Şimdi Ara

159 alınır mı??? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
2
Favori
35.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Sahibinden.com da da alfacıların ilanları var denk gelirsiniz.

Ben sizin için ufak bir filtreleme yaptım, 45-50 bin arası ilanlara baktım. Bir kaç tane link vereyim. Gerçi 159'ların çok az kullanılmışını bulmak epey zor. Hepsi çok km yapılmış araçlar.

Bu araç Ankara'da, alfa bayisinin sattığı araç. Tavan hariç komple boyalıydı sanırım, ama kilometresi gerçekten çok iyi.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-2007-alfa-romeo-159-1-9-jtd-distinctive-75864443/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-2008-model-alfa-159-dizel-87000-km-de-75793350/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-bundan-temizi-sitede-yok-kesinlikle-hatasiz-78-binde-orjinal-74039115/detay

• teşekkür ederim emeğiniz için.. Ben sahibinden deki tüm 159 ları inceledim zaten...

sormak istediğim bir şey var jts dis. alıp lpg uygulaması yapsak nasıl olur?
  • Yazık olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlCaDrAs

Yazık olur.

ehehe :))

Ya işin aslı pek yakıtı düşünmüyorum ancak insignia çok performanslı bir araç turbo adamı sürekli birşeylere itekliyor :) rahat duramıyorum o araçla :) yaklaşık 11 litre gibi bir ortalamam var. öğrenci halimle de baya bir zorluyor.

159ları ezeden beri severim ancak bu kronik olaylardan dolayı pek yeltemedim ancak gelin görünkü o tarz hatalar insignia da da var... ama alıştım ona göre sürdüm ona göre muamele yaptım. baskı balata sorunu en büyük sıkıntılarındn birisi...

159 u da otomatik almak istiyorum ancak fiyatlar çok yüksek. dist. paket olmasını istiyrum ama bütçem de dist az km kazasız bir şey almak için jts lere anca yetiyor sanırım... bilmiyorum ne yapacağımı şaşırdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jr.JuBa

quote:

Orijinalden alıntı: AlCaDrAs

Yazık olur.

ehehe :))

Ya işin aslı pek yakıtı düşünmüyorum ancak insignia çok performanslı bir araç turbo adamı sürekli birşeylere itekliyor :) rahat duramıyorum o araçla :) yaklaşık 11 litre gibi bir ortalamam var. öğrenci halimle de baya bir zorluyor.

159ları ezeden beri severim ancak bu kronik olaylardan dolayı pek yeltemedim ancak gelin görünkü o tarz hatalar insignia da da var... ama alıştım ona göre sürdüm ona göre muamele yaptım. baskı balata sorunu en büyük sıkıntılarındn birisi...

159 u da otomatik almak istiyorum ancak fiyatlar çok yüksek. dist. paket olmasını istiyrum ama bütçem de dist az km kazasız bir şey almak için jts lere anca yetiyor sanırım... bilmiyorum ne yapacağımı şaşırdım.

jts'lere lpg kiti uyumlu değil mpi makine bulman gerek

• "JTS" motor direk enjeksiyon sistemiyle çalışan bir motor. VW grubunun kullandığı "FSI" gibi. Direk enjeksiyonlu benzinli motorlara da halen stabil olarak çalışan bir LPG sistemi uygulanamıyor bildiğim kadarıyla. Bu forumun "LPG" kısmında da görebileceğiniz üzere çeşitli FSI araçlara lpg kiti uygulamaları yapılıyor ancak henüz bir standarta oturmadığı söyleniyor. Bu bakımdan JTS alacaksanız benzine devam mecburen.
  • Arkadaşlar merhaba, Alfa 159 satan bir arkadaşım vardı. Aracının bilgilerini bildiğim ve hatırladığım kadarı ile yazdım. Konu şu linkde:

http://forum.donanimhaber.com/m_42906342/mpage_1/f_/key_//tm.htm

• Bu araç benimde hayallerimi süslüyor, kesinlikle tavsiye ederim. Kazanırsam yazın alıcam sanırım
  • Geçen yıl aldım, gayet memnunum.
    2008 JTDm Q-tronic; 40.000 deydi şimdi 56000 e geldi. Geçtiğimiz kış direksiyon yağ haznesi, EGR ve aküden/elektrikten sıkıntı çıktı, onun haricinde gayet iyi. Yaşadığım/duyduğum sıkıntıları alttaki bağlantıya yazdım;
    http://forum.donanimhaber.com/m_44300308/tm.htm
  • ben sık araç değiştiririm. ancak kullandığım 159'u alalı bir buçuk yıl oldu. benim için nerdeyse rekor olacak

genelde şimdiye kadar bir sonraki aracımı kafamda belirlemiş, hatta almış olurdum. ama şimdiye kadar başka araç incelemeye başlamamış olmam ve hala 159'umla ilgili gelecek hayalleri kurmam, aracın alınabilirliği ile ilgili soruları (en azından kendime sorduğum) cevaplandırıyor olmalı
  • 159'da triger 60000'de bir mi değişiyor?
  • arkadaslar ikinnci el 159 aliminda ekapertiz icin nereyi tavsiye edersiniz İstanbul da?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 120binde.

• 2010 yılında aldığım 2. el 159 jts 160 hp benzinliyi 3.5 yıl boyunca kullanıp 2013ün sonunda sattım.. aracın kısaca + ve -lerinden bahsedicem;

önce eksilerinden bahsedelim..

- yakıt tüketimi bir hayli yüksek, şehir içi 12.2 lt ortalama 60 krş fln yakıyo..şehirdışıda sakin kullanım 40 krş civarı.. kısacası 3.5 yılda bi 159 parası daha gitti
    - servisi gereksiz pahalı ve yedek parçalarıda el yakan cinsten (örn. sol ön far 2500 civarıydı, triger kayışı yerine zincirli bi mekanizma kullanıyorlar o bozuldu.. 2000 tlye patladı bana.)

başkada bi eksisi yok..

+ dizayn, karizma, görünüm nedersen artık 10/10 :)
    + iç dizayn, koltukların dizaynı ve deri kalitesi
    + yol tutuş, gücün yere aktarılışı, düz gidiş
    + frenler
    + direksiyonun direkliği ve tepkisi
    + aracın karoserinin kalitesi ve saç kalınlığı
    + güvenlik özellikleri
    + konfor seviyesi
    + donanım
    + piyasada az sayıda olmasından kaynaklanan dikkat çekiciliği ve özgünlüğü..

biraz uzun oldu ama kısacası;

bence alfa 159 sport sedan sınıfının hakkını tam anlamıyla veren efsane bir otomobildir..

• Dizel discinctive PLUS en iyisi.. bordo renk de ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.