Şimdi Ara

1e1:Haber 30 Mart 2012 'Sıkmayan Teknoloji Programı' (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
0
Favori
30.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, çok garip bir çelişki var ortada.

Video da zaten ingiltere-japonya hattı konusunda yeteri kadar bir giydirme var internet hızımıza. daha sonra lte(4g) konusunda da dokundurma var yeteri kadar. ne yapacak adamlar adam olana çok bile :)

Donanım Haber de özellikle internet hızımıza dair şikayetler bence 2 sebepten.

1-) Sitenin her yerinde ttnet reklamları olması. Bu da sanki Donanım Haberin ttnet tarafında olduğu izlenimi verebilir bazılarına.

2-) Bir web sitesine göre çok yüksek izlenme oranları olan bir mecrada bilinçli olarak ttnet anti reklamı yapmak.

son olarak;

Video esnasında siz konuyu anlatırken ekranın sağında çıkan ve konuşulan konuyu destekleyen video görselleri o kadar güzelki bazen o videoya dalıyorum ve ne dediğinizi kaçırdığım için geri sarıyorum :D

1e1 haber için emeği geçen herkese çok teşekkür eder devamını hasretle her hafta beklediğimizi ve ilgiyle izlediğimizi belirtmek istiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mako3e -- 31 Mart 2012; 16:16:00 >

• izleyemedim diyip duranları anlamıyorum. hem tabletten hem pc den takılmadan izliyorum. Sorun ttnet akk ise bunu dillendirmek için video ları kullanmayın.yeter artık. umrumuzda değil sizin hızınızın düşüp düşmemesi. ttnet paketi satarken söylüyor kaç gb dan sonra düşeceğini. daha bunun için çocukgibioflayıp puflayıp yorumlarla buraları kirletmenizin anlamı yok.
  • :D evet kimse memnun değil ttnetten
  • ea yapımlarını gösterdiğiniz yerde mw3 ü gördüm?
  • Telekomun uzantısı ttnet denen firma bu millete dünyanın en pahalı internetini sattığı yetmiyormuş gibi birde adil kullanım kotası denen saçma sapan bir sistemi bu millete dayatıyor. Ne demek kota ya ben 8mb internete ayda 50TL para ödüyorum aylık 25gb ı geçince internet hızımı 1mb e indiriyor. Bu ne vicdansızlık bu ne kanunsuzluk dur. Önceden kotayı geçtiğimizde hızımızı düşürmedikleri için bir şey demiyorduk şimdi hiç affetmiyorlar. Adil kullanım kotasını geçtimi hızı direk düşürüyorlar. Yazıklar olsun. Verdiğim para bu Lübnan şirketine haram zıkkım olsun.

25GB kota dediğin nedir ya 1 hafta da doluyor. 100GB kota olsa ne yazar. Günümüz dünyasında her şey dijital olarak satın alınıyor. Ben psn den 2 tam oyun 3 demo indirdi mi 25gb ı geçiyor ve hızım direk 1-2 mb

Böyle ahlaksızlık olur mu ya dijital ortamdan bir şey satın alıp indiremeyecek miyiz. İlla kutulu mu alalım. Bandrolsüz vergisi verilmemiş spota mı yönelelim.

Acilen bu adil kullanım kotasının kaldırılması gerekiyor acilen. Ulaştırma bakanlığının bu işe el atması gerekiyor. Tabi bu Lübnanlı şirkete bakanların gücü yeterse

İnsanlar aylık hangi hız için para ödüyorsa o hızı ay sonuna kadar net olarak almalılar. Kota limiti kanunu çiğnemektir. 8mb e kadar, 16mb e kadar demekle o ''e'' harfini eklemekle yasalara uygun hale gelmiyor her şey

Kanunları az çok hepimiz biliyoruz. Devletin gücü yetmiyor bu şirkete gücü
    Bir bakan çıkıp da sen bu ülkenin vatandaşına hem dünyanın en pahalı internetini kullandırıp hemde adil kullanım kotası adı altında nasıl gizliden kota koyup hızını kesip sınırlandırırsın diyemiyor.

Bu vatandaş ay sonuna kadar kesintisiz ve net olarak doğrudan 8mb, 16mb hız alabilmek için kazandığı paranın içinden her ay 50TL - 80TL arası para veriyor bu telekom uzantısı ttnet denen şirkete sonuç ? ''e'' harfini ekle yanı birde ''adil kullanım kotası'' ibaresini ekle internet 1 hafta sonra 1mb hızında

Ne diyeyim bilmiyorum ki umarım bu yazılar bu Lübananlı şirkete gücü yetecek bir devlet yetkilisi okuyordur.

• ilginç
  • Bence

1-Cryengine 3
    2-Unreal engine 3
    3-Frostbite 2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oberyn -- 31 Mart 2012; 13:57:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: musAKka

quote:

Orijinalden alıntı: erdemefe

Pc kullanıcılarının ne kadarı oyun oynuyorki. Bu arada bidahaki anketlerde bu soruyu da sorarsanız bence iyi olur.

