Şimdi Ara

19 yılın sonunda ilk defa operatörümü değiştirdim, elveda Türkcell (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
514
Cevap
5
Favori
37.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
136 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Turkcell kontratım bitsin,bende düşünüyorum aynı tarifeler 50 lira düşük fiyata vodafone ve tt da mevcut,salak gibi gittim Platinum aldım:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jazzalyn

Sana soralım o halde.. TT neden yüksek fiyat istemiyor, seni beni mi düşünüyor.

TT neden mobilde bu kadar ucuza veriyor da sabitte neden vermiyor?

Ben bunların cevabını biliyorum, senin şu düşünce tarzınla vereceğin cevapları merakla bekliyorum.

Alıntıları Göster
    Nedeni söyleyeyim. Ttnet sabit intertte dominant istediği gibi at koşturuyor ancak mobilde aynı durum yok, alt yapı olarak ttnete bağlı değil diğer operatörler ve ttnetin marka algısı çok iyi değil sonradan ortaya çıkmış bir operatör,o nedenle rekabetçi fiyat sunması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V2 -- 6 Ocak 2019; 12:59:35 >

• tt şehir içinde vodafone dan daha iyi
    vodafone şehir dışında tt den daha iyi
    turkcell hem şehir içinde hem şehir dışında iyi.

İnternette yüksek hıza gerek duymuyorum, Köy yada kırsal alanlara gidiyorum diyorsan vodafone
    İnternette yüksek hız istiyorum, köy yada kırsal alanlara gidiyorum diyorsan turkcell
    İnternette yüksek hız istiyorum köy yada kırsal alanlara gitmiyorum diyorsan türk telekom
  • Ben de yıllar sonra Türk Telekom'a geçtim Turkcell'den. Merak eden için objektif bir şekilde geçiş sürecini ve iki operatörü kıyaslayacağım.

Bir kere Turkcell'in kalitesi ortada. Gerçekten hiçbir operatörün çekmediği veya kötü çektiği noktalardan çok daha kaliteli bir hizmet sağlamayı başarıyor. Ben şu ana dek fiyat dezavantajını bile bile Turkcell'de kalmıştım çünkü her zaman en kaliteli hizmeti kullanmayı seviyorum. En lazım olduğunda sinyalin olmaması gerçekten can sıkıcı.

Lakin...

Turkcell beni hotspot kararı ile çileden çıkardı. Gerçekten bir firmaya uzun zamandır bu kadar kızdığımı hatırlamıyorum. Haberler kesinleşmeye başladığı gibi geçiş taahhüt falan ne varsa iptal ettim (cezasını da ödeyerek) ve ardından Türk Telekom'a geçiş için başvurdum. Sen kimsin de benim hotspot'umdan para alıyorsun? Zaten verdiğin çer çöp 5 gb 10 gb kotalı internet... (GNÇ STAR 14 GB paketini kullanıyordum - 7 gece 7 gündüz şeklindeydi paket. 12 aylık fatura ortalamam 72 TL)

Şimdi gelelim işin Türk Telekom kısmına... Bu adamlar da mükemmel değil. Numara taşıma işlemi biraz sancılı geldi. Burada benim hatam olduğunu söyleyenler çıkabilir ki gerçekten daha farklı ilerleyebilirdi ancak yine de suçum olmadığına inanıyorum.

Her neyse, Türk Telekom'a TT Prime'ın sitesinden başvurdum. Her şey basit duruyor, bize bilgilerinizi verin, sizi arayalım, sonra sim kartınız adresinize gelsin. OK pekala... Kulağa hoş geliyor. (Şubeye gitmek gerçekten aklımın ucundan geçmedi, özellikle de artık TürkNet, Millenicom vs tüm firmaların aynı sistemi kullanmasından ötürü) Neyse başvurduk aradılar beni Cansu hanım aradı mh'den (KENDİSİNE SELAMLAR ).

Prime 10 gb aşmayan paketi istiyorum dedim tamam dedi bilgilerimi aldı telefonu kapattık. İki gün sonra kargo geldi sözleşmeyi imzaladım sim kartımı aldım sözleşme de geri gitti tabii ki... Bu ayın 28'i. 28 Aralık.

