Şimdi Ara

13 saat çalıştırılıyorum ne yapmam gerek? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
3.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • mesai parası ödeseydi bile yıllık fazla mesai saatinin de bir sınırı var yasada ama burası türkiye
  • mesai yoksa şikayet et.
  • Bizim tesiste 8 saati 1 dakika geçse mesai ücreti ödüyoruz. Ne kıyak işçiymişsin sen öyle.
    Bence sorun patronunda değil sende , adam bakmış ses çıkarmıyorsun , rutine bindirmiş meseleyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoyanDervis -- 4 Temmuz 2019; 3:28:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni eleman olduğun için şikayet etsen yararına bir fayda olmaz ayağını kaydırırlar anında iş araştır daha iyi şartlarda bir iş bulduğunda direk geç...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar kafe işlerini ne sanıyorsunuz allah aşkına çoğu restoranda komiler, garsonlar asgariden düşük ücrete sigortasız bi şekilde, günde en az 10-11 saat çalışıyor.Ne hakkı ne hukuku mecbur kalıyor insanlar, bu şartları kabul eden çok genç var.Mesai falan nerde görülmüş kominin mesai ücreti aldığı.

İşletmeleri savunmuyorum herkes hakkını yedirme vsvs diye yazmış ama adam happy moons diyor en kurumsalında bile işler böyle işliyor malesef

• Akp bu ülkenin başında olduğu sürece hiç bir şey yapamazsın. 4 yıl çalıştığım yer durduk yere kapatıldı. Tadilat yapıcaz dendi. Sonra başkasına devrettik dendi. Tazminat falan veren olmadı. Avukata gittim dediği şu. Bu şirketin 200₺ sermayesi var. Üzerine kayıtlı hiçbir şey yok. Dava açsak kazanırsın ama para alamazsın ben de bununla uğraşmam dedi. Nedenide nerdeyse mezardan çıkarıp asmak istedikleri Kenan Evren’in anayasasındaki değitirilmeyen bir açık. Şirket sahibi trilyoner bir adam ama limited şirket kurup,firmalara borçlanıp,işçilerine para vermeyip dükkanı boşalttığında şahıstan hiçbir hak talep edemiyorsun ama devlet şirket sahibinden vergi ve sgk primlerini alabiliyor. Ne güzel bir sosyal devlet değil mi?

Soruna gelicek olursak,seneni doldurduktan sonra bir avulata git fazla mesaiden bahset. Bir iki şahit ile tazminatını,fazla mesaini,yıllık izin bayram seyran ücretlerini alırsın. Happy moons marka değeri olan bir firma. Sana vereceği 3-5 kuruş için şirketi kapatıp kaçmaz. Başkada bir şey yapamazsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: metal.lurgist

Arkadaslar kafe işlerini ne sanıyorsunuz allah aşkına çoğu restoranda komiler, garsonlar asgariden düşük ücrete sigortasız bi şekilde, günde en az 10-11 saat çalışıyor.Ne hakkı ne hukuku mecbur kalıyor insanlar, bu şartları kabul eden çok genç var.Mesai falan nerde görülmüş kominin mesai ücreti aldığı.

İşletmeleri savunmuyorum herkes hakkını yedirme vsvs diye yazmış ama adam happy moons diyor en kurumsalında bile işler böyle işliyor malesef
    Aynen öyle.

Türkiye'de alt kesim çalışma şartları böyle. Devlet de bundan haberdar ama işine geliyor herkesin.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.