Şimdi Ara

17 Mart'da Sony'de 99 TL (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
326
Cevap
1
Favori
13.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Man0waR

Arkadaşlar o kadar çok gereksiz suçlamada bulunmuşsunuz ki. Gerçekten üzüldüm. Gidip spottan almayı bu kadar seven bir millet daha görmedim. Spot dan daha ucuza bir oyun alıp korsana hayır demek yerine neler yazılmış.

Ben bir mağaza sahibi olarak dağıtımcımdan aldığım bilgiyi paylaşmak gibi bir hata yaptım.

Oyunlar elime geldi dün. parekende satış fiyatı olarak 99 TL + KDV dendi. Biz KDV dahil diye bekliyorduk fakat olmadı. Ürünün fiyatı 116 TL'ye gelmesine rağmen sony'yi suçlayıp daha pahalıya satan spotçuların yanında olmanız üzücü.

18 mart sabahı ürünlerin satışı başlayacak. Bu fiyattan isteyen olursa pm atsın, gg aracılığı ile (gg komisyonunu eklemeden) bu fiyattan ürünü satacağımı bilmenizi isterim.

Bendeki son durum budur.

Herkese teşekkür ederim.

pm attım

• @Man0waR
    Hocam yanlış anlamada seninde spot satmadığına nerden güvenebileceğiz?,PS3 Jelatinli ise tabii başka.Resim koyabilirseniz buraya güvenimiz artar sizden alırız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hofirat

Arkadaşlar 99 TL haberi yalan galiba ama ucuz olacağı doğru

Şimdi bildiğimiz tek yer olduğu için Cevahir'deki Sony Shop'u aradık, adamlar biz oyun satmıyoruz dediler hehe

oradan sorduk neresi satar diye Kanyon Sony'e yönlendirdiler. Orayı aradık ve oyunun 17 Mart gecesinden itibaren 129TL'den satışa sunulacağını söylediler. 99TL olayını söyledik, adamlar kendilerine şimdilik bir bilgi gelmediğini fakat fiyatının değişebileceğini söylediler.

Yani azami 130TL olacak oyunun fiyatı, yine iyi aslında :)

cevahirdeki sony bayii kendinden haberi yok geçen sony ps3 orjinal headset sordum adam bihaber nerdeyse o ne yenirmi diyecek zaten ne zaman geçsem sinek avlıyorlar gow sony bayilerindeki fiyatı 99 ytl buna kdv eklenince 120 bulacak pazartesi spotçularda 99 ytl bir hafta içinde 90 ytl indireceklerdir arada fark 30 ytl buda az deil elbet durumu olan sony bayinden alır mantıklısıda bu ama herşey bütçeye dayanıyor

• ben 17 martı bekliyorum morfareden alıcam 112 tl ye.hem taksitle alıyorum hemde resmi oyun alarak sesimizin duyulmasını sağlamış oluyorum.ama ülkemizde hep ben zihniyeti olduğu sürece biz olduğumuz yerde sayarız.
  • Arkadaşlar bu oyunun 99 TL olması imkansız Allah aşkına Sony, Gow 3 gibi potansiyeli olan bir oyunu tutupta hiç karsız zararına mı satacak. Amazon satış fiyatı bile 56.9 Dolar yani 57 dolar. Firmadan bu oyunun çıkış fiyatı, nakliyat ve gümrük masrafları, KDV ile ÖTV bu oyun 120-130 TL gibi bir fiyata satılır. 99 TL'ye satması demek ya zararına yada geldiği fiyata satmak gibi birşey olur bunuda imkanı yok yapmazlar.

Sony'nin burada yaptığı şey kar marjından düşürmek 150-170-190 gibi fiyatlar yerine kar marjını düşürecek.

Oyunların Türkçe gelmesi için ise sadece Gow 3'ün resmi satışlarının yüksek olması yetmez. Sony'nin bu politikayı diğer oyunlardada izlemesi lazım yoksa sadece böyle ayda yılda bir yapılan bu tür kampanyalar hiçbir işe yaramaz. Sony kendi platformunda satılan Ex yada multiplatform her oyunda bu satış politikasını izler ve rağbet olursa işte o zaman Türkçe için bir umut olur yoksa tutupta bir Gow 3'e gösterilen rağbet hiçbir şeyi değiştirmez. Herşeyden öte diğer oyun firmalarıı bağlayan birşey yok hadi oldu bu seferde Sony bu kampanyayı yine yapmazsa oyunlar pahalı fiyata satılacak.