Neyse yılbaşı tatili vs 3 Ocak'ta Cansu Hanım beni tekrar aradı... Eee efendim işte tarife kapandığı için sizi o tarifeye alamıyoruz... Ne demek alamıyorsunuz ya? Ben daha yeni neyin sözleşmesini imzaladım arkadaş? Alamıyorum ne demek? Tarife kapandı ne demek senin bundan haberin yok mu bana niye Aralık'ta söylemiyorsun? Başvuruyu alırken niye söylemiyorsun tarife 31 Aralık'a kadar geçerli Furkan Bey, sıkıntı olabilir niye demiyorsun? Yok, prim peşinde koşacak ya... Olmaz. Neyse dedi ki başka tarife seçmeniz lazım. İyi dedik bakalım neler var?

Önceki tarifenin bir alt paketleri var dedi Aşmayan 4 GB ve Aşmayan 6 GB. Veya Prime KatKat 10 GB ya da 15 GB alabilirsiniz dedi fiyatlar da böyle böyle...

Bana hiç söylemiyor da arkadaş, kapanan 10 GB Aşmayan'da hız düşüyor ama bu Aşmayan 6 GB'ta kullanım duruyor diye... Ben de iyi dedim yani sınırlı 10 GB olacağına, sınırsız 6 GB olsun diye düşünerek 6 GB seçtim.

Ama öyle değilmiş. Bunu hat açılınca fark ettim meğerse bu Aşmayan 6 GB bitince kullanım duruyormuş... Tekrar değişiklik de yapamıyorum ve numara taşıma avantajlarından da yararlanamıyorum öylece kaldık...

Performans ve sinyal olarak bir şey diyemeyeceğim henüz; telefonum servisten gelince internet testlerini de yaparım.

Bu arada derseniz ki tercihin neden TT oldu? 1) En uygun paketler TT'deydi 2) Ya dedim az bazı yerlerde de telefon çekmese de yaşarım, öyle çok şehir dışına çıkmıyorum en nihayetinde, ayda 30 lira da cebimde kalsın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elessar Eredhian -- 6 Ocak 2019; 13:2:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Nikki Sixx

Turkcell kalitesiz ise, kaliteli olan hangisi acaba... T-Mobile, O2, AT&T falan Türkiye'ye geldi de bizim haberimiz yok demek ki...
    Merak etme onlarda gelse vodafone gibi olur türkiye ye gelen global firmalar dandik hizmet vermeye ant içiyor
  • Xeqona X kullanıcısına yanıt
    Yapabilecekleri bir şey yok ki, Turkcell çok büyük hakimiyet kurmuş durumda ülkede.
  • Türkcell en pahalısı ama benim gibi kırsal alanlarda çalışanlar için en iyisi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: V2

Nedeni söyleyeyim. Ttnet sabit intertte dominant istediği gibi at koşturuyor ancak mobilde aynı durum yok, alt yapı olarak ttnete bağlı değil diğer operatörler ve ttnetin marka algısı çok iyi değil sonradan ortaya çıkmış bir operatör,o nedenle rekabetçi fiyat sunması lazım.

Alıntıları Göster
    He yani o zaman Turkcell milyonlarca doları 4.5G ihalesinde boşa harcadı?

Turkcell'de en yüksek fiyati vermek zorunda ki TT ve vodafone da ekmek yesin.. Rekabet kurumu bunu istiyor. Ama size kalsa kazık olan Turkcell oluyor. Sabit için geçerli olan piyasa hakimiyeti mobildede geçerli.

Turkcell en azından hediye vs dağıtarak telafi etmeye calışıyor. Size göre aynı kalitede olan TT ve Vodafone ne kadar hediye dağıtıyor görüyoruz. Turkcell ramazanda 2ye katlıyor, tt gece 2-8 arasi 10GB veriyor. İste siz bu firmayla Turkcell'i aynı olarak görüyorsunuz ve insanlar Turkcell kullanınca enayi oluyor.

Şurda anket yapalım, tt faturasız kullanan biri ayda kaç tl yükleyip kaç gb harcıyor, turkcell kullanan ne kadar harcıyor. Apışıp kalırsınız.

Önce kullandığınız operatörün ne şartlarda hizmet verdigini öğrenin. Sırf en ucuzu veriyor diye onu melek sanmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Xeqona

Merak etme onlarda gelse vodafone gibi olur türkiye ye gelen global firmalar dandik hizmet vermeye ant içiyor

Alıntıları Göster
    Doğru diyorsunuz. Vodafone, Türkiye operasyonunu ciddiye almıyor. Özellikle 4.5G ihalesinde bunu iyice belli etti. Umarım 5G ihalesinde bir şeyler yaparlar. Çok ciddi bir pazar payları var. Yazık oluyor bu kitleye.

• quote:

He yani o zaman Turkcell milyonlarca doları 4.5G ihalesinde boşa harcadı?

