Şimdi Ara

2,5 yıldır Atina'da yaşıyorum, sorularınızı alayım? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
181
Cevap
14
Favori
30.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tam üstüne bastın :) Şirket Telepoerformance Hellas

Açıkçası buradaki Call Center algısı orada da var mı bilmiyorum. Ama anladığım kadarıyla her yerde insanlarla saatlerce konuşmak tüm enerjini alan bir şey. Call Center'da çalışan arkadaşlar yanlış anlamasın tabii...

Bu işin cazip olan kısmı eğer olursa

1- Yunanistan'da yaşamak
    2- Schengen falan kasmadan kafana göre AB'de ryanair'le dolaşmak.
    3- Eğer senin dediğin doğruysa çalışma süresi boyunca başka ülkedeki ilanlara gönül rahatlığıyla başvurabilmek.

(Bununla ilgili yaptığım araştırmada bulduğum linki ekte paylaşıyorum.)

http://komsudaneoluyor.net/yunanistanda-oturmacalisma-izin-belgesi/
    Sayfa biraz uzun o yüzden yorumlar kısmında paylaşılan cümleler şu şekilde:

Yunanistan’dan almış olduğunuz oturma/çalışma izni sadece Yunanistan için geçerli olmaktadır.

Ne yazıkki Yunaniastan’dan almış olduğunuz oturma/çalışma izni sadece Yunanistan’da geçerli olmaktadır. Diğer AB ülkelerinde çalışmak isterseniz EU Work Permit başvurusu yapmanız gerekecektir. Bu adresten detaylı olarak bakabilirsiniz:http://goo.gl/FFj3UZ

Fikirlerin ve paylaşımların için teşekkürler...

Bir de sen hakkatan yetkili bir abiye benziyorsun

Başka işler var mı bize oralarda :)

• DOSTUM mrb ..facebook ta ınterrail grubunauye bır kardesımızın tanıdıgı kansere yakalanmıs..doktorta atınadaymıs ve ıletısıme gecılmesı gerekıyormus..bu konuda yardım talep edıyor..yardımın olurmu acaba bu konuda?
  • ygggt kullanıcısına yanıt
    Linke baktım da abi benimde her gün yüzlerce tık alan bir sitem olsa, bende mecburen anayasada yazanı yazarım. Teoride elbette öyledir, ona bakarsak, EU'de gezmekte yasaktır hiç bir ülke, ülkesine kontrolsüz turist akını istemez. Ama burası Avrupa Birliği, burada her şey gerçek :)
    Çalışma vizende Yunanca bir şeyler yazar, derler ki ama bu yunanistan, ab değil ki, aa doğru yunanistan güneybatı anadolu di mi abisi? Pratikte işler daha serbest, sıkma canını o konuda.
    Avrupalılar Call Center gibi performansın yüksek olduğu maaşın düşük olduğu işlere pek rağbet göstermezler. Bu yüzden genelde göçmenler çalışır orada, tabii ki çalışma şartları türkiye'ye göre daha iyi, o yüzden şükredersin ilk başta. Ama en önemli nokta, performans-maaş eğrisi her zaman.
    En doğru kararı verebileceğini umaraktan rica ediyorum :D
    Biz hep buradayız :)
  • SELIMBEY kullanıcısına yanıt
    Kardeşim kesinlikle türkiye'ye dönmesini öneriyorum. Yunanistan'da sağlık sistemi berbattır, bir kere düştüm o hastanelere, bizim köylerdeki hastanelerden daha pis, ve daha az steril. ve teknoloji olarak inanılmaz geride.
    Kesinlikle önermiyorum.
    Bu tarz hastalıklar için Evangelismos Hastanesi (Evangelismos Nosokomio) ni önerebilirim ama hastane köşelerine kusan insanlar vardı ve temizlenmiyordu uzun bir süre. gerçekten iğrençti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Expungee -- 4 Haziran 2015; 20:40:29 >
  • Expungee kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ettim.

