Şimdi Ara

13 saat çalıştırılıyorum ne yapmam gerek? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
3.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: slayer_00

ayınızı doldurduğunuzda hesabınıza bakın hocam 2020 net yatansa hakkınız yeniyordur 2020 + agi diye düşündüğünüz 180 200 lira fazla yatıyorsa mesai ödeniyor demektir

Alıntıları Göster
    yok hocam şimdi personellere sordum diğer komilere tam 2020 yatıyor herhangi bir şey imzalamadım şimdi ben saatim dolduktan sonra çıkıcam dersem ve beni işten çıkarırlarsa napabilirim yanlarına kalsın istemiyorum mesai hiç bir şekilde ödenmeden zorla yaptırılıyor dediğim gibi bir şey imzalamadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

Asgari ücret verip haftalık 45 saatten fazla çalıştıranlara kendinizi sömürtmeyin, şikayet edin.
    nereye edebilirim

• Ver sgk ya çatır çatır alırsın hakkını,
  • bu arada geçen seneki sigortamı kontrol ettim 2029,5 gözüküyor hesabıma yatan 1700 küsürdü bu normal mi?
    13 saat çalıştırılıyorum ne yapmam gerek?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

195 saat mi. Ben 350 saat çalışıyorum
    senın ıcınde aynısı gecerlı. Aylık 30 gunluk ucret alan ıcın maximum calısma saatı 195 saattır. bunu geçiyorsa fazla mesaı almanız gerekır.
  • Treth kullanıcısına yanıt
    Mesai parası falan yok.
    Asgari ücret saatinden hesaplanıyor.
    Yani saat başı 8.7 çarpı aylık 350saat veriyorlar. 2800 falan ediyor

• Herşeyi en ince ayrıntısına kadar araştır ve planla sonra bir güzel şikayetini yap.
    Sürecin nasıl işlediğini bilmiyorum fakat şikayet ve davayla hakkını alamayanı görmedim.

• 170 i ara. Gereken bilgileri ver (adres vb). İyi bi miktar ceza keserler. Kimseye bahsetmeki senden şuphelenmesinler sonra. Ayrıca işe girerken gizlilikle ilgili bi anlaşma imzalattılarmı sana? Eğer oyleyse iş yeri adını mesajından sil. İmzalatmadılarsa sorun yok. Hakkını ara hocam. Sorun olursa buradan yaz yardımcı oluruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7D9CEE974

170 i ara. Gereken bilgileri ver (adres vb). İyi bi miktar ceza keserler. Kimseye bahsetmeki senden şuphelenmesinler sonra. Ayrıca işe girerken gizlilikle ilgili bi anlaşma imzalattılarmı sana? Eğer oyleyse iş yeri adını mesajından sil. İmzalatmadılarsa sorun yok. Hakkını ara hocam. Sorun olursa buradan yaz yardımcı oluruz.
    am durum düzelir mi onu merak ediyorum ve işten atma gibi bi durum oluşur mu?

• İsim vermedikleri için işten çıkaramazlar. Durum genelde boyle işyerlerinde duzelmez. Nasılsa oyle devam eder. Ama sen bilirsin. Tedirginsen işi bıraktığında şikayette edebilirsin. Bence ilk once tam bi maaşını al ona gore hareket et hocam. Anladığım kadarıyla durum tam net değil. Ayrıca sorumlu veya patron kimse durumu açık açık konuş. Mesaiye kalıyorum ucreti maaşıma yansıyacakmı diye. Her şey netleşirse sende ona gore bi adım atarsın.

• Bordronu iste babam maliyeci o istedi bi ara ziyaretime gelicekmis sizle tanismak istiyomus de bordroyu kesin al

• Ulan adı üzerinde "asgari" ücret ile verebileceği en düşük ücreti veren işverenler, kanunda insani şartlarda maksimum verilen çalışma süresini bile geçirmeye, çalışanın posasını çıkarmaya çalışıyorlar.

Kafalarında işçiler, patronlara para kazandırmak üzere sömürü makineleri olarak dünyaya gönderilmişler sanırım.

Haramdır bu kazançları işverenlerin, kul hakkıdır, kimse kusura bakmasın.
  • küresel nizam işine gelirse diyor işte fakirliğin ve sömürünün altın anahtarı ezilen sınıfın elindedir onlar koruyuculardır maalesef böyle olduğu sürece herkes sana akıl verecek kraldan çok kralcı çıkacak sömürü düzenini yermenin kendisi akıl dışılık ve işlevsizlik çözümsüzlük en kötüsü de hazımsızlık olarak yordanacak bir dünya küresel kapitalist nizamının kurak dönemde yetişmiş sebzeleriyle tartışmanın da bir anlamı kalmayacak. böyle olmasaydı çoktan aktivistleşir hakkımızı arardık.
  • Var daha fazla calis 13 saate cikar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Allah bin turlu belalarini versin sömürulecegine calisma daha iyi

• İşyerini şikayet edeceğine işi biraksan daha iyi olmaz mı

• Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlığına şikayet et.ALO 170 telefon hattını ararsan yardımcı olacaktır.İşten çıkmanı öneririm,ben gençliğimde tarlalarda amelelik yaparken bile yarım saat fazla çalışsak mesai ücreti alıyorduk.Böyle trilyonluk yerler sizin üzerinizden zengin oluyorlar
  • Sikayet et ben sikayet ettim dersen dua et cikarsinlar. İse iade acarsin 1-2 sene evde yatarsin. Davayi kazaninca 2 senelik maasini ve 2 senelik tazminatini alirsin. Ohhh miss

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • şikayetimi 170 ile anonim bir şekilde yaptım arkadaşlar güncellemeleri buraya yazarım. pazar günü müdür ile görüşücem 12 de gidiyorum Pazar günü 10'da çıkmak isticem çıkarmazsa konuşucam olmadı işten çıkıcam.

• Gelişmeleri bekliyoruz hocam etiketleyin

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.