Turkcell'de en yüksek fiyati vermek zorunda ki TT ve vodafone da ekmek yesin.. Rekabet kurumu bunu istiyor. Ama size kalsa kazık olan Turkcell oluyor. Sabit için geçerli olan piyasa hakimiyeti mobildede geçerli.

Turkcell en azından hediye vs dağıtarak telafi etmeye calışıyor. Size göre aynı kalitede olan TT ve Vodafone ne kadar hediye dağıtıyor görüyoruz. Turkcell ramazanda 2ye katlıyor, tt gece 2-8 arasi 10GB veriyor. İste siz bu firmayla Turkcell'i aynı olarak görüyorsunuz ve insanlar Turkcell kullanınca enayi oluyor.

Şurda anket yapalım, tt faturasız kullanan biri ayda kaç tl yükleyip kaç gb harcıyor, turkcell kullanan ne kadar harcıyor. Apışıp kalırsınız.

Önce kullandığınız operatörün ne şartlarda hizmet verdigini öğrenin. Sırf en ucuzu veriyor diye onu melek sanmayın.

Alıntıları Göster
    Hocam beni Turkcellin ya da diğer operatörlerin neye ne kadar harcadığı ilgilendirmiyor beni ne hizmet alıyorum ve cebinden ne çıkıyor kısmı ilgilendiriyor.

Rakamlara bakıyorum, Turkcelin iki katı hizmeti yarı fiyata veren operatör var. Bunlar somut şeyler üzerinde tartışmak manasız. Ben fiyat performansa bakıyorum eğer bir gün Turkcelde fiyat/performans olarak diğer operatörden daha iyi fiyat verirse aynı eleştirileri diğer operatörlere yaparım.

Ama sen dersen ki ben yaylaya gidiyorum diğer operatörler çekmiyor Turkcel çekiyor o nedenle Turkceldeyim onu anlarım. Ama %90 kişi "Turkcell kalite baba, kalite istiyorsan Turkcelden şaşma" gibi arkası dolu olmayan laflarla ya da Turkcel hattı olmayı prestij meselesi gördüğü için Turkceli tercih ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V2 -- 6 Ocak 2019; 13:20:41 >

• Seneye İnsaAllah bende elveda diyeceğim.

• Belki çok ilginç ama ben de Turkcell yeaaa kalite yeaa falan diye Turkcell'e geçiş yaptım. Aslında türk Telekom kullanıyordum ve çok memnundum fakat taahhütüm bitti, blöf yaptım yemediler ve aslında makul bir fiyattan yeni taahhüt teklif ettiler. İnat değil mi taşırım olm numaramı ayağınızı denk alın dedim sallamadılar. Ne bileyim ekonomi daha beter olacak. Geçen yaz başında oluyor bu olaylar.

Her neyse taşıdım numaramı Vodafone'a önce. Daha uygundu tarifeler amma baktım şebeke leş. Hiçbir yerde çekmiyor. Hemen Turkcell'e taşıdım. Her şey iyi güzel şebeke falan okey tamam da internet hızı leş gibi. Türk Telekom da abartısız en az +70 mbit internet alırken Turkcell'de maksimum 97mbit gördüm. Türk Telekom rekorum 150 mbit sanırım.

Bir de şöyle birşey var, Turkcell'de şebeke lte+ yazıyor hız leş. Birini arayınca şebeke bir çubuğa düşüyor. Yeni eve taşındım bu arada şimdi de sadece 2g çekiyor. 3g moda alınca şebeke yok, lte hak getire. Bir arkadaş geldi eve türk Telekom şebekeye baktım adam Turkcell'in 2g çekmediği yerde HD video izliyordu mobilden. Tuvalette uçak modunda takılan telefon türk Telekom da en az 3g çekiyor.

Konuşma paketi ayrıca saçmalık. Türk Telekom da 1000dk bitiremeyen ben, Turkcell'de 1500dk bitirmek üzereyim. Nasıl oluyor anlamadım. Fazladan telefonla konuştuğumda yok, aksine türk Telekom da olsam 200-300 dk daha kalırdı.

Neyse haftaya 3 ay sürgünlüğü tamamlıyorum ve Türk telekoma dönüyorum. Daha da ne blöf yaparım ne birşey. Turkcell istediği kadar beleş net versin, bana göre hepsinin içi boş. Tek güzel yanı ne diye sorarsanız haftasonu Turkcell arası sınırsız vermişti o diyebilirim. Türk Telekom da geçeceğim tarifede de zaten şebeke içi+sabit hatlar sınırsızmış aynı şey yani ve sadece haftasonu değil.

