Şimdi Ara

1999 koalisyonu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
2
Favori
5.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sir Maximus

malum partilerin destekçilerinin koalisyonu kötüleyecek mesajları bekleniyor...

kendi adima soyliyim artik burada koalisyonu vs anlatmayi biraktim.
    parti destekcisi vs de degilim.
    Ancak 3 ay sonra koalisyonun zararlari ciktiginda acacagim 1 konu var merak etmeyin.
  • Adamlar koalisyonu övmeye başladı yok şöyle iyi yok böyle iyi memlekette kimse iyiliğini görmemiş tabiki dış uşaklar hariç

• arkadaşlar teorik olarak konuşursak yani ülkemizi baz almadan, koalisyon bir çok farklı fikri barındırdığı için yani anladığım kadarıyla farklı fikirlerin istişaresi olduğu için en güzel yönetim şekli olmaz mı? yoksa işler bu kadar masum değil mi?
  • 99 ve öncesindeki tüm koalisyonları görmüş biri olarak diyebilirim ki;
    Allah bu ülkede bir daha tek başına iktidar göstermesin hiç bir partiye.
    O güç zehirlenmesi yok mu, tüm demokratları alt üst ediyor.
  • THE LAST WARRIOR kullanıcısına yanıt
    sen tek adamlığın ne yararını gördün?
  • hemen kötülemeye başlamışlar koalisyonu malum çevre
  • Ülkücülerin lideri vardı o koalisyonda. "İmralı canisi"ni asamadılar. Çünkü onun yaşaması, Mehape açısından büyük bir ranttı. Her seçimde "İmralı canisi!" diye bir bağırıyorlar, bütün oyları alıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • irish kullanıcısına yanıt
    tayibin ağa babası menderes onuda astılar. o da aynı tayip gibiydi asarım, keserim, yaparım, ederim havalarında...
  • sen ne zararını gördün ?
  • RTE'yi zerre kadar sevmeyen biri olarak yazıyorum. Adnan Menderes'in öyle biri olduğunu nereden biliyorsunuz? Yaşınız o kadar büyük mü? Eleştirmek için değil, merakımdan soruyorum.

• THE LAST WARRIOR kullanıcısına yanıt
    akp li olduğun belli oluyor sizinle tartışmam laf bile anlatmaya gerek yok.seçim sonuçları ortada hadi...
    BLOK
  • Okuduklarımdan, araştırdıklarımdan yola çıkarak yaptığım yorumdur bu.
  • 1999 ve 2002 yıllarında hatırladığım en önemli şey ailemizin eli bol ve sıkıntıda olmadığı. ozamnlar ortalama 5-6 yaşlarında bir çocuktum. Kipa'da 100-150tl(babamın dediğine göre şimdiki para değeri ile kıyaslarsak)alışveriş yaptığımızda 1'5-2 alışveriş arabası doluyor ve buda ortalama 14-16 naylon torba ürün yapıyordu.
    Sadece kendime ait küçük bir sebzelik(kuru ürün koyulan çekmeceli küçük plastik dolap) ve o sebzeliğin her ay başında abur cuburla dolu olduğu bir zamandı 1999-2002 . Elimiz boldaydı, annemin kolunda herbiri 30 gram ağırlığında olan 10 adet 22 ayar altın bilezik vardı ki o zaman özel siparişle yaptırılıyordu(baya iri bileziklerdi tekerlek gibi yuvarladığımı hatırlıyorum).Ha bunlar olurken kira da oturduğumuzu da ekleyeyim.2004 başında ilk bilgisayarımı aldık 1,300 milyar dı ozamanın parasıyla öyle hatırlıyorum.Ama 2006'daki kriz dönemlerinde babam işten çıkarıldı ve zor zamanlarımız başladı ve üzerine bir de kardeşim oldu.Yeni iş için İzmit'e taşındık, biraz borçlandık, babam istediği maaşı alamıyordu. 2008'de İzmir'e geri ddöndük ve aynı şirketin İzmir fabrikasında çalışmaya devam etti babam.O zamandan bu yana olan borçlarımızı büyük oranda ödedik,tek bir kredi kartı borcu kaldı zar zor oda ödeniyor.
    Liseyi okudum ve ekonomik durumumuz olmadığı için İzmir dışındaki illerde olan üniversitelerin 4 senelik bölümlerini puanım hayli yetmesine ramen tercih
    edemedim.Ege üniversitesine 2 senelik geçiş yaptım(3 puanla 4 senelik bölüme giremedim). Ve hala 2004'deki bilgisayarımla baş başayım. Yenisini bu zamanda almak çok zor. Telefon olarak 5800 kullanıyorum.
    Huzurlumuyum? Evet. Mutlumuyum? Hayır. Razımıyım? Kesinlikle hayır. Ben de oy kullandım 2. seferim oldu bu. İlki Cumhurbaşkanlığı seçimiydi ve şuan ki
    cumhurbaşkanına oy verdim.Razımıyım? Hayır. Bu seçimde de bir umut Saadet ve BBP ittifakına oy verdim(her nekadar MHP'yi düşünmüş olsam da...)
    Şu anki durum beni çok endişelendiriyor ama bu endişem Koalisyon olacak olması değil. Asala'nın devamı olan Ermeni PKK'nın barajı desteklerle geçip söz sahibi olmaya başlaması. Atatürk seven biri olarak ne kadar haklı olduğu su götürmez bir gerçek. Gençliğe hitabe resmen bu günleri görerek yazılmış. İnşallah
    hakkımızda hayırlısı olur.
    Ha bu arada Babam Ardahan'lı, Annem Manisa, Ben İzmir. Belki soyumda kürt kanı vardır bilmiyorum ama anne tarafım karakeçili yörüklerinden. Tek bildiğim bu
    ülke huzur içindeyken bazı ermeni yandaşlarının iç savaş çıkarmaya çalışmaları. Osmanlının yıkılışında etkili olan Ermenilerin, Türkiye Cumhuriyetine de zarar
    vermesinden korkuyorum. Bu ülke kurulurken etnik köken farketmeksizin herkes çalıştı ve düşmana karşı sınırlarını korudu. Şimdi neden herkes kendi sınırlarını çizmeye çalışıyor?
    Sözüm bu kadar hakim bey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DubSteq -- 9 Haziran 2015; 19:41:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BatuKır

