Şimdi Ara

1v1y.com Marmo(n)t Mağdurları (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
11
Favori
13.449
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Tüketici hakem heyeti lehime sonuçlanmıştı. Bugün arandım. Ürünü tedarik edemeyeceklerini belirttiler ancak ürün stokta. Ürünün stokta mevcut olduğunu belirttim. “Evet ama gönderim sağlayamıyoruz” yanıtını aldım. hediye çeki yüklemeyi teklif ettiler (100 tl’nin altında). Kabul etmedim. Tüketici hakem heyeti kararını uygulamaktan kaçınıyorlar. Tebligat tarihinden sonraki 15 günün dolmasını bekliyorum. Akabinde avukata vekalet verip icra sürecine başlayacağım.

Hem anlaşmazlığa konu ürünün hem de muadillerinin stokta olmasına rağmen tüketici hakem heyeti kararının yok sayılmasına elbette kayıtsız kalamam. Tüketici hakem heyeti işlevsiz bir kurum değil ve kararı bağlayıcı.

Ürün fiyatının yarısı değere sahip çadırı da muadil ürün olarak kabul edeceğimi belirttim ama 70 tl hediye çeki tanımlamaktan başka bir şey yapılamayacağını belirttiler.

Bir çadır için mahkemeye ilave iş yükü çıkaracak olmaktan üzüntü duyuyorum ama mecbur bıraktılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi in science we trust -- 15 Mayıs 2018; 22:22:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tedarik edemiyoruz diyip hala satışta tutmak... İcra takibini hak ediyorlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana da bugün thh kararı geldi ama umurunda değil adamların. İcraya nasıl vereceğim yolunu anlatan olursa çok faydalı olur.

• Benim gibi, icra sürecine başlamak isteyenler için belirtiyorum:

Avukata vekalet vermenize dahi gerek yok. Hakem heyeti kararı size ulaştıktan sonra 15-20 gün kadar bekleyin. Sonrasında bir icra müdürlüğüne elinizdeki sonuç kararı ile gidin. Orada, ilamlı icra takibine başvurmak istediğinizi belirtin. (İlamlı icra takibi, mahkeme kararına dayanan icra süreci. Bizde, lehimize sonuçlanan tüketici hakem heyeti kararı mevcut).

Bilgisine güvendiğim bir arkadaşımdan öğrendiğim kadarıyla süreç çok büyük ihtimalle lehimize sonuçlanacaktır.

"İcra emrinde borçlunun ilamda yazılı borcu belli bir süre içinde ödemesi (genellikle 7 gün) veya teslim etmesi buna uymazsa ilam hükmünün icra dairesince zorla yerine getirileceği borçluya ihtar olunur."
  • İcraya şahsen başvurdum, dosya oluşturuldu. Kendilerine birkaç gün içinde tebliğ edilir diye düşünüyorum. Yasal hakkım çerçevesinde eğer gönderimi yine reddederlerse bu sefer asliye ticaret mahkemesine avukat aracılığıyla başvuracağım.
  • in science we trust İ kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, takip ediyorum. Bilgilendirmeye devam ederseniz sevinirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şu ürünleri alan bir kişi görmezsem gözüm açık giderim. Uyuz oldum resmen. O olaydan beri de alışverişi kestim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: o-raiser

Şu ürünleri alan bir kişi görmezsem gözüm açık giderim. Uyuz oldum resmen. O olaydan beri de alışverişi kestim.

Biri surda bir delik açsa diye bekliyoruz.

• Surdaki beklenen delik açılmış durumda arkadaşlar.
    siparişlerimde bulunan 2 çadır, 2 erkek montu ve bir bayan montunun sipariş işlemleri tamamlandı.
    çadırlar ve 2 mont zaten 2 hafta önce elime ulaşmıştı, bu gün son montun sipariş işlemini de tamamladım. bir kaç güne kadar elime ulaşmış olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jeolog33

Surdaki beklenen delik açılmış durumda arkadaşlar.
    siparişlerimde bulunan 2 çadır, 2 erkek montu ve bir bayan montunun sipariş işlemleri tamamlandı.
    çadırlar ve 2 mont zaten 2 hafta önce elime ulaşmıştı, bu gün son montun sipariş işlemini de tamamladım. bir kaç güne kadar elime ulaşmış olacak.

