Şimdi Ara

1999 koalisyonu (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
2
Favori
5.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kasa Recep Tayyip Erdoğana mı fırlatıldı ?

İşte böyle adamlar bu ülkede siyaset uzmanı.
  • MateryalizminPeygamberi M kullanıcısına yanıt
    ??????

Daha koalisyon hükümeti ile tek parti hükümetinin dinamiklerini kavrayamayan ( özellikle Türkiye'de ) bir adamsın babanızın ağzıyla burada siyaset yapmayın okumadan konuşmayın.

Koalisyon hükümeti tek parti hükümeti kadar reformist olamaz. Bunun tarihte örneği yoktur. Gösteremezsin. Benim durumum iyiydi bilmem ne martaval okuma geneline konuş senin baban zengindi diye tüm ülke refah içerisinde miydi o gün ? Rakamlara göre konuş boş konuşma faiz rekoru görmüş merkez bankası en ihtilalli dönemini yaşamış kalkmışın burada kurudan sıkıyorsun.

Koalisyon hükümetini eleştirmek veya karşı çıkmak iktidar yalayıcısı olmak demek değildir. Kim gelirse gelsin Tek parti olması her zaman koalisyon hükümetinden daha iyi verim sağlamıştır bunun örnekleri tarihte mevcuttur.
  • Evet fakirlik vardı ama mutlu idik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ; Kimse kırılmasın ancak maalesef güney doğu elimizden gitti. Zaten gidecekti ancak 13 yıllık tek parti iktidarı süreci durdurdu. Düşünün ki o yıllarda koalisyona (ki bir tanesi MHP) apoyu asmayacaksınız diye baskı yapıldı. ve asılmadı da Ahmet kaya için ödül töreninde vatan haini ilan eden zihniyet şimdi HDP ye oy veriyorlar adına "kurtulmak,devirmek" diyorlar. adamların memleket vatan diye bir problemi yok ki. Nasıl olsa diziden şurdan burdan köşeyi dönmüşler. Apoyu elimize teslim etiiler biz bunu DSP yaptı diyerek 1.parti yaptık bonus olarak MHP de meclise girdi. (o günlerde MHP nin baraj problemi vardı) . Daha önceleri de Demirel gibi muhteremleri tekrar tekrar iktidar yaptık. birkere olsun akıllanmadık tüm suçlu biz türk halkıyız. 1923 ten beri Neyin ne olduğunu ya da olmadığını bilmiyoruz. Bunun için etiketi sağcı da solcu da seven de nefret edende olsa kaybediyoruz. ve kaybedeceğiz de...

• Koalisyon döneminde 11 yaşındaydım. Babam esnaftı o zamanlar. Ondan hatırladığım kadarıyla babama borcu olan insanların kaçması çok iyi durumda olan insanların dönemin siyasetini iyi okuyamadığı için gelecek krizi sezemediği bu yüzden de battığına şahit oldum. Babam problem çekmedimi çekti fakat 2001'e gelinceye kadar yaşan ufak çaplı krizlerde çekmişler . Yaşananları iyi yorumlamış, 2001'in geleceğini yaklaşık 2 ay öncesinden tahmin ettiğini söyler babam ve babam şuanda gayet iyi bir pazarlama şirketi var aynı zamandada mütahitlik yapıyor. Akp'nin ülke ekonomisine yaptıkları katkıyı inkar etmez. Fakat benzinin fiyatının geldiği durumları doların 2.7-2.8 tl ye çıkmasının o zamanki kriz kadar tehlikeli olduğunu söyler ve nitekim bende ona katılıyorum, herşey tadında güzel AKP'nin artık gitmesi gerekiyor...
  • site ergen kaynıyor o dönemleri anlamak için en az 85 ve öncesi doğumlu olmak lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: hagi06

doların 1 gecede kaça fırladığına bir bak dervişin kapı kapı dolaşdığına bak şimdi o adam milletin vekili olmuş hangi yüzle..

