Şimdi Ara

1999 koalisyonu (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
2
Favori
5.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hakkaride kurtlerden once baskalari vardi. Madem toprakta hak iddia ediyorlar sahiplenselerdi.
    Biz geldik, biz aldik, biz kurduk, biz yonettik, biz yucelttik, ates cemberinden gectik yenisini kurduk.
    Tapusu bizim uzerimize anlayacagin. Yabancilar bile turkiye der. Bu adi biz koymadik, onlar bu topraklara verdi.
    O mantikla bakarsan sumerlere verelim ulkeyi. Yada kizilderililere biraksin abd ulkeyi.

Turkler yanmaya devam etse, yinemi isyan etmeyecekler demissin. 60 dan beri yaniyoruz. 50 senedir isyan etmedik.
    Hak aramak baska seydir, isyan etmek baska sey..

Kurtce egitime karsiyim. Bu ulkenin ana dilinde egitim almalidir herkes. Isterse kendi dilini konusup ogrenebilir. Mahkemede savunmasinida kurtce yapabilir.
    Ama meclisde turkce konusmak zorundadir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmudhudavendi

Hakkaride kurtlerden once baskalari vardi. Madem toprakta hak iddia ediyorlar sahiplenselerdi.
    Biz geldik, biz aldik, biz kurduk, biz yonettik, biz yucelttik, ates cemberinden gectik yenisini kurduk.
    Tapusu bizim uzerimize anlayacagin. Yabancilar bile turkiye der. Bu adi biz koymadik, onlar bu topraklara verdi.
    O mantikla bakarsan sumerlere verelim ulkeyi. Yada kizilderililere biraksin abd ulkeyi.

Turkler yanmaya devam etse, yinemi isyan etmeyecekler demissin. 60 dan beri yaniyoruz. 50 senedir isyan etmedik.
    Hak aramak baska seydir, isyan etmek baska sey..

Kurtce egitime karsiyim. Bu ulkenin ana dilinde egitim almalidir herkes. Isterse kendi dilini konusup ogrenebilir. Mahkemede savunmasinida kurtce yapabilir.
    Ama meclisde turkce konusmak zorundadir.

Avrupa şu 50 yıldır Kürtleri kullanıyo bundan önce ermeniler vardı Türkün Türkten başka dostu yok.

• THE LAST WARRIOR kullanıcısına yanıt
    Bu durumlar mecliste dillendirilirse bu açıdan değerlendirme yapılacaktır.

Şu an için kimsenin bir şey söylediği yok beklemek lazım.

• Basbug Ataturk un cok buyuk hizmetleri oldu ulkeye. Keske elimizde firsat varken, irak ve suriyedeki turkmenler ile dogudaki kürtleri takas etseydi. Bugun dunyanin super gucu olurduk.
    80 yildir yukunu cekiyoruz dogunun.. Teror belasina verdigimiz askeri masrafin, kaybettigimiz canlarin, turizm ve tarima verilen bedelin haddi hesabi yok.
    Sonra irkcisin diyorlar. Bunlar ingiltere veya almanyanin basina gelse, analarindan emdigi sutu burunlarindan getirirler.

Turkun turandan baska hedefi olmamali zaten. Turkun kizil elmasi turandir.
    Turani kurmazsa, hem kucuk turki devletler asyada ezilir, hem biz bolge sorunlariyla boguluruz, hemde ermenistan yarin oburgun digerlerininde yardimiyla azerbaycan topragi isgal etmeye devam eder.

• Judge Man kullanıcısına yanıt
    Kurtçeye karşı değilim de amacını anlamadım. Dünyada turkçe konuşan bir yoğunluk var. Ama kurtçe konuşan bir yoğunluk yok. Zorla milli bir görüş oluşturmanın ötesinde bir şey değilmiş gibi. İngilizlerin hindistanlılara trigonometri cetvelini ezberletmesi gibi geliyor bana. Tıp astronomi hepsi ingilizce . Bence ingilizce öğrenmek daha mantıklı.

Yalnız bir şeye dikkat çekmek isterim. Kablolu yayında kurtçe yayın yapan kanallarda kadın istismarı görmedim. Bu açıdan uzak ara taktire şayanlar.

Bolge halkinin ne dediginin bir onemi yoktur. Istanbul adida costantinapol den gelir. Bizans sehridir, anadoluda anatolia dan gelir vs.. Uluslar arasi antlasmalarla bu topraklarin tapusunu aldik. Tarih boyuncada biz buradayken bizimdir. Lozan i okumani tavsiye ederim. Ermeniside senin gibi dusunuyor ama tapusu bizimdir.

Kurtce egitimden kastin, okullarda verilen sozel ve sayisal dersler ise, mutlaka turkce verilmelidir. Yugoslavya ornegine cevirmek istiyorlar ulkeyi.
    Demokrasi romantizmyle konusuyorsun ama bu millet meslek kollarini, is gucunu ve gelecekteki akademik potansiyelini kendi aralarinda dil ayrimina dusmus, teknik terimlerin bile farkli yorumlandigi konularda birde kendi aralarinda dil problemi yasanan sikintilara yol actirmak istiyorlar.
    Dil bir surectir. Biz 80 yildir hala kaldirgac, goturgec gibi yabanci kelimeleri duzenlemeye calisiyorken, sen sonradan ingiliz eliyle var edilmis bu cografyaya ait olmayan gecmisi 150 yil geriye gitmeyen qwx gibi ingiliz devsirmesi dilinle ne yapmayi dusunuyorsun?