İşin özü Sony bu güzel hareketi devam ettirmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_Rahip -- 13 Mart 2010; 20:05:50 >

• Arkadaslar İzmir de bir Sony mağazasına gidip bizzat Sony Turkiye den gonderilmiş mail i okumus bulunmaktayım Sony Turkiye GoW 3 ün 17 Mart tan itibaren "130TL" den satılacağını belirtmiş.Yani bu 99TL muhabbeti söz konusu değil.Şahsen 30TL verip sipariş ettirttim.17-18 Mart gibi orijinal bandrollü, jelatinli GoW 3 ümü yasal yollarla alıp bir GoW FaN ı olarak Sony e sesimizi duyurmak adına elimden gelen katkıyı yapmıs ve tv lerdeki reklam kampanyalarına destek vermis olucam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertace

Gidip hepsiburada'dan sipariş vereceğim. Bende bir süre küçük çaplı oyun alıp sattım. İstediğim an ucuz fiyattan bu oyunu da bulurum fakat burada önemli olan; madem Sony bizi destekliyor biz de onu destekleyelim..

Spotçular neden var piyasa fiyatı çok yüksek. 110 TL verip spottan alacağıma 130TL verip hepsiburada'dan alırım hem 12 taksitle :))

hizlialda eger bonusunuz varsa kargo dahil 120 liraya geliyor....
  • Evet resmi ithalat için fiyat 120 TL'ye indi var mı daha düşüren... Bu fiyattan almayan 3 5 gün beklemeyen bir daha sakın konuşmasın, Tr psn, Türkçe altyazı vb lokal faydalar için... (maddi zorluk nedeniyle de takas ile almayın arkadaşlar gittigidiyorda satın oyunlarınızı)

EDIT.. hızlıal'dan verdim siparişi... kaçak spot fiyata aldım bandrollu oyunu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertace -- 14 Mart 2010; 10:10:54 >
  • Az önce ben de ön siparişimi verdim morfare.com'dan.Kargo ve havale masrafı dahil 113 TL'ye geliyor.Hayırlısı bakalım
  • fiyat süper inş öyledir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sawgiray

@Man0waR
    Hocam yanlış anlamada seninde spot satmadığına nerden güvenebileceğiz?,PS3 Jelatinli ise tabii başka.Resim koyabilirseniz buraya güvenimiz artar sizden alırız.

Bravo, şüpheci olmakta fayda var her zaman için

3 gün kaldı kavuşmamıza oyuna, 17 Mart sabahı ilk işim Sony bayine koşmak olacak

Düzeltme: Sony bayinden almayı teşvik eden ve bekleyen herkese kendi adıma çok teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastenc -- 14 Mart 2010; 23:26:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: :Sephiroth:

Arkadaşlar bu oyunun 99 TL olması imkansız Allah aşkına Sony, Gow 3 gibi potansiyeli olan bir oyunu tutupta hiç karsız zararına mı satacak. Amazon satış fiyatı bile 56.9 Dolar yani 57 dolar. Firmadan bu oyunun çıkış fiyatı, nakliyat ve gümrük masrafları, KDV ile ÖTV bu oyun 120-130 TL gibi bir fiyata satılır. 99 TL'ye satması demek ya zararına yada geldiği fiyata satmak gibi birşey olur bunuda imkanı yok yapmazlar.

Sony'nin burada yaptığı şey kar marjından düşürmek 150-170-190 gibi fiyatlar yerine kar marjını düşürecek.

