Şimdi Ara

2 aylık kararsızlıktan sonra 280X vapor-x oc alındı(aynısı ile değişim yapıldı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
1
Favori
2.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 2 aydır gtx 770 ve 280X arasında gidip geliyordum.hatta bir ara gtx 780 almayı düşündüm.bugün en sonunda 280x vapor-x aldım.hayatımda ilk defa amd/ati ekran kartı kullanıyorum. beni rahatsz eden iki nokta var. ilki boştaki sıcaklığı gtx 660a göre çok fazla.boşta 39-40 derece. gtx 660 boşta 30-32 derece arası idi.fan hızını artırmak için kullanılacak program msi afterburmer mı? sapphire herhangi bir programı yok mu bununla ilgili. bir diğer sıkıntılı nokta hwmonitor ve cpu-z programlarının kartı 7970 olarak görmesi.aida64 ve gpu-z kartı 280x olarak görüyor. driver olarak14.4 yüklü.

2 aylık kararsızlıktan sonra 280X vapor-x oc alındı(aynısı ile değişim yapıldı) 2 aylık kararsızlıktan sonra 280X vapor-x oc alındı(aynısı ile değişim yapıldı) 2 aylık kararsızlıktan sonra 280X vapor-x oc alındı(aynısı ile değişim yapıldı) 2 aylık kararsızlıktan sonra 280X vapor-x oc alındı(aynısı ile değişim yapıldı) 2 aylık kararsızlıktan sonra 280X vapor-x oc alındı(aynısı ile değişim yapıldı)
     2 aylık kararsızlıktan sonra 280X vapor-x oc alındı(aynısı ile değişim yapıldı)

edit:kartı aynı modelle değiştirdim.çünkü amd ekran kartlarına şans vermek istiyorum.şimdilik bir sorun yok.tabiki nvidia kartlara göre daha çok ısınıyor ama bu değerler dün yaşadığım gibi sıkıntılı değil.boşta 36-40 derece arası değişiyor. yarım saat metal gear rising oynadım.en fazla 65 dereceyi gördü.bu arada fan hızıda %37de. heaven benchmark testinde 68 derece oldu en fazla. bu değerler normal. yani nvidiadan 4-5 derece fazla. ama dün akşamki gibi coşmuyor ısılar. peki bu kart içim safe temperature değeri maksimum kaç 80 mi? bu arada sapphire trixx programıda güzel iş görüyor. asus gpu tweak kullanmaya alışmışım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geri vites -- 23 Haziran 2014; 19:50:07 >

• geri vites kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun babacan.

en azından kötü kart değil.

catalyst control centera gir AMD Overdrive ' i etkinleştir oradan arttır fanı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 23 Haziran 2014; 3:17:04 >
  • Hayirli olsun isme takilma oyunlarda kac derece kart

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

hayırlı olsun babacan.

deneyelim hemen
  • quote:

Orijinalden alıntı: KediQ

Hayirli olsun isme takilma oyunlarda kac derece kart

hocam daha 1 saat önce format attım.windows güncelleme falan henüz oyunlarda deneyemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: geri vites

deneyelim hemen

bakalım amd seni aldığına memnun edecek mi
  • quote:

hayırlı olsun babacan.

fanı hızı %20 idi. 1140 rpm. bunu %35 yaptım, 1400 rpmlere çıktı ama azalmadı sıcaklık aksine artıyor.
  • quote:

fanı hızı %20 idi. 1140 rpm. bunu %35 yaptım, 1400 rpmlere çıktı ama azalmadı sıcaklık aksine artıyor.

Asus Dcu2 nin gözünü seveyim hiç uğraşmıyorum fan hızıyla felan otomatik ayarlıyor kendini. oyundada normaldede hiç ses ve ısınma yok.

35 derece sabit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 23 Haziran 2014; 3:39:13 >

• quote:

quote:

Asus Dcu2 nin gözünü seveyim hiç uğraşmıyorum fan hızıyla felan otomatik ayarlıyor kendini hep oyundada normaldede hiç ses ve ısınma yok.