Bu konuda bir anket yapılırsa, anket sonucunun sizi büyük bir şoka uğratacağı konusunda eminim.

aynen facebook a sadece oyun oynamak için giren insanlar var
  • Mesut Çevik ve Erdinç İyikul ttnet in kanunsuzluğunu dile getirmekten size teşekkür etmeyi unuttum. Her zaman ki gibi çok güzel olmuş teşekkürler. İyi ki varsınız. Bu ttnet harbiden bu milletin sinirlerinin sınırlarını zorlamaya başladı Mesut bey, bugüne kadar adil kullanım kotasından dolayı 25gb ı keçince hiç hızım düşmemişti ama artık düşüyor. 2 aydır düşürüyorlar hiç affetmiyorlar. TTnet le görüşmem de eski sistemlerinde güncelleme yapmışlar ve artık bu sistem düzgün çalışıyormuş yani adil kullanım kotası denen saçma uygulamayı geçince internet hızımız 1-2 mb e düşecek kaçarı yok. AKK bu millete bir daha dayatılmamak üzere kaldırılmadığı sürece bu forumda ttnet e edilen isyanların ne ilki nede sonu

Siz bu kadar emek veriyorsunuz ama son izleyici izlemekte sıkıntılar çekiyor. Bir de xbox live ın online servislerinin Türkiye ye gelme ihtimali var diyorsunuz. Türkiye' nin internetinde AKK denilen saçma bir uygulama olduğu sürece biz bu online servislerden nasıl yararlanacağız. Nasıl dizi, film, belgesel izleyip nasıl oyun indireceğiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx

Telekomun uzantısı ttnet denen firma bu millete dünyanın en pahalı internetini sattığı yetmiyormuş gibi birde adil kullanım kotası denen saçma sapan bir sistemi bu millete dayatıyor. Ne demek kota ya ben 8mb internete ayda 50TL para ödüyorum aylık 25gb ı geçince internet hızımı 1mb e indiriyor. Bu ne vicdansızlık bu ne kanunsuzluk dur. Önceden kotayı geçtiğimizde hızımızı düşürmedikleri için bir şey demiyorduk şimdi hiç affetmiyorlar. Adil kullanım kotasını geçtimi hızı direk düşürüyorlar. Yazıklar olsun. Verdiğim para bu Lübnan şirketine haram zıkkım olsun.

25GB kota dediğin nedir ya 1 hafta da doluyor. 100GB kota olsa ne yazar. Günümüz dünyasında her şey dijital olarak satın alınıyor. Ben psn den 2 tam oyun 3 demo indirdi mi 25gb ı geçiyor ve hızım direk 1-2 mb

Böyle ahlaksızlık olur mu ya dijital ortamdan bir şey satın alıp indiremeyecek miyiz. İlla kutulu mu alalım. Bandrolsüz vergisi verilmemiş spota mı yönelelim.

Acilen bu adil kullanım kotasının kaldırılması gerekiyor acilen. Ulaştırma bakanlığının bu işe el atması gerekiyor. Tabi bu Lübnanlı şirkete bakanların gücü yeterse

İnsanlar aylık hangi hız için para ödüyorsa o hızı ay sonuna kadar net olarak almalılar. Kota limiti kanunu çiğnemektir. 8mb e kadar, 16mb e kadar demekle o ''e'' harfini eklemekle yasalara uygun hale gelmiyor her şey

Kanunları az çok hepimiz biliyoruz. Devletin gücü yetmiyor bu şirkete gücü
    Bir bakan çıkıp da sen bu ülkenin vatandaşına hem dünyanın en pahalı internetini kullandırıp hemde adil kullanım kotası adı altında nasıl gizliden kota koyup hızını kesip sınırlandırırsın diyemiyor.

Bu vatandaş ay sonuna kadar kesintisiz ve net olarak doğrudan 8mb, 16mb hız alabilmek için kazandığı paranın içinden her ay 50TL - 80TL arası para veriyor bu telekom uzantısı ttnet denen şirkete sonuç ? ''e'' harfini ekle yanı birde ''adil kullanım kotası'' ibaresini ekle internet 1 hafta sonra 1mb hızında

Ne diyeyim bilmiyorum ki umarım bu yazılar bu Lübananlı şirkete gücü yetecek bir devlet yetkilisi okuyordur.

bence bu ttneti kullananların yarsı belki daha da fazlası protesto amaçlı internetlerini kapatsalar TTNET sınırsız DL-UP'ı bile 50 liradan kullanıma açar...ama kimsede bunu tapacak cesaret yok...unutmayalım arkadaşlar tüketici olarak belli haklara sahibiz ve haklarımız ihlali sonucu dava eğer kabul görmezse protesto hakkına sahibiz...Haklarınıza sahip çıkın...Kimse sizi (açık tabiri ile)enayi yerine koyamaz...izin vermeyin...

• 1e1 videosun da Amerika da en sevilmeyen şirketler anketinin sonuçları açıklandı. Türkiye de böyle bir anket yapılsa Telekom (TTnet ) %100 açık ara en sevilmeyen ve tüketiciler den en çok şikayet alan şirket seçilir.

