Şimdi Ara

1v1y.com Marmo(n)t Mağdurları (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
11
Favori
13.447
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aradılar iptal edildi hiçbişey de vermediler.
  • Fiyatlandırma da yanlışlık olduğunu söyledi kız 3 tane ücretsiz kargo verdiler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çakallara bak hem iptal ediyor hem de alışveriş yapsınlar kazanalım diye kargo çeki veriyorlar..Bunlar kendini çok akıllı sanıyorlar...bundan böyle benim için artık onlar 1 YOKMUŞ..
  • İtiraz etmeyi düşünmüyordum ancak mafyavari hareketlerle, istediğiniz yere gidin göndermicez demeleri beni tahrik etmedi değil

• Eveeet 50yi geçtim 10lik çeki bile çok gördükleri için. Black liste alındılar dh bunu unutmaz elbet

• Ben thh ile alacağımı düşünüyorum. Yurtdışında 59 dolara satılabilen bir ürün almıştım. Hadi hayırlısı.

• Gerçek fiyatı ne kadar

• Hesabına bedava kargo tanımlanan var mı bana 3 tane tanımlayacaklar dı yok

• Aynı muamele

Fiyat hatası olmuş 48saatte iade.edeceğiz ama 3 adet ücretsiz kargo kodu hesabınıza tanımlayacağız

Hani zaten içimde ümit yoktu ama bari 1 hafta felan sürdürselerdi ya 24 saat bile keyfini süremedik

• Evet arkadaslar benim toplamda aldigim 6 ürün(2 ayri siparisim) iptal edildi. Elimde aldigim urunlerin siparisim kisminda aldigim ekran goruntusunu pdf olarak cevirip yaptigim odemelerle birlikte kaymakamliga gitmeden tuketicisikayeti.gtb.gov.tr sitesi uzerinden basvurumu yapacagim. Kaymakamliga ya da valilige gidecek vakit bulamiyorum zira. Ben urunu alabilecegimizi dusunuyorum. Her siparisim icin ayri basvuruda bulunacagim. Bakalim sonucu ne olacak.

• Arkadaşlar merhaba. Yasa nezdinde satıcının cayma hakkının düzenlendiği bir kanun var mı? Satıcı hangi durumlarda satış sözleşmesini tek taraflı iptal edebilir?

Tüketici heyetine başvuracak kişiler için bu bilgi faydalı olabilir diye düşünüyorum. Satıcı “Yasanın şu düzenlemesi uyarınca tek taraflı iptal etme hakkım var” diyorsa diyeceğim yok. Ama diğer yandan böyle bir yasa yoksa durum farklı.

“Fiyatı yanlış girmişiz” geçerli bir açıklama değil.

• kargo bedava verdik dedi onu da vermemiş ilginç.thh ye gidip gitmeme konusunda kararsızım
  • in science we trust İ kullanıcısına yanıt
    kardeşim yanlış anlamada saçma konuşuyorsun. ben parayı vermişim düdüğü çalarım mantığı yok ayrıca ben de gördüm onu hemde herkesten öncedir eminim 2bin liralık montu size 66 liraya verceklerine inanmamışsınızdır umarım.(şahsen almaya gerek bile duymadım iptal edileceği çok belliydi).bunun dışında olay satıcı ben satmıyorum kardeşim karar değiştirim derse kimse bişey diyemez bu kadar basit. onları geçtim hata olduğuda çok belliydi.66 liraya çakma mont bile satılmıyor artık. siz gore-tex memranlı kaz tüyü mont alıyorsunuz komik yani.
  • Hangi zaman diliminden yazıyorsunuz?

Bilmiyor olabilirsiniz ancak alım-satım süreçleri yazılı yasalar ile düzenlenir. Yasaya göre şirket açarsınız, yasada belirlenen ürün gruplarını satabilirsiniz, sözleşmelerinizi yasada öngörülen şekilde düzenlersiniz. Bir satıcı, tutarını tahsil ettiği bir ürünün iptalini keyfi şekilde yapamaz. Satıcının yükümlülüğü yasada belirtilir.

Ben bu süreçte satış sözleşmesinin 1v1y tarafından tek taraflı feshedilmesinin yasalara ne ölçüde uyduğunu merak ediyorum.

66 tl çadır için abes bir rakam olmayıp benzer fiyata bir çadır bulunabilir. Ayrıca dönem dönem firmaların çeşitli sebeplerle oldukça avantajlı fiyatlarla ürün satabildiklerini görüyoruz.

Firmaların kendi iç kontrol sistemi bulunmak durumunda. Fiyatlar hatalı yayınlanmış dahi olsa bu hata firmanındır ve yükümlülüğünü yerine getirmelidir diye düşünüyorum.