35 derece sabit

benim amdden yana yüzüm gülmeyecek anlaşıldı.boşta 41-42lerde geziyor kart. bakalım yarın iade edip gtx 770 almayı deneyeceğim.bakalım kabul edecek mi vatan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geri vites -- 23 Haziran 2014; 3:40:35 >

• quote:

benim amdden yana yüzüm gülmeyecek anlaşıldı.boşta 41-42lerde geziyor kart. bakalım yarın iade edip gtx 770 almayı deneyeceğim.bakalım kabul edecek mi vatan

senle bir alakası yok

sapphire ' i çok büyüttüler biz sanki kullanmadık bilmiyoruz.

anca f/p olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 23 Haziran 2014; 3:43:31 >
  • quote:

quote:

senle bir alakası yok

sapphire ' i çok büyüttüler biz sanki kullanmadık bilmiyoruz.

anca f/p olur.

yemişim f/p sini.filmde bile 50 dereceye çıktı.bu ne ya böyle.youtubeda 51 derece.oyun açmaya korkuyorum şuan
  • Kartında sorun var vapor-x'in sıcaklık değerleri :

https://store.donanimhaber.com/13/78/ab/1378ab985fb8770f964ede2db0223c81.png

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/sapphire-r9-280x-vapor-x-review/18/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonicman -- 23 Haziran 2014; 3:58:18 >
  • Kesinlikle hemen değiştirin.Çocuk amd fanboylarına sende kanma.Yıllarca kullandım amdyi yüzüm gülmedi.Artık fanboy derseniz deyin kardeşim fanboyum o zaman.

Bendede 2 sistem var birisi 780+3770k ve fx 6300 4.5gHz + wf3x gtx 760 ikisindede kart olarak nVidia tercih ettim.780 öncesinde r9 280x denedim hiç memnun kalmadım.AMD her zamanki gibi mantle yalanlarıyla dolanlarıyla mılletı kandırmaya calısıyor.Yazılım sıfır(0)(zero).Driver desteği sıfır(0)(zero).nVidia en eski kartını bile unutmuyor.4xx serisine driver çıkartıyor adamlar.AMD ise daha 2 nesil oncekı 6xxx serisine yeni kart alsınlar diye driver desteğini kesti.Driver çıkarsa ne olacak zaten.Hepsi baştan aşağı sorun.Umarım yarın gider kartınızı değiştirirsiniz.bjk__muratın dediği gibi en iyisi evgadan sonra asus dcu2 ve gigabyte wf3x soğutmasıdır.ülkemızde evga kart bulamadıgımız için yada bulupta fahiş fiyattan sattıkları için asus tercih edebilirsiniz.Ha önceki kartınızda dcu2 imiş.Sıkıldıysanız bır degısıklık olsun ıstıyorsanız eğer bence ws3x tam yerınde tercih :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Sonicman

Kartında sorun var vapor-x'in sıcaklık değerleri :

http://abload.de/img/temps6gjjco.png

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/sapphire-r9-280x-vapor-x-review/18/

iade etmeyi deneyeceğim hocam yarın.bakalım kabul edecekler mi. ben 875 tl ye aldım kartı.şuan sitede 938 tl olarak gözüküyor.adaha da amd ekran kartına bulaşmam.şu mesajı yazarken 41-42lerde geziyor sıcaklık.

• geri vites kullanıcısına yanıt
    Oyun aç bakalım kaç derece olucak?
  • Wolftired kullanıcısına yanıt
    Sonunda gerçekleri görmüş bir kişi daha

Makine ve bilgisayar mühendisliği öğrencileri olarak delillerle tecrübelerle birşeyler söylüyoruz.

Bazıları bilgisiz delilsiz o öylede bu böylede diye konuşuyor tabi her zaman kolay olan topluluğa yaranmak ve o ne diyorsa onu tekrarlamaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 23 Haziran 2014; 4:28:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

unigine heaven 4.0 da 74 oldu hocam. 4 dakikalık testte 74e ulaştı.
  • quote:

quote:

unigine heaven 4.0 da 74 oldu hocam. 4 dakikalık testte 74e ulaştı.

of of of git hemen ver o kartı.

7 GÜN KOSULSUZ ŞARTSIZ ÜRÜN İADE EDEBİLİRSİN !

Asus gtx 770 dcu2 al.
  • asus almanı bende tavsiye ederim,bende asus gtx 760 var boşta 33 dereceye kadar düşüyor gerisini sen hesap et

edit:an itibari ile 32 oldu fan %29 da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apoc -- 23 Haziran 2014; 6:20:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolwerine0

asus almanı bende tavsiye ederim,bende asus gtx 760 var boşta 33 dereceye kadar düşüyor gerisini sen hesap et

edit:an itibari ile 32 oldu fan %29 da

gayet iyi
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.