Şimdi Ara

1500 TL VE ÜZERİ KULLANICIYA YÖNELİK NOKTA ATIŞI TAVSİYELER VERİLİR!.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
346
Cevap
3
Favori
11.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bir ara forumun ana başlığını markalara göre düzenleyecem az çok bakmadan millete ne önerebileceğimi anlasınlar diye. Sony alacak olan kullanıcı kesinlikler üst düzey bir kamera deneyiminden feragat edecek hocam, nedir işte bir G5 deneyiminden, S7-S7 edge, hatta Note 5 deneyiminden, HtC 10 deneyiminden falan. Diğer kullanıcı özelliklerine bakacak ki fazlası ile tatmin edici telefonlardır Sony'nin Z serisi telefonları, hoşuna giderse alacak. Bence Z5 premiumdansa Z5 almanızı öneririm, ha aynalı bir arka kapaksa tercihiniz size kalmış. Lakin pili daha uzun gidecek falan diye premium düşünüyorsanız yok o iş öyle olmuyor hocam ne yazık ki...
  • Selamlar
    1-1400-1500 bandında
    2-Kamerası iyi
    3- Pili üzmeyecek (mükemmel olmasına gerek yok ).
    4- Garanti konusunda sıkıntı olmayacak

Telefon önerisi verebilir misiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hassin -- 10 Ocak 2017; 10:21:15 >
  • hassin kullanıcısına yanıt
    Garanti konusundan ziyade Türkiye'deki teknik servislerin hali hazırdaki durumları ortada olduğu için her türlü sıkıntılı bir süreç :( onun haricinde ben kesinlikle Samsung A7 2016 bakmanızı öneririm, C7 den özellik olarak düşük lakin dayanıklılık ve yazılım desteği konusundan bir tık daha iyi bir tercih...
  • Samsung A5 2016, Asus Zenfone 3, Samsung A7 2016 modelleri arasından hangisini tavsiye edersiniz? Asusun Sar değeri Samsung'a göre baya yüksek.
  • notther kullanıcısına yanıt
    Tabii ki A7 2016 hocam tartışmasız...
  • BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    Hocam Asus un özellikleri kağıt üzerinde çok iyi duruyor, diğer yandan A7 ile A5 in işlemcileri aynı, A7 nin 1GB ram fazlalılığı var. Asus u neden elediniz?
  • notther kullanıcısına yanıt
    ASUS'u elemedim aslında da Zenfone 3 serisi kullanmadığım için tam bilmiyorum telefon nedir, uzun süreli kullanılır mı, performanslı mıdır vs. Samsung daha bilindik bir marka olduğu ve sar değerleri düşük olduğu için önerdim hocam
    eyvallah hocam, araştırıcam biraz, bakalım
  • Kamera 1. önceliğinse Samsung'dan şaşma derim hocam. Patlamasaydı kesinlikle reçetene Note 7 yazardım lakin şimdi biraz durumlar karışık. Şöyle ki sana kendi belirlediğim öncelik sırama göre birkaç telefon yazacam ve kafandakilere göre senin kıyas yapmanı istiyecem

1. S7- Edge, batarya çıkar olayına gerek bırakmayan 3600 mah'lık bataryası ile 1.5 güne yakın rahat iş yaparsın, kamerası yazılımı vs kalemsiz Note 4 gibi düşün :)
    2. Htc 10'a bakabilirsiniz değişiklik istiyorsanız. Note 4'e göre çok daha sade stok androide kaçan bir yazılıma sahip olmasını nasıl değerlendirirsiniz orası size kalmış...
    3. Kalem olsun diyorsan Tercih doğrudan Note 5'e kayıyor hocam lakin Note 5'in almadan önce düşündüren bazı noktaları var bunlardan 1 tanesi Trdeki modellerin hepsi 32 gblik arttırılamayan hafıza ile geliyor, yurtdışından 64 gblik getirtebiliyorsanız güle güle kullanın lakin garantiyi gözden çıkarmanız gerekiyor. Diğer bir mevzu ise ebadına ve selefine göre düşük kapasiteli bataryası. 1 günü zorlasanız çıkarır lakin 1.5 günü biraz görmek zor.
    4. Note 4 ile yolunuza bir süre daha devam edip 2017'de çıkacak modelleri değerlendirebilirsiniz. Note 4 halan güçlü bir modeldir.
    5. Lg V20 diyecem lakin Lg'ye marka olarak pek güvenebildiğimi söyleyemeyeceğim. V20 gerek kamerası gerek sahip olduğu özellikleri, stabil nougat deneyimi sunan arayüzü, sağlam yapısı ve yüksek pil kapasitesi ile tatminkar bir telefon olmasına karşın marka Lg olunca ''Acaba başına bir iş gelecek mi?'' endişesi uyanıyor insanda ister istemez.
    6. Zenfone 3 Deluxe'ı tercih listesine sokabilirsiniz lakin o da maalesef yurtdışında mevcut.