Interrail'deki arkadaşa'da çok çok geçmiş olsun...
  • 16 yıldır Yunanistanda yaşıyorum ve Atinada toplam 8 gün kaldım. Takip.

Edit: Ískeçede yaşıyorum (Xanthi), Atinadan yaklaşık 10 saatlık uzaklıkta. Burası hakkında sorularınız varsa sorabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERT* -- 6 Haziran 2015; 22:55:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MERT* kullanıcısına yanıt
    Abi konuyu saptırmayalım lütfen :D
    Xanthi tayfası gider misiniz, burada Atinalılar olarak konuşuyoruz biz:)
  • Merhaba,birkaç sorum olacak benimde.

1- Metro veya otobüsler saat kaç'a kadar çalışıyor? Dönüş uçağım saat 07:00'de çünkü,olmazsa eğer taksi ne kadar yazar?
    2-Syntagma da kalmayı düşünüyorum,şehir merkezi orası diye tahmin ediyorum,ulaşım ağının da hemen hemen odak noktası.Kalma noktasında airbnb-otel arası git geldeyim şu an sizce hangisi daha rahat olur? Tavsiye edeceğiniz rahat bir otel var mı?
    3- Hemen hemen 2 gün'üm var ve şurayı görmeden asla dönme diyebileceğin yerler var mı? (mümkünse ulaşımı kolay olan yerler olsun :)
    4- panathinaikos taraftarıyım,forma felan almayı düşünüyorum,lisanslı magazaları nerde oluyor,bide o formayla pire dışındaki yerlerde rahat gezebilir miyim? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozsi34 -- 8 Haziran 2015; 17:54:26 >
    Erasmus ile gidip nasil uzattiniz? Bende oyle bisey istiyorum kendi okulunuz ne oldu? Detayli bilgi verir misin?

Daha once soruldu mu bilmiyorum ama sorulduysa kusura bakma

İskeçeli arkadaşım selamlar Türkiye'den. Egnatia otobanında çok polis oluyormu, biz arabayla gideceğiz. Hız sınırı 110 km. radar varmı. Kipi'den sonra Chrysoupoli sapağına kadar Egnatia'dan gideceğiz. En son gişe 2.40 euro demişlerdi. Zam geldimi? Cevaplar için teşekkürler şimdiden.
  • maranello kullanıcısına yanıt
    Merhaba dostum. Diğer yollarda ara sıra çevirme oluyor fakat ben şimdiye kadar Egnatia otobanında hiç polis görmedim. Ayrıca, hız sınırı 110 km. değil, 130 km. 3 hafta önce İstanbula giderken gişeden geçtik ama ne kadar ödedik hatırlamıyorum. Zam gelse de en fazla 2.60-2.70 euro olmuştur.

Edit: Annemin dediğine göre gişe aynı, 2.40 euro.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERT* -- 12 Haziran 2015; 11:58:51 >
  • temmuz ayında otobüsle istanbul-kavala-selanik yapmak istiyorum. totalde 9 günlük bir tatil planlıyorum. 2 gece selanik'te kalıp kavala'ya, ordan thassos'a gideceğim.

1. selanik gece ortamları nasıl. yazın 2 gün kalmaya değer mi
    2. kavala'da deniz dışında bir opsiyon var mı. şehir renkli mi. yoksa direkt thassos'a mı geçmek gerek.
    3. selanik'ten atina'ya hangi otobüslerle ve kaç liraya gelebiliriz.
    4. selanik'ten igoumenitsa limanına hangi otobüsle gidebiliriz.

sorum çok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boombip -- 12 Haziran 2015; 15:14:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Expungee

Abi konuyu saptırmayalım lütfen :D
    Xanthi tayfası gider misiniz, burada Atinalılar olarak konuşuyoruz biz:)

Amaç insanlara yardımcı olmaksa Xanthi Atina ne önemi var ki, değil mi? Yoksa konuyu baltalamak gibi bir amacım yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERT* -- 12 Haziran 2015; 17:08:19 >
  • boombip kullanıcısına yanıt
    1. Birkaç yıl önce her 3 ayda bir Selaniğe gidiyordum sağlık sorunlarından dolayı. Özellikle şehir merkezi cıvıl cıvıl. Fakat gece nasıldır bilmiyorum. Pek fark olmaz diye tahmin ediyorum.