Ben Mesut Çevik ve Erdinç İyikul dan böyle bir anket yapmalarını bekliyorum. Eğer en sevilmeyen şirketler anketinde Telekom (TTnet) şampiyon olmazsa benim 7 yıllık üyeliğimi silip atsınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virtual Reality -- 31 Mart 2012; 16:10:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nightmare70

Internet bağlantı hızınızdan memnun musunuz? "Çok memnunum" seçeneğini seçenler ya ttnet'de çalışıyor yada mağaradan yazıyor dünyadan haberi yok...

senin gibi mağarada yaşamadığımız için bulunduğumuz bölgede hızımız gayet tatminkar
  • Her hafta olduğu gibi harika bir bölümdü.

Erdinç yeni ekran kartı alacaklar biraz beklesin ortalık kızışıcak tarzında bir cümle kurdu ama ben video çıkmadan bir önce HD6850 siparişini vermiştim neyse sağlık olsun :)

Bu arada herkez videoların izlenememesinden yakınmış TTNET yüzünden (herhafta olduğu gibi)fakat ben HD görüntüde açtığımda hiç beklemiyorum ve 10Mbps internet kullanıyorum ve TTNET kullanıcısı değilim bende az çekmedim TTNET'ten iyiki erken ayrılmışım.
  • Bu arada Unreal Engine 3 Batman serisinde gerçekten çok iyi iş başarmış ilk batman çıktığında grafiklere hayran kalmıştım ve bunun PhysX ile geliştirilmesi çok iyi fakat AMD kullanıcısıyım :)
  • Hele Şükür İzledim Mesut Abi Ve Erdinç Abi Gene Süper Gene Süper Bide Sondakı Vedeyu Keşke EA Oylebir Oyun Yapsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdemefe

Sevgili Mesut bey ve Erdinç bey yazacaklarımı lütfen yanlış anlamayın ama eleştirinin size faydalı olacağını düşünüyorum programınızı çok severek her bölümünü dikkatli bir şekilde izliyorum ama ben programın formatını hala anlamış değilim. Mesut beyi dinlerken her türlü teknoloji haberini duyuyorum fakat Erdinç beyden sadece oyun haberleri duyuyorum. Program oyun tanıtım programı gibime geliyor yer yer sıkılıyorum izlerken programda oyun çok ön planda tamam ben oyun haberi yapmayın demiyorum ama yeni çıkcak oyunun adını söleyin önemli bilgileri verin geçin. EA games en beğenilmeyen 8 şirket arasındaymış, oyun motorlarıymış Call Of Dutyden biri istifa etmiş falan biraz fazla detay değilmi oyun hakkında? Bence madem yazılım haberleri de yapıyorsunuz bu sadece oyun olmamalı oyun sadece belli bir kitleye hitab ediyor fakat diğer pc uygulamalarına her kullanıcının illaki ihtiyacı oluyor. Pc kullanıcılarının ne kadarı oyun oynuyorki. Bu arada bidahaki anketlerde bu soruyu da sorarsanız bence iyi olur. Arkadaşlar bu konuda bana katılanlar yorumumu artılayıp katılmayanlar eksilerse memnun olurum merak ediyorum sizin fikriniz nedir.

ben de sana katılıyorum bence donanımhaber bu önerini dikkate alacaklardır çünkü onlar daha profesyonel olduğu için olaya bu açıdan bakmayı becerebilecektir verilen - lere hiç bakma takipçilerin yarısı zaten oyun oynamaktan başka bişey yapmayan kitle o yüzden oyunla ilgili en ufak bi haberi bile duymak istiyorlar ama 5dk sonra sor oyun ismi ve konusundan başka hiç bişey hatırlamazlar :) neyse sonuç olarak önerin bence de mantıklı :)

• helal mesut abi
    ben 1mbit internete sahibim ve her hafta 1e1haber videolarını izlemek için açıp birkaç iş hallettikten sonra tamamen dolmasını bekleyenlerdenim...
    Kesinlikle değer ve zevk alarak izliyorum. Yaptığınız iş ve harcadığınız emeği takdir ediyorum...
  • biz bilgisayardan anlayan insanlar tv de yıllarca doğru düzgün bilişim bilgisayar oyun programı göremedik olanlarda insanı aptal yerine koyan cinstendi. ben her hafta merakla takip ediyorum programınızı ve hakkaten çok içi dolu harika muhabbetler yapıyorsunuz işten anlayan bilen araştıran insanların böyle bir program yapması bizim için bulunmaz bir nimettir ben başarılarınızın devamını diliyorum saçma sapan yorumlara kesinlikle benim gibi gülüp geçin çok büyük bir kitle zevkle seyrediyor.
  • bence internetinizi kontrol ettirin ben hd olarak izliyorum ve video daha 1. dakikaya gelmeden videonun yarıdan çoğu dolmuş oluyor ve hiç bir donmayla karşılaşmıyorum sorun tamamen sizde bu arada smile kullanıcıyım
  • bf3 çü arkadaş yazmadan ben yazayım bf3 daha güzel :)
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.