Şimdi Ara

1v1y.com Marmo(n)t Mağdurları (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
11
Favori
13.425
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: butxy

Benimki elime ulaştı. Sonuç lehime.
    Benim de karar elime ulaştı. Sonuç lehime.
    Bundan sonraki aşamada süreç nasıl ilerliyor, bilginiz var mı
  • skymoonraider kullanıcısına yanıt
    Firmanın itiraz etmesi için 15 günü var. Tebligat onlara ulaşınca iletişime geçeceklerdir. Beklemek istemiyorsanız mail atın kararı size geri dönüş sağlarlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Kararı direk icraya verebilirsiniz ya da firmayla iletişime geçebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Firmanın itiraz etmesi için 15 günü var. Tebligat onlara ulaşınca iletişime geçeceklerdir. Beklemek istemiyorsanız mail atın kararı size geri dönüş sağlarlar.
    Teşekkur ederim.
    Bekleyip görelim bakalım
  • Benim de karar ulaştı bugün savunma bile yapılmamış sonuç lehime size savunma yapmislar mi?

• ullumanitu U kullanıcısına yanıt
    Benim başvuruma da yapmamışlardı.

bende de savunma yapılmadı yazıyor.
  • Peki sizin kararlarınızı emsal gösterip biz de şimdi başvurabiliyormuyuz arkadaşlar

• Durumlar netleşti mi acaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • helluri kullanıcısına yanıt
    Ben beklemedeyim.
    Henüz bir şey yapmadım.
    Firmadan da dönüş olmadı.
    Boşuna beklemeyin. Bugün bana geri dönüş sağladılar. Tedarik edemiyoruz,muadil bir üründe bulamadık dediler. Aldığım ürünlerin yarı bedelini anca karşılayacak tutarda hediye çeki teklif ettiler. Aldığım ürünlerin hala satışını yapıyorlar ve birçok muadil ürün var. Kabul etmedim ben de. Gerekli işlemleri başlatacağım.

• Ben Ocak 2018'de tüketici hakem heyetine başvurmuştum. Dosya durumu 27 Nisan 2018 tarihinde "Karara bağlandı" olarak güncellendi. Henüz karar elime ulaşmadı, sanırım 30 Nisan - 4 Mayıs arası ulaşır.
  • quote:

Boşuna beklemeyin. Bugün bana geri dönüş sağladılar. Tedarik edemiyoruz,muadil bir üründe bulamadık dediler. Aldığım ürünlerin yarı bedelini anca karşılayacak tutarda hediye çeki teklif ettiler. Aldığım ürünlerin hala satışını yapıyorlar ve birçok muadil ürün var. Kabul etmedim ben de. Gerekli işlemleri başlatacağım.
    Benim de başvuru sonucum muhtemelen Mayıs haftasının ilk haftasında bana ve firmaya gönderilecek.

Firma eğer bana da, ürünün yarı bedelini karşılayacak hediye çeki teklif ederse kabul etmeyi düşünmem. Zira ortada, hakem heyetinin vermiş olduğu bağlayıcı karar var. Firma bu karara uymayı reddederse hukuki hakkımı kullanmam daha çok ihtimal dahilinde.

Böyle bir durumda bir avukata giderek kendisine hukuki işlemler için vekalet vermek benim açımdan yeterlidir diye düşünüyorum, ne dersiniz?

Bu arada, hukuki sürecin başlaması halinde sürecin firma aleyhine olacağı açık. Firma böyle bir durumda sürece ilişkin mahkeme masraflarını da üstlenmektense bence ürün bedelini göndermeyi tercih edecektir.
  • in science we trust İ kullanıcısına yanıt
    karsi dava acacaklarini dusunmuyorum ama icra takibini durdurmak icin dava acacaklardir. Aleyhinize cikarsa siz de itiraz edersiniz. Tüm yollar kapanırsa en son aihm'ye gidersiniz. Orada olumlu karar cikar. Yani eninde sonunda o urunler alinir.

• in science we trust İ kullanıcısına yanıt
    ullumanitu U kullanıcısına yanıt
    15 gün geçtikten sonra itiraz edebiliyorlar mı? Firma ürünlerin elinde olmadığı ve tedarik edemedikleri gerekçesi ile ürünleri yollayamayacaklarını söyledi bana. Ürünün hala satışta olması benim için yeterli olur sanırım?

• 15 gün geçtikten sonra karşı dava açılamaz. Siz zaten thh'yi kazandınız karşı dava açmazlarsa kesin karar yerine geçer ve icraya verebilirsiniz. İcrayı durdurmak icin de harekete gecebilirler orada tedarik edemiyoruz derlerse aleyhlerine olur büyük ihtimalle çünkü satışta halen.

İcraya verme süresi var mı acaba?

• Hakem heyeti kararı benim de elime ulaştı. Karar lehime.
    Müşteri hizmetleri ve destek@1v1y.com aracılığıyla iletişim kurmayı denedim. Şu an için bana yapılmış bir bildirim yok. 15 günlük süre zarfında dönüş sağlamazlarsa avukat aracılığıyla icraya vereceğim, neticesinde sürecin lehime sonuçlanacağı belli. "Tedarik edemiyoruz, veremiyoruz" cevabını verecek olurlarsa avukat masrafıyla birlikte ödemek durumunda kalacaklardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: in science we trust

Hakem heyeti kararı benim de elime ulaştı. Karar lehime.
    Müşteri hizmetleri ve destek@1v1y.com aracılığıyla iletişim kurmayı denedim. Şu an için bana yapılmış bir bildirim yok. 15 günlük süre zarfında dönüş sağlamazlarsa avukat aracılığıyla icraya vereceğim, neticesinde sürecin lehime sonuçlanacağı belli. "Tedarik edemiyoruz, veremiyoruz" cevabını verecek olurlarsa avukat masrafıyla birlikte ödemek durumunda kalacaklardır.

Sizi takip ediyorum, bilgilendirme yapınız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MertMeteAlp

quote:

Orijinalden alıntı: in science we trust

Hakem heyeti kararı benim de elime ulaştı. Karar lehime.

Sizi takip ediyorum, bilgilendirme yapınız

Alıntıları Göster
    Tabii, buradan yine son durumla ilgili bilgi veririm.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.