Şimdi Ara

12729 v 30000 frekans sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25
Cevap
0
Favori
17.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar, tv5'i 12729 v 30000 frekansından izlemek istiyorum ancak her denemede tv (samsung ue40h6470) sinyal yok diyor. Diğer tüm frekansları rahatça izleyebiliyorum. Bu frekansta bir sorun mu var?

• çözümü buldunmu kardeş ayni sorunu yaşıyor um
  • aynı sorun bizde de var merkezi sistem bütün frekanslar cekiyor sadece o frekans yok.insallah bir çözümü vardır
  • 30000 yerine 29999 deneyebilir misiniz arkadaşlar?
  • 12729 v 30000 frekans sorunu bendede var
    bu frekansın sinyali çok düşük olduğu için çanak ayarı çok iyi olmalı .
    çanak ayarı % 100 veya % 100 e yakın olduğu zaman , 12729 frekansına sinyal düzgün geliyor ..
    bulunduğum yer Rize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi formula 1 -- 26 Şubat 2019; 10:41:28 >
  • KRT ve TV5 gibi iki kaliteli kanalı sırf bu sinyal meselesi yüzünden ben de izleyemiyorum. Herkesin antene ince ayar yapma imkanına sahip olmadığını düşünürsek, bu zayıf sinyal gücüyle birçok tv seyircisine ulaşamadıkları aşikar.
  • İktidara en seviyeli muhalefet eden iki kanalın da frekanslarının sıkıntılı olması sizcede tesadüf mü ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi standartpetrol -- 26 Mart 2019; 22:43:28 >
  • Ula vatandaşlarım bu frekans biraz kafadan kontak bendede baya kanal çekmiyor ya çok iyi anten ayarı olcak yada yalan ayrıca bazı kanallar hd yayına geçti normal sd frekansları yok mesela krt,ulusal ve halk tv gibi
  • Şöyle genel bir bilgi vereyim.
    Frekansları doğru girdiğim halde, Benzer durumlar bende de oluyordu.
    Cocuk odasındaki Tv de izlediğim kanal salondaki TV de yok, çıkmıyordu
    Ben de gemileri yaktım. Receiverdaki bütün frekansları sildim
    Türksat sitesine girdim ve bütün frekansları el ile tek tek girdim.
    Sonuç, bütün kanallar geldi. Favorilerimi yeniden düzenledim
    Top 1 saate yakın zaman harcadım.
    Atlanta HD Box uydu alıcı.

Sebebini şuna yordum ;
    Frekanslar eklenme sırasına göre birbirini etkiliyorlar. Ve bazı kanallar eklenmiyor.
    Zamanınız , sabrınız ve teknik bilginiz de varsa siz de aynısını yapın.
    Aynı frekansı iki kere girmeyin.
    Turksat otomatik taramada bazı frekanslar ekliyor.
    Yayın olmayan frekanslar mutlaka silin. Sadece turksat sitesindeki frekansları olsun.

@özbekli35,@pozitivee,@formula 1,@yuksek,@BONEVA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 6 Eylül 2019; 0:5:48 >
  • cevap için tsk ederim kardes deneyecegiğim senin yöntemini benim recevier korax vip box
  • pozitivee P kullanıcısına yanıt
    sinyalinin + 2 - 2 aşağı frekansla tarattır 12731 12727 gibi.
  • Sorunu çözebilen oldumu?
  • sorun aynen devam ediyor ne yazık ki
  • pozitivee P kullanıcısına yanıt
    farklı lnb ile deneme şansınız var mı?
  • yok ne yazık ki merkezi sistem oldugu için
  • Lnb değiştirmek çözüm degil . Yarın yine gideceğim sorunu çözebilirsem buraya yazacağım şanslısınız uyducuyum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 27 Ağustos 2021; 21:7:5 >
  • müşteri bu sorunu çöz dediği için . Bugün sabah erkenden tekrar gittim damda yaklaşık 20 çanak var 10 tanesi ni ölçüm hepsinde aynı sorun 12729 v 30000 sorunlu sinyal inip inip çıkıyor tek bir çanak biraz stabil çalışıyordu ondada ufakta olsa kalite inip çıkıyordu ama kalite %75 İn altına düşmediği için sıkıntısız çalışıyor diyebiliriz. Bu çanak neden sorunsuzdu hemen anladım 105cm çanaktı .Yani büyük çanak gerekiyor. Normal şartlarda 60 cm çanak sorunsuz çalışır ama o damda
    o civarda ne varsa 12729 v 30000 i köyü etkiliyor Hemen arabadaki 90 lık çanağı çıkarttım müşterinin çanağı söktüm söktügüm çanak 85 cm idi yanımdada 3 tane kaliteli lnb getirmiştim 90 lık çanağı taktım sinyali ayarladım sonra lnb leri test ettim 3 lnb arasından en yüksek sinyali vereni taktım sonra ince ayarı milimetrik yaptım . 12729 v 30000 de yine sinyal düşüyor ama en azından %60 ama kadar düştügü için görüntüde kırılma yaşanmıyor. Eminim 105 cm sab çanak takılsa sorun kökten çözülür . 15 yıllık uyduculuk hayatımda böyle bir sorun ilk kez gördüm ama çözdüm çözdümmü yesssss
  • 12084 frekansında sorun yaşayan var mı? TRT eba HD kanalların frekansı bu...

bu arada 12729 frekekansı bende çok yüksek çekiyor..bütün kanallar ve frekanslar çok çok iyi çekiyor ama TRT eba HD kanalları gün içinde akşam saatlerinden sonra çok fazla sinyal zayıflığı oluyor..

sizde durum nasıl acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzil -- 29 Ağustos 2021; 20:31:48 >
  • merhaba arkadaşlar starsat x7 4k uydu alıcısı aldım,çift tunerli.

Disecq lnb 2 yi seçiyorum türksat uydu frekansından 12380 v 27500 arama yaptığımda show tv,fox,kanal d,atv vb gibi kanalların hiç birini bulamıyor trt leri ve diğer tüm kanalları buluyor.

bu kez show tv olan frekansı lnb 2 de görmüyor fakat lnb 4 te görüyor. lnb 4 te show tv kanallarını tarattığımda trt kanalları hariç açılmayan kanallar açılıyor,yani tek seferde hepsini açamıyorum,başka uydu alıcım var onda bu sorun yok hepsini tek seferde buluyor arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.

benim uydu alıcısı lnb seçebilir mi, yada tuner sorunu olabilirmi...

• Red_devil33 kullanıcısına yanıt

Binanın yakınında baz istasyonu var mıydı? Bende de aynı sorun var ama merkezi sistem olduğu için müdahale edemiyorum. Binanın hemen karşısında baz istasyonu var. Ondan şüpheleniyorum.

Sinyal olmayan frekanslar:

12265 V 27500

12380 V 27500

12422 H 30000

12423 V 27500

12685 V 30000

12729 V 30000

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.