Isyan ettiler, etmediklerini kim soyledi?
    Osmanli taeihinde bile isyan ettiler.
    Kurtulus savasinda isyana kalksalardi, sonlari ermenilerden farkli olmazdi.
    Ama sonrasinda yine isyan ettiler. Sonra yine..
    Simdi baktim, 30 kere isyan etmisler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmudhudavendi -- 9 Haziran 2015; 16:32:32 >
    Benim kişisel yapım ve düşünce iklimimde kurt turk ayrımım yok. Ben toplumu terorize eden duşuncenin karşısındayım. Türk kurt laz Çerkez farketmez. Huzur içerisinde yaşamak ve ölmek istiyorum.

Doğuda rusça öğrenmek kurtçe öğretmekten daha akılcıdır. Zira sınırımızda kocaman bir rusya var. Lalelideki kurt kökenli esnaflar rusça da değil ingilizce anlaştılar ruslarla.

Milli kultur vesaireden önce dünya çapında ilim daha mantıklı. Yoksa isteyen istediğini öğrensin. Hem kurtçe zor bir dil değil. Fizik kimya biyoloji alanında devrim yapmak daha bir akılcı geldi. Bizim meslekte bile ingilizce aranıyor.

Hızlı bir kısa yol olarak ingilizce veya ekonomik olarak rusça öğrenmek mantıklı.

İnsanların kafası hamasetten önce rasyonalite ile tedris gormeli. Silvester Stalone artık italyan olmadığı gibi daniel day lewis de ingiliz değil. Ama dünyada adını duyurmuş kimseler.

Bizim buldugumuz terimleri kendilerine uyarlayacaklar.. geometrik sekillere basbug ataturk gibi isimler bulamaycaklar. Biz teknik terimler uydurduk, onlarda bizden calip iste bizim dilimiz diye karsimiza koyacaklar.
    Egitimden bahsediyoruz, isin icine trigonometri, cebir girecek.
    O bolgede kendi aralarinda bile anlasamiyorken sen nelerden bahsediyorsun.
    Bu yapilan sadece yugoslavya bolme planidir.
    Birak demokrasi romantizmini.

Bizimle savasmadilar, cunku savasamazlardi. Millet, devlet anlayislari yok. Asiretler halinde suru psikolojisiyle yasiyorlardi. Kim geldiyse emrine girmisler. Persler, selcuklu vs..
    Devlet kurulurken ataturk acik ve net olarak vurgulamistir devletin kimligini. Osmanlida sin donemlerinde, turkiye turklerindir diye belirtmistir

• Şimdi Özerk olmak kolay ama ne para birimin neden resmi bir tanınmışlığın var şimdi bende Güneydoğuda özerk Antep devleti kurayım ne olur bi b.k olmaz acayip saçma olur bu meselede aynı VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR KADERİNE TERK EDİLMEZ.Ama apo denen it ile selahattin nin vatanları bile yok hain itler

Hay agzin bal yesin..

Bugun terorist destekcisi olursan, humanist.. Karsiti olursan irkci ilan ediyorlar..

Tek turkte kalsa dunyada, turan sevdasini devam ettirmelidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmudhudavendi

Hay agzin bal yesin..

Bugun terorist destekcisi olursan, humanist.. Karsiti olursan irkci ilan ediyorlar..

Tek turkte kalsa dunyada, turan sevdasini devam ettirmelidir.

Aynen VATAN BU ama bu it oğlu itlerin vatanı bile yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HADO77

Bu durumlar mecliste dillendirilirse bu açıdan değerlendirme yapılacaktır.

Şu an için kimsenin bir şey söylediği yok beklemek lazım.

Ama hdp başa gelemez bu ayrı bi konu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

Ecevit neredeyse önünde eğilecek bill in vay be bide kara oğlan diyorlar olsa olsa yüz karası olur bundan

• mahmudhudavendi kullanıcısına yanıt
    Diğer konuda Kürtler eğitimsiz cahil demiyor muydun? Anadilinde eğitim olmazsa nasıl eğitim seviyesi yükselecek?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • malum partilerin destekçilerinin koalisyonu kötüleyecek mesajları bekleniyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slitheen

Diğer konuda Kürtler eğitimsiz cahil demiyor muydun? Anadilinde eğitim olmazsa nasıl eğitim seviyesi yükselecek?

Kürtler illa kürtçe mi anlıyor.Kürt kardeşlerimizin %90 ı Türkçe biliyor burada Türk Kürt ayrımı yok burada biz varız.Bu vatanda Türk,Kürt,Laz,Çerkez birlikteydi taki avrupa aralarında ki en zayıfı çekene kadar.Ben hiçbir Lazın özerklik istediğini görmedim.Lazlar sokağa çıkıpta Lazca eğtim istıyoruz dediğini duymadım.Biz biriz bizi ayrımaya çalışan avrupa ve yandaşı ülkelerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sir Maximus

malum partilerin destekçilerinin koalisyonu kötüleyecek mesajları bekleniyor...

Koalisyonun ne yararını gördün?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.