Oyunların Türkçe gelmesi için ise sadece Gow 3'ün resmi satışlarının yüksek olması yetmez. Sony'nin bu politikayı diğer oyunlardada izlemesi lazım yoksa sadece böyle ayda yılda bir yapılan bu tür kampanyalar hiçbir işe yaramaz. Sony kendi platformunda satılan Ex yada multiplatform her oyunda bu satış politikasını izler ve rağbet olursa işte o zaman Türkçe için bir umut olur yoksa tutupta bir Gow 3'e gösterilen rağbet hiçbir şeyi değiştirmez. Herşeyden öte diğer oyun firmalarıı bağlayan birşey yok hadi oldu bu seferde Sony bu kampanyayı yine yapmazsa oyunlar pahalı fiyata satılacak.

Burda durum biraz farklı, bildiğin gibi sadece oyunun fiyatı düşmedi önemli reklamlar da yapıldı. Metro istasyonlarında bilboard'lara eklendi, TV'ye reklamı çıktı, geçen de bizzat kendim Zincirlikuyu'da bir binanın caddeye bakan kısmına giydirme yaptıklarını gördüm. Dolayısıyla bu işler çok büyük bütçeler gerektirir, Sony Eurasia'nın bu oyundan kar etme düşüncesi olmadığı belli, tek amaç konsol satmak ve oyunun satış rakamlarını yüksek tutup sektördeki farkını iyice göstermek. Dolayısıyla bu durumda oyun zararına satılır mıymış, olur mu öyle şey dememek lazım. Zaten şu fiyatta bile zarar ediyor durumda. Kaldı ki bu 99 lira olacak duyurusunu ben yaklaşık 1,5 ay önce bir mağazada duymuştum, Sony'nin böyle şeyler düşündüğü belli yani.

• Resmi Satışa Son 2 Gün !!! Herkes söyledi tekrar etmekte fayda var , SPOT ALMAYIN bekleyin Resmi satışda beklenen talep olursa Devamı gelir her türlü gelir psn , alt yazı vs... SONY belki alcacak Aral dan ondan şundan kurtaracak bizi . sonra başlarsınız oyunlar pahalı alt yazı yok ... Haydi arkadaşlar bizim elimizde SONY bayisinden alın HEP DESTEK TAM DESTEK

Liverpool u sevmem ama sloganlarını severim aynısını SONY için söyleyelim :

ASLA YALNIZ YÜRÜMEYECEKSİN
  • quote:

Orijinalden alıntı: _ps3Slim_

Resmi Satışa Son 2 Gün !!! Herkes söyledi tekrar etmekte fayda var , SPOT ALMAYIN bekleyin Resmi satışda beklenen talep olursa Devamı gelir her türlü gelir psn , alt yazı vs... SONY belki alcacak Aral dan ondan şundan kurtaracak bizi . sonra başlarsınız oyunlar pahalı alt yazı yok ... Haydi arkadaşlar bizim elimizde SONY bayisinden alın HEP DESTEK TAM DESTEK

Liverpool u sevmem ama sloganlarını severim aynısını SONY için söyleyelim :

ASLA YALNIZ YÜRÜMEYECEKSİN

Konu açıldıktan beri söylüyorüz ama kimsenin umrunda değil.. umarım bazı arkadaşlar anlarlar ve Sony mağazalarından alırlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: Wassermann

quote:

Arkadaşlar bu oyunun 99 TL olması imkansız Allah aşkına Sony, Gow 3 gibi potansiyeli olan bir oyunu tutupta hiç karsız zararına mı satacak. Amazon satış fiyatı bile 56.9 Dolar yani 57 dolar. Firmadan bu oyunun çıkış fiyatı, nakliyat ve gümrük masrafları, KDV ile ÖTV bu oyun 120-130 TL gibi bir fiyata satılır. 99 TL'ye satması demek ya zararına yada geldiği fiyata satmak gibi birşey olur bunuda imkanı yok yapmazlar.

