Şimdi Ara

==== 1997-2004 PASSAT KLÜBÜ ===== (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
384
Cevap
18
Favori
153.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: tave03

ya arkadaşlar bu 1997-2004 arası passat ta hakikaten insanı kendine bağlayan bir şey var sanırım. dayımın 98 model bir passatı var 1.8t ve ben bu arabayı dayımın elinden almaya çalışıyorum ama birtürlü arabasını bırakmıyor. okadar çok seviyorki yeni passatların test sürüşüne götürdüm kandırıp birtane aldırayım bu arabayıda ben kapayım diye ama nafile. hakkatten bu arabda bir büyü var keşke benimde olsada bu büyüyü bende yaşasam

Konya Çevreyolunda Metalik Koyu Yeşil bir 1.8 T (150 HP 20V DOHC) PASSAT gördüm. SIFIR KADAR TEMİZDİ. Durup temiz giyimli ve efendi yüzlü sürücüsüne satmayı düşünmesini isteyecektim. Arka tampona da baktım LPG kapağını görmek için ama göremedim, demek ya taktırmadı (ki süper uyum sağlıyor) ya da içeriden gizletti ya da ben iyi bakamadım. Ama şu var dostlarım, bu kadar temiz 3BG kasa PASSAT 1.8 T görmemiştim. 150 HP'nin keyfini çıkarıyor tabi ki.

T.G.

• bu linktekide benim araç hatasız 10 numaradır aynı zamanda satılıktır satma sebebim ise 2003 hıglıne alacagım bu kasalardan vazgeçmek imkansızhttp://www.sahibinden.com/emsalsiz_temizlikte_boyasiz_xenon_farli_ve_a8_jantli_passatWQQaXQQ10391696WQQpXQQdisplayitem
  • Merhaba Arkadaşlar,

Konunuzu şimdi fark ettim. Bizim konumuz önceki modelleri kapsamasına rağmen aktif kullanıcıların neredeyse hepsi B6 kasa sahipleri.
    Bu yüzden, çok isabetli karar vemişsiniz. Bence Passat'ı Passat yapan B5 ve B5.5 kasaları...
    Sizlerden öğreneceğimiz çok şey olabilir, Konunuzu devamlı takip edeceğim , hayırlı olsun...

Saygılar
    Mert
  • 18.000 YTL civarı LPG li PASSAT arıyorum.Hangi modeli tavsiye edersiniz( ancak 97-98 modellerine yeterli)? Ayrıca alırken nelere dikkat etmeliyim ? Son olarak almaya değermi yoksa o fiyata modeli yüksek başka markalar mı bakmalıyım ?
    Teşekkürler...
  • Sayın Jedi Bayoz,

Mümkün olduğu kadar yüksek model, 1.8 125 HP veya 1.8 T 150 HP motorlu PASSAT almaya çalış, kilometresine bak ve trigger kayışının değişip değişmediğini sor/kontrol et. Aracın taşıyıcı şasesi darbeli-çarpık-vuruk olmadığı sürece kaportasına boya yapılmış olması sorun değildir. Farlarının temizliğine ve ön/arka tamponların kaporta birleşme çizgisinin düzgünlüğüne bak. Ayrıca baskı-balata-bilyasını ne zaman değiştirdiğine bak. Aracı beğenir ve satın alırsan çok iyi bir bakıma sokman gerekir, detaylı bir iç temizlik, tüm filtrelerin yenilenmesi, gerektiğinde 4 adet lastik, yağ ve fren balatalarıjın değişimini yaptırmak iyi olur. Bu şekilde uzun süreyle sorunsuz binersin, masrafa lastiksiz 500 YTL ile 1.000 YTL arasında bir masraf yaparsın. Sanayide VW'de uzmanlaşmış özel servisleri tercih edebilirsin. Bunlar çoğunlukla yetkili serviste çalışıp maaş anlaşmazlığı nedeni ile ayrılan ve özel servis açan/özel servise geçen ustalardır.

T.G.

• quote:

Orjinalden alıntı: tanergode

Sayın Jedi Bayoz,

Mümkün olduğu kadar yüksek model, 1.8 125 HP veya 1.8 T 150 HP motorlu PASSAT almaya çalış, kilometresine bak ve trigger kayışının değişip değişmediğini sor/kontrol et. Aracın taşıyıcı şasesi darbeli-çarpık-vuruk olmadığı sürece kaportasına boya yapılmış olması sorun değildir. Farlarının temizliğine ve ön/arka tamponların kaporta birleşme çizgisinin düzgünlüğüne bak. Ayrıca baskı-balata-bilyasını ne zaman değiştirdiğine bak. Aracı beğenir ve satın alırsan çok iyi bir bakıma sokman gerekir, detaylı bir iç temizlik, tüm filtrelerin yenilenmesi, gerektiğinde 4 adet lastik, yağ ve fren balatalarıjın değişimini yaptırmak iyi olur. Bu şekilde uzun süreyle sorunsuz binersin, masrafa lastiksiz 500 YTL ile 1.000 YTL arasında bir masraf yaparsın. Sanayide VW'de uzmanlaşmış özel servisleri tercih edebilirsin. Bunlar çoğunlukla yetkili serviste çalışıp maaş anlaşmazlığı nedeni ile ayrılan ve özel servis açan/özel servise geçen ustalardır.

T.G.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. 2000 1,6 passat yerine 1998 1,8 almak dahamı yerindedir.

• Evet,

Kasa olarak ikisi de aynıdır. Arabam.com ve Sahibinden.com sitesinde 1.8 T 150 HP motorlusunun yüksek modelini aratırsan cazip fırsatlarla karşılaşabilirsin. Şu da olablir, 1.8 125 HP motorlu ama yüksek donanımlı (Highline) da alabilir, LPG'si yoksa da daha sonra taktırabilirsin. Her halükarda bu 2 motoru kaçırma derim.

Selamlar,

T.G.

1.8 T 20V 150 HP
     ==== 1997-2004 PASSAT KLÜBÜ =====

Aynı motor AUDI'de de kullanılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taner Göde -- 23 Eylül 2008; 5:53:43 >

• Arkadaşlar öncelikle herkese selam. 2001 1.9 tdi passat sahibiyim. beni de gruba ekleyin lütfen.

Bugün aracıma pasta cila yapılması için sanayii ye bıraktım. Almaya gittiğimde kontak anahtarı çıkmıyordu. Biraz uğraştık ancak nafile. vw 7/24 ü aradım ancak bu basit sorun için servise götürmem gerektiği ve çekiciyle gelmesi gerektiği söylendi. Araç P konumunda duruyor haliyle. Ancak mandalı içe kaçmıştı. Vitesi biraz oynatınca mandal çıktı ve kontak anahtarı da çıktı. Ancak şu an vitesi P ye aldığımda vitesi sertçe ileri itmem gerekiyor ki madal dışarı çıksın. bu durum benim canımı sıkıyor. şanzımanla ilgili sorun mu yoksa mandalla ilgili bir sorunmudur. aynı durumu yaşayan arkadaşlar var mı?yardımcı olursanız sevinirim
  • herkese merhaba,
    97 passat 1.8 sahibiyim.aslında ilk alırken hiç passatı düşünmemiştim(eski aracım 318i bmwydi) bir daha bmwden başka araca binmem diye düşünüyorken passat alıverdik.bu aracın özellikle 97 nodelin özelliklerini nereden bulabilirim?araca çelik jant alıcam fakat max ölçüleri taban genişliği nedir? 205 mi yoksa dahamı yüksek?ek olarak bir çok kişi ilk alırken turbosunu alma demişti (aracım bu arada landirenzo marka lpgli (30 ytl gaz ile 180 km yol yapabiliyor şehir içi 150 km) aracımdan istediğim performansı alamıyorum.chip tuning yaptırmış olan varmı ve faydasını görüyormu?bu arada gruba nasıl üye olabilirim?
  • 99 model 66bin km'de 1.8 otomatik vites Brc fast lpg'li passatım var. cok memnunum lpg'de hiç sorun yasamadım sehir içi 220-230(kalkışlarda gaza hafif dokunarak kalkıyorum) uzun yolda ortalama 110-120 giderek 170-180 yakıyor. benizne gore performans kaybı hiç yok gibi ozellikle kaliteli lpg alınırsa yuzde 7-8 maliyet artıyor fakat benzinden hiç farkı kalmıyor. kapalı garajda tutuyorum ve lpg'ye gecene kadar bekliyorum. kesinlikle yanmamıs lpg kokusu almıyorum garajın içinde. uzun yolda araba resmen yola oturuyor.
  • bu kasa passatlara bayılıyorum.özellikle gaza yüklendiğinde arkasını yere yapıştırıp uzuyor ya hasta ediyor beni.birde tdi olanlar siyah duman atmaya başlayınca tamam kesin dip gaz gidiyor diyorum.130 luk tdı lar öyle rahat 0-180 yapıyorki gerçekten dizel bir aile arabasının çok çok üstünde performanslar bunlar.yeni kasayıda beğenirim ama b5.5 kasaların yeri ayrı bende...

2000 model 1.9tdi 110 hp passat 260.000 km de ama hala tazı gibi gidiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rocky_m5 -- 24 Ekim 2008; 22:22:33 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: rocky_m5

bu kasa passatlara bayılıyorum.özellikle gaza yüklendiğinde arkasını yere yapıştırıp uzuyor ya hasta ediyor beni.birde tdi olanlar siyah duman atmaya başlayınca tamam kesin dip gaz gidiyor diyorum.130 luk tdı lar öyle rahat 0-180 yapıyorki gerçekten dizel bir aile arabasının çok çok üstünde performanslar bunlar.yeni kasayıda beğenirim ama b5.5 kasaların yeri ayrı bende...

2000 model 1.9tdi 110 hp passat 260.000 km de ama hala tazı gibi gidiyor

20 VALF ayrı bir dünya. Yapmadı bir daha böyle bir motor. Egzotik, efsane bir hal alacak bu motorlar, göreceksiniz, bilhassa da 1.8 T 150 HP.

• 1.4 den 170 hp çıkaran vw 1.8 den isteseydi kim bilir neler çıkarırdı ama yapmadı.elbet gün gelecek 1.8 tsı 230 hp 330 nm torkuda göreceğiz
  • Arkadaslar beni de ekleyin forumunuza 2000 model 1.8 T comfortline Passat lpg aracımla sorularınızı cevaplamaya hazırım.

Ancak benim de bazı sorularım olacak

1. Aracımda kapı döşemelerinden mi artık neredense çukura ya da stabilize yola girince ses geliyor. Ben mi abartıyorum sıfır arac performansı bekliyorum bilmiyorum. Özellikle arka taraftan gelen bu sesler çok canımı sıkıyor. kapı ayarlarından ya da lastiklerden de geliyor olabilir. Bu sorunu olan ya da dikkatini yeni çeken olursa paylasmasını rica ediyorum.

2. Aracımla yolda ilerlerken vites degisimlerinde ayagımı gazdan cektigimde bir hava bosalma sesi gibi ses geliyor. Normal çalısırken yaptıgımda bu ses gelmiyor. Dikkatli dinlediimde bu ses geliyor. Sizlerde de oluyor mu?

3. Dikiz ayna ısıtmaları çalışmıyor. Sanırım bu arıza hemen hemen hepsinde varmıs. Tamir ettireniniz var mı masrafı nedir. 99 ve 2000 lerde sanırım elektrikli icerden katlanan aynalar varmıs bu da calısmıyor. aynı sorun ve tamir ettiren var mı masrafı nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mprivateturun -- 1 Kasım 2008; 2:33:49 >

• selam arkadaşlar 1999 passat 1,8 T aracımı yeni aldım benide aranıza kaydederseniz sevinirim
  • slm arkadaşlar 2000 model 110 bg b5 kasa passatım var fakat birşey danışacağım şuan fotosunu çekemedimde sol kapıda ayna rezistansı ve aynayı aşağı yukarıya çeviren kolun orda ayna resmi ve altında bir ok işareti var bu ne işe yarıyor ben anlamadım ne yaptıysam olmadı yardımcı olursanız sevinirim
  • s.a arkadaşlar passatlar gerçekten süper bi araç.tam bi erkek arabası.hastasıyım bunların.sanıyordumki çokı fazla yakıyor bunlar ağır araba diyordum yukarıda gayet makul fiyatlar verilmiş.doğru mu bunlar gerçekten ya?soruyorum millete adamın şahini doğanı yakıo 200 230 passatla eşdeğerde olamazki bu arabalar.bu duruma bi açıklık getirebilirseniz sevinirim.
  • kimse yok mu yaw.
  • Topic olu durumda bu arada uyelikten silinmisim nedendir?
  • 97 passat alalı yaklaşık 6 ay oldu üzerinde landirenzo marka sıralı sistem lpg var.30 ytl otogaz ile yaklaşık 160-170 km gidebiliyorum şehir içi ağırlıklı olarak sakin kullanımda. performanslı kullanımda ise 140 km gidebiliyorum. bu veriler arabayı hiç ısıtmadan soğukken kısa meshafelerde yaptığım km leride kapsıyor. özetle aracın ortalama yakışı sunduğu lükse göre süper. Tam bir fiyat/performans ürünü diyebilirim.ikinci eldede değer kaybetmemesi ek bir + özellik.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.