Ha ben çılgınım İos'a geçmek istiyorum derseniz önceki top 5'i unutup doğrudan İp 7+'a bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRC_KHAN -- 11 Ocak 2017; 0:4:5 >

• Hocam maximum 1700 tl butcem var ve sony xperia serilerinden bir telefon istiyorum ama karar veremedim bi oneride bulunur musun?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • telefon konusunda çok kararsızım kaç kere gidip baktım mağazaya almadan hep geri çıktım.

limitim 2200-2300 civarı (ama elimde gitmiyor bu kadar para vermek bir telefona)
    günlük toplamda 1 saat oyın, 5" ile 5,5" arası şarjı 1 gün giden
    niyetim P9 yada S7 ama ama değmez diyorsan şunu al dersen tercih edebilirim
  • tarhunzas T kullanıcısına yanıt
    Hocam kamerası o kadar önemli değilse Z5 al 1900 gaymeye geç, paran da cebinde kalsın, gayet performanslı bir telefondur ve bundaki sd810 seni fazla düşündürmez, şarjını da rahat 1 gün götürürsün ;)

Kameram önemli lakin pilden feragat ederim diyosan S6 al, onu da yapamıyorsan fakat eskiliğini dert etmiyorsan note 4 bak derim hocam, bu telefonların hiçbirisi kullanıcısını kolay kolay üzmez hocam ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRC_KHAN -- 11 Ocak 2017; 7:51:48 >
  • Firoo123 F kullanıcısına yanıt
    Bulabiliyorsan Z3 al kardeşim ;)
    Hocam peki z3 eski kacmazmi ve huawei p9 hakkindaki dusuncen ne

Hocam verdiğiniz bütçe 1700 gayme, 200 tl daha verebiliyorsanız Z5 alın, Z3 ayriyetten o kadar da eski bir cihaz değildir kamerası hariç kullanışlı bir cihazdır ;) P9 a gelirsek, Huawei'nin emotion Ui'ını sevmem, app drawer olmazsa olmazımdır Androiddeki. Onun dışında performanslı lakin Kirin işlemcisinden ötürü üst kademelerle yarışmayan ve pili çabul tükenen bir telefon. Kamerasının tek artısı çift kamera olduğundan ötürü dinamik aralığının geniş olması ve kamera yazılımının seni engellememesi ;) Ayrıca Huawei'nin sar değerleri yüksek hocam...
    Hocam ilgilendigin icin cok saol peki htc de onerecegin bi marka var mi
    Ve sonny x'e yorum yapabilir misin ? Tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firoo123 -- 11 Ocak 2017; 12:49:16 >
    Hocam Htcden M9 ile ilgili hiç bişi alma da ne alırsan al A9 alabilirsin, hatta M7 ye kadar kurtarır Htc telefonları :)

X'e gelirsek, daha ucuza Z5 bulabiliyorken hayatta X almam, Neden mi?

1. Tasarımsal olarak Z5 daha dayanıklı ve karizmatik (şahsi görüşüm)

2. Yazılım ve donamımı kesinlikle X'e göre daha üstün

3. Kamera alt yapıları aynı +45dkya kadar Z5 ile 4 k kayıt yapabilme imkanı

4. Daha geniş kapasiteli pili

Gerisi zaten bildiğin Xperia hocam
    tamam hocam çok teşekkür ederim yardımın için sağol
    seni çok soruya tuttum ama z5 compact ın z5 ten boyut farkı dışında ne farkı var z5 de karar verdim sizin dfddüşünceniz ne bu telefonda yorum yapar mısınız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firoo123 -- 11 Ocak 2017; 19:38:10 >
    Ebadının küçük olması dışında;

-RAM 2gb (pek sorun olacağını sanmıyorum lakin sen bilirsin)
    -Ekranı 720p
    -Bataryası ebadına göre gayet mükemmel, hatta Z5'ten daha uzun gidiyor.
    -Kasası plastik

Gerisi Z5 ile aynı tercih sana kalmış. Ha pilde 1-1.5 saat artısının olmasını metal kasaya tercih etmem şahsen...
  • Lg g2 kullaniyorum ve iphone a gecmek istiyorum. Iki secenek var aklimda iphone se ve iphone 6s. Simdi ben hic oyun oynamam gunluk orta seviye sosyal medya kullanimim arama ve mesajlasma haric telefonla onemli bi isim yok. Kamera onemli. Zaten bu iki telefon arasinda kalmamamin asil nedeni se nin ön kamerasinin dusuk olmasi. Sizce aralarindaki ortalama 700 800 tl farka deger mi benim icin? Se alsam sonradan ara model almamin bi dezavantaji olur mu? Cevaplarin icin simdiden tesekkur ederim
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.