2. Kavala'da tepenin üzerindeki kaleyi ziyaret edip kuleye çıkmanızı şiddetle tavsiye ederim. Manzara nefes kesici. Giriş ne kadardı hatırlamıyorum ama bence o manzara için değer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERT* -- 12 Haziran 2015; 17:33:57 >
    Hocam Krize rağmen Yunanlılarda Eğlence Tam gaz devam ediyormu :) Eskiden yunan tv lere takılırdım paso taverna yapar şişeler o biçim açılırdı :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Cevap için teşekkürler.
  • Lene kullanıcısına yanıt
    Tabii ki öyle. Onlar insan olmanın ne demek olduğunu biliyor, her şeyin para olmadığını biliyorlar. Artık 30 Euro'Luk değil de 10 Euro'luk eğleniyorlar belki ama asla taviz vermiyorlar. Sırf insanlar eğlensin diye cuma ve c.tesi metrolar 2'ye açık :D
    Tabii ki de var hala, nasıl bizde hala olduğunu gibi. düğün tv falan var hala. ama modern yunan kanalları da var antenna1, alpha tv, star tv gibi. ama yunanistan'da en büyük sıkıntı hala 720p yayın yok, 360p falan yayınlar. çok rezil bir şey gerçekten :D
  • boombip kullanıcısına yanıt
    1. arkadaşların demesine göre Selanik, bizim Balıkesir'in az gelişmiş hali. sen düşün artık :D ben hiç gitmedim.
    2. kalesi var bir tane, onun dışında görülmeye değer bir yer değil.
    3.Kuzey Yunanistan'a hiç gitmedim. Ama arkadaşlarım gitti, trenle 29 Euro tek yön. Gece treninde yer bulabilirsen %50 indirimli.
    4. onu selanik'e gitmediğim için yine bilemicem en yakın zamanda arkadaşlara sorarım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: tcancan

Erasmus ile gidip nasil uzattiniz? Bende oyle bisey istiyorum kendi okulunuz ne oldu? Detayli bilgi verir misin?

Daha once soruldu mu bilmiyorum ama sorulduysa kusura bakma

• tcancan kullanıcısına yanıt
    İlk gittiğimde zaten klasik prosedür, güz dönemi gidip, ilkbaharı eklemiştim. bu zaten klasik prosedür, istediğin anda yaparlar. o yaz istanbul'a dönüp, exchange anlaşmasına başvurdum, erasmus değil bu. Onda da hibe verilmiyor, sadece sağlık sigortası ve vize işlemlerine yardım ediyorlar.
    ben o yaz bizim üniversitenin ulus. ofisinde staj yapacaktım. (İşletme yönetimi okuyordum ne alakaysa :D)
    sonra baktım verdikleri maaş iyi, dedim ben exchange olmam burada, international öğrenci olurum. o zamanlar bizim okulda 45 erasmus vardı 27'si türktü. haliyle, ofiste türkçe bilen birine ihtiyaç vardı. bende başladım orada.
    sonra yunan hava yolu, aegean airlines'a geçtim. bölüm hocamla aram iyiydi. akrabaları türktü. pasladı beni aegean airlines'a. buralarda şimdi key account asistanıyım. kurumsal anlaşmalarla uğraşıyorum diyebiliriz.
    eylül'e kadar buradayım, sonra türkiye'ye dönüp itü'de yüksek lisans :D ales muhabbetine dönecem tr'ye kısaca.
    başka soru varsa özelden sor da herkes öğrenip gelmesin :D

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.