Şimdi Ara

2001 ŠKODA FELİCİA İNCELEMESİ- (Felicia uğurlu geldi, satarken iyi ekmek yedirdi) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
2
Favori
15.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

göreceli olarak şudur diyemeyiz

kime ve neye göre.

• Fakirsin ama zengin gibi duruyorsun adlı çalışma olmuş.

Mis gibi tiguan, binsene birader.

Masraflı geliyorsa sat, adam gibi binebileceğin birşey al. Vizyon böyle birşey olsa gerek.

Bu benim yorumum tabi, sen nasıl istiyorsan öyle yaşa.
  • Mala hizmet etme, mal sana hizmet etsin.

Arabam eskimesin diye başka araç alınır mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Spider_hip kullanıcısına yanıt

Çokta mucize değil iş yerinde bir abimizde 2000 model palio var 10 yıldır onda araç daha 128.000 de sadece hafta sonları bir yere gideceklerse biniyor onun dışında araç yatıyor satın almak için çok dil döktüm ama satmıyor ne hikmetse.

• iyi bir araç seçimi olmuş ikinci araç için, bakımları aksatmazsan uzun süre götürür felicia. bunun abisi olan favorit'e uzun süre binmiş birisi olarak bunlarda sorun olabilecek yerlerden birincisi hararet olayı. araç soğuk iklime göre tasarlandığı için motor ısısı çabuk yukarı çıkıyor Türkiye ikliminde. bunun için de favorit'lere SLX radyatörü ve fanı takılarak sorun çözülüyordu, bazı kişiler termostadı komple iptal edip öyle kullanıyordu yazları. siz de antifriz ve yağ bakımlarını düzgün yaparsanız sorun olmaz. bir diğer durum neredeyse 20 yaşında araç o kadar bakım yapmışsınız vites geçmiyor demişsiniz, bu araca uygun şanzıman yağı ile değişim yaparsanız bir miktar iyileşme olacaktır.

• Tiguan araba bellenip çeyize saklanmış, yerine 20 yaşında ispanyol tenekesi alınıp, japon otolarına laf çakılmış. Konunun özeti budur.

• Ya bu kadar korkuyorsan niye aldım tiguanı ? Kasko bile yapmıyormuş 😂😂
  • Yahu be güzel otomobil konusu.

Adam almış yapmış burada konusunu açmış. Ben de sanayi de falan zaman harcamayı severim. Tavsiyem bu işi hobiye ve ticarete dönüştür.

Araç al topla sat. Satılana kadar bin.

Bu arada tiguanı sat hocam. Orta yollu modelli bir hatchback al. Konunda beğenmediğim tek nokta bu.

Tiguanın aşırı pahalılanması psikolojini bozmuş. Kafan rahat eder.

• Ya tabi var az kullanan ama işte çok nadir, maalesef diğer çoğunluğu çok km kullanıyor. En azından İstanbul plakalarında çoğunluk öyle görüyorum. Hadi kullandın, doğal halinde bırak ama yok bir de namussuzluk yapıp km düşürüyorlar. Örneğin ben de senede ortalama 6.000km yapıyorum. 0 almış olsam 20 senede benim de 3 aşağı 5 yukarı 120-130 bin olurdu arabam. Zaten fiat linea, bakımı ucuz araba. Bakımlarını da yetkili servisten yaptırıp, hep kendi kafamı rahat ettiriyorum, sanayi ile uğraşmadan, içinde parça mı çaldı ne yaptı derdim olmadan. Hem de ileride satarken, alıcı istediği yetkili servise plakayı verdiği zaman gelmişi geçmişi dökülüyor, km düşürme şansı yok, içinde yan sanayi parça riski yok. Düzenli yetkili servis bakımı olmayan hiç bir arabanın maalesef km'sine inanmam.

• Şaka mı la bu başlık.

Tiguan 20 yıl öncenin torosu dostum eşşek niyetine bin gitsin.

• 2001 arabaya 183 bin km fazlaymış gibi yazmışsınızda hiç sarı siteye girip bakmıyor musunuz? 2017 model arabalar 200 bine çoktan ulaştı bile

• Konu şaka gibi gerçekten zamlanan vosvoslar artık insanlara ikinci araba aldırıyor
    Bizim motorcu arkadaşlar 1000+ cclik motorların yanına cub motor alıyordu ama bu sanki kanuninin yanına mobilet almak gibi olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thestell -- 5 Ocak 2021; 18:25:36 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fakirliğin 50 tonu adlı çalışmayı okudunuz.

• Spider_hip kullanıcısına yanıt
    Ya ne 183 bini
    2018 nisan çıkışlı araba kullanıyorum 145 bin de
    Pandemi vs yattı araba , bir de 8-10 bin km ikame araç ile yapmışımdır
    Vardır illa gerçekten düşük ama kesin %90’ı palavra
  • Yerinizde olsam hiç konu açmazdım.Rezil olmuşsunuz resmen

• Bu saatten sonra mantıklı olan tiguyu satıp bankaya atman ki, getirisi olsun. Yoksa kayıp bir hamle olarak kalır, bu arabayı alıp toplamış olmak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arada sırada böyle maceralar yaşamak lazım tabi imkanlar elveriyorsa. Şimdi demeyin bunca sıkıntı ve külfeti çekmenin neresi macera diye. Bebekliğim sanayide geçtiği için ayrılamadığım bir yerdir sanayi. Arabayı yaptırırsın yola çıkarsın, bakmışsın sorun gitmiş; yüzünde bir hafif gülümseme, içine gelen bir rahatlık.. Şahsen bende böyle oluyor arabayı yaptırınca   Çoğu kez ustam bir şey yok deyip göndermiştir. Böyle bir manyaklık işte.

Dzt 1:Ulan adamı elinize geçirseniz tekme tokat döversiniz herhalde. adam tabiri caizse bir halt yemiş, eski alıp biniyim demiş. şuan satsa yine zararını çok rahat çıkartır ki konuda bahsetmiş zaten.

Dzt 2: Yorumlar aşırı sinir bozucu. Şu ülkede tek kafası çalışan, kuruş zarar etmeyen sizsiniz. Tiguanı sat parayayı faize koy diyen bile var.  Evet kardeşim ölü piyasada arabayı satıp faize koysun.

Konu sahibi araba hakkında bir daha ağzını açsa, "sen tiguan eskimesin diye felicia alıp tonla para harcayan adam değil misin haha" derler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black.Smith -- 6 Ocak 2021; 10:0:4 >

• bir profil resmi bu kadar çok şey nasıl anlatabilir resmen ispatı olmuş konu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Black.Smith

Arada sırada böyle maceralar yaşamak lazım tabi imkanlar elveriyorsa. Şimdi demeyin bunca sıkıntı ve külfeti çekmenin neresi macera diye. Bebekliğim sanayide geçtiği için ayrılamadığım bir yerdir sanayi. Arabayı yaptırırsın yola çıkarsın, bakmışsın sorun gitmiş; yüzünde bir hafif gülümseme, içine gelen bir rahatlık.. Şahsen bende böyle oluyor arabayı yaptırınca   Çoğu kez ustam bir şey yok deyip göndermiştir. Böyle bir manyaklık işte.

Dzt 1:Ulan adamı elinize geçirseniz tekme tokat döversiniz herhalde. adam tabiri caizse bir halt yemiş, eski alıp biniyim demiş. şuan satsa yine zararını çok rahat çıkartır ki konuda bahsetmiş zaten.

Dzt 2: Yorumlar aşırı sinir bozucu. Şu ülkede tek kafası çalışan, kuruş zarar etmeyen sizsiniz. Tiguanı sat parayayı faize koy diyen bile var.  Evet kardeşim ölü piyasada arabayı satıp faize koysun.

Konu sahibi araba hakkında bir daha ağzını açsa, "sen tiguan eskimesin diye felicia alıp tonla para harcayan adam değil misin haha" derler.

183K de ki felicia nasıl topladım diye konu açsa takdir görecek eminim ama Tiguan eskimesin diye 23 yıllık arabayı kullanmak da normal değil , forum tepkisi şundan sanırım herkesin gıcık kaptığı araba eskimesin diye park yerinden bile oynatmayan tiplere verdiği tepkiyi yedi forumda.. Araba yatırım gibi görebilir normal söyleyeni de anlarım ama al sat yapmadığı sürece oda çok mantıklı değil.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.