Hayırlı olsun hocam.
    İcra ile mi aldınız.undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MertMeteAlp -- 28 Eylül 2018; 19:21:08 >
  • Teşekkürler.
    İcra dairesinde dosya açtım, önce icra müdürlüğü bir yazı yazdı, 7 gün süre verdi ama hiçbir cevap vermediler.
    Daha sonra haciz aşamasına geçtim, icra dairesindeki haciz müdürlüğünde haciz işlemi başlattım, ilgili yazıyı icra dairesi çağlayan adliyesine yolladı, bu aşamada depoya gidip ürünleri haczetme aşamasına geldik. Ama burada bir sürü sıkıntı vardı. İstanbula gidip haciz işlemi için gerekli olan masrafları yatırmak ve haciz işlemine refakat etmek gerekli idi. Yada bu işlemi bir avukat vekaleti ile yaptırmam lazımdı. Ancak depoya gittiğimizde bizde bu ürünler şimdi yok dediklerinde ne yapacaktık orasıda muamma idi. En son dava dosya numarası ile ciddi bir mail daha attım, dikkate almazsanız deponuza hacize geleceğiz, bu mailide avukatınıza okutun dedim. Bu mailimin üzerine geri dönüş yaptılar.
  • jeolog33 J kullanıcısına yanıt
    Helal olsun hocam

• Yukarıda birkaç mesaj yazmıştım. Sürecim sonuçlandı. İptal edilen ürünün muadili bugün itibarıyla kargoya verildi. (Önce tüketici hakem heyetine başvurmuştum ancak gönderim yapılmamıştı, 70 TL'lik çek teklif edilmişti. Kabul etmeyip icra davası açtıştım).
    Ben 1 adet marmot marka çadır almıştım, sipariş tek taraflı iptal edilmişti.
    Süreç bu hafta sonuçlandı. Aynı model değil fakat yine 3 kişilik, 4 mevsim marmot marka çadır gönderimi teklif ettiler, ben de kabul ettim. Ürün kargoya verildi.
  • in science we trust İ kullanıcısına yanıt
    Helal olsun hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: gently weeps

kardeşim yanlış anlamada saçma konuşuyorsun. ben parayı vermişim düdüğü çalarım mantığı yok ayrıca ben de gördüm onu hemde herkesten öncedir eminim 2bin liralık montu size 66 liraya verceklerine inanmamışsınızdır umarım.(şahsen almaya gerek bile duymadım iptal edileceği çok belliydi).bunun dışında olay satıcı ben satmıyorum kardeşim karar değiştirim derse kimse bişey diyemez bu kadar basit. onları geçtim hata olduğuda çok belliydi.66 liraya çakma mont bile satılmıyor artık. siz gore-tex memranlı kaz tüyü mont alıyorsunuz komik yani.
    Siparişteki ürün geldi. Saçma sapan konuştuğumu iddia etmiştiniz, haber vereyim dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: gently weeps

imzaladığınız sözleşme maddesi

4.b. Perabayt taahhüt ettiği hizmetlerin sürekliliğini sağlamak için, işbu Kullanım Şartları’nda herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı değişiklik yapabilir. 1V1Y.COM’un her zaman herhangi bir gerekçe göstermeksizin, tek taraflı olarak verdiği hizmeti sürekli veya geçici olarak durdurmak, servisin içeriğini değiştirmek veya iptal etmek hakkı vardır. Kullanıcı/Üye işbu tasarrufu peşinen kabul eder. Perabayt, yenilenmiş güncel Kullanım Şartları’nı yine aynı link altında yeni tarih güncellemesi ile Sitede/Uygulamalarda yayınlanacak, gerek gördüğü takdirde elektronik posta ile Üye’ye bildirilecektir. Yenilenmiş güncel Kullanım Şartları, İnternet Sitesi’nde/Uygulamalarda yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve İnternet Sitesi’nin/Uygulamaların veya hizmetlerinin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş Kullanım Şartları’na bağlı olacaktır.

ne demek istiyor anlatayım kısaca öküz dilinden istediğim zaman istediğim şekilde malımı göndermem sebepte göstermeyebilirim sanane açıklaması resmen budur.

Hukuka bakmadan önce imzaladığınız sözleşmeye bakın. boşu boşuna ne insanları ne de kendinizi yormayın (insanlardan kastım mahkeme). Ayrıca en kötü şehven deyip geçerler yani bu kadar basit. tüketici hakları bizi değil firmaları koruyor unutmayın bunu. kimse kimseye 2binliralık montu 66 liraya satmaz. firmaya geliş maliyeti bile onun kat kat üstündedir ki bunu bilerek aldınız o yüzden uğraşmayın bişey çıkmaz.
    Öküz dilinden anlatmıştın senin deyimin ile.

‘Boşuna uğraşma, sehven der geçerler, mahkemeye iş çıkarma’ demiştin.

Bugün teslim aldığım ürünün görselini ek olarak koyuyorum :) Uzmanı olmadığın konuda bir daha bu kadar kendinden emin yorum yapmazsan tekrar böyle bir duruma düşmezsin.

İnanmaz isen faturanın da fotoğrafını çekip koyarım.

Artist artist konuşuyordun, bak noldu şimdi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi in science we trust -- 20 Ekim 2018; 1:12:13 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.