Bekle beni türk Telekom. Seni çok özledim

• devir ekonomi devri, ulkenin hali ortada.. carklar cok zor donuyor, o iyi bu iyi degil hangisi uygunsa kesene o tarifeye gecmeli diyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tt kullanıyorum 15gb 35 tl :)
  • tt mobil de 26 lira ya 750 dk 5000sms 6gb internet kullanıyorum çok memnunum bu fiyata diğer operatörler veremez sanırım
    türkcel kazıgını savunanlar neyin kafasında düdüklenmeye alışmışlar heral türk telekom şuan internet bakımından bana göre en iyi operatör vodafone leş zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chn_yldz_ -- 6 Ocak 2019; 13:34:32 >
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Hocam o lafın gelişi üstünüze almayın, haklısınız adam para benim istediğim gibi harcarım derse ona da lafımız olamaz. Somut elle tutulur bir sebebi olan kişileri eleştirmiyorum, Adam yurtdışına çıkıyor Turkcelin hizmetinden memnundur, taşraya, ağa bayıra gidiyordur Turkcelin çekim kalitesinden memnundur, Telefondan youtube yayın yapıyordur Turkcelin internetinden memnundur vs. Ama adam açıkcası bir halt yaptığı yok standart vatandaş Turkceli deli gibi savunuyor. Ben de 2 ay öncesine kadar Turkcell kullanıyordum. Faturalı hat kullandım yıllarca.

Diyeceksinki neden böyle sert eleştiriyorsun nedeni şu çevremde sinirimi bozan olaylar oluyor. Ofiste Turkcel hat kullanmayanı küçümseyen tipler bile gördüm. Teknolojinin t siyle alakası olmayan boş adamlar bunlar. Sadece Turkcel değil genel olarak ürünün niteliğinden ziyade marka algısına kanılmasına karşıyım. Ülkenin durumu ortada öyle paramızı yanlış kullanacak durumda değiliz. Yukardaki arkadaşın dediği gibi devir ekonomi hangi senin sorunu en makul şekilde çözüyor ona odaklanmak lazım.

Aynı eleştirileri daha fazlasını daha sertini Turktelekomada yapıyorum sabit internet konusundan al birini vur ötekine. 2020 oldu rezalet hızlar fiyatlar mantık dışı.

Yurtdışıyla kıyaslayınca hiçbiri iyi değil kötünün iyisini seçmeye çalışıyoruz mecburen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V2 -- 6 Ocak 2019; 13:40:28 >

• Paran varsa land rover paran yoksa game over
  • quote:

Orijinalden alıntı: V2

Hocam o lafın gelişi üstünüze almayın, haklısınız adam para benim istediğim gibi harcarım derse ona da lafımız olamaz. Somut elle tutulur bir sebebi olan kişileri eleştirmiyorum, Adam yurtdışına çıkıyor Turkcelin hizmetinden memnundur, taşraya, ağa bayıra gidiyordur Turkcelin çekim kalitesinden memnundur, Telefondan youtube yayın yapıyordur Turkcelin internetinden memnundur vs. Ama adam açıkcası bir halt yaptığı yok standart vatandaş Turkceli deli gibi savunuyor. Ben de 2 ay öncesine kadar Turkcell kullanıyordum. Faturalı hat kullandım yıllarca.

Diyeceksinki neden böyle sert eleştiriyorsun nedeni şu çevremde sinirimi bozan olaylar oluyor. Ofiste Turkcel hat kullanmayanı küçümseyen tipler bile gördüm. Teknolojinin t siyle alakası olmayan boş adamlar bunlar. Sadece Turkcel değil genel olarak ürünün niteliğinden ziyade marka algısına kanılmasına karşıyım. Ülkenin durumu ortada öyle paramızı yanlış kullanacak durumda değiliz. Yukardaki arkadaşın dediği gibi devir ekonomi hangi senin sorunu en makul şekilde çözüyor ona odaklanmak lazım.

Aynı eleştirileri daha fazlasını daha sertini Turktelekomada yapıyorum sabit internet konusundan al birini vur ötekine. 2020 oldu rezalet hızlar fiyatlar mantık dışı.

Yurtdışıyla kıyaslayınca hiçbiri iyi değil kötünün iyisini seçmeye çalışıyoruz mecburen.

Alıntıları Göster
    Sabitte de TT beni sömürüyor, yapacak birşey yok. En az sorunlu hizmet hangisiyse ondayım.

• Köye gitmiyorsan turkcell gereksiz
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.