Şimdi Ara

==== 1997-2004 PASSAT KLÜBÜ ===== (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
384
Cevap
18
Favori
153.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm passatkulübü bu kulübe bende üye olmak isterim nasıl olabilirim bilgi verirmisiniz
  • kamiloge arkadaşım bendede passat tdi var sen xcarlink ten bahsetmişin o dediğinden ben taktırdım harika bişey tavsiye ederim bende arkada 6 cd changer vardı orjinal olarak taktırmıştım bunu takdırınınca cd changer e pişman oldum ama ikisinide bi arada kullanabiliyorum arabanın teybine uyumlu hiç bir kablo kesilmeden yapılıyor çok basıt ben kendim taktım.ve herçey arabadan kontrol ediliyor.fiyatı ben 270 tl ye aldım.
  • slm arkadaşlar aranıza benide alırmısınız yada nasıl üye olabilirim 2003 model passat comfortline tdi 130bg kül grisi
  • Selamunaleykum,

Bu topik canlansa güzel olur

2004 Trendline 1.6,ama hız sabitleyici + dijital klima + Cd çalar felan var nasıl Trendline oluyor anlamadım.

Bir de motoru stop edince karbürator tarafından tık tık tık diye cılız bir ses geliyor normal bi ses mi?

Araç hakkında sormak istedikleriniz varsa sorabilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olurum.
  • Sevgili Tigris_puratu,

Ben bu topiği biraz renklendireceğim. Bununla topik ne kadar canlı görünür takdiri sizlerin. Çorbada bizim de biraz tuzumuz olsun.

Henüz Passat sahibi olamadım ama, kahrımı çeken yadigarı seneye değiştirirken alternatifler arasında Passatda var. Bakalım zaman ne gösterecek.

Bu arayış ve incelemelerim sırasında edindiğim bilgileri de sizlerle paylaşmaktan büyük zevk duyacağımı belirtmek isterim.

Saygılarımla...

quote:

Orjinalden alıntı: Tigris_puratu

Selamunaleykum,

Bu topik canlansa güzel olur

2004 Trendline 1.6,ama hız sabitleyici + dijital klima + Cd çalar felan var nasıl Trendline oluyor anlamadım.

Bir de motoru stop edince karbürator tarafından tık tık tık diye cılız bir ses geliyor normal bi ses mi?

Araç hakkında sormak istedikleriniz varsa sorabilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olurum.

==== 1997-2004 PASSAT KLÜBÜ =====

• Birkaç foto daha... Saygılarımla.

• @hüseyinn06,paylaşımlarınız için teşekkürler.

Benim birkaç sorum ve fikir paylaşımım olacak,

Aracımdaki yağmur sensörü çok verimsiz çalışıyor,bunun ayarını nasıl yapabilirim?Yağmur az yağıyor ve cam daha tam ıslanmamışken birkaç damlayla devreye giriyor ve silecek kuru camı silmeye çabalıyor.Kolun üstündeki ayar minimumda olmasına rağmen.Ben de manuele almak zorunda kalıyorum mecburen.Sileceklerin 15-20 saniyede bir çalışması icab eden durumlarda sıkıntı oluyor.

Daha 1000 km yapmamış olarak paylaşmak istediğim tecrübelerim ise şunlar:Araç 1.6 motor,"çok ağır,kalkmıyor,hantal vs. " gibi eleştirileri ağır buluyorum.1.8T gibi uçmadığı kesin ama araca alıştıktan sonra yeterli seriliğe ulaşılıyor.Şu ana kadar tecrübe edebildiğim kadarıyla 1. vites çok iyi,2. vites iyi,3. ve 4. vitesleri kötü buldum,5. vites ise özellikle alt devirlerde gayet iyiydi.Özellikle yol tutuşu sayesinde virajlarda daha az hız kesilmesiyle hem hızdan hem yakıttan avantaj sağlanıyor.5. viteste yokuş yukarı ve virajli uzunca yolları vites düşmeden alabiliyorum.Bir diğer sorum da bu noktada;araç kullanma tarzım yüksek vites düşük devir,az gazdır.Böyle hoşlanıyorum,yakıttan da tasarruf oluyor.Aracı bayağı bir düşük devirde götürüyorum,tabiki boğmadan sadece zorlanma olmadığı zamanlar.özellikle rampa aşağıya atıyorum 5. vitese gaza basmadan kmlerce virajlarda düzlüklerde gidiyorum.Tabi tehlikeye yol açtığım frenleri zorladığım sanılmasın onu ayarlıyorum araç sadece akıp gidiyor Sorum şu ki alçak devirde bu aracı uzun süre kullanmanın motora zararı olur mu?Bu kullanım tarzıyla uzun yolda kmde 11,66 kuruş yaktım Allah nazardan esirgesin(gaz Shellden 1.39 tl idi).400 km boyunca klima ısıtması da nerdeyse en yüksek ayarda devredeydi gece yolculuğunda.Aracın yol alabileceğini kestirdiğim anda devir 2000 civarı bile olsa atıyorum bir üst vitese genel olarak.Bu gaza yüklenme veya zorlanma olmayacağı şartlarda tabiki.Ne dersiniz motora zarar veriyormuyumdur?İllaki devri geldiğinde mi vites atmak gerek ki bu bence çok saçma.Özellikle yakıt konusunda yol bilgisayarını takip ettiğim kadarıyla aracın gereksiz yere 3000 devrin üstünde yol alması depoyu hortumluyor.

Bir de kolçak yaptırmayı düşünüyorum,sağ kolu dayamak için.Düzgün birşey kaça patlar tecrübesi olan varsa sevinirim.

• aktif ol topic aktif ol hadi bakim
  • S.A beyler 10 gün önce PASSAT 1.6 TRENDLİNE aldım km:84.000'de fiyat:25.000 tl arabada gram boya yok,motor ve yürür aksamda bir sorun yok.Aracın trafiğe çıkışı 2007 sizce fiyat iyi mi?Donanımı zaten biliyorsunuz.
  • mrb arkadaşlar aranıza yeni katıldım bu topik çok güzel olmuş aracım 2004 1.6 trendline passat fikirleriniz ve düşünceleriniz benim için önemli aracıma kol dayama düşünüyorum bu linkteki ürünü http://urun.gittigidiyor.com/VWPassat-97-04-Arasi-Ozel-Ara-Kolcak-763016_W0QQidZZ11459437 buldum sizce bürün benm aracıma olurmu bu ürün için yeterli mesafe yokmuş gibi geldi elfreni ile küllük arasında yardımlarınız için teşekkürler.....
  • 2001 passat aldım 2 ay önce falan. 170.000 de aldım 2 ayda 15.000 km yaptım.Fazla kilometre için adamlar haklı.Evde durduğum yerde arabaya binip gezesim geliyor işim olmamamsına rağmen.Almadan hemen önce tüm bakımlar yapılmış.Aldıktan sonra ustama götürdüm o da heşeyi dört dörtlük yapılmış güle güle bin dedi.Gaziantepe giderken konvoy halinde gittik.Konvoyda şahin vardı o nedenle 120 yi geçmeden gittim 150 tl ye boş depoyu fulledim.1100 km gitti.14,2 kuruş yapar.Yakıt tüketimi hoşuma gitti.Ama izmire giderken maalesef 160-180-200 gittim sürekli 1 depo ile 800-850 km arası yaktı.Yinede fena değil.
  • Gaziantepden gelirken radara yakalandım. 102 km ile.sınır 99 imiş(+%10).neyse sağlık olsun
    +bişey ekleyeceğim.sizler de kadranın ordaki yol bilgisayarının ekranından problem yaşıyormuısnuz.sadece araba soğukken gösteriyor.doğuşa sordum 1900 tl dedi.bi yerde garantili çıkma takıyorlar 400 tl ye.acaba taktırsam mı.2 yıl garanti veriyor.iskitlerde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samsa* -- 22 Temmuz 2009; 8:44:07 >
  • 2003 1.6 Trendline.topic akif olursa muhabbet ederiz.Sayıca aslında çokuz da toplanmak gerek
  • merhaba 2004 Passat 1.6 trendline ile aranızdayım.
  • Arkadaşlar uzun zamandır aracımı satıp 2006 2.0 TDI Passat almak için uğraşıyorum
    Kendi aracımın satışının uzun sürmesi benimde hem bütceme hem keyfime uygun bir araç bulamamamdan ötürü uzun zamandır beklemek zorunda kaldım.
    Bugun aracı mı satması için bıraktığım yerden ellerinde B5.5 Highline bir passat olduğunu bildirdiler
    istediğim gibi yeni kasa olmasa da , istediğim dizel tiptronik ve üst konfor üzelliklerine sahip.
    Özellikle Sizlerin bu konuda görüşlerini almak istedim yaklaşık 45 gündür araçsız durumdayım yeni kasa için ekstradan 15-18 lira ödemek yerine bu aracı alıp kullanaym diyorum.
    2004 model ve 130 binde ki 1.9 TDI 170 HP (Yazsada sanırım 163 Hp )
    Ne dersiniz bu konuda görüşlerinizi alayım.
    Bahsettiğim aracın sahibinden ilanı.
    http://www.sahibinden.com/subaru_caddemotors_tan_2004_passat_tdi_170hp_highline_full_paket-91WQQaXQQ16219994WQQpXQQdisplayitem?favorite=yes&str=h6kh7w==&login=2009738

Ayrıca devamlı çalıştığım bildiğim güvenilir bir satıcıdan alacak olsamda aracı kontrol ederken dikkat etmem gereken noktalarla alakalı bili verirseniz sevinirim.

• Arkadaslar iyi gunler ve calismalar
    2003 model passat 2.0 trendline bir arac aldim fakat bir sorunum var,aracin kulanma kilavuzu yok.Elinde olan varsa veya elde edebilecegim bir yeri bilen varsa vede bana yardimci olursa cok sevinirim...tesekkurler....
  • Arkadaşlar,
    2001 PAssat comfort um var
    - Merkezi kilit le kilitlediğimde Açık olan camları kapatmasını
    - Merkezi Kilit ile kilitlendiğinde Açık kapı kaldı ise sesli ikaz vermesini
    - Araba harekete geçtiğinde kapıları otomatik kilitlemesini
    - Yagmur sensörü devreye girdiğinde açık olan cam varsa kapatması

gibi özellikleri ekletmek istiyorum bu gibi özellikleri ekleten varmı acaba?
  • Beni de listeye eklermisiniz. 99 model Passat 1.8 Otomatik vites. LPG. 74binde. Yol bilgisayarı ekranı çok silik gosteriyor buna bir çözüm varmı? Bir de sağ arka kapı uzaktan kumandayla kilitlendiğinde kilitleniyor ancak içeriden dügmeyle kilitlemeye calısırsam kilitlenmiyor. Kulakcık asagı dusuyor sonra geri cıkıyor. Bu neden kaynaklıdır acaba?
  • Bahsettiğiniz araç satılmış.. sizmi aldınız bilmiyorum ama uzun süredir satışta olduğunu biliyorum o aracın.. bence passattalrın doruk noktasıdır highline tdi'lar. b6 kasadan eksiğide yoktur. yalnız bu araçlar 130hp dir. chip yada box uygulaması yapılmamışsa halen 130hpdir.

quote:

Orijinalden alıntı: iRoNMaSTeR

Arkadaşlar uzun zamandır aracımı satıp 2006 2.0 TDI Passat almak için uğraşıyorum
    Kendi aracımın satışının uzun sürmesi benimde hem bütceme hem keyfime uygun bir araç bulamamamdan ötürü uzun zamandır beklemek zorunda kaldım.
    Bugun aracı mı satması için bıraktığım yerden ellerinde B5.5 Highline bir passat olduğunu bildirdiler
    istediğim gibi yeni kasa olmasa da , istediğim dizel tiptronik ve üst konfor üzelliklerine sahip.
    Özellikle Sizlerin bu konuda görüşlerini almak istedim yaklaşık 45 gündür araçsız durumdayım yeni kasa için ekstradan 15-18 lira ödemek yerine bu aracı alıp kullanaym diyorum.
    2004 model ve 130 binde ki 1.9 TDI 170 HP (Yazsada sanırım 163 Hp )
    Ne dersiniz bu konuda görüşlerinizi alayım.
    Bahsettiğim aracın sahibinden ilanı.
    http://www.sahibinden.com/subaru_caddemotors_tan_2004_passat_tdi_170hp_highline_full_paket-91WQQaXQQ16219994WQQpXQQdisplayitem?favorite=yes&str=h6kh7w==&login=2009738

Ayrıca devamlı çalıştığım bildiğim güvenilir bir satıcıdan alacak olsamda aracı kontrol ederken dikkat etmem gereken noktalarla alakalı bili verirseniz sevinirim.

• topic canlansın biraz

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.