın mı en iyisini istiyor yedek parçası çok pahalı olmasa alınır aslında peki o paraya kaliteli neler vardır başka
  • Bende de bmw var 84 model. Alırken hiç sorun çok çıkarır mı diye düşünmedim. Hic yolda kalmadım benzin bitmesi dışında . Sorun çıkarır masrafı çok olur neyaparım diye karamsarlığa kapılmamanı tavsiye ederim. Sanayide aracının orjinal parçalarını ya da çıkma parçaları çok ucuza bulabilirsin. Tabiki ucuz derken doğan şahin parçası kadar ucuz olmaz. Şahsen ben bmw m den çok memnunum.
  • NISSAN MICRA TAVSIYE EDEBILIRIM...
  • Kardeş temiz bulabilirsen kesinlikle alınabilecek bir araç. Verdiğin parayı sonuna kadar hak ediyor (Motor sesi, yol tutuşu mükemmel, arkadan itiş olduğundan şeytan dürttü mü biraz kaydırıyorsun ). Ama alırken kesinlikle çok araştır iyi kullanılmış olsun mümkünse orta yaşlı birilerinden almaya bak . Eğer 3 serisinden bahsediyorsan E36 kasa diğer bir adıyla ÇAKAL kasadır onlar. Yani düşün çakal Deli gibi kullanılıyor o arabalar. Soruların olursa cevaplayabilirim. Arkadaşımda var 95 model 320i, arabayla çok samimi olduk

NOT: Ayrıca bu BMW arkadaşlar.. Yorucu kullanılmamışsa en az 300.000-400.000 motor ömrü olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***CoNDoR*** -- 4 Ocak 2007; 13:20:55 >

• JHocam 2002 altına inme diosunda ne alcaz o parayaa ?? kimse istemedigi bi raca binemezz yada zevkle onu süremez .. Ben suan 94 model civic lere bakıorum temizini bulabilirsem alıcamm honda 700 bin yapan arabaları var daha motoruna ellenmemiş .. bmw de 10 yılı gecince kullanılmaz die bişi olamaz bmw bu adını kanıtlamıs bi arac .

Hocam eger temizini bulabilosan bence super .. bende bmw lara baktım senin dedigin modellere ama işte tek sorun yedek parcası pahalı .. ama yimnede temizz bulursan kacırma derim .
    quote:

Orjinalden alıntı: chilecash

arkadaşım BMW tek hayalin tahmin ediyorum ama eğer benim fikrimi sorarsın 2002 modelden aşağıya hiçbir arabaya bakma. kaldıki 95 model şimdi fiyatı ucuz gibi geliyor belki sana ama ileride arızalandığı zaman bakımından çıkamazsın bi motorunu değiştirmeye kalksan arabayı aldığın fiyata patlar bence hiç fantezi yapma o paraya çok güzel arabalar alınabilir...

• yedek parçası sorun olmazsa işte alınırda ne biliyim sanayide daha ucuz falanmış diyolar yedek parçaları tahmini ne kadardır ki
  • O tür araçlarda şöyle bir durum var. Güncel kasaların hem kendisi hem de parçası pahalı (benim için aşırı pahalı) olur. Bir eski kasada fiyatlar gevşer ancak parça fiyatları pahalıdır. Ondan bir önceki kasaya inerseniz aracın fiyatları gayet uygun ve parça fiyatları yan sanayi parçaların da yaygınlığından ötürü makul düzeylerde olur. Daha da eski kasalarda ise araç fiyatlarındaki düşüş durur ancak parça fiyatları gayet uygun olur. Mesela 95e kadar olan bir 124 kasa e serisi mercedes (günce kasa ile arasında bir kasa ve bir makyaj var) parça fiyatları açısından gayet makuldur. Benzer biçimde artık 98 ve öncesi BMW 3 serisi için de uygun fiyatlara parça bulunabilmektedir. Temiz bir 95 model BMW bulursan ve aracı aldıktan sonra elinde olası sorunlar için bi 3-5 bin ytl kalırsa çok rahat bir biçimde aracı 5-6 sene masrafsız kullanacak şekle getirebilirsiniz. Ancak ikinci el her ne alırsanız alın (eğer bakım tarihini net biçimde bilmiyorsanız) triger kayışını değiştirttirin.

• Kesinlikle yilmaz101 arkadaşıma katılıyorum. Orta sınıf araçlarla yaklaşık aynı fiyata (bazı parçalar daha bile ucuz) yedek parça bulabiliyorsunuz e36 kasalar için. 98 sonrası olanlar zaten e46 kasa ve haliyle çok pahalı..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.