Çok sevgili partiniz 13 yıllık iktidarı süresince ekonomiyi kör topal götürüp sağlam temeller üzerine inşa etmediği için şuan yaşanıyor bu kriz. Sizse kalkmış daha kurulmamış koalisyon hükümetine suç atıyorsunuz. Sen ekonomiyi batır sonra kalk bize oy vermezseniz dahada batarsınız diye seçim baskısı yap. Türkiye bu kadar adice bir politika görmemiştir herhalde

• Benim karşı çıktığım şey belli öncesindede söyledim koalisyon elbette tek parti kadar ekonomik istikrarı sağlayamayacak ama zaten ekonomi kan ağlıyor bunları daha fazla sırtımızda taşıyacak değiliz. Benim asıl kızdığım kitle akkoyunlar değil bu antikoalisyon propagandası yapıp duran çakma enteller. Siz değil misiniz sabah akşam bunları eleştiren? Elinize 40 yılda bir geçen fırsatıda dangalakça tepiyosunuz yine. Boşuna demiyorum bu milletten bi mok olmaz

parti benim değil 13 yılın muhasebesini yapman için bi o kadarda gün görmen lazım gezi ile başlayan süreci kargalar süreklemedi 13 yıldır halen 1. parti parti peki muhalefet ne oy almış...oy verdiniz gitteler hadi gelin kurun yönetin..batırılan bankaları sen bilmezsin ama bu millet unutmadı kuyruk günlerini..
  • quote:

parti benim değil 13 yılın muhasebesini yapman için bi o kadarda gün görmen lazım gezi ile başlayan süreci kargalar süreklemedi 13 yıldır halen 1. parti parti peki muhalefet ne oy almış...oy verdiniz gitteler hadi gelin kurun yönetin..batırılan bankaları sen bilmezsin ama bu millet unutmadı kuyruk günlerini..

Kuyrukları unutmamışmış:D ayakkabı kutularını ne çabuk unuttun? Ben hiç kuyruk muyruk hatırlamıyorum nedense hep bu akit tayfası mağdur olmuş. En son zaten 2. El kitap bulamıyoduk mağduriyetinide gördüm iyice yarıldım. Seçildiğinizde milli irade seçilmeyince dış mihrakların oyunu :D Acınacak durumdasınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gian Carlo39

??????

Daha koalisyon hükümeti ile tek parti hükümetinin dinamiklerini kavrayamayan ( özellikle Türkiye'de ) bir adamsın babanızın ağzıyla burada siyaset yapmayın okumadan konuşmayın.

Koalisyon hükümeti tek parti hükümeti kadar reformist olamaz. Bunun tarihte örneği yoktur. Gösteremezsin. Benim durumum iyiydi bilmem ne martaval okuma geneline konuş senin baban zengindi diye tüm ülke refah içerisinde miydi o gün ? Rakamlara göre konuş boş konuşma faiz rekoru görmüş merkez bankası en ihtilalli dönemini yaşamış kalkmışın burada kurudan sıkıyorsun.

Koalisyon hükümetini eleştirmek veya karşı çıkmak iktidar yalayıcısı olmak demek değildir. Kim gelirse gelsin Tek parti olması her zaman koalisyon hükümetinden daha iyi verim sağlamıştır bunun örnekleri tarihte mevcuttur.

Koalisyon daha reformist diye birşey mi demişim? Önce yazılanları oku anla analiz et sonra baban yaşındaki adama babanın ağzıyla siyaset yapıyosun de.

Koalisyon dönemleri şuana kadar ekonomik yönden daha istikrarsız oldu hep bu doğru. Buna laf eden yok zaten. Ama koalisyon kötü diye insanlar istemediği yönetimi çekmek zorunda değil sizde şunu anlayın ve kötü durumumuzu daha kurulmamış koalisyon hükümetine yıkmayı kesin

sen git dedene sor o anlatsın demirel günlerini yağ şeker tüp karnelerini..ayakkabı kutusu gerçekse yiyenlerin allah belasını versin milletin parasını yiyenler hesap verecek ergeç....meydan sizin oy verdiniz gittiler kurun yönetin hadi..
  • Siyaset nedir imar iskan nedir. Ak partiden Allahu Teala razı olsun. Adamlar memleketi yaşanabilir kıldılar bi nebze. Belediyecilikten ve faaliyetlerindenden iyi anlıyorlar. Ancak siyaset ne demek? Bu işi bu memlekette yapacak kadrolar kimde var.

Dünya arenasında siyaset yapabilecek olan kimseler siyasi bir yapıyı federalize eder. Eğer bu yapı yoksa başka bir devletin federatif anlayışında kalır.

Mandacılığı eyalet sistemini ozerkliği siyaseten duşunun. Mandacı eyaletçi olmayın siyaset yapın. Bu siyaset iç dengeleri çalkalayıp çalkalayıp durmaktan başka bir şey olabilir mi?

Siyasi kadrolaşma ve bunun etkin olduğu bir alanı oluşturmadan yapılan şey siyaset değil zemin hazırlamaktır. Buna zorunlu gibi olmak da suç değildir.