Bana öyle geliyor ki 1v1y tüzel kişiliği de avantajlı fiyatı olan bir ürün için ödeme yapsa fakat karşı taraf tek taraflı satış sözleşmesini iptal etse, bu hakkın yasal zemine oturup oturmadığını sorgulardı.

• Ben e-devlet üzerinden tüketici heyetine başvuracağım.

• gently weeps G kullanıcısına yanıt
    (4) Sipariş konusu mal ya da hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde satıcı veya sağlayıcının bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde tüketiciye yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade etmesi zorunludur. Malın stokta bulunmaması durumu, mal ediminin yerine getirilmesinin imkânsızlaşması olarak kabul edilmez.

bahane olarak bu sunuldu ve satıcı kesinlikle haksız durumda. burada olay ürünün kaç liradan alındığı yada satıldığı değil. İnsanları kandırmak. Gelen mailde açıkça tedarik edilemediği yazıyor. sadece bu yüzden hakem heyetine başvuracağım ben.

ayrıca
    MADDE 6 – (1) Vitrinde, rafta, elektronik ortamda veya açıkça görülebilir herhangi bir yerde teşhir edilen malın, satılık olmadığı belirtilen bir ibareye yer verilmedikçe satışından kaçınılamaz.

bu madde de açıkça belirttiği üzere fiyat hatası, stok sorunu gibi durumlar satıcıyı haklı çıkarmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: gently weeps

kardeşim yanlış anlamada saçma konuşuyorsun. ben parayı vermişim düdüğü çalarım mantığı yok ayrıca ben de gördüm onu hemde herkesten öncedir eminim 2bin liralık montu size 66 liraya verceklerine inanmamışsınızdır umarım.(şahsen almaya gerek bile duymadım iptal edileceği çok belliydi).bunun dışında olay satıcı ben satmıyorum kardeşim karar değiştirim derse kimse bişey diyemez bu kadar basit. onları geçtim hata olduğuda çok belliydi.66 liraya çakma mont bile satılmıyor artık. siz gore-tex memranlı kaz tüyü mont alıyorsunuz komik yani.

Gelmişsin tereciye tere satıyorsunuz. Burası sıcak fırsatlar, alışveriş üzerine hukuk kitabı yazar bu forum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • fairstars kullanıcısına yanıt
    imzaladığınız sözleşme maddesi

4.b. Perabayt taahhüt ettiği hizmetlerin sürekliliğini sağlamak için, işbu Kullanım Şartları’nda herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı değişiklik yapabilir. 1V1Y.COM’un her zaman herhangi bir gerekçe göstermeksizin, tek taraflı olarak verdiği hizmeti sürekli veya geçici olarak durdurmak, servisin içeriğini değiştirmek veya iptal etmek hakkı vardır. Kullanıcı/Üye işbu tasarrufu peşinen kabul eder. Perabayt, yenilenmiş güncel Kullanım Şartları’nı yine aynı link altında yeni tarih güncellemesi ile Sitede/Uygulamalarda yayınlanacak, gerek gördüğü takdirde elektronik posta ile Üye’ye bildirilecektir. Yenilenmiş güncel Kullanım Şartları, İnternet Sitesi’nde/Uygulamalarda yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve İnternet Sitesi’nin/Uygulamaların veya hizmetlerinin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş Kullanım Şartları’na bağlı olacaktır.

ne demek istiyor anlatayım kısaca öküz dilinden istediğim zaman istediğim şekilde malımı göndermem sebepte göstermeyebilirim sanane açıklaması resmen budur.

Hukuka bakmadan önce imzaladığınız sözleşmeye bakın. boşu boşuna ne insanları ne de kendinizi yormayın (insanlardan kastım mahkeme). Ayrıca en kötü şehven deyip geçerler yani bu kadar basit. tüketici hakları bizi değil firmaları koruyor unutmayın bunu. kimse kimseye 2binliralık montu 66 liraya satmaz. firmaya geliş maliyeti bile onun kat kat üstündedir ki bunu bilerek aldınız o yüzden uğraşmayın bişey çıkmaz.

• MertMeteAlp kullanıcısına yanıt
    bişey çıkmayacaklarını kendileride biliyorlar maksat boşuna uğraşmak. istediği kitabı yazsınlar şehven oldu derler mahkemeye olur biter.
  • gently weeps G kullanıcısına yanıt
    O sözleşmede yazan şey değil. Devletin ne dediği önemli. O konuda ayrıca bir dava bile açılabilir. Hiç bir alışveriş sitesi kafasına göre iş yürütemez.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.