Şimdi Ara

1986 Model Gd300 Tadilatı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi günler arkadaşlar. Resimlerini eklediğim 1986 Model Gd300 aracı yüzde 90 alıcam. Araç Botaş'dan ihaleyle alınma. Arkasını kapattırmak ve orjinal Amg görünümüne getirmek için tavsiyeleriniz nelerdir? Adana-Hatay bölgesinde tavsiye edeceğiniz usta var mı? Teşekkür ederim.

https://ibb.co/iJesPw
    https://ibb.co/iAWdxG

Aracı aldıktan sonra bu görünüme getirmek istiyorum;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkrcp -- 28 Aralık 2017; 21:16:32 >

• nette biraz arastirdim da eger araciniz normal 5 kapili bir arac olsaydi tampon far ayna jant lastikve camurluk dodikleri toplamda 18.000 TL gibi birsey tutuyor. (iscilik haric)
    iscilikle 20 bin desen arka 2 kapiyi bulma bulundugunuz ile getirtme onun arabaya montajlanmasi sonrasinda aracin boyanmasi tabi bu kapilara ic doseme de gerekecek ayni zamanda tavan uzatilacak (araci son gonderdigim yesil arac gibi bir dis gorunuse getirmek istiyorsaniz sase uzatilacak) ayrica yukseltme kiti ile arac yukseltilecek ic aksam cok kotu durumda kapi ici dosemeleri arka koltuklarin bulunmasi ve tum koltuklarin deri doseme yapilmasi yani bu arac icin ciddi manada zaman ve para harcamaniz gerekiyor. eger araci orijinaline sadik bicimde toplarsaniz yarin oburgun iyi fiyata satma veya vip kiralama gibi bir sansiniz olabilir ama benim tahminim araca 100-110 bin lira harcamaniz gerekecektir.
  • hocam araci 5 kapili hale getirmeniz cok zor bence onun yerine asagidaki fotograftaki hale getirdiginizde hem daha benzersiz bisey olur hemde sizin icin de daha masrafsiz olur.
    [simage]
    [/simage]
  • quote:

Orijinalden alıntı: cobra41

hocam araci 5 kapili hale getirmeniz cok zor bence onun yerine asagidaki fotograftaki hale getirdiginizde hem daha benzersiz bisey olur hemde sizin icin de daha masrafsiz olur.
    [simage]
    [/simage]

Evet bu gönderdiğiniz de çok şık duruyor. Resimdeki araç kısa şase. Aracı 5 kapılı hale getirmek amacım çünkü tente tarzı kapatmalar kışın sağlıklı olmuyor

• aracin dis kisminda kusursuz sekilde 2016 model gibi gorulmesini istiyorsaniz on far tampon ve panjur grubu, arka stop ve tampon yanda camurluk dodikleri aynalar ve jantlarin degismesi gerekiyor. ayrica araci tamamiyle yeni boyatsaniz veya kaplatirsaniz goruntu acisindan cok yarari olur.
  • Sorması ayıp fiyatı ne kadar ?
  • quote:

aracin dis kisminda kusursuz sekilde 2016 model gibi gorulmesini istiyorsaniz on far tampon ve panjur grubu, arka stop ve tampon yanda camurluk dodikleri aynalar ve jantlarin degismesi gerekiyor. ayrica araci tamamiyle yeni boyatsaniz veya kaplatirsaniz goruntu acisindan cok yarari olur.

Evet dediğiniz parçaları internetten temin edip o görselliği yakalamak istiyorum. Asıl sorunum yaratabilecek konu acaba aracın arkasını kapattırıp 5 kapılı jeep haline getirebilecek birini bulabilecek miyim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoctorEconomy

Sorması ayıp fiyatı ne kadar ?