• quote:

sen git dedene sor o anlatsın demirel günlerini yağ şeker tüp karnelerini..ayakkabı kutusu gerçekse yiyenlerin allah belasını versin milletin parasını yiyenler hesap verecek ergeç....meydan sizin oy verdiniz gittiler kurun yönetin hadi..

Yıllardır aynı martaval sıkılmadınız mı hala? Hala siz kurun diyosun iktidarı ben meclisteki partilerden hiçbirisine oy vermedim kastın diğer partilerse yeterli çoğunluğu elde edemediler ki kursunlar? Genel başkanına söyle uzaktan destek versin kursun dilediğin muhalefet partilerinden birisi

• quote:

Orijinalden alıntı: HADO77

Siyaset nedir imar iskan nedir. Ak partiden Allahu Teala razı olsun. Adamlar memleketi yaşanabilir kıldılar bi nebze. Belediyecilikten ve faaliyetlerindenden iyi anlıyorlar. Ancak siyaset ne demek? Bu işi bu memlekette yapacak kadrolar kimde var.

Dünya arenasında siyaset yapabilecek olan kimseler siyasi bir yapıyı federalize eder. Eğer bu yapı yoksa başka bir devletin federatif anlayışında kalır.

Mandacılığı eyalet sistemini ozerkliği siyaseten duşunun. Mandacı eyaletçi olmayın siyaset yapın. Bu siyaset iç dengeleri çalkalayıp çalkalayıp durmaktan başka bir şey olabilir mi?

Siyasi kadrolaşma ve bunun etkin olduğu bir alanı oluşturmadan yapılan şey siyaset değil zemin hazırlamaktır. Buna zorunlu gibi olmak da suç değildir.

Hastaneler hala berbat. 2013 yılında stajyerlik yaptım.Ne bir düzen var ne bir sıra .Kargaşa,hengame bu mu hükümetin yaptığı yenilik.
    Gelgelelim öğretmenlik yapan yakınlarım var.Öğrencinin şikayet edeceği numara var.Öğretmenin idareyi,veliyi ve öğrenciyi şikayet edeceği numara yok!!!
    Şeker 15 lirayı geçti,ekmek 80 kuruştan aşağı inmiyor,kırmızı et 37 + lira oldu bu mu ucuzluk. Ülke araba ve beyaz eşya üretiyordu hepsi yabancılara gitti .
    Artık üretemiyor.Fakir fakirleşti zengin özelleştirmelerle ,kıyaklarla daha zengin oldu.Bu mu yaşanılabilirlik ? Bırak Allah'ını seversen !

Bu ülke koalisyonu hak ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yıldızlı Günler
    Gelgelelim öğretmenlik yapan yakınlarım var.Öğrencinin şikayet edeceği numara var.Öğretmenin idareyi,veliyi ve öğrenciyi şikayet edeceği numara yok!!!

aynen ve hatta fazlasıyla katılıyorum...
    öğrenciler şımarıklık yarışına girdi, velilerin öğretmenlere karşı ukalalıkları had safhada...
  • Ben ulkucuyum. Burada akp savunuculugu yapmayacagim ama bir konudan bahsetmek lazim.
    Yol yapmak zaten devletin gorevi, ekstra birsey degilki demis bir arkadas.
    Iste biz buna bile muhtac kaldik o yuzden ekstra gorunuyor simdi.
    Hatta o donem devletin odedigi memur, emekli maaslari vs bile lutuf gibi geliyordu.
    Zaten olmasi gerekene bile super prim, hikmet, allahin lutfu diye bakiyorduk.
    Dis borc var ama odeme potansiyelinle mukayese etmen lazim. O zaman hesap cikar ortaya. O donemki borc daha azdi ama odeme potansiyelin sifirdi.
    Yani benim 10 bin lira borcum ile Ali agaoglunun 1 milyon lira borcu gibi. O odeyebilir ama beni itsen 1 kurus cikmaz.
    Dogru analiz etmek lazim.

• İşte millet bu ve benzeri acı geçmişimizden ders çıkarıp şimdi eskiye nazaran ne kadar ilerlediğini farketmeli.

@mahmudhudavendi isimli üye arkadaşımızın tespitleri yerinde ve asla abartısız gerçektir. Bu millet bunları yaşadı ve geçirdi. Allah tekrar yaşanmaktan berî eylesin.
  • 6.cadde kullanıcısına yanıt
    arkadaşım yazına dikkat et
    hiçbir hükümete şerrefsiz diyemezsin suçtur

• quote:

Orijinalden alıntı: BatuKır

arkadaşım yazına dikkat et
    hiçbir hükümete şerrefsiz diyemezsin suçtur

99 depremini yaşadin mi sen?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.