Burda durum biraz farklı, bildiğin gibi sadece oyunun fiyatı düşmedi önemli reklamlar da yapıldı. Metro istasyonlarında bilboard'lara eklendi, TV'ye reklamı çıktı, geçen de bizzat kendim Zincirlikuyu'da bir binanın caddeye bakan kısmına giydirme yaptıklarını gördüm. Dolayısıyla bu işler çok büyük bütçeler gerektirir, Sony Eurasia'nın bu oyundan kar etme düşüncesi olmadığı belli, tek amaç konsol satmak ve oyunun satış rakamlarını yüksek tutup sektördeki farkını iyice göstermek. Dolayısıyla bu durumda oyun zararına satılır mıymış, olur mu öyle şey dememek lazım. Zaten şu fiyatta bile zarar ediyor durumda. Kaldı ki bu 99 lira olacak duyurusunu ben yaklaşık 1,5 ay önce bir mağazada duymuştum, Sony'nin böyle şeyler düşündüğü belli yani.

Hocam zaten buradaki arkadaşlarda Sony bayileri ile görüşmüşler ve fiyat 99 TL değilmiş, 119 TL gibi bir fiyattan satacaklarmış. Birde işin bayilik ağı durumu var. Sony Eurasia bu oyunu diyelimki getirdi tutupta bayileri bu oyunu zararına alıp satın diyemez yada bayiler bunu kabul etmez. Sony Eurasia ile anlaşıp birçok Sony bayisi açan yer var ve bunlara " bu oyunu benden alıp aynı fiyata yada zararına sat" gibi birşey yaptıramazsın. İsim hakkı verse bile isim hakkını taşıyan bayiyi bariz şekilde kar yapmayacak yada zarar yapacak birşeye zorlayamaz. Bu oyunun maliyeti o 99 TL gibi bir fiyata gelir 119 TL'lerde satılır ve ortalama 20 TL falan kar kalır oyun başına.

Oyunun resmi oyun olup olmadığını üzerinde bandrol olup olmadığından anlayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_Rahip -- 15 Mart 2010; 3:48:43 >

• Hatta GOW un sloganını uyarlayalım :

Artık "Bazı Şeylerin SONU , Bazı Şeylerin de BAŞLANGICI" olsun bu adım hepimiz için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ps_3S_lim -- 15 Mart 2010; 4:16:16 >
  • Ben de Morfare'den siparişi verdim, kaldı 2 gün
  • Spot ya da resmi sonuçta kazanan Sony...Önemli olan oyunun çok satması ki devam oyunları yapılabilsin...Ha burda satmış ha dışarda...Burdaki potansiyeli Sony bilmese resmi olarak konsolunu sattırmaz...Türkiye'deki kayıt dışı rakamları da çok iyi biliyorlar kendileri merak etmeyin. Alınan hiçbir orjinal oyun boşa gitmez. Resmi olarak bende almak isterdim ama sabredemedim, sabredenlere de helal olsun diyorum ama sabırlarının karşılığını alacaklarından emin olabilirler.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Wassermann

quote:

Hocam zaten buradaki arkadaşlarda Sony bayileri ile görüşmüşler ve fiyat 99 TL değilmiş, 119 TL gibi bir fiyattan satacaklarmış. Birde işin bayilik ağı durumu var. Sony Eurasia bu oyunu diyelimki getirdi tutupta bayileri bu oyunu zararına alıp satın diyemez yada bayiler bunu kabul etmez. Sony Eurasia ile anlaşıp birçok Sony bayisi açan yer var ve bunlara " bu oyunu benden alıp aynı fiyata yada zararına sat" gibi birşey yaptıramazsın. İsim hakkı verse bile isim hakkını taşıyan bayiyi bariz şekilde kar yapmayacak yada zarar yapacak birşeye zorlayamaz. Bu oyunun maliyeti o 99 TL gibi bir fiyata gelir 119 TL'lerde satılır ve ortalama 20 TL falan kar kalır oyun başına.

Oyunun resmi oyun olup olmadığını üzerinde bandrol olup olmadığından anlayabilirsiniz.

Zaten bayi zarar etmiyordur, Sony Eurasia malı verirken düşük fiyatta verdiği için Sony Eurasia zarar ediyordur.

Herneyse sonuçta iyi bir kampanya yaptılar, TV reklamları vererek, binalara giydirme yaparak Türkiye'de bazı şeyleri değiştirme yönünde ilk adımları attılar, tebrikler Sony Eurasia.

• Son 1 Gün 12 Saat 30 dakika
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.