ecevitin önüne kasasını atan esnaf daha sonra neden pişman oldu
    yaşı 35 den küçüklerin o günleri eleştirmeside ayrı bir ironi
    annem babsm şöyle dedi böyle dedi
    benim anam babamda 1974 sonrası ambargo kıtlık günlerini yaşadı
    hiçbir zamanda çok fenaydık kuru ekmeğe muhtaçtık dediklerini duymadım
    çünkü o zamanlar aç ve gururluyduk
    şimdi gurur bile yok

Şimdi manda ve himayeyi, hatta başkanlık sistemini kabul edenler için gelin "hastalıklı" kelimesini kullanmayın...

Erkeğiyle kızıyla tamamen kaşar olmalarına rağmen bir de o kadar onurlu, gururlu, şahsiyetli ve "dik"ler ki...

Küçükken hep bazı ülkelere ve insanlara "aşık" bırakıldık ancak maalesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubytube -- 9 Haziran 2015; 19:47:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Daha çocuktum hatırlamıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mark varmış mesela 100bintl olan biri 4 5 ayda o para 3 4 bintl olivermiş niceleri varmış
  • Şunu asla unutmam Konya daydık Adese var konya'da o zaman en büyük market Adese buradaki her şeyin en markalısını 2 alışveriş arabası doldurur kasaya gider ve 100milyon öderdik o zaman bana çok büyük para gelirdi şimdinin 100 tl si oluyor geçen annemle yağ bulgur peynir salam aldık 84 tl ödedik

Koalisyon dönemini falan hatırlamıyorum ama üstteki Markete gidip 2 alışveriş arabası doldurmamız 2001 yılı falan olmalı babam milli eğitim bakanlığında şube müdürüydü aannemde öğretmen ikiside hep der o zaman kazandığım para azdı ama kenarı fazla fazla atıyorduk şimdi eve giren<çıkan önceden biriktirilmiş euro ile adam gibi yaşıyoruz yoksa alınan maaşla giderler maalesef uçurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lykke.. -- 9 Haziran 2015; 21:48:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: theGodDelusion

Şunu asla unutmam Konya daydık Adese var konya'da o zaman en büyük market Adese buradaki her şeyin en markalısını 2 alışveriş arabası doldurur kasaya gider ve 100milyon öderdik o zaman bana çok büyük para gelirdi şimdinin 100 tl si oluyor geçen annemle yağ bulgur peynir salam aldık 84 tl ödedik

Koalisyon dönemini falan hatırlamıyorum ama üstteki Markete gidip 2 alışveriş arabası doldurmamız 2001 yılı falan olmalı babam milli eğitim bakanlığında şube müdürüydü aannemde öğretmen ikiside hep der o zaman kazandığım para azdı ama kenarı fazla fazla atıyorduk şimdi eve giren<çıkan önceden biriktirilmiş euro ile adam gibi yaşıyoruz yoksa alınan maaşla giderler maalesef uçurum

Aynen hocam. İzmir'de 2000 yıllarında bu zaman uyarlarsak 150tl gibi bir fiyatla 2 araba dolduruyorduk Bornova Kipa'dan. Ve kenara para ayırabiliyorduk. Bence koalisyon yarar bile sağlayacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: fb__ömer

tayibin ağa babası menderes onuda astılar. o da aynı tayip gibiydi asarım, keserim, yaparım, ederim havalarında...

Menderes in fazlası var eksiği yok emin ol...

• Bugun twiterde paylasilmis bir yazi gormustum cok mantikli acikliyirdu.

Koalisyon: bir sinifa 3 ogretmenin ayni anda girdigini dusunun, 3 ude ayni anda ders anlatiyor ve sinavda 3 derstende sorumlusunuz.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.