Şimdi Ara

Ön fren balatası hakkında ( kale, mga, veka, hiç q vb)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
3
Favori
81.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kale , mga, veka, hı q , mando vb ön fren balatası nasıldır.kalite farkı varmıdır. Aracım 1.3 Getz üstünde bocsh var pek te memnun değilim.

• TRW iyidir yumuşaktır ses yapmaz ama biraz çabuk biter. diğer saydıklarınızı hiç kullanmadım, bosch çok ses yapar gıy gıy da gıy gıy.
  • Şirketteki kiralık (yeni) Clio4 lerin çoğuna "yetkili serviste" mga marka yan sanayi balata takılıyor.
    Tutuşunda pek sıkıntı yok ama müthiş metal ötme sesi vardı başlarda. 3-5 bin km sonra ise frene çok basınca metalik ötme sesi oluyor. Maalesef baya rahatsız edici. Ötmeyen araç yok bu balatayla (onlarca clio 4 var).
  • quote:

Orijinalden alıntı: adam_ıssız

TRW iyidir yumuşaktır ses yapmaz ama biraz çabuk biter. diğer saydıklarınızı hiç kullanmadım, bosch çok ses yapar gıy gıy da gıy gıy.

Bursa K. Sanayi'de Balatacı Ekrem vardır. Bursa'da en iyi fren serisi olarak bilinir. Aracımın ön disk ve balatalarını yenilemiştim. Tekrar titreme yapamaya başlamıştı. Bende Bursa'ya tatile gittiğimde Balatacı Ekrem'e gösterdim.
    Dediğine göre Balatalar TRW olduğu için diske zarar vermiş. TRW en sert balatadır. Hatta bu dükkandan içeri TRW balata sokmuyoruz demişlerdi.
    Ben de TRW'yi bu şekilde biliyordum. Hatta ilk takılırken de itiraz etmiştim, TRW çok sert olduğu için ses yapar demiştim. Görünüşe göre daha fazlasını da yapmış.
    Balataları Feredo olarak değiştirdik. Şuan bir sıkıntı yok.
    Yumuşak balata istiyorsanız TRW son tercih olmalıdır.

• Son iki balatalarımı TRW alıyorum özellikle ses yapmıyor.
    Bosch aldım ses yaptı.
    Valeo aldım çabuk bitti.
  • Yerli balatalardan kullanirsak ses harici , fren performansında problem olur mu.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: coskunserce

quote:

Orijinalden alıntı: adam_ıssız

TRW iyidir yumuşaktır ses yapmaz ama biraz çabuk biter. diğer saydıklarınızı hiç kullanmadım, bosch çok ses yapar gıy gıy da gıy gıy.

Bursa K. Sanayi'de Balatacı Ekrem vardır. Bursa'da en iyi fren serisi olarak bilinir. Aracımın ön disk ve balatalarını yenilemiştim. Tekrar titreme yapamaya başlamıştı. Bende Bursa'ya tatile gittiğimde Balatacı Ekrem'e gösterdim.
    Dediğine göre Balatalar TRW olduğu için diske zarar vermiş. TRW en sert balatadır. Hatta bu dükkandan içeri TRW balata sokmuyoruz demişlerdi.
    Ben de TRW'yi bu şekilde biliyordum. Hatta ilk takılırken de itiraz etmiştim, TRW çok sert olduğu için ses yapar demiştim. Görünüşe göre daha fazlasını da yapmış.
    Balataları Feredo olarak değiştirdik. Şuan bir sıkıntı yok.
    Yumuşak balata istiyorsanız TRW son tercih olmalıdır.

Hocam en yumuşak balata hangisi? Çabuk bitmesi önemli değil. Ses yapmasın, iyi tutsun yeterli.

• blueprint
  • coskunserce kullanıcısına yanıt
    TRW fiyatına göre çok iyidir. Bir çok araçta fabrika çıkışı kullanılıyor. Alman ZF'nin markası.

Kullandığım yeni nesil superb de orjinal olarak TRW var, ses yapmıyor. Frenlemesi fena değil.

Orjinal ATE çok çok iyidir ama bulmak zor.

Fiyatı çok uygun olan ve kısa sürede tam performansına ulaşan (yumuşak yani) BluePrint balata var. Fiyat/Performansı belki de en yüksek olan ürün bu, gayet ucuz, sessiz de. FebiBilstein grup markası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talbotlago -- 21 Aralık 2017; 22:8:38 >
  • Ateyi bilen bilir üstüne tanımam.
  • ve ka hi q fena değil
  • talbotlago kullanıcısına yanıt
    Trw balata benim yeni diskimi 6 ayda bozdu. Soğuk su falan yok bu arada. Daha öncede başka araçta denemiştim, sert ve ses yapıyor.

Fren servisi dükkandan içeri sokmam diyor. Benim olumsuz görüşüm var, bir daha kesinlikle kullanmam.
  • cesmuru kullanıcısına yanıt
    Feredo kullanın.
  • Ben orijinal balatadan Kale marka balataya geçtim. Frenleme olarak çok ama çok büyük fark var. Orijinal balataların anca 4te 3ü kadar tutuyor. Ses konusuna gelince ilk başlarda pek ses yoktu, ama yaklaşık 10.000km sonra deli gibi ses yapmaya başladı. Fren balatası ucuzu kullanılacak parça değilmiş, Kale balata bunu çok güzel bir şekilde öğretti bana. Bundan sonra orijinalden şaşmam.
  • Ate öneririm,
  • Honda accord da trw çok iyi. Sıfır ses
  • Konu guzel aslinda panik frende ve spor kullanimda nasil tepki verdigi onemli isininca tuyuyormu tutumuyormu en onemlisi bu belkide soguk fren performansi hersey demek degil
  • Peugeot 206 trw kullanıyorum hiç ses yok cok memlunum
  • Ferodo. Ses yapmıyor, tutuşu gayet iyi ayrıca çabukta bitmiyor.
  • TRW aldım aracıma ses yok eskisi Bosch du ses vardı .. şimdi yok
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.