Şimdi Ara

2 aylık kararsızlıktan sonra 280X vapor-x oc alındı(aynısı ile değişim yapıldı) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
1
Favori
2.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • camur atmadan gidip bir kart değişimi yapsan sorun çözülecek bukadar yazı neyedir böyle anlamadım tüm fanboylar gelmiş amd ye çamur atanları 2000liralık pc kadrajlarında göremiyoruz nedense zengin işi çalışıyorlar.
  • geri vites kullanıcısına yanıt
    75 derece kabul edilebilir bir sıcaklık değil vatana götürün ve iade yapın
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Orijinalden alıntı: geri vites

fanı hızı %20 idi. 1140 rpm. bunu %35 yaptım, 1400 rpmlere çıktı ama azalmadı sıcaklık aksine artıyor.

Asus Dcu2 nin gözünü seveyim hiç uğraşmıyorum fan hızıyla felan otomatik ayarlıyor kendini. oyundada normaldede hiç ses ve ısınma yok.

35 derece sabit

Aynen abi asustan baska alinmaz gtx 770 i de ben oyle alicam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

fanı hızı %20 idi. 1140 rpm. bunu %35 yaptım, 1400 rpmlere çıktı ama azalmadı sıcaklık aksine artıyor.

Asus Dcu2 nin gözünü seveyim hiç uğraşmıyorum fan hızıyla felan otomatik ayarlıyor kendini. oyundada normaldede hiç ses ve ısınma yok.

35 derece sabit

Asus gtx770 kullanıcısı olarak ilk elime aldıgımda tepkim

Kalite

• quote:

Orijinalden alıntı: Gandalf81

Asus gtx770 kullanıcısı olarak ilk elime aldıgımda tepkim

Kalite

bunları yazında insanlar görsün

biz sanki bir tarafımızdan uyduruyoruz.

• Hiç bir amd kartımdan tiksinerek ayrılmadım hepsinin gönlümde bir yeri oldu overdrive a gir kökle overclock'u fanı bırak otomatiğe gücü + yönde kökle bak keyfine
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

3 5 derece nin lafini yapiyor adam .Ha 35c ha 39c .youtubedada 50c oluyormus isiniz gucunuz yok ekran karti sicakliginimi takip ediyorsunuz pc kullanirken 80 90c leri gorse tamam derimde 50c zaten normal bir sicaklik.Benim 780 dcu ii full oc li benchmark testlerinde 78C oluyor bikere bike ay cok isindi kart demiyorum.

Gidip 770 alsan oynuyacagi fark en fazla 5C

Redstone hocam 780e e bios geldi fan hizini %20ye cekebiliyosun.

ulan youtube açtığım anda 50 derece oluyor. 5dk video izleyince 75e çıkıyor.normal mi bu durum.senin benchmarkta 78 oluyormuş.kaç dakikada oluyor.benim ekran kartı 1-2 dakika içinde 78e geliyor.devam edince 80 dereceyi geçiyor.fan hızı %60-70 lere çıkmasına rağmen

Sicakliklarin anormal derecede fazla oldugunu fark edebiliyorsan konu acarak vakit kaybetme git servise ver karti arkadasim bilgisayarim suan daginik olmasa acardim chromeda 10sekme youtube sayfasi gpu kullanimina bakardim hic sanmiyorum youtubenin 280x i 50c ye cikartcagini.

www.google.com > Sapphire TriXX > mutluluklar dileriz.

• Ben laptopta MSI Afterburner a göre 102-104 dereceleri görüyorum yükte boşta 60 dereceden aşağı inmiyor 5 yılda tık demedi alet.Bu kadar takmanıza anlam veremiyorum açıkçası.
  • quote:

quote:

hayırlı olsun babacan.

en azından kötü kart değil.

catalyst control centera gir AMD Overdrive ' i etkinleştir oradan arttır fanı

Gayet normal sıcaklıklar ben sana onun sebebini söyliyeyim normalde frekansları çok düşük çalışıyor ama eğer nette video izlersen veya oyun oynarsan falan grafik kullanan şeylerde amd kartların frekans hızları biraz artıyor buda biraz daha sıcaklık demek ve 40 derece normal bi sıcaklık sorun haline getirme kafanda çok iyi bir kart güle güle kullan

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

3 5 derece nin lafini yapiyor adam .Ha 35c ha 39c .youtubedada 50c oluyormus isiniz gucunuz yok ekran karti sicakliginimi takip ediyorsunuz pc kullanirken 80 90c leri gorse tamam derimde 50c zaten normal bir sicaklik.Benim 780 dcu ii full oc li benchmark testlerinde 78C oluyor bikere bike ay cok isindi kart demiyorum.

Gidip 770 alsan oynuyacagi fark en fazla 5C

Redstone hocam 780e e bios geldi fan hizini %20ye cekebiliyosun.

ulan youtube açtığım anda 50 derece oluyor. 5dk video izleyince 75e çıkıyor.normal mi bu durum.senin benchmarkta 78 oluyormuş.kaç dakikada oluyor.benim ekran kartı 1-2 dakika içinde 78e geliyor.devam edince 80 dereceyi geçiyor.fan hızı %60-70 lere çıkmasına rağmen

az önce de mesaj attım ama bunları okumamıştım o zaman senin kartta bi sorun var kardeş sen iade et gtx 770 al biz hep dedik ama dinletemedik gtx 770 daha iyi bir kart

• quote:

Orijinalden alıntı: oozgur16

Ben laptopta MSI Afterburner a göre 102-104 dereceleri görüyorum yükte boşta 60 dereceden aşağı inmiyor 5 yılda tık demedi alet.Bu kadar takmanıza anlam veremiyorum açıkçası.

Benimde laptop geçen sene bf3 oynatıyordu mafia 2 falan ( ekran kartım 315m ) sıcaklıklarım şuan boşta 60 80 ve de temizlettiğim halde. Boşta dediğime bakmayın zaten oyun açamıyorum parçalar ısınmaktan çürüdü resmen her oyun kasıyor gta san andreas bile mediumda oynuyorum. Parçalar ısındıkça performansı azalır
  • quote:

Orijinalden alıntı: H4PPY

Siz onu bunu bırakın da insanların ne dediğine bakmayın. Saldırmayın. Yorumunuzu yapın geçin.
    Çok mu ısınıyor?
    İade ediyorsun kardeşim kartı. Keyfine göre Msi veya Asus alıyorsun. Hatta GTX 770 alsan bile süper olur. Performans olarak arada fark yok. Şimdi AMD'nin de hakkını yememek lazım.

hocam iade işlemi nasıl olacak.koşulsuz iade internet satışları için diye biliyorum.öbür türlü kartı servise yolluyorlar.
    1 hafta içinde iade edebiliyorsun sanırım her türlü.
  • muratın dediği gibi sabit hız artırabilirsin fakat daha profesyonel bir iş yapmak istiyorsan msi afterburner açarsın win start & hide olarak ayarlarsın güzelce kendi tablonu çizersin ona göre otomatik fan ayarlar ayrıca bir aksilik durumunda senin verdiğin talimatları devre dışı bırakıp yardırır gene soğutur ben asusda kullanıyordum memnundum fakat sonradan programı sildim fanın o kadar hızlı dönmesine gerek yok diye düşündüm sessizlik daha önemli. video açıp 75 derece görüyorsan o kart bozuktur yada bi sorun vardır ben kötü 7850'de farm yaparken bile 50 dereceyi geçmiyor+ bide film dizim hiç eksik olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 23 Haziran 2014; 16:14:08 >
  • Burda AMD ye laf etmeyin kardeşim AMD SADECE GPU ÜRETİYOR, GERİ KALAN PCB SOĞUTMA SAPPHIRE'e ait Redstone hocamın dediği gibi eski soğutmaya sahip bir kart sesi takmayacak ama performansa önem veren kullanıcılar için düşük fiyatta pazara sunulmuş kart madem istiyorsun adam gibi soğutma parayı bas TRI-X modelini alacaksın
    Baktın kart arızalı vatan iade ürünü dayamış hemen git iade ver 770 al hem psikolojin hem pc in rahat etsin sen direk konunun başından amd diyi kötülemeye başlamışsın önemli olan için rahat etsin rahat edeceksen 770 al geç fanboyları boşver sanki amd ya da nvidia babanın oğlunun firması körü körü savunmayın bir firmayı için neyde rahat edecekse al geç zaten arada ya 2 ya 3 fps farkedecek (battlefield - batman gibi direk firma destekli oyunlar dışında)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: H4PPY

Siz onu bunu bırakın da insanların ne dediğine bakmayın. Saldırmayın. Yorumunuzu yapın geçin.
    Çok mu ısınıyor?
    İade ediyorsun kardeşim kartı. Keyfine göre Msi veya Asus alıyorsun. Hatta GTX 770 alsan bile süper olur. Performans olarak arada fark yok. Şimdi AMD'nin de hakkını yememek lazım.

hocam iade işlemi nasıl olacak.koşulsuz iade internet satışları için diye biliyorum.öbür türlü kartı servise yolluyorlar.

Sorun var falan deme. İade etmek istiyorum de o kadar.
  • Hayırlı olsun

• Hocam video izlerken 75 derece nedir çok aşırı fazla.Ben de de 280x vapor x trı x var sıcaklıklar benimde böyle 37 derece felan youtube açarken 45 44 derecede oyundayken en fazla 75 derece gördüm metro last light ta gpu kullanımı %99 dayken kasamın hava sirkülasyonu gerçekten çok zayıf zalman z5 var plus değil iki fanla geliyor fanlardan hiç memnun değilim çok yavaş dönüyorlar egzoz fan felan çok kalitesiz o yüzden yan kapakları açtım metro last light en fazla 70 derece gördüm 68 69 arası gidip geliyor bence kartta problem var sizin bu da şuanki değerler ayrıca kasanız 400r imiş çok güzel kasa bence o kasada bu sıcaklık fazla videodayken 75 çok aşırı fazla hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DDURANT35 -- 23 Haziran 2014; 16:39:17 >

• Hocam amd kartları çok ısınıyor amd kartı tavsiye etmem şahsen hatta ben gtx 780 direct cu ii teknolojisinde bir ekran kartı alıcağım r9 290 da neymiş şuan amd kartı kullanıyorum boşta 60 derece hey maşallah sakın almayın nıvıdıa kalitesinde her zaman daha iyidir

bu arada markaya gelirsek shaphire mi ne adını bilmem ama herkez bunu övdü niye ucuz diye ama direct cu 2 teknolojisinde alıcaksınız ki uf uçsun nersmen .

asus farkı her zaman vardır bakın anlamı söliyim

direct : doğrudan temas CU : bakır İİ : oda çift fan bulunması doğrutan temas bakır ile çift fan bulundurması asus kullanıcıları her zaman kaliteli yapar buz gibi

ayrıca gpu değeri o.c yapılmış halde yinede yapabilirsiniz Amd kullanıcılar yasvaş yavaş azalıyor
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.