Şimdi Ara

17 Yaşındayım Araba Kullanabilir miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 17 Yaşındayım Otomatik vitesli Araba Kullanabilir miyim? bu hafta sonu babama ısrar ettim verecek arabayı. Araba otomatik vites Polo. Korkmuyorum ama endişeliyim biraz çünkü pek ilgim yok arabalara ama çok istiyorum kullanmak.

• Trafiğe kapalı alanda neden olmasın. Diğer yerleri düşünme bile. Trafikte olay sen değilsindir herkes bütündür. Sen hata yapmazsın başkası yapar olan sana olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: farks

Trafiğe kapalı alanda neden olmasın. Diğer yerleri düşünme bile. Trafikte olay sen değilsindir herkes bütündür. Sen hata yapmazsın başkası yapar olan sana olur.

Arabayı hareket ettirirsem sorun olmaz heralde babam anlatır ama siz biraz bişeyler yazarmısınız? Frene basıp D ye alıyoruz sonra frenden ayağımızı çekip gaza yükleniyoruz diye biliyorum böyle dimi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurnefer

quote:

Trafiğe kapalı alanda neden olmasın. Diğer yerleri düşünme bile. Trafikte olay sen değilsindir herkes bütündür. Sen hata yapmazsın başkası yapar olan sana olur.

Arabayı hareket ettirirsem sorun olmaz heralde babam anlatır ama siz biraz bişeyler yazarmısınız? Frene basıp D ye alıyoruz sonra frenden ayağımızı çekip gaza yükleniyoruz diye biliyorum böyle dimi?

Hocam heves etmeni anlıyorum ama araba sürmek gaza bas gitsin frene bas dursun dan ibaret değil. Bende 16-17 yaşında sürdüm ama trafiğe kapalı alan vardı memlekette oralarda hafta sonları babam öğretti :) 50 yaşında da olsan rallicide olsan ehliyetsiz araba sürme. Başına iş alma :)

Dersen trafiğe kapalı alan için ne dersin. Önce koltuğunu aynalarını ayarla direksiyonu da keza aynı şekilde ayarla. Ne gaza pat diye yüklen ne frene araç otomatikse işin çok zor değil zaten D ye alırsın gidersin. Durduğun zaman P ye alır kontağı kapar el frenini çekersin. Zaten yanında baban olacakmış oralarını sana anlatır. Hareketlerin yumuşak olsun dönülerde şeridinden çıkma sinyali unutma gereksiz hızlanma,hızlı gitme. 10 metre öteyede gidecek olsan kemerini bağla. Hayvan insan araç ne olursa olsun saygılı ol :)

Son olarak bu yaşta ve ilerde ne olursa olsun panik yapma soğuk kanlılığını koru :)

İlk aklıma gelenler bunlar.

• farks kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de 18 yaşımı bitirdim. 10 gün sonraki sınavı, direksiyonu falan her şeyi verirsem Eylül'ün sonuna doğru ehliyeti alıyorum. İstanbul Anadolu yakasında oturuyorum. Mecbur kalırsam ehliyetsiz trafiğe çıkıyorum çok şükür daha bir şey olmadı olmaz da inşallah. Bildiğim kadarıyla ehliyet alma arefesindeyken trafik polislerine yakalanırsak araba bağlanıyormuş, hafif para cezası varmış, ruhsat sahibine para cezası varmış(aracı verdiği için) ek olarak 1 ay sonra alacağım ehliyeti alma hakkını da kaybediyormuşum diye biliyorum.

Ama şunun şurasında 1 ay kalmış Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmayalım.
  • 1 sene sonra kullanabilirsin
  • hem ilgin yok hem çok istiyorsun
  • quote:

quote:

quote:

Hocam heves etmeni anlıyorum ama araba sürmek gaza bas gitsin frene bas dursun dan ibaret değil. Bende 16-17 yaşında sürdüm ama trafiğe kapalı alan vardı memlekette oralarda hafta sonları babam öğretti :) 50 yaşında da olsan rallicide olsan ehliyetsiz araba sürme. Başına iş alma :)

Dersen trafiğe kapalı alan için ne dersin. Önce koltuğunu aynalarını ayarla direksiyonu da keza aynı şekilde ayarla. Ne gaza pat diye yüklen ne frene araç otomatikse işin çok zor değil zaten D ye alırsın gidersin. Durduğun zaman P ye alır kontağı kapar el frenini çekersin. Zaten yanında baban olacakmış oralarını sana anlatır. Hareketlerin yumuşak olsun dönülerde şeridinden çıkma sinyali unutma gereksiz hızlanma,hızlı gitme. 10 metre öteyede gidecek olsan kemerini bağla. Hayvan insan araç ne olursa olsun saygılı ol :)

Son olarak bu yaşta ve ilerde ne olursa olsun panik yapma soğuk kanlılığını koru :)

İlk aklıma gelenler bunlar.

Çok teşekkürler. Cumartesi günü uygulayacağım söylediklerini.

• quote:

Orijinalden alıntı: RoLaN

hem ilgin yok hem çok istiyorsun

Arabaların özellikleri gibi şeylere ilgim yok. Bizim arkadaşlar konuşuyorlar bende hemen olayı futbola getiriyorum Ama araba kullanmak istiyorum çünkü dünya hali babam işteyken acil bişey olsa arabayı hareket ettirecek biri yok ama ben öğrenirsem sıkıntı olmaz
  • Çok zor değil otomatik şeritten gitmeye ve sinyal vermeye alıştır kendini

• ben orta 3 de traktör,kamyon kullanıyordum (manuel)
  • Bisiklet kullanabiliyormusun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SinanATASOY

Bisiklet kullanabiliyormusun?

Heralde yani
  • hayır.
  • 6. sınıfta sürmeyi biliyordum 8. sınıfta kaçırıyordum sonra kaçırmayı bıraktım babam kendi veriyiordu biyere giderken filan etraf tenhaysa veriyordu 17 yaşında geç kalmışsın hemen başla bababının yanında sürmeye sonra ehliyeti alır gezersin
  • Manuelde kullanırsın otoda zaten at p ye gidiyo kendisi
  • Yaş 20.
    18 yaşımda sürmeye başladım.
    ama yerinde olsam manuel ile başlarım işe.
    daha çok iyi olur.
    hocam birde biraz pratik yaptıktan sonra tek başınıza sürmeye başlayın arac'ı.
    inanın şu olay kaçırmadan olmuyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SinanATASOY

Bisiklet kullanabiliyormusun?

Heralde yani

O halde illa birşey kullanmak istiyorsan ehliyeti alana kadar bisikletini kullanmaya devam et.

Es kaza hiç umulmayacak şekilde birisine vurup ölümüne sebep olursan ehliyetsiz olduğundan dolayı müebbet yersin.

Acele etme, önünde Allahın izniyle koca bir ömür var. İlerde sıkılacaksın bile araba kullanmaktan.. Bekle, ehliyetini al sonra keyfine bak..
  • Baban yanında olacaksa zaten ne yapacağını tarif eder burada sorman ilginç geldi,ha kaçıracaksan başka

• Trafiğe kapalı alanlarda öğrenmeye çalış ama manuel başlasan iyi olur he birde dönüşleri iyi öğrenmeye çalış bazı arabaların dönemediği yerden tır dönüyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.