Fiyat 50 bin tl
  • brkrcp B kullanıcısına yanıt
    Hocam madem araci uzatacaksin bari soyle bisey yap

• Hocam resimler gözükmüyor, linkler hata veriyor. Merak ettim bende

Belki bi faydam dokunur
  • quote:

Hocam madem araci uzatacaksin bari soyle bisey yap

Valla buda harika duruyor. Aracı uzatmıcam zaten uzun şase araç. Bu resimdeki çok hoşuma gitti teşekkür ederim paylaşım için. Beni tek düşündüren bunu nerde yaptırabilirim. Aracı bu hale nasıl getirebilirim ve maliyeti ne çıkar?

• o aracin yeri çöplük...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayra39

Hocam resimler gözükmüyor, linkler hata veriyor. Merak ettim bende

Belki bi faydam dokunur

Resimleri telefonun galerisinden seçmiyor bir türlü tekrar denicem umarım yükler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkrcp -- 29 Aralık 2017; 0:42:14 >

nette biraz arastirdim da eger araciniz normal 5 kapili bir arac olsaydi tampon far ayna jant lastikve camurluk dodikleri toplamda 18.000 TL gibi birsey tutuyor. (iscilik haric)
    iscilikle 20 bin desen arka 2 kapiyi bulma bulundugunuz ile getirtme onun arabaya montajlanmasi sonrasinda aracin boyanmasi tabi bu kapilara ic doseme de gerekecek ayni zamanda tavan uzatilacak (araci son gonderdigim yesil arac gibi bir dis gorunuse getirmek istiyorsaniz sase uzatilacak) ayrica yukseltme kiti ile arac yukseltilecek ic aksam cok kotu durumda kapi ici dosemeleri arka koltuklarin bulunmasi ve tum koltuklarin deri doseme yapilmasi yani bu arac icin ciddi manada zaman ve para harcamaniz gerekiyor. eger araci orijinaline sadik bicimde toplarsaniz yarin oburgun iyi fiyata satma veya vip kiralama gibi bir sansiniz olabilir ama benim tahminim araca 100-110 bin lira harcamaniz gerekecektir.
    Gözüktü hocam

Araç güzel gözüküyor, bol çürüklü beklemiştim :) şaşırttı.

İlk mesajınızdaki gibi komple kapatmak hem zor olabilir, hem de diğer araçlardan farkınız kalmayacaktır. Bence arkaya kapı konulup en arka kısım kaliteli bir kumaş tenteyle kapatılabilir. (Yukarıda arkadaş atmış sanırım)

O tarz bir şey yapılırsa çok klas duracağından eminim. Burada bildiğiniz branda tente yapmışlar

İyi yapıldığı sürece su almayacaktır dersem yalan olabilir. Bir gün evden arabaya geldiğimde CLK200 tenteli cabrionun içi 4 parmak su dolu buldum. Hoş değildi. Ancak eski bir araçtı. Kaliteli bir işçilikle sorun olacağını düşünmüyorum.

• Resimler böyle daha iyi

İstediğiniz çok zor, orijinal gibi yapamazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahruti -- 29 Aralık 2017; 1:19:15 >

• Bu aracı 4 kapılı yapmak için çok ciddi para lazım.

Ayrıca kaliteli usta lazım.

O işi unutun bence.

Komple döşeme, tampon, far, çamurluk, tente, boya 50 bin civarı tutar.

Bence mantıklı değil ama seviyorsanız uğraşılır.
  • Abd ye kargola gas monkey yapar ancak bunu.
  • Etiler polis okulunun orada toplayan biri vardı oda hataydan aldı İstanbul'da topladı. Gd300 kısa kasa arazi için iyi ama motoru zayıf içi çok kötü kalas gibi araba. Aynı yerde şu an iki tane daha ,g300d var
  • mike brewer & edd china için mükemmel bir proje adayı olurmuş... internetten bölümlerini izlemenizi öneririm.
  • quote:

nette biraz arastirdim da eger araciniz normal 5 kapili bir arac olsaydi tampon far ayna jant lastikve camurluk dodikleri toplamda 18.000 TL gibi birsey tutuyor. (iscilik haric)

Maliyeti çok yüksek çıkıyor. Bu fiyatlara hatta daha uyguna 1983-1990 orjinal 5 kapılı dizel otomatikleri var onları tercih etmem daha